Okt 10 | Idag | Okt 12 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
00:00 | Venezuela | 4-1 |
(ft) | Bolivia | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp A | Stat | |
20:45 | Tjeckien | 2-1 |
(ft) | England | |
20:45 | Montenegro | 0-0 |
(ft) | Bulgarien | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp B | Stat | |
20:45 | Portugal | 3-0 |
(ft) | Luxemburg | |
20:45 | Ukraina | 2-0 |
(ft) | Litauen | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp H | Stat | |
20:45 | Andorra | 1-0 |
(ft) | Moldavien | |
20:45 | Island | 0-1 |
(ft) | Frankrike | |
20:45 | Turkiet | 1-0 |
(ft) | Albanien | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
21:00 | Rayo Vallecano | 2-1 |
(ft) | Tenerife | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga | Stat | |
18:30 | Kolding IF | 3-1 |
(ft) | Nykøbing FC | |
Fotboll Danmark 2. Division Pulje 1 | ||
19:00 | FC Helsingør | 7-0 |
(ft) | Skovshoved IF | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | ||
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | ||
Fotboll Colombia Liga Águila - Finalización | Stat | |
01:00 | Patriotas Boyacá | 1-2 |
(ft) | Atlético Nacional | |
03:00 | Independiente Medellín | 3-0 |
(ft) | Cúcuta Deportivo | |
Fotboll Costa Rica Torneo de Invierno | Stat | |
01:00 | Guadalupe FC | 1-0 |
(ft) | Club UCR | |
Fotboll Wales Welsh Premier League | ||
20:45 | Cefn Druids | 1-2 |
(ft) | Newtown | |
Fotboll Nederländerna Keuken Kampioen Divisie | ||
20:45 | MVV | 0-0 |
(ft) | SC Cambuur | |
Fotboll Mexiko Liga de Ascenso - Apertura | Stat | |
03:00 | Potros UAEM | 1-1 |
(ft) | Dorados | |
Fotboll Skottland Challenge Cup | ||
20:35 | Stenhousemuir | 3-2 |
(ft) | Waterford | |
Fotboll Uruguay Primera División Clausura | Stat | |
01:00 | Defensor Sporting | 0-0 |
(ft) | Liverpool | |
01:00 | Peñarol | 1-0 |
(ft) | Montevideo Wanderers | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
00:15 | Corinthians | 2-2 |
(ft) | Atlético Paranaense | |
01:00 | Flamengo | 3-1 |
(ft) | Atlético Mineiro | |
00:15 | Avaí | 0-0 |
(ft) | Vasco da Gama | |
Fotboll Australien A-Liga | ||
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | ||
19:15 | FC Köln | 0-5 |
(ft) | VfL Wolfsburg | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp C | Stat | |
01:00 | Trinidad & Tobago | 0-2 |
(ft) | Honduras | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp D | Stat | |
03:00 | Haiti | 1-1 |
(ft) | Costa Rica | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp A | Stat | |
02:00 | Franska Guyana | 0-0 |
(ft) | Grenada | |
04:00 | Belize | 0-4 |
(ft) | St. Kitts & Nevis | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp C | Stat | |
23:00 | Antigua & Barbuda | 2-1 |
(ft) | Guyana | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp D | Stat | |
21:00 | St. Vincent & Grenadines | 2-2 |
(ft) | Suriname | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp B | Stat | |
01:00 | Brittiska Jungfruöarna | 0-4 |
(ft) | Bahamas | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp D | Stat | |
01:00 | Sint Maarten | 2-5 |
(ft) | Turks & Caicos Islands | |
Ishockey Sverige SDHL | Stat | |
19:30 | SDE HF | 0-4 |
(ft) | Brynäs IF | |
19:00 | AIK IF | 3-2 |
(ft) | Leksands IF | |
18:00 | Luleå HF | 1-2 |
(ft) | Djurgårdens IF | |
Ishockey Finland Liiga | ||
17:30 | Tappara | 1-2str |
(ft) | Ässät | |
17:30 | Jukurit | 0-4 |
(ft) | Kärpät | |
17:30 | KooKoo | 2-1 |
(ft) | Ilves | |
17:30 | JYP | 2-1 |
(ft) | Pelicans | |
17:30 | TPS | 2-4 |
(ft) | HPK | |
Ishockey Finland Mestis | ||
17:30 | IPK | 3-2sd |
(ft) | Hokki | |
17:30 | Peliitat | 4-5 |
(ft) | KOOVEE | |
17:30 | SaPKo | 2-3sd |
(ft) | Ketterä | |
17:30 | K-Vantaa | 3-4sd |
(ft) | RoKi | |
17:30 | Jokipojat | 3-4 |
(ft) | KeuPa HT | |
Ishockey USA NHL | ||
02:00 | Winnipeg Jets | 5-2 |
(ft) | Minnesota Wild | |
03:00 | Colorado Avalanche | 4-2 |
(ft) | Boston Bruins | |
02:30 | Dallas Stars | 2-3str |
(ft) | Calgary Flames | |
02:00 | Nashville Predators | 6-5 |
(ft) | Washington Capitals | |
01:00 | Toronto Maple Leafs | 3-7 |
(ft) | Tampa Bay Lightning | |
04:00 | Arizona Coyotes | 4-1 |
(ft) | Vegas Golden Knights | |
01:00 | Montreal Canadiens | 2-4 |
(ft) | Detroit Red Wings | |
02:30 | Chicago Blackhawks | 4-5 |
(ft) | San Jose Sharks | |
01:00 | New Jersey Devils | 3-4str |
(ft) | Edmonton Oilers | |
01:00 | Pittsburgh Penguins | 2-1 |
(ft) | Anaheim Ducks | |
01:30 | Ottawa Senators | 4-6 |
(ft) | St. Louis Blues | |
Ishockey Ryssland Continental League | Stat | |
18:00 | Torpedo Novgorod | 1-2str |
(ft) | Salavat Yulaev Ufa | |
14:30 | Sibir Novosibirsk | 0-2 |
(ft) | Barys Nur-Sultan | |
18:00 | Ak Bars Kazan | 2-5 |
(ft) | CSKA Moskva | |
17:30 | Jokerit | 3-2 |
(ft) | Dynamo Minsk | |
Ishockey Slovakien Tipsport Liga | Stat | |
18:00 | HKM Zvolen | 5-1 |
(ft) | MAC Budapest | |
18:00 | Dukla Trencin | 3-2 |
(ft) | HK Nitra | |
18:30 | HC Slovan Bratislava | 2-1sd |
(ft) | HK SKP Poprad | |
17:30 | HC 05 Banska Bystrica | 2-1sd |
(ft) | HK Dukla Michalovce | |
17:30 | HC Kosice | 1-4 |
(ft) | HC 07 Detva | |
18:30 | HC Nove Zamky | 4-6 |
(ft) | DVTK Jegesmedvék | |
Ishockey Tjeckien Extraliga | ||
18:00 | Mountfield HK | 2-0 |
(ft) | BK Mlada Boleslav | |
17:30 | Aukro Berani Zlín | 2-5 |
(ft) | HC Oceláři Třinec | |
17:30 | HC Vítkovice Ridera | 1-5 |
(ft) | HC Sparta Praha | |
18:00 | HC Dynamo Pardubice | 3-2 |
(ft) | Bili Tygri Liberec | |
18:00 | Rytiri Kladno | 7-5 |
(ft) | HC Skoda Plzen | |
Ishockey Schweiz National League | ||
19:45 | EV Zug | 5-1 |
(ft) | HC Ambri-Piotta | |
19:45 | HC Fribourg-Gottéron | 1-4 |
(ft) | EHC Biel | |
19:45 | Rapperswil-Jona Lakers | 5-4sd |
(ft) | SC Bern | |
19:45 | Geneve-Servette HC | 6-3 |
(ft) | SCL Tigers | |
Ishockey Tyskland DEL | Stat | |
19:30 | Pinguins Bremerhaven | 3-1 |
(ft) | Schwenninger Wild Wings | |
19:30 | Eisbären Berlin | 6-2 |
(ft) | Krefeld Pinguine | |
19:30 | Kölner Haie | 1-3 |
(ft) | Augsburger Panther | |
19:30 | Thomas Sabo Ice Tigers | 3-2 |
(ft) | Straubing Tigers | |
19:30 | EHC Red Bull München | 3-2 |
(ft) | Grizzly Adams Wolfsburg | |
Ishockey Österrike EBEL | ||
19:15 | EC Red Bull Salzburg | 4-3str |
(ft) | EC VSV | |
18:30 | HC Orli Znojmo | 2-3 |
(ft) | UPC Vienna Capitals | |
19:45 | HC Bolzano | 5-2 |
(ft) | Dornbirn Bulldogs | |
19:15 | Moser Medical Graz99ers | 5-6str |
(ft) | HC TWK Innsbruck Die Haie | |
19:15 | EHC LIWEST Black Wings Linz | 4-0 |
(ft) | SAPA Fehervar AV19 | |
Ishockey Danmark Metal Ligaen | Stat | |
19:30 | Frederikshavn White Hawks | 7-3 |
(ft) | Herlev Eagles | |
19:30 | Bulldogs Odense | 1-4 |
(ft) | Aalborg Pirates | |
19:30 | Rungsted Seier Capital | 9-5 |
(ft) | Rødovre Mighty Bulls | |
19:30 | Blue Fox Herning | 1-4 |
(ft) | Esbjerg EIK | |
Amerikansk fotboll USA NFL | ||
02:20 | New England Patriots | 35-14 |
(ft) | New York Giants | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp A | Stat | |
11:30 | Vodnik | 0-1 |
(ft) | Villa Lidköping BK | |
13:20 | Baykal-Energiya | 4-7 |
(ft) | Vetlanda BK | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp B | Stat | |
18:30 | AIK Bandy | 6-0 |
(ft) | Hammarby IF | |
17:00 | Broberg/Söderhamn | 3-5 |
(ft) | Dynamo Moskva | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp C | Stat | |
20:00 | IFK Vänersborg | 8-1 |
(ft) | Veiterä | |
21:30 | Yenisey | 6-5 |
(ft) | Västerås SK | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp D | Stat | |
08:30 | SKA-Neftyanik | 6-0 |
(ft) | Frillesås BK | |
23:00 | Sandvikens AIK | 6-2 |
(ft) | IFK Motala | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp E | Stat | |
10:00 | ÅbyTjureda IF | 1-6 |
(ft) | Bollnäs GIF | |
14:30 | Uralskij Trubnik | 2-1 |
(ft) | Edsbyns IF | |
Basket Sverige Basketligan | Stat | |
20:04 | Jämtland Basket | 90-78 |
(ft) | Norrköping Dolphins | |
19:04 | Södertälje Kings | 84-83 |
(ft) | Umeå BSKT | |
Basket Internationellt Euroleague - Serie | Stat | |
19:00 | Zenit | 63-87 |
(ft) | FC Barcelona Lassa | |
19:30 | Anadolu Efes | 106-105ot |
(ft) | Alba Berlin | |
20:45 | Armani Exchange Olimpia Milan | 85-81 |
(ft) | Zalgiris | |
19:00 | Khimky | 79-76 |
(ft) | Kirolbet Baskonia VG | |
20:30 | Olympiakos | 89-63 |
(ft) | Valencia Basket | |
Basket USA WNBA - Slutspel | Stat | |
02:00 | Washington Mystics | 89-78 |
(ft) | Connecticut Sun | |
Handboll Sverige Handbollsligan | Stat | |
19:00 | OV Helsingborg | 34-31 |
(ft) | Önnereds HK | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan | ||
Innebandy Finland Salibandyliiga | Stat | |
17:30 | Indians | 6-7sd |
(ft) | SPV Seinäjoki | |
Tennis Kina ATP Tour - Shanghai Masters | ||
08:30 | Novak Djokovic | 1-2 |
(ft) | Stefanos Tsitsipas | |
12:35 | Alexander Zverev | 2-1 |
(ft) | Roger Federer | |
06:35 | Daniil Medvedev | 2-0 |
(ft) | Fabio Fognini | |
15:00 | Matteo Berrettini | 2-0 |
(ft) | Dominic Thiem | |
Tennis Österrike WTA Tour - Upper Austria Linz | ||
15:30 | Kiki Bertens | 0-2 |
(ft) | Cori Gauff | |
17:25 | Ekaterina Alexandrova | 2-0 |
(ft) | Kristina Mladenovic | |
18:55 | Jelena Ostapenko | 2-0 |
(ft) | Elena Rybakina | |
14:05 | Viktoria Kuzmova | 0-2 |
(ft) | Andrea Petkovic | |
Rugby Union Internationellt Rugby World Cup - Pool D | ||
12:15 | Australien | 27-8 |
(ft) | Georgien | |
Rugby Union Frankrike Pro Division 2 | ||
20:00 | Angouleme | 3-28 |
(ft) | Grenoble | |
20:45 | Oyonnax | 28-12 |
(ft) | Carcassonne | |
20:00 | Aurillac | 28-41 |
(ft) | Perpignan | |
20:00 | Beziers | 18-12 |
(ft) | Rouen Normandie | |
20:00 | Provence Rugby | 24-23 |
(ft) | Colomiers | |
20:00 | Nevers | 26-10 |
(ft) | Vannes | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Americas Group A | ||
06:15 | Team Envy | 2-0 |
(ft) | Swole Patrol | |
02:25 | MIBR CS:GO | 1-2 |
(ft) | FURIA Esports | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Europe Group B | ||
22:15 | Ninjas In Pyjamas | 0-2 |
(ft) | Heroic | |
18:25 | Vitality | 2-1 |
(ft) | Sprout |