Jul 04 | Idag | Jul 06 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Allsvenskan | ||
17:30 | BK Häcken | 3-0 |
(ft) | Hammarby | |
14:30 | AIK | 1-1 |
(ft) | Falkenbergs FF | |
14:30 | IF Elfsborg | 1-0 |
(ft) | Malmö FF | |
17:30 | IK Sirius FK | 2-1 |
(ft) | Örebro SK | |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
14:30 | Västerås SK FK | 2-2 |
(ft) | GAIS | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | Vittsjö GIK | 1-2 |
(ft) | Linköpings FC | |
16:00 | Piteå IF | 1-1 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | Nyköpings BIS | 0-4 |
(ft) | Sandvikens IF | |
14:00 | Sollentuna FK | 2-1 |
(ft) | IK Frej Täby | |
14:00 | Täby FK | 5-1 |
(ft) | Team TG FF | |
16:00 | Karlslunds IF HFK | 3-0 |
(ft) | IFK Haninge | |
15:00 | Gefle IF | 0-0 |
(ft) | IF Sylvia | |
17:00 | IF Karlstad Fotboll | 0-1 |
(ft) | IFK Luleå | |
16:00 | IFK Berga | 1-2 |
(ft) | Örebro Syrianska IF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
15:00 | Utsiktens BK | 4-0 |
(ft) | FK Karlskrona | |
15:00 | Landskrona BoIS | 4-4 |
(ft) | Lunds BK | |
14:00 | Eskilsminne IF | 2-2 |
(ft) | Motala AIF FK | |
17:00 | FC Trollhättan | 1-0 |
(ft) | Skövde AIK | |
15:00 | FC Linköping City | 1-1 |
(ft) | Torns IF | |
15:00 | Assyriska Turabdin IK | 2-0 |
(ft) | IFK Värnamo | |
14:00 | Lindome GIF | 7-1 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
17:00 | Assyriska FF | |
Åtvidabergs FF | ||
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
16:00 | IS Halmia | |
Ängelholms FF | ||
Fotboll Sverige Div 2 - Ö Götaland | Stat | |
14:00 | Österlen FF | |
Nosaby IF | ||
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
16:00 | Carlstad United BK | |
Vårgårda IK | ||
Fotboll England Premier League | Stat | |
13:00 | Burnley | 1-1 |
(ft) | Sheffield United | |
20:00 | Southampton | 1-0 |
(ft) | Manchester City | |
15:15 | Newcastle United | 2-2 |
(ft) | West Ham United | |
17:30 | Liverpool | 2-0 |
(ft) | Aston Villa | |
Fotboll England The Championship | Stat | |
16:00 | West Bromwich Albion | 4-2 |
(ft) | Hull City | |
13:00 | Swansea City | 2-1 |
(ft) | Sheffield Wednesday | |
15:00 | Middlesbrough | 0-1 |
(ft) | Queens Park Rangers | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
19:30 | Udinese | 2-2 |
(ft) | Genoa | |
19:30 | Parma | 1-2 |
(ft) | Fiorentina | |
21:45 | Napoli | 2-1 |
(ft) | AS Roma | |
19:30 | Sampdoria | 3-0 |
(ft) | SPAL | |
17:15 | Inter | 1-2 |
(ft) | Bologna | |
19:30 | Brescia | 2-0 |
(ft) | Hellas Verona | |
19:30 | Cagliari | 0-1 |
(ft) | Atalanta | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
22:00 | Villarreal | 1-4 |
(ft) | FC Barcelona | |
19:30 | Osasuna | 0-0 |
(ft) | Getafe | |
17:00 | Espanyol | 0-1 |
(ft) | Leganés | |
14:00 | Athletic Bilbao | 0-1 |
(ft) | Real Madrid | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
17:00 | Deportivo La Coruña | 2-1 |
(ft) | Huesca | |
19:30 | Las Palmas | 3-0 |
(ft) | Ponferradina | |
19:30 | Málaga | 0-0 |
(ft) | Albacete | |
21:45 | Alcorcón | 2-2 |
(ft) | Lugo | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga | Stat | |
13:00 | Hvidovre | 1-1 |
(ft) | HB Køge | |
15:00 | Skive | 1-0 |
(ft) | FC Fredericia | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga - Championship Round | ||
20:00 | AGF | 1-0 |
(ft) | FC København | |
14:00 | FC Nordsjælland | 0-1 |
(ft) | FC Midtjylland | |
18:00 | AaB | 2-0 |
(ft) | Brøndby | |
Fotboll Finland Veikkausliiga | Stat | |
17:30 | IFK Mariehamn | |
HJK | ||
17:30 | FC Haka | |
TPS | ||
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
17:30 | Mikkelin Palloilijat | 1-2 |
(ft) | KPV | |
17:30 | Gnistan | 1-2 |
(ft) | FF Jaro | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
18:00 | Molde | 2-1 |
(ft) | Mjøndalen | |
18:00 | Bodø/Glimt | 5-0 |
(ft) | Brann | |
18:00 | Odd BK | 0-0 |
(ft) | Haugesund | |
18:00 | Strømsgodset | 2-2 |
(ft) | Kristiansund | |
18:00 | Sandefjord | 0-3 |
(ft) | Sarpsborg 08 | |
20:30 | Stabæk | 0-3 |
(ft) | Rosenborg | |
18:00 | Vålerenga | |
(pp) | Start | |
18:00 | Bodø/Glimt | |
(pp) | Stabæk | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
15:00 | Klepp | 0-0 |
(ft) | Kolbotn | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | ||
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
13:00 | Hødd | |
(pp) | Eidsvold TF | |
15:00 | Alta | |
(pp) | Fredrikstad | |
15:00 | Senja | |
(pp) | Skeid | |
16:00 | Moss | |
(pp) | Brattvåg | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
21:05 | HNK Rijeka | 2-0 |
(ft) | Dinamo Zagreb | |
18:55 | Hajduk Split | 0-1 |
(ft) | Osijek | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa - Championship round | Stat | |
15:00 | MKS Pogon Szczecin | 2-2 |
(ft) | Jagiellonia Bialystok | |
17:30 | Piast Gliwice | 1-0 |
(ft) | Slask Wroclaw | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
20:15 | Tondela | 0-1 |
(ft) | Famalicão | |
22:30 | FC Porto | 5-0 |
(ft) | Belenenses | |
18:00 | Gil Vicente | 1-0 |
(ft) | Rio Ave | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | Stat | |
15:30 | FC Ufa | 1-1 |
(ft) | FC Ural Yekaterinburg | |
17:30 | Rubin | 1-0 |
(ft) | FC Orenburg | |
19:30 | Krasnodar | 2-4 |
(ft) | Zenit St.Petersburg | |
Fotboll Schweiz Super League | Stat | |
16:00 | FC St. Gallen | 2-1 |
(ft) | FC Sion | |
16:00 | FC Luzern | 3-0 |
(ft) | FC Thun | |
16:00 | BSC Young Boys | 3-0 |
(ft) | FC Lugano | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
20:00 | Konyaspor | 1-0 |
(ft) | Çaykur Rizespor | |
17:30 | Kasimpasa | 0-0 |
(ft) | Sivasspor | |
20:00 | Galatasaray | 1-3 |
(ft) | Trabzonspor | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | Stat | |
19:00 | Osmanlispor | 3-2 |
(ft) | Ümraniyespor | |
16:30 | Giresunspor | 0-2 |
(ft) | BB Erzurumspor | |
16:30 | Hatayspor | 1-0 |
(ft) | Keçiörengücü | |
19:00 | Adana Demirspor | 2-2 |
(ft) | Altay | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match -Championship Round | Stat | |
18:30 | FC Zorya Luhansk | 2-2 |
(ft) | PFC Olexandria | |
16:00 | FC Desna Chernihiv | 5-1 |
(ft) | FC Kolos Kovalivka | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
18:30 | FC Olimpik Donetsk | 0-2 |
(ft) | SC Dnipro-1 | |
Fotboll Brasilien Carioca - Taça Rio Semi Finals | ||
21:00 | Flamengo | 2-0 |
(ft) | Volta Redonda | |
21:00 | Fluminense | 0-0 |
(ft) | Botafogo | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
23:30 | Sporting Kansas City | |
(c) | Los Angeles FC | |
03:00 | Vancouver Whitecaps | |
(c) | FC Cincinnati | |
23:00 | Columbus Crew | |
(c) | Inter Miami CF | |
00:30 | Orlando City | |
(c) | Toronto FC | |
01:00 | FC Dallas | |
(c) | SJ Earthquakes | |
03:00 | Colorado Rapids | |
(c) | New York Red Bulls | |
Fotboll Österrike Erste Liga | Stat | |
10:30 | FK Austria Wien Amateure | 1-0 |
(ft) | GAK 1902 | |
20:25 | SKU Amstetten | 1-1 |
(ft) | FAC Wien 1904 | |
Fotboll Rumänien Liga I - Championship Group | Stat | |
19:00 | Astra Giurgiu | 2-2 |
(ft) | CFR Cluj | |
Fotboll Rumänien Liga I - Relegation Group | Stat | |
16:00 | Academica Clinceni | 1-3 |
(ft) | Dinamo Bucuresti | |
12:00 | ACSM Politehnica Iasi | 3-1 |
(ft) | ACS Sepsi | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | Stat | |
20:00 | CSKA Sofia | 1-1 |
(ft) | Ludogorets | |
17:45 | Lokomotiv Plovdiv | 0-2 |
(ft) | Beroe | |
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
18:30 | Naft Masjed Soleyman | 1-0 |
(ft) | Machine Sazi | |
18:30 | Saipa | 0-0 |
(ft) | Sepahan | |
18:00 | Gol Gohar | 0-1 |
(ft) | Padideh Khodrou | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation - Grupp B | Stat | |
16:00 | Hobro IK | 2-3 |
(ft) | Randers FC | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
14:00 | Morön BK | 1-2 |
(ft) | AIK FF | |
16:00 | IF Brommapojkarna | 4-1 |
(ft) | Mallbackens IF Sunne | |
13:00 | Jitex Mölndal BK | 3-2 |
(ft) | Sunnanå SK | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - Championship Round | Stat | |
17:00 | SK Puntigamer Sturm Graz | 1-4 |
(ft) | TSV Hartberg | |
17:00 | RZ Pellets WAC | 3-1 |
(ft) | SK Rapid Wien | |
17:00 | LASK Linz | 0-3 |
(ft) | FC Red Bull Salzburg | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga - Championship Group | ||
17:00 | FC Banik Ostrava | 0-0 |
(ft) | FC Viktoria Plzen | |
17:00 | FC Slovan Liberec | 1-3 |
(ft) | SK Slavia Praha | |
17:00 | AC Sparta Praha | 3-0 |
(ft) | FK Jablonec | |
Fotboll USA NWSL - Kvalificeringsomgång | Stat | |
04:00 | Houston Dash | 2-0 |
(ft) | Reign FC | |
18:30 | North Carolina Courage | 1-0 |
(ft) | Chicago Red Stars | |
Fotboll Mexiko Copa por Mexico - Grupp A | ||
04:00 | Chivas Guadalajara | 2-0 |
(ft) | Atlas | |
Fotboll Mexiko Copa por Mexico - Grupp B | ||
02:00 | Pumas UNAM | 1-4 |
(ft) | Cruz Azul |