Maj 29 | Idag | Maj 31 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Champions League - Finaler | ||
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
13:00 | IFK Östersund | |
(c) | Skellefteå FF | |
15:00 | Morön BK | |
(c) | Stöde IF | |
16:00 | Gottne IF | |
(c) | Notvikens IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
14:00 | Rynninge IK | |
(c) | Åtvidabergs FF | |
14:00 | Arameisk Syrianska IF | |
(c) | FC Gute | |
14:00 | Tyresö FF | |
(c) | Värmbols FC | |
16:00 | Trosa Vagnhärads SK | |
(c) | IFK Kumla | |
16:00 | Assyriska IF i Norrköping | |
(c) | BK Forward | |
16:00 | IFK Eskilstuna | |
(c) | Assyriska FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
14:00 | IFK Stocksund | |
(c) | Fagersta Södra IK | |
16:00 | Fanna BK | |
(c) | Enskede IK | |
16:30 | IFK Lidingö FK | |
(c) | Kungsängens IF | |
16:00 | IFK Österåker FK | |
(c) | Enköpings SK FK | |
14:00 | Hudiksvalls Förenade FF | |
(c) | Skiljebo SK | |
16:00 | FC Stockholm Internazionale | |
(c) | Karlbergs BK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
13:00 | Assyriska BK | |
(c) | IFK Malmö FK | |
14:00 | IF Limhamn Bunkeflo | |
(c) | Ullareds IK | |
16:00 | IS Halmia | |
(c) | Vinbergs IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - Ö Götaland | Stat | |
14:00 | IFÖ Bromölla IF | |
(c) | Syrianska FC | |
14:00 | Dalstorps IF | |
(c) | IFK Karlshamn | |
14:00 | Räppe GOIF | |
(c) | Österlen FF | |
14:00 | Husqvarna FF | |
(c) | FK Älmeboda/Linneryd | |
16:00 | Asarums IF FK | |
(c) | Kristianstads FC | |
16:00 | IK Tord | |
(c) | Nosaby IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
15:00 | IK Oddevold | |
(c) | Grebbestads IF | |
16:00 | Nordvärmland FF | |
(c) | Vänersborgs IF | |
16:00 | IFK Åmål | |
(c) | Ahlafors IF | |
16:00 | Vänersborgs FK | |
(pp) | Carlstad United BK | |
16:00 | Vänersborgs FK | |
(c) | IF Karlstad Fotbollutveckling | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | Stat | |
15:30 | Hertha BSC | 2-0 |
(ft) | FC Augsburg | |
15:30 | 1. FSV Mainz | 0-1 |
(ft) | TSG 1899 Hoffenheim | |
15:30 | VfL Wolfsburg | 1-2 |
(ft) | Eintracht Frankfurt | |
15:30 | FC Schalke 04 | 0-1 |
(ft) | SV Werder Bremen | |
18:30 | FC Bayern München | 5-0 |
(ft) | Fortuna Düsseldorf | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | Stat | |
13:00 | 1. FC Nürnberg | 0-0 |
(ft) | VfL Bochum 1848 | |
13:00 | SV Sandhausen | 3-1 |
(ft) | Hannover 96 | |
13:00 | Karlsruher SC | 1-1 |
(ft) | FC St. Pauli | |
13:00 | Holstein Kiel | 1-2 |
(ft) | DSC Arminia Bielefeld | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | Stat | |
14:00 | FSV Zwickau | 2-2 |
(ft) | Hansa Rostock | |
14:00 | SV Meppen | 1-3 |
(ft) | FC Würzburger Kickers | |
14:00 | FC Ingolstadt 04 | 1-2 |
(ft) | Bayern München Am. | |
14:00 | SG Sonnenhof Großaspach | 0-2 |
(ft) | SpVgg Unterhaching | |
14:00 | SV Waldhof Mannheim | 1-2 |
(ft) | KFC Uerdingen 05 | |
14:00 | Eintracht Braunschweig | 4-2 |
(ft) | Viktoria Köln 1904 | |
14:00 | 1. FC Magdeburg | 0-1 |
(ft) | 1. FC Kaiserslautern | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga | Stat | |
14:00 | HB Køge | 1-1 |
(ft) | Hvidovre | |
16:00 | Fremad Amager | 2-2 |
(ft) | Kolding IF | |
Fotboll Norge Toppserien | ||
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | ||
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
16:00 | Brattvåg | |
(pp) | Fløya | |
16:00 | Fredrikstad | |
(pp) | Eidsvold TF | |
16:00 | Alta | |
(pp) | Hødd | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | Stat | |
16:00 | Odd Grenland 2 | |
(pp) | Arendal | |
16:00 | Fram Larvik | |
(pp) | Nardo | |
16:00 | Egersunds | |
(pp) | Sotra | |
Fotboll Costa Rica Torneo de Verano | Stat | |
23:00 | AD Grecia | 2-0 |
(ft) | Guadalupe FC | |
23:00 | ADR Jicaral | 5-0 |
(ft) | La U Universitarios | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | Stat | |
15:00 | LKS Lodz | 0-1 |
(ft) | Gornik Zabrze | |
17:30 | Piast Gliwice | 4-0 |
(ft) | Wisla Krakow | |
20:00 | Lech Poznan | 0-1 |
(ft) | Legia Warszawa | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga | Stat | |
20:00 | SK Slavia Praha | 5-0 |
(ft) | FK Jablonec | |
16:00 | Zlin | 1-1 |
(ft) | FC Banik Ostrava | |
14:00 | SK Sigma Olomouc | 1-2 |
(ft) | 1.FK Pribram | |
18:00 | FC Viktoria Plzen | 7-1 |
(ft) | FK Mlada Boleslav | |
16:00 | FC Slovan Liberec | 3-1 |
(ft) | 1.FC Slovacko | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match -Championship Round | Stat | |
13:00 | FC Kolos Kovalivka | 0-2 |
(ft) | FC Desna Chernihiv | |
16:00 | PFC Olexandria | 1-0 |
(ft) | FC Zorya Luhansk | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
16:00 | SC Dnipro-1 | 3-1 |
(ft) | FC Olimpik Donetsk | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
23:00 | SJ Earthquakes | |
(c) | Atlanta United | |
23:00 | Philadelphia Union | |
(c) | Columbus Crew | |
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | Stat | |
13:00 | SC Freiburg | 3-2 |
(ft) | 1. FFC Turbine Potsdam | |
13:00 | FC Bayern München W | 3-0 |
(ft) | TSG 1899 Hoffenheim | |
14:00 | Bayer 04 Leverkusen W | 0-2 |
(ft) | MSV Duisburg W |