Okt 22 | Idag | Okt 24 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Champions League - Grupp E | Stat | |
21:00 | FC Red Bull Salzburg | 2-3 |
(ft) | Napoli | |
21:00 | KRC Genk | 1-4 |
(ft) | Liverpool | |
Fotboll Internationellt Champions League - Grupp F | Stat | |
21:00 | Inter | 2-0 |
(ft) | Borussia Dortmund | |
21:00 | SK Slavia Praha | 1-2 |
(ft) | FC Barcelona | |
Fotboll Internationellt Champions League - Grupp G | Stat | |
18:55 | RB Leipzig | 2-1 |
(ft) | Zenit St.Petersburg | |
21:00 | Benfica | 2-1 |
(ft) | Lyon | |
Fotboll Internationellt Champions League - Grupp H | Stat | |
18:55 | Ajax | 0-1 |
(ft) | Chelsea | |
21:00 | Lille | 1-1 |
(ft) | Valencia | |
Fotboll England The Championship | Stat | |
20:45 | Derby County | 1-0 |
(ft) | Wigan Athletic | |
20:45 | Fulham | 3-2 |
(ft) | Luton Town | |
20:45 | Nottingham Forest | 1-2 |
(ft) | Hull City | |
20:45 | Bristol City | 2-1 |
(ft) | Charlton Athletic | |
20:45 | Huddersfield Town | 0-0 |
(ft) | Middlesbrough | |
Fotboll England League One | Stat | |
20:45 | Coventry City | 2-1 |
(ft) | Fleetwood Town | |
20:45 | Peterborough United | 4-0 |
(ft) | Accrington Stanley | |
20:45 | Ipswich Town | 0-2 |
(ft) | Rotherham United | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp A | Stat | |
20:45 | Robur Siena | 2-0 |
(ft) | US Pianese | |
18:30 | Pontedera | 2-1 |
(ft) | Pro Patria | |
18:30 | Lecco | 1-1 |
(ft) | Juventus-U23 | |
20:45 | Monza | 1-0 |
(ft) | Gozzano | |
18:30 | Carrarese | 2-0 |
(ft) | Como | |
15:00 | Olbia | 1-1 |
(ft) | AlbinoLeffe | |
18:30 | Giana Erminio | 1-1 |
(ft) | Pergolettese | |
18:30 | Renate | 1-1 |
(ft) | Novara | |
20:45 | Alessandria | 1-1 |
(ft) | Pistoiese | |
20:45 | Pro Vercelli | 1-1 |
(ft) | Arezzo | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp B | Stat | |
18:30 | Cesena | 0-1 |
(ft) | Südtirol | |
18:30 | Virtus Verona | 3-0 |
(ft) | Ravenna | |
20:45 | ArzignanoChiampo | 0-1 |
(ft) | Vicenza Virtus | |
20:45 | Reggio Audace | 2-2 |
(ft) | Rimini | |
20:45 | FeralpiSalò | 0-0 |
(ft) | Piacenza | |
18:30 | Gubbio | 1-1 |
(ft) | Imolese | |
20:45 | Padova | 2-0 |
(ft) | Sambenedettese | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | Stat | |
20:45 | Bari | 2-0 |
(ft) | Catanzaro | |
15:00 | Virtus Francavilla | 0-2 |
(ft) | Teramo | |
20:45 | Casertana | 2-1 |
(ft) | Monopoli | |
18:30 | Potenza | 0-0 |
(ft) | Cavese | |
18:30 | Paganese | 2-2 |
(ft) | Vibonese | |
18:30 | Ternana | 0-1 |
(ft) | Avellino | |
20:45 | Reggina | 4-1 |
(ft) | AZ Picerno | |
20:45 | Rieti | 4-2 |
(ft) | Viterbese Castrense | |
18:30 | Rende | 2-0 |
(ft) | Sicula Leonzio | |
20:45 | Catania | 1-1 |
(ft) | Bisceglie | |
Fotboll Danmark 2. Division Pulje 1 | Stat | |
19:00 | Skovshoved IF | 1-2 |
(ft) | HIK | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp C | Stat | |
20:45 | Bari | 2-0 |
(ft) | Catanzaro | |
15:00 | Virtus Francavilla | 0-2 |
(ft) | Teramo | |
20:45 | Casertana | 2-1 |
(ft) | Monopoli | |
18:30 | Potenza | 0-0 |
(ft) | Cavese | |
18:30 | Paganese | 2-2 |
(ft) | Vibonese | |
18:30 | Ternana | 0-1 |
(ft) | Avellino | |
20:45 | Reggina | 4-1 |
(ft) | AZ Picerno | |
20:45 | Rieti | 4-2 |
(ft) | Viterbese Castrense | |
18:30 | Rende | 2-0 |
(ft) | Sicula Leonzio | |
20:45 | Catania | 1-1 |
(ft) | Bisceglie | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Semifinaler | Stat | |
02:40 | Boca Juniors | 1-0 |
(ft) | River Plate | |
Fotboll Colombia Primera B - Finalización Quadrangular A | ||
03:00 | Deportes Quindío | 0-2 |
(ft) | Deportivo Pereira | |
23:00 | Tigres FC | 1-1 |
(ft) | Cortuluá | |
Fotboll Colombia Primera B - Finalización Quadrangular B | ||
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | Stat | |
23:00 | Olmedo | 1-0 |
(ft) | Independiente del Valle | |
Fotboll Venezuela Copa Venezuela | ||
22:00 | Metropolitanos FC | 0-0 |
(ft) | Caracas FC | |
23:00 | Monagas SC | 1-0 |
(ft) | Deportivo La Guaira | |
Fotboll Mexiko Copa MX Apertura - Grupp 4 | Stat | |
02:00 | Veracruz | 1-0 |
(ft) | Alebrijes de Oaxaca | |
Fotboll Mexiko Copa MX Apertura - Grupp 5 | Stat | |
04:00 | Tijuana | 2-0 |
(ft) | Mineros de Zacatecas | |
Fotboll Mexiko Copa MX Apertura - Grupp 6 | Stat | |
04:00 | Dorados | 2-1 |
(ft) | Necaxa | |
Fotboll Mexiko Copa MX Apertura - Grupp 7 | Stat | |
04:00 | Correcaminos UAT | 0-4 |
(ft) | Santos Laguna | |
Fotboll Uruguay Primera División Clausura | ||
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
19:30 | Mamelodi Sundowns | 1-0 |
(ft) | Highlands Park | |
19:30 | Orlando Pirates | |
Chippa United | ||
Fotboll Internationellt AFC Champion League - Semifinaler | Stat | |
14:00 | Guangzhou Evergrande | 0-1 |
(ft) | Urawa Reds | |
Fotboll Indien Indian Super League | Stat | |
16:00 | FC Goa | 3-0 |
(ft) | Chennaiyin FC | |
Fotboll Finland Veikkausliiga European Playoffs | Stat | |
17:30 | HJK | 6-4str |
(ft) | FC Lahti | |
17:30 | IFK Mariehamn | 4-2str |
(ft) | HIFK | |
Ishockey Sverige HockeyAllsvenskan | Stat | |
19:00 | Kristianstads IK | |
IK Pantern | ||
19:00 | HC Vita Hästen | 0-1 |
(ft) | Västerås IK | |
19:00 | Tingsryds AIF | 0-4 |
(ft) | MODO Hockey | |
19:00 | BIK Karlskoga | 5-1 |
(ft) | Karlskrona HK | |
19:00 | Kristianstads IK | 3-2str |
(ft) | Almtuna IS | |
19:00 | IF Björklöven | 3-1 |
(ft) | Timrå IK | |
19:00 | Västervik IK | 2-3str |
(ft) | Mora IK | |
Ishockey Sverige SDHL | Stat | |
19:00 | Brynäs IF | 3-2sd |
(ft) | Leksands IF | |
Ishockey Finland Liiga | ||
17:30 | KalPa | 1-2sd |
(ft) | HPK | |
17:30 | Lukko | 1-3 |
(ft) | KooKoo | |
17:30 | Jukurit | 2-5 |
(ft) | JYP | |
17:30 | Tappara | 3-2sd |
(ft) | Sport | |
17:30 | Kärpät | 5-3 |
(ft) | Pelicans | |
17:30 | SaiPa | 6-4 |
(ft) | HIFK | |
Ishockey Finland Mestis | Stat | |
17:30 | K-Vantaa | 0-3 |
(ft) | Hermes | |
Ishockey USA NHL | ||
03:00 | Calgary Flames | 3-5 |
(ft) | Washington Capitals | |
02:00 | Minnesota Wild | 3-0 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
02:30 | Chicago Blackhawks | 1-2str |
(ft) | Vegas Golden Knights | |
01:00 | Buffalo Sabres | 4-3sd |
(ft) | San Jose Sharks | |
01:00 | New York Rangers | 2-3sd |
(ft) | Arizona Coyotes | |
01:00 | Boston Bruins | 4-2 |
(ft) | Toronto Maple Leafs | |
01:00 | Florida Panthers | 4-2 |
(ft) | Pittsburgh Penguins | |
02:00 | Nashville Predators | 6-1 |
(ft) | Anaheim Ducks | |
01:30 | Detroit Red Wings | 2-5 |
(ft) | Vancouver Canucks | |
02:00 | Winnipeg Jets | 2-3 |
(ft) | Los Angeles Kings | |
Ishockey Ryssland Continental League | Stat | |
11:30 | Admiral Vladivostok | 1-4 |
(ft) | Dynamo Moskva | |
11:00 | HC Amur | 2-1 |
(ft) | HC Sochi | |
16:00 | Metallurg Magnitogorsk | 1-0str |
(ft) | Ak Bars Kazan | |
18:30 | Dynamo Riga | 2-0 |
(ft) | Traktor Chel | |
Ishockey Tjeckien Extraliga | Stat | |
18:30 | HC Sparta Praha | 5-1 |
(ft) | HC Energie Karlovy Vary | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp A | Stat | |
18:45 | Monaco | 82-65 |
(ft) | ratiopharm Ulm | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp B | Stat | |
19:00 | Tofaş | 91-81 |
(ft) | Lietuvos Rytas | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp C | Stat | |
18:30 | Unics | 86-74 |
(ft) | FIATC Joventut | |
20:30 | KK Cedevita Olimpija | 87-93 |
(ft) | Nanterre | |
20:30 | Basket Brescia Leonessa | 35-61 |
(ft) | Darüşşafaka Tekfen | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp D | Stat | |
18:30 | Galatasaray | 84-83ot |
(ft) | Buducnost Voli Podgorica | |
20:30 | EWE Baskets Oldenburg | 91-78 |
(ft) | Unicaja Baloncesto | |
19:30 | Dolomiti Energia Trento | 80-91 |
(ft) | Asseco Gdynia | |
Basket USA NBA | ||
Basket Finland Korisliiga | ||
17:30 | Tampereen Pyrintö | 86-73 |
(ft) | Kauhajoen Karhu | |
17:30 | Helsinki Seagulls | 102-83 |
(ft) | BC Nokia | |
17:30 | Ura Basket | 102-98 |
(ft) | Lahti Basketball | |
17:30 | Kobrat | 90-84 |
(ft) | Salon Vilpas | |
17:30 | Korihait | 71-106 |
(ft) | KTP-Basket | |
Handboll Sverige SHE | Stat | |
19:00 | H 65 Höör | 27-21 |
(ft) | Lugi HF | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan | Stat | |
19:00 | Höllvikens IBF | 4-8 |
(ft) | IK Sirius IBK | |
19:00 | Mullsjö AIS | 13-2 |
(ft) | FBC Kalmarsund | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan Damer | ||
19:00 | IK Sirius FBC W | 3-4 |
(ft) | Täby FC IBK | |
Tennis Österrike ATP Tour - Erste Bank Open - Vienna | ||
16:05 | Dennis Novak | 1-2 |
(ft) | Gael Monfils | |
13:35 | Andrey Rublev | 2-1 |
(ft) | Alexander Bublik | |
13:30 | Andrey Rublev | |
Felix Auger-Aliassime | ||
12:05 | Sam Querrey | 2-0 |
(ft) | Adrian Mannarino | |
12:05 | Pablo Carreno Busta | 2-0 |
(ft) | Denis Shapovalov | |
13:45 | Mikhail Kukushkin | 2-0 |
(ft) | Borna Coric | |
20:15 | Marton Fucsovics | 0-1 |
(ft) | Karen Khachanov | |
18:05 | Matteo Berrettini | 2-0 |
(ft) | Grigor Dimitrov | |
Tennis Schweiz ATP Tour - Swiss Indoors Basel | ||
13:05 | Ricardas Berankis | 2-0 |
(ft) | Pablo Andujar | |
20:35 | Henri Laaksonen | 0-2 |
(ft) | Jan-Lennard Struff | |
17:20 | Frances Tiafoe | 2-0 |
(ft) | Daniel Evans | |
14:30 | Laslo Djere | 0-2 |
(ft) | Filip Krajinovic | |
19:05 | Roger Federer | 2-0 |
(ft) | Radu Albot | |
15:05 | David Goffin | 2-0 |
(ft) | Marin Cilic | |
17:05 | Pablo Cuevas | 0-2 |
(ft) | Stanislas Wawrinka | |
20:35 | Alex De Minaur | 2-0 |
(ft) | Taylor Fritz | |
E-Sporter Internationellt ESL India Premiership Fall Masters League Phase 2 | ||
16:30 | 3c4sr.4m Dota | 1-0 |
(ft) | Reckoning Esports | |
15:30 | Entity Gaming Dota | 0-1 |
(ft) | Abyss | |
E-Sporter Internationellt StarSeries i-League Group A | ||
09:00 | Imperial CsGo | 0-2 |
(ft) | MIBR CS:GO | |
09:00 | Invictus Gaming | 0-2 |
(ft) | mousesports CS:GO | |
14:15 | Fnatic | 2-0 |
(ft) | mousesports CS:GO | |
13:55 | Nord | 0-2 |
(ft) | MIBR CS:GO | |
E-Sporter Internationellt StarSeries i-League Group B | ||
11:30 | 5Power Gaming | 0-2 |
(ft) | FURIA Esports | |
11:25 | Heroic | 2-0 |
(ft) | Natus Vincere CS:GO | |
16:40 | AVANGAR | 1-2 |
(ft) | FURIA Esports | |
17:15 | Evil Geniuses Csgo | 2-1 |
(ft) | Heroic |