Apr 18 | Idag | Apr 20 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
19:00 | IFK Norrköping FK W | 2-2 |
(ft) | Djurgårdens IF FF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | ||
19:00 | IFK Stocksund | 0-0 |
(ft) | Vasalunds IF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
19:00 | Ariana FC | 3-1 |
(ft) | Ängelholms FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | ||
19:00 | Enköpings SK FK | 2-1 |
(ft) | Skiljebo SK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
19:00 | Lindome GIF | 3-1 |
(ft) | Landvetter IS | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | ||
19:00 | IFK Hässleholm | 1-3 |
(ft) | Högaborgs BK | |
18:30 | Nosaby IF | 1-0 |
(ft) | IF Lödde | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | ||
19:00 | Motala AIF FK | 2-1 |
(ft) | BK Forward | |
19:00 | IFK Skövde FK | 4-1 |
(ft) | Grebbestads IF | |
19:15 | Herrestads AIF | 2-2 |
(ft) | IK Kongahälla | |
18:30 | Lidköpings FK | 1-1 |
(ft) | IK Gauthiod | |
Fotboll England League One | ||
21:00 | Oxford United | 1-1 |
(ft) | Stevenage | |
Fotboll Italien Serie A | ||
20:45 | Cagliari | 2-2 |
(ft) | Juventus | |
18:30 | Genoa | 0-1 |
(ft) | Lazio | |
Fotboll Italien Serie B | ||
20:30 | AC Reggiana 1919 | 0-4 |
(ft) | Cosenza | |
20:30 | Palermo | 0-0 |
(ft) | Parma | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
21:00 | Athletic Bilbao | 1-1 |
(ft) | Granada CF | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | ||
20:30 | Tenerife | 0-0 |
(ft) | Leganes | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | ||
20:30 | Eintracht Frankfurt | 3-1 |
(ft) | FC Augsburg | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | ||
18:30 | SV Elversberg | 1-1 |
(ft) | FC Schalke 04 | |
18:30 | 1. FC Nürnberg | 0-2 |
(ft) | SC Paderborn 07 | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | Stat | |
19:00 | SV Sandhausen | 1-2 |
(ft) | DSC Arminia Bielefeld | |
Fotboll Frankrike Ligue 1 | ||
21:00 | Nice | 3-0 |
(ft) | Lorient | |
Fotboll Frankrike National 1 | ||
19:30 | Épinal | 0-1 |
(ft) | Versailles | |
19:30 | Martigues | 2-2 |
(ft) | Cholet | |
19:30 | GOAL FC | 3-0 |
(ft) | Marignane | |
19:30 | Orléans | 0-1 |
(ft) | Nimes | |
19:30 | Rouen | 2-3 |
(ft) | Nancy | |
19:30 | Avranches | 1-0 |
(ft) | Châteauroux | |
19:30 | Red Star FC | 0-2 |
(ft) | Dijon | |
19:30 | Le Mans | 1-1 |
(ft) | Villefranche | |
Fotboll Frankrike Ligue 2 | ||
Fotboll Danmark 2. Division Promotion | Stat | |
19:00 | FC Roskilde | 1-1 |
(ft) | AB | |
Fotboll Danmark 2. Division Qualification | Stat | |
19:00 | Fremad Amager | 2-1 |
(ft) | FA 2000 | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
17:00 | FC Inter Turku | 1-1 |
(ft) | KuPS | |
17:00 | SJK | 1-0 |
(ft) | Ilves Tampere | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
17:30 | PK-35 Helsinki W | 0-0 |
(ft) | PK-35 Vantaa W | |
Fotboll Norge Toppserien | ||
18:00 | Lyn | 1-0 |
(ft) | LSK Kvinner | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | ||
18:00 | Skeid | 1-0 |
(ft) | Kjelsås | |
Fotboll Colombia Primera A - Apertura | Stat | |
03:20 | América de Cali | 0-0 |
(ft) | Deportivo Pasto | |
01:10 | Patriotas Boyacá | 2-3 |
(ft) | Independiente Medellín | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | Stat | |
23:00 | Tigres FC | 4-0 |
(ft) | Cúcuta Deportivo | |
23:00 | Inter Palmira | 0-2 |
(ft) | Unión Magdalena | |
Fotboll Costa Rica Torneo Clausura | Stat | |
04:00 | Herediano | 1-1 |
(ft) | Cartaginés | |
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | Stat | |
02:00 | Barcelona SC | 1-0 |
(ft) | El Nacional | |
23:30 | Aucas | 3-1 |
(ft) | Emelec | |
21:00 | Delfín SC | 1-1 |
(ft) | Macará | |
23:30 | Orense SC | 1-0 |
(ft) | Liga de Quito | |
Fotboll Venezuela Primera División - Apertura | Stat | |
00:00 | Estudiantes de Mérida | 2-1 |
(ft) | Rayo Zuliano | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | ||
Fotboll Peru Primera División Apertura | Stat | |
03:00 | Alianza Lima | 3-0 |
(ft) | Sport Boys | |
22:00 | Unión Comercio | 1-2 |
(ft) | Universitario | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | ||
18:00 | Korona Kielce | 4-0 |
(ft) | Radomiak Radom | |
20:30 | Rakow Czestochowa | 0-1 |
(ft) | Gornik Zabrze | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | ||
21:15 | Rio Ave | 1-1 |
(ft) | Arouca | |
Fotboll Portugal Segunda Liga | ||
19:00 | Feirense | 1-1 |
(ft) | Leixões | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | ||
18:00 | Krasnodar | 2-0 |
(ft) | Fakel Voronezh | |
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
20:15 | Aarau | 3-0 |
(ft) | Thun | |
19:30 | Schaffhausen | 1-1 |
(ft) | Xamax | |
20:15 | Sion | 1-0 |
(ft) | Stade Nyonnais | |
20:00 | AC Bellinzona | 4-0 |
(ft) | Baden | |
Fotboll Skottland Championship League | ||
20:45 | Inverness CT | 0-1 |
(ft) | Raith Rovers | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Degradering | ||
17:30 | AS Trencin | 1-2 |
(ft) | FC Kosice 2018 | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
19:00 | Besiktas | 2-0 |
(ft) | MKE Ankaragücü | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | ||
19:00 | Altay | 0-2 |
(ft) | Manisa FK | |
Fotboll Uruguay Primera División Apertura | ||
20:30 | Liverpool | 1-1 |
(ft) | Defensor Sporting | |
18:30 | Racing de Montevideo | 1-1 |
(ft) | CA Cerro | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
02:30 | Botafogo | 1-0 |
(ft) | Atlético Goianiense | |
Fotboll Österrike Erste Liga | ||
18:10 | FC Flyeralarm Admira | 1-0 |
(ft) | Kapfenberger SV 1919 | |
20:30 | SC Bregenz | 0-2 |
(ft) | Floridsdorfer AC | |
18:10 | SV Horn | 0-2 |
(ft) | SV Guntamatic Ried | |
18:10 | First Vienna FC 1894 | 2-0 |
(ft) | SV Lafnitz | |
18:10 | SKU Amstetten | 1-4 |
(ft) | Sturm Graz Amateure | |
18:10 | DSV Leoben | 1-2 |
(ft) | FC Liefering | |
Fotboll Rumänien Liga I - Championship Group | ||
19:30 | Farul Constanta | 5-1 |
(ft) | CFR Cluj | |
Fotboll Rumänien Liga I - Relegation Group | ||
16:30 | AFC Hermannstadt | 1-1 |
(ft) | FC Botosani | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Serie | Stat | |
16:30 | Botev Vratsa | 2-0 |
(ft) | Etar 1924 | |
19:00 | Levski Krumovgrad | 2-0 |
(ft) | Slavia Sofia | |
Fotboll Australien A-Liga | ||
11:45 | Newcastle Jets | 1-1 |
(ft) | Wellington Phoenix | |
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
16:30 | Esteghlal F.C. | 3-2 |
(ft) | Shams Azar Qazvin | |
15:00 | Nassaji Mazandaran | 1-0 |
(ft) | Tractor | |
16:40 | Foolad | 0-1 |
(ft) | Mes Rafsanjan | |
Fotboll Indien Indian Super League Final Stages | ||
16:00 | Odisha | 2-1ot |
(ft) | Kerala Blasters | |
Fotboll Azerbajdzjan Premier League | ||
14:30 | Turan Tovuz | 1-4 |
(ft) | Sumqayit FK | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation | ||
19:00 | Randers FC | 2-2 |
(ft) | OB | |
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | ||
18:30 | RB Leipzig W | 1-0 |
(ft) | Bayer 04 Leverkusen W | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | ||
19:00 | Umeå IK FF | 1-0 |
(ft) | Sunnanå SK W | |
Fotboll England FA Women's Super League | Stat | |
20:00 | Brighton and Hove Albion Women | 1-2 |
(ft) | Everton Women | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - Championship Round | Stat | |
19:30 | SK Puntigamer Sturm Graz | 1-0 |
(ft) | SK Rapid Wien | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga - Relegation Group | Stat | |
19:00 | B.93 | 2-0 |
(ft) | Næstved | |
19:00 | Hillerød Fodbold | 1-1 |
(ft) | HB Køge | |
19:00 | AC Horsens | 1-1 |
(ft) | FC Helsingør | |
Fotboll Frankrike Division 1 Women | Stat | |
14:30 | Paris FC W | 0-1 |
(ft) | St Etienne W | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | ||
17:30 | KäPa | 1-1 |
(ft) | SalPa |