Okt 11 | Idag | Okt 13 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
18:00 | Colombia | 0-0 |
(ft) | Chile | |
01:00 | Uruguay | 1-0 |
(ft) | Peru | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp D | Stat | |
15:00 | Georgien | 0-0 |
(ft) | Irland | |
18:00 | Danmark | 1-0 |
(ft) | Schweiz | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp F | Stat | |
18:00 | Färöarna | 0-3 |
(ft) | Rumänien | |
20:45 | Malta | 0-4 |
(ft) | Sverige | |
20:45 | Norge | 1-1 |
(ft) | Spanien | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
15:00 | Djurgårdens IF FF | 3-0 |
(ft) | Kungsbacka DFF | |
13:45 | Piteå IF | 1-2 |
(ft) | Kopparbergs Göteborg FC | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
14:00 | Nyköpings BIS | 3-0 |
(ft) | IF Sylvia | |
14:00 | Rynninge IK | 1-3 |
(ft) | Sollentuna FF | |
15:00 | Karlstad BK | 2-0 |
(ft) | Sandvikens IF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
14:00 | Torns IF | 0-0 |
(ft) | FC Trollhättan | |
13:00 | Lindome GIF | 5-1 |
(ft) | IFK Värnamo | |
16:00 | Lunds BK | 3-1 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
15:00 | Eskilsminne IF | 2-0 |
(ft) | Skövde AIK | |
16:00 | Utsiktens BK | 0-0 |
(ft) | Ljungskile SK | |
15:00 | Assyriska Turabdin IK | 2-2 |
(ft) | Landskrona BoIS | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
14:00 | Tyresö FF | 3-0 |
(ft) | Arameisk Syrianska IF | |
14:00 | Motala AIF FK | 3-0 |
(ft) | IFK Aspudden Tellus | |
14:00 | FC Stockholm Internazionale | 13-0 |
(ft) | Södertälje FK | |
14:00 | Värmbols FC | 3-1 |
(ft) | Assyriska IF i Norrköping | |
14:00 | IFK Haninge | 3-3 |
(ft) | Huddinge IF | |
14:00 | Newroz FC | 2-5 |
(ft) | AFK Linköping | |
14:00 | Assyriska FF | 5-1 |
(ft) | Enskede IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
14:00 | Onsala BK | 1-1 |
(ft) | Assyriska BK | |
14:00 | Qviding FIF | 6-0 |
(ft) | Eslövs BK | |
14:00 | IFK Malmö FK | 4-2 |
(ft) | Ullareds IK | |
14:00 | BK Olympic | 5-3 |
(ft) | IS Halmia | |
14:00 | KSF Prespa Birlik | |
FC Rosengård | ||
14:00 | Vinbergs IF | 2-1 |
(ft) | Stafsinge IF | |
14:00 | Ängelholms FF | 2-1 |
(ft) | Hittarps IK | |
14:00 | KSF Prespa Birlik | 3-2 |
(ft) | FC Rosengård 1917 | |
Fotboll Sverige Div 2 - Ö Götaland | Stat | |
14:00 | FK Älmeboda/Linneryd | 2-2 |
(ft) | Asarums IF FK | |
14:00 | Österlen FF | 2-4 |
(ft) | FK Karlskrona | |
14:00 | IFK Berga | 2-1 |
(ft) | Husqvarna FF | |
14:00 | Räppe GOIF | 1-0 |
(ft) | Nässjö FF | |
14:00 | Nosaby IF | 1-1 |
(ft) | IFÖ Bromölla IF | |
14:00 | IFK Hässleholm | 3-0 |
(ft) | Råslätts SK | |
14:00 | Dalstorps IF | 3-0 |
(ft) | Hässleholms IF | |
Fotboll England League One | ||
16:00 | Peterborough United | 2-0 |
(ft) | Lincoln City FC | |
16:00 | Bristol Rovers | 1-0 |
(ft) | Milton Keynes Dons | |
16:00 | Shrewsbury Town | |
(c) | Bury | |
16:00 | Portsmouth | 0-0 |
(ft) | Gillingham | |
16:00 | Southend United | 1-4 |
(ft) | AFC Wimbledon | |
16:00 | Rochdale | 2-1 |
(ft) | Accrington Stanley | |
16:00 | Blackpool | 1-2 |
(ft) | Rotherham United | |
16:00 | Oxford United | 3-0 |
(ft) | Doncaster Rovers | |
Fotboll England League Two | Stat | |
16:00 | Stevenage | 2-1 |
(ft) | Grimsby Town | |
16:00 | Macclesfield Town | 2-1 |
(ft) | Port Vale | |
16:00 | Carlisle United | 2-4 |
(ft) | Crewe Alexandra | |
16:00 | Swindon Town | 1-1 |
(ft) | Plymouth Argyle | |
16:00 | Mansfield Town | 6-1 |
(ft) | Oldham Athletic | |
16:00 | Crawley Town | 2-1 |
(ft) | Colchester United | |
16:00 | Morecambe | 1-2 |
(ft) | Bradford City | |
16:00 | Leyton Orient | 3-1 |
(ft) | Walsall | |
16:00 | Exeter City | 1-0 |
(ft) | Forest Green Rovers | |
16:00 | Scunthorpe United | 3-0 |
(ft) | Northampton Town | |
16:00 | Salford City FC | 1-0 |
(ft) | Cambridge United | |
Fotboll England National League | ||
Fotboll Italien Serie C - Grupp B | ||
20:45 | Padova | 1-2 |
(ft) | Ravenna | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | ||
20:45 | Reggina | 1-0 |
(ft) | Catanzaro | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
16:00 | Sporting Gijón | 1-3 |
(ft) | Alcorcón | |
16:00 | Almería | 0-0 |
(ft) | Lugo | |
18:00 | Málaga | 1-2 |
(ft) | Cádiz | |
12:00 | Girona | 0-2 |
(ft) | Elche | |
18:00 | Extremadura | 1-1 |
(ft) | Ponferradina | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga | Stat | |
14:30 | Skive | 2-1 |
(ft) | Hvidovre | |
Fotboll Danmark 2. Division Pulje 1 | Stat | |
14:00 | Frem | 1-0 |
(ft) | Hillerød Fodbold | |
13:00 | HIK | 2-0 |
(ft) | FA 2000 | |
15:00 | Brønshøj | 0-0 |
(ft) | Holbæk B&I | |
15:00 | B 93 | 2-1 |
(ft) | Slagelse | |
Fotboll Danmark 2. Division Pulje 2 | Stat | |
13:30 | VSK Århus | 1-0 |
(ft) | Thisted FC | |
14:00 | FC Sydvest 05 Tønder | 1-4 |
(ft) | Brabrand | |
14:00 | Dalum IF | 0-0 |
(ft) | Næsby | |
14:00 | Middelfart | 2-0 |
(ft) | Vejgaard B | |
Fotboll Finland Naisten Liiga Championship Round | Stat | |
17:00 | Åland United W | 4-2 |
(ft) | HJK Helsinki W | |
14:00 | Jyvaskyla Pallokerho W | 1-1 |
(ft) | TiPS Vantaa W | |
Fotboll Finland Naisten Liiga Relegation Round | Stat | |
14:00 | IK Myran | 0-0 |
(ft) | TPS Turku W | |
13:00 | Ilves Tampere W | 5-1 |
(ft) | ONS Oulu W | |
Fotboll Norge Toppserien | ||
14:00 | Klepp | 5-0 |
(ft) | Stabæk | |
13:00 | Trondheims-Ørn | 4-0 |
(ft) | Kolbotn | |
14:00 | LSK Kvinner | 2-1 |
(ft) | Avaldsnes | |
15:00 | Sandviken | 2-0 |
(ft) | Fart | |
15:00 | Vålerenga | 1-1 |
(ft) | Røa W | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | ||
20:45 | Reggina | 1-0 |
(ft) | Catanzaro | |
Fotboll Argentina Primera B Metropolitana | ||
Fotboll Argentina Copa Argentina | Stat | |
01:30 | River Plate | 2-0 |
(ft) | Almagro | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
23:40 | Belgrano | 2-2 |
(ft) | Ferro Carril Oeste | |
Fotboll Colombia Liga Águila - Finalización | ||
22:00 | Deportivo Pasto | 2-1 |
(ft) | Atlético Junior | |
Fotboll Colombia Primera B - Finalización | ||
Fotboll Costa Rica Torneo de Invierno | Stat | |
02:00 | Santos de Guápiles | 1-3 |
(ft) | San Carlos | |
03:30 | Alajuelense | 1-0 |
(ft) | AD Grecia | |
Fotboll Venezuela Primera División - Clausura | Stat | |
22:00 | Estudiantes de Caracas | 0-6 |
(ft) | Estudiantes de Mérida | |
21:30 | Deportivo Anzoátegui | |
(c) | Mineros de Guayana | |
22:00 | Portuguesa FC | 0-0 |
(ft) | Zulia FC | |
22:00 | Carabobo FC | 0-2 |
(ft) | Caracas FC | |
22:00 | LALA FC | 1-1 |
(ft) | Trujillanos FC | |
Fotboll Wales Welsh Premier League | Stat | |
15:30 | Bala Town | 2-1 |
(ft) | Carmarthen Town | |
15:30 | Aberystwyth Town | 2-2 |
(ft) | Cardiff MU | |
15:30 | The New Saints | 6-2 |
(ft) | Airbus UK | |
Fotboll Chile Primera B - Nacional | Stat | |
20:30 | Santiago Morning | 2-0 |
(ft) | Barnechea | |
23:00 | Puerto Montt | 1-3 |
(ft) | Melipilla | |
Fotboll Nederländerna Keuken Kampioen Divisie | Stat | |
18:30 | FC Oss | 2-2 |
(ft) | SC Telstar | |
20:45 | Roda JC | 4-0 |
(ft) | Helmond Sport | |
Fotboll Mexiko Copa MX Apertura - Grupp 2 | Stat | |
03:00 | Cafetaleros de Tapachula | 1-2 |
(ft) | Monterrey | |
Fotboll Peru Segunda División | ||
22:00 | Sport Victoria | 0-3 |
(ft) | Cienciano | |
20:15 | Unión Huaral | 1-0 |
(ft) | Sport Loreto | |
Fotboll Portugal Taça da Liga - Omgång 3 - Grupp B | Stat | |
17:00 | Sporting Covilhã | |
Vitória Setúbal | ||
Fotboll Portugal Segunda Liga | Stat | |
18:00 | Leixões | 1-0 |
(ft) | Casa Pia | |
17:00 | Chaves | 2-0 |
(ft) | Estoril | |
Fotboll Skottland Challenge Cup | Stat | |
16:00 | Wrexham | 4-1 |
(ft) | St. Mirren-U21 | |
16:00 | Arbroath | 0-2 |
(ft) | Clyde | |
16:00 | Airdrieonians | 0-2 |
(ft) | Elgin City | |
16:00 | Raith Rovers | 3-1 |
(ft) | Glenavon | |
18:15 | Partick Thistle | 2-0 |
(ft) | Connah's Quay | |
16:00 | Inverness CT | 3-0 |
(ft) | Alloa Athletic | |
Fotboll Uruguay Primera División Clausura | ||
Fotboll Brasilien Série A | ||
22:00 | Goiás | 1-0 |
(ft) | CSA | |
Fotboll Brasilien Série B | ||
00:15 | Brasil de Pelotas | 1-0 |
(ft) | Botafogo SP | |
00:15 | Vila Nova GO | 1-1 |
(ft) | Atlético Goianiense | |
21:30 | Coritiba | 1-0 |
(ft) | Criciúma | |
02:30 | Cuiabá | 1-3 |
(ft) | Vitória | |
00:15 | Sport Recife | 2-0 |
(ft) | São Bento | |
02:30 | Oeste | 1-1 |
(ft) | Ponte Preta | |
21:30 | Londrina | 1-2 |
(ft) | Operário PR | |
21:30 | Bragantino | 2-0 |
(ft) | Paraná | |
02:30 | Guarani de Campinas | 1-0 |
(ft) | CRB | |
Fotboll Australien A-Liga | Stat | |
08:00 | Western Sydney Wanderers FC | 2-1 |
(ft) | Central Coast Mariners FC | |
10:30 | Melbourne Victory FC | 0-0 |
(ft) | Melbourne City FC | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Apertura | Stat | |
23:00 | Marathón | 3-2 |
(ft) | Platense | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | Stat | |
22:45 | Unión Española | 2-1 |
(ft) | Audax Italiano | |
20:15 | Everton | 1-2 |
(ft) | Colo Colo | |
01:00 | Universidad de Chile | 4-1 |
(ft) | Cobresal | |
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | Stat | |
13:00 | TSG 1899 Hoffenheim | 1-0 |
(ft) | FC Bayern München W | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
13:00 | IK Uppsala Fotboll | 0-2 |
(ft) | Umeå IK | |
13:00 | Borgeby FK | 2-6 |
(ft) | Mallbackens IF Sunne | |
15:00 | Sundsvalls DFF | 1-5 |
(ft) | IF Brommapojkarna | |
14:00 | Hammarby IF DFF | 2-1 |
(ft) | AIK FF | |
13:00 | Asarums IF FK | 1-4 |
(ft) | Kvarnsvedens IK | |
Fotboll England FA Women's Super League | Stat | |
15:00 | Manchester City LFC | 3-0 |
(ft) | Birmingham City LFC | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp J | Stat | |
18:00 | Bosnien-Hercegovina | 4-1 |
(ft) | Finland | |
20:45 | Italien | 2-0 |
(ft) | Grekland | |
20:45 | Liechtenstein | 1-1 |
(ft) | Armenien | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp A | Stat | |
01:06 | USA | 7-0 |
(ft) | Kuba | |
Fotboll Internationellt Nations League A - Grupp B | Stat | |
03:00 | Bermuda | 1-5 |
(ft) | Mexiko | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp B | ||
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp D | Stat | |
05:00 | Nicaragua | 3-1 |
(ft) | Dominica | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp A | Stat | |
21:00 | Saint Martin | 3-0 |
(ft) | Caymanöarna | |
Ishockey Sverige SHL | ||
15:15 | Djurgårdens IF | 4-0 |
(ft) | IF Malmö Redhawks | |
18:00 | HV 71 | 3-4 |
(ft) | Färjestad BK | |
18:00 | Leksands IF | 2-5 |
(ft) | Linköping HC | |
15:15 | Växjö Lakers HC | 1-3 |
(ft) | Rögle BK | |
15:15 | Örebro HK | 3-2 |
(ft) | IK Oskarshamn | |
15:15 | Frölunda HC | 4-1 |
(ft) | Luleå HF | |
18:00 | Skellefteå AIK | 4-1 |
(ft) | Brynäs IF | |
Ishockey Sverige HockeyAllsvenskan | Stat | |
18:00 | Västervik IK | 2-3sd |
(ft) | Timrå IK | |
15:15 | BIK Karlskoga | 4-1 |
(ft) | Mora IK | |
Ishockey Sverige SDHL | ||
17:30 | Luleå HF | 3-4sd |
(ft) | Linköpings HC | |
17:10 | SDE HF | 3-4sd |
(ft) | Leksands IF | |
16:00 | MODO Hockey | 1-3 |
(ft) | Djurgårdens IF | |
15:30 | AIK IF | 3-6 |
(ft) | Brynäs IF | |
12:30 | HV 71 | 3-1 |
(ft) | Göteborg HC 1 | |
Ishockey Finland Liiga | ||
16:00 | Ässät | 0-3 |
(ft) | SaiPa | |
17:30 | Kärpät | 2-3str |
(ft) | Tappara | |
16:00 | Pelicans | 1-5 |
(ft) | KooKoo | |
16:00 | Ilves | 5-1 |
(ft) | Jukurit | |
16:00 | HPK | 2-1 |
(ft) | Sport | |
16:00 | HIFK | 2-1 |
(ft) | TPS | |
16:00 | KalPa | 4-2 |
(ft) | Lukko | |
Ishockey Finland Mestis | ||
16:00 | TUTO Hockey | 1-2 |
(ft) | RoKi | |
16:00 | KeuPa HT | 1-2 |
(ft) | K-Vantaa | |
16:00 | Ketterä | 5-2 |
(ft) | SaPKo | |
16:00 | Hokki | 4-7 |
(ft) | Hermes | |
Ishockey USA NHL | ||
01:00 | Buffalo Sabres | 3-2str |
(ft) | Florida Panthers | |
01:00 | Columbus Blue Jackets | 1-2 |
(ft) | Anaheim Ducks | |
01:30 | Carolina Hurricanes | 5-2 |
(ft) | New York Islanders | |
22:00 | Ottawa Senators | 4-2 |
(ft) | Tampa Bay Lightning | |
19:00 | New York Rangers | 1-4 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
Ishockey Ryssland Continental League | ||
14:00 | Traktor Chel | 2-3str |
(ft) | Admiral Vladivostok | |
16:00 | Spartak Moskva | 1-2str |
(ft) | HC Amur | |
16:30 | Severstal Cherepovets | 1-2 |
(ft) | Metallurg Magnitogorsk | |
16:00 | Avangard Omsk | 4-1 |
(ft) | Dynamo Riga | |
16:30 | Dynamo Moskva | 6-3 |
(ft) | Avtomobilist Yekaterinburg | |
Ishockey Tjeckien Extraliga | Stat | |
15:00 | HC Olomouc | 1-3 |
(ft) | HC Kometa Brno | |
Ishockey Norge GET-ligaen | Stat | |
16:00 | Sparta Sarpsborg Elite | 6-1 |
(ft) | Stjernen Hockey Elite | |
16:00 | Stavanger Ishockey | 4-0 |
(ft) | Manglerud Star Elite | |
16:00 | Grüner Ishockey IL | 3-4sd |
(ft) | Narvik IHK | |
16:00 | Vålerenga Ishockey Elite | 3-2 |
(ft) | Frisk Asker Elite | |
16:00 | Lillehammer Ishockey | 3-6 |
(ft) | Storhamar Elite | |
Ishockey Schweiz National League | ||
19:45 | SCL Tigers | 1-3 |
(ft) | Lausanne HC | |
19:45 | HC Ambri-Piotta | 4-2 |
(ft) | Rapperswil-Jona Lakers | |
19:45 | HC Lugano | 1-4 |
(ft) | HC Fribourg-Gottéron | |
19:45 | SC Bern | 4-3str |
(ft) | HC Davos | |
19:45 | ZSC Lions | 3-4 |
(ft) | EV Zug | |
19:45 | EHC Biel | 6-3 |
(ft) | Geneve-Servette HC | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp A | Stat | |
09:30 | Villa Lidköping BK | 7-3 |
(ft) | Vetlanda BK | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp C | Stat | |
12:30 | Yenisey | 3-4 |
(ft) | IFK Vänersborg | |
11:00 | Västerås SK | 3-1 |
(ft) | Veiterä | |
Bandy Internationellt World Cup - Grupp D | Stat | |
15:30 | IFK Motala | 1-3 |
(ft) | Frillesås BK | |
Bandy Internationellt World Cup - Kvartsfinaler | ||
22:05 | Villa Lidköping BK | 5-1 |
(ft) | Sandvikens AIK | |
20:25 | SKA-Neftyanik | 6-0 |
(ft) | AIK Bandy | |
19:00 | Bollnäs GIF | 2-1 |
(ft) | Uralskij Trubnik | |
23:45 | Dynamo Moskva | 3-3 |
(ft) | Yenisey | |
Bandy Internationellt World Cup - Semifinaler | ||
Bandy Internationellt World Cup - Grupp E | Stat | |
08:00 | Edsbyns IF | 2-0 |
(ft) | ÅbyTjureda IF | |
14:00 | Bollnäs GIF | 3-1 |
(ft) | Uralskij Trubnik | |
Basket Sverige Basketligan | Stat | |
17:04 | BC Luleå | 68-85 |
(ft) | Borås Basket | |
Basket Sverige Basketligan Damer | Stat | |
15:00 | Telge Basket | 90-45 |
(ft) | Visby Ladies | |
14:30 | Alvik BBK | 65-67 |
(ft) | A3 Basket Umeå | |
14:30 | IK Eos | 96-85ot |
(ft) | Sallén Uppsala Basket | |
15:30 | Högsbo Basket | 82-70 |
(ft) | Wetterbygden Basketball | |
Basket Finland Korisliiga | Stat | |
16:00 | Kobrat | 81-96 |
(ft) | Kauhajoen Karhu | |
16:00 | Salon Vilpas | 89-84 |
(ft) | Lahti Basketball | |
16:00 | Kataja Basket | 88-73 |
(ft) | Tampereen Pyrintö | |
Handboll Sverige Handbollsligan | Stat | |
15:00 | IFK Ystad HK | 28-24 |
(ft) | IF Hallby HK | |
Handboll Sverige SHE | Stat | |
15:00 | BK Heid | 25-32 |
(ft) | Skara HF | |
16:00 | Skövde HF | 18-26 |
(ft) | VästeråsIrsta HF | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan | Stat | |
15:00 | Jönköpings IK | 4-5 |
(ft) | Storvreta IBK | |
17:00 | Visby IBK | 2-4 |
(ft) | FBC Kalmarsund | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan Damer | Stat | |
16:00 | Karlstad IBF | 0-9 |
(ft) | IKSU | |
14:00 | Malmö FBC | 7-3 |
(ft) | IK Sirius FBC W | |
16:00 | Nacka Wallenstam IBK (w) | 3-7 |
(ft) | Pixbo Wallenstam IBK W | |
Tennis Kina ATP Tour - Shanghai Masters | ||
10:35 | Stefanos Tsitsipas | 0-2 |
(ft) | Daniil Medvedev | |
14:05 | Matteo Berrettini | 0-2 |
(ft) | Alexander Zverev | |
Tennis Österrike WTA Tour - Upper Austria Linz | ||
14:05 | Cori Gauff | 2-0 |
(ft) | Andrea Petkovic | |
15:55 | Ekaterina Alexandrova | 1-2 |
(ft) | Jelena Ostapenko | |
Rugby Union Internationellt Rugby World Cup - Pool A | ||
12:45 | Irland | 47-5 |
(ft) | Samoa | |
Rugby Union Internationellt Rugby World Cup - Pool C | ||
10:15 | England | |
(c) | Frankrike | |
Rugby Union Frankrike Top 14 | ||
15:30 | Aviron Bayonnais | 28-24 |
(ft) | Montpellier | |
20:45 | Lyon | 27-8 |
(ft) | Section Paloise | |
17:30 | Stade Toulousain | 36-15 |
(ft) | Castres Olympique | |
20:45 | Stade Rochelais | 41-17 |
(ft) | CA Brive | |
20:45 | Racing Metro 92 | 27-27 |
(ft) | Agen | |
Rugby Union Frankrike Pro Division 2 | ||
14:45 | Mont de Marsan | 51-13 |
(ft) | Montauban | |
Rugby League England Superleague - Slutspel | ||
19:00 | St. Helens | 23-6 |
(ft) | Salford Red Devils | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Americas Group B | ||
06:25 | Cloud9 CS:GO | 1-2 |
(ft) | compLexity Gaming | |
02:25 | Evil Geniuses Csgo | 2-1 |
(ft) | eUnited | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Europe Group B | ||
22:30 | Vitality | 2-1 |
(ft) | Heroic | |
18:25 | Ninjas In Pyjamas | 2-1 |
(ft) | Sprout |