Maj 10 | Idag | Maj 12 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Allsvenskan | ||
15:00 | Halmstads BK | 1-3 |
(ft) | Mjällby AIF | |
15:00 | AIK | 1-3 |
(ft) | IK Sirius FK | |
17:30 | GAIS | 2-0 |
(ft) | Västerås SK FK | |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
15:00 | GIF Sundsvall | 1-3 |
(ft) | Landskrona BoIS | |
13:00 | Trelleborgs FF | 2-2 |
(ft) | Utsiktens BK | |
15:00 | Varbergs BoIS FC | 1-3 |
(ft) | Örgryte IS | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | FC Stockholm Internazionale | 3-0 |
(ft) | FBK Karlstad | |
17:00 | Nordic United FC | 3-1 |
(ft) | Täby FK | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | ||
16:00 | FC Rosengård 1917 | 2-1 |
(ft) | Ljungskile SK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | ||
12:00 | Täfteå IK | 6-0 |
(ft) | Kiruna FF | |
13:00 | IFK Luleå | 1-3 |
(ft) | Gottne IF | |
13:00 | Skellefteå FF | 0-0 |
(ft) | Frösö IF | |
16:00 | Team TG FF | 7-1 |
(ft) | Lucksta IF | |
16:00 | Älgarna-Härnösand IF | 0-4 |
(ft) | Bergnäsets AIK | |
14:00 | Bodens BK FF | 1-3 |
(ft) | Ytterhogdals IK | |
16:00 | Umeå FC Akademi | 2-0 |
(ft) | IFK Östersund | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
13:00 | Syrianska FC | 1-0 |
(ft) | Huddinge IF | |
16:00 | IFK Haninge | 2-1 |
(ft) | Enskede IK | |
13:00 | BK Ljungsbro | 3-0 |
(ft) | IF Sylvia | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
13:00 | FC Järfälla | 3-1 |
(ft) | FoC Farsta FF | |
13:00 | Viggbyholms IK FF | 3-0 |
(ft) | Skiljebo SK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
12:00 | Hittarps IK | 2-3 |
(ft) | Sävedalens IF | |
13:00 | IK Tord | 1-1 |
(ft) | Bergdalens IK | |
14:00 | BK Astrio | 3-1 |
(ft) | Qviding FIF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
13:00 | Högaborgs BK | 0-2 |
(ft) | IFK Berga | |
13:00 | IF Lödde | 2-3 |
(ft) | IFK Simrishamn | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
13:00 | Stenungsunds IF | 0-0 |
(ft) | Lidköpings FK | |
14:00 | Grebbestads IF | 3-0 |
(ft) | Vänersborgs FK | |
Fotboll England Premier League | Stat | |
13:30 | Fulham | 0-4 |
(ft) | Manchester City | |
18:30 | Nottingham Forest | 2-3 |
(ft) | Chelsea | |
16:00 | AFC Bournemouth | 1-2 |
(ft) | Brentford | |
16:00 | Newcastle United | 1-1 |
(ft) | Brighton and Hove Albion | |
16:00 | Tottenham Hotspur | 2-1 |
(ft) | Burnley | |
16:00 | Everton | 1-0 |
(ft) | Sheffield United | |
16:00 | Wolverhampton Wanderers | 1-3 |
(ft) | Crystal Palace | |
16:00 | West Ham United | 3-1 |
(ft) | Luton Town | |
Fotboll England League Two - Slutspel | Stat | |
20:45 | Milton Keynes Dons | 1-5 |
(ft) | Crawley Town | |
Fotboll Italien Serie A | Stat | |
20:45 | AC Milan | 5-1 |
(ft) | Cagliari | |
18:00 | Napoli | 0-2 |
(ft) | Bologna | |
Fotboll Italien Supercoppa di Lega Pro | Stat | |
18:00 | Juve Stabia | 1-4 |
(ft) | Mantova | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
14:00 | Mallorca | 1-0 |
(ft) | Las Palmas | |
16:15 | Villarreal | 3-2 |
(ft) | Sevilla | |
21:00 | Athletic Bilbao | 2-2 |
(ft) | Osasuna | |
18:30 | Granada CF | 0-4 |
(ft) | Real Madrid | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | Stat | |
21:00 | Levante | 2-2 |
(ft) | Eibar | |
16:15 | Ferrol | 2-1 |
(ft) | Alcorcon | |
16:15 | Gijon | 5-2 |
(ft) | Andorra | |
18:30 | Valladolid | 0-0 |
(ft) | Espanyol | |
14:00 | Racing Santander | 1-0 |
(ft) | Mirandes | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | Stat | |
15:30 | Sport-Club Freiburg | 1-1 |
(ft) | 1. FC Heidenheim 1846 | |
15:30 | RB Leipzig | 1-1 |
(ft) | SV Werder Bremen | |
15:30 | 1. FC Köln | 3-2 |
(ft) | 1. FC Union Berlin | |
18:30 | 1. FSV Mainz | 3-0 |
(ft) | Borussia Dortmund | |
15:30 | Borussia Mönchengladbach | 1-1 |
(ft) | Eintracht Frankfurt | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | Stat | |
20:30 | Holstein Kiel | 1-1 |
(ft) | Fortuna Düsseldorf | |
13:00 | Hertha BSC | 3-1 |
(ft) | 1. FC Kaiserslautern | |
13:00 | FC Schalke 04 | 2-1 |
(ft) | Hansa Rostock | |
13:00 | 1. FC Nürnberg | 3-0 |
(ft) | SV Elversberg | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | Stat | |
14:00 | FC Ingolstadt 04 | 6-1 |
(ft) | VfB Lübeck | |
14:00 | Borussia Dortmund II | 1-2 |
(ft) | SSV Ulm 1846 Fußball | |
14:00 | DSC Arminia Bielefeld | 0-0 |
(ft) | Hallescher FC | |
14:00 | SpVgg Unterhaching | 1-2 |
(ft) | Dynamo Dresden | |
16:30 | SV Waldhof Mannheim | 4-2 |
(ft) | SV Sandhausen | |
14:00 | FC Viktoria Köln | 1-1 |
(ft) | SSV Jahn Regensburg | |
Fotboll Danmark 2. Division Promotion | Stat | |
14:00 | Middelfart | 2-0 |
(ft) | Nykøbing FC | |
14:00 | Aarhus Fremad | 1-0 |
(ft) | AB | |
Fotboll Danmark 2. Division Qualification | ||
14:00 | Fremad Amager | 2-1 |
(ft) | Brabrand | |
14:00 | Skive | 4-0 |
(ft) | HIK | |
13:45 | FA 2000 | 4-2 |
(ft) | Thisted FC | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
14:00 | FC Haka | 2-0 |
(ft) | SJK | |
18:00 | FC Inter Turku | 0-1 |
(ft) | HJK | |
16:00 | AC Oulu | 1-1 |
(ft) | Gnistan | |
Fotboll Norge Eliteserien | ||
18:00 | Molde | 2-2 |
(ft) | Rosenborg | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
14:00 | Kolbotn | 2-2 |
(ft) | Lyn | |
16:45 | Arna-Bjørnar | 0-10 |
(ft) | SK Brann | |
14:00 | Stabæk | 1-0 |
(ft) | Røa Fotball Elite | |
14:00 | Rosenborg BK Kvinner | 2-1 |
(ft) | Åsane | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | Stat | |
16:00 | Åsane | 1-0 |
(ft) | Start | |
16:00 | Bryne | 1-0 |
(ft) | Mjøndalen | |
16:00 | Aalesund | 0-2 |
(ft) | Vålerenga | |
16:00 | Kongsvinger | 1-1 |
(ft) | Raufoss | |
16:00 | Moss | 3-3 |
(ft) | Stabæk | |
16:00 | Ranheim TF | 1-3 |
(ft) | Egersund | |
16:00 | Sogndal | 5-1 |
(ft) | Sandnes Ulf | |
16:00 | Lyn 1896 FK | 3-1 |
(ft) | Levanger | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
16:00 | FK Eik Tønsberg 871 | 3-2 |
(ft) | Jerv | |
16:00 | Arendal | 2-1 |
(ft) | Kvik Halden | |
16:00 | Notodden | 0-1 |
(ft) | Fløy-Flekkerøy | |
13:00 | Sotra | 1-2 |
(ft) | Lysekloster | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | ||
13:30 | Tromsdalen | 4-0 |
(ft) | Gjøvik-Lyn | |
14:00 | Ullensaker/Kisa | 1-2 |
(ft) | Follo | |
15:00 | Eidsvold TF | 3-1 |
(ft) | Strindheim TF | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
22:30 | Agropecuario | 0-1 |
(ft) | San Martín de San Juan | |
20:30 | Tristán Suárez | 0-0 |
(ft) | San Martín Tucumán | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
23:00 | Atlético Rafaela | 1-0 |
(ft) | Defensores Unidos | |
19:30 | Deportivo Morón | 0-0 |
(ft) | Gimnasia y Tiro | |
21:00 | Chaco For Ever | 0-0 |
(ft) | Almirante Brown | |
01:00 | Temperley | 2-0 |
(ft) | Atlético Mitre | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | Stat | |
22:00 | Barranquilla FC | 4-0 |
(ft) | Atlético FC | |
Fotboll Ecuador Primera División - 1ra. Etapa | ||
20:00 | Imbabura | 4-2 |
(ft) | Libertad de Loja | |
02:00 | Deportivo Cuenca | 2-1 |
(ft) | Cumbayá | |
22:30 | Macará | 0-0 |
(ft) | Mushuc Runa | |
Fotboll Paraguay Primera División Apertura | ||
00:00 | 2 de Mayo | 3-1 |
(ft) | Tacuary | |
23:00 | Sportivo Trinidense | 0-1 |
(ft) | Nacional Asunción | |
02:30 | Libertad Asuncion | 4-1 |
(ft) | Sol de America | |
Fotboll Wales Europa League Playoffs | Stat | |
13:20 | Newtown | 0-5 |
(ft) | Penybont | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Championship Group | ||
20:45 | RSC Anderlecht | 2-1 |
(ft) | KRC Genk | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Degradering | ||
18:15 | Sporting Charleroi | 3-1 |
(ft) | KV Kortrijk | |
18:15 | K.AS.Eupen | 2-0 |
(ft) | RWD Molenbeek | |
Fotboll Chile Primera División Nacional | ||
18:30 | Huachipato | 2-2 |
(ft) | Unión Española | |
23:30 | Universidad Católica | 3-2 |
(ft) | O'Higgins | |
Fotboll Chile Primera B - Nacional | ||
21:00 | Magallanes | 2-2 |
(ft) | Deportes Limache | |
01:00 | Unión San Felipe | 2-2 |
(ft) | Santiago Morning | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
07:00 | Iwata | 0-3 |
(ft) | Sagan Tosu | |
08:00 | Kawasaki Frontale | 3-0 |
(ft) | Hokkaido Consadole Sapporo | |
07:00 | Albirex Niigata | 2-4 |
(ft) | Urawa Reds | |
09:00 | Nagoya Grampus | 0-1 |
(ft) | Gamba Osaka | |
07:00 | Kyoto | 2-3 |
(ft) | Avispa Fukuoka | |
08:00 | Shonan Bellmare | 0-0 |
(ft) | Machida | |
09:00 | Cerezo Osaka | 1-4 |
(ft) | Vissel Kobe | |
10:00 | FC Tokyo | 3-3 |
(ft) | Kashiwa Reysol | |
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | Stat | |
17:00 | NK Varazdin | 3-1 |
(ft) | HNK Rijeka | |
19:30 | Dinamo Zagreb | 1-0 |
(ft) | Osijek | |
Fotboll Peru Primera División Apertura | Stat | |
22:30 | Cusco FC | 3-0 |
(ft) | Carlos A. Manucci | |
22:00 | Sport Boys | 1-1 |
(ft) | Comerciantes Unidos | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:00 | Deportivo Municipal | 0-0 |
(ft) | Santos FC | |
22:00 | Juan Aurich | |
(pp) | Carlos Stein | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | Stat | |
17:30 | Jagiellonia Bialystok | 3-0 |
(ft) | Korona Kielce | |
15:00 | Gornik Zabrze | 1-1 |
(ft) | Stal Mielec | |
20:00 | Rakow Czestochowa | 2-1 |
(ft) | MKS Pogon Szczecin | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
19:00 | Estoril | 0-1 |
(ft) | Sporting CP | |
21:30 | Vitória Guimarães | 2-3 |
(ft) | Sporting Braga | |
16:30 | Vizela | 4-0 |
(ft) | Estrela Amadora | |
16:30 | Portimonense | 2-2 |
(ft) | Rio Ave | |
Fotboll Portugal Segunda Liga | Stat | |
16:30 | Vilaverdense | 2-1 |
(ft) | Penafiel | |
15:00 | Torreense | 2-1 |
(ft) | Feirense | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | Stat | |
20:30 | Baltika | 2-3 |
(ft) | Dynamo Moskva | |
18:00 | Zenit St.Petersburg | 0-1 |
(ft) | CSKA Moskva | |
13:00 | Rubin | 3-1 |
(ft) | Rostov | |
15:30 | Spartak Moskva | 1-0 |
(ft) | Krasnodar | |
Fotboll Schweiz Challenge League | Stat | |
18:00 | Thun | 3-0 |
(ft) | Schaffhausen | |
18:00 | Xamax | 1-1 |
(ft) | Vaduz | |
Fotboll Skottland Championship League - Slutspel | Stat | |
16:00 | Hamilton Academical | 3-2 |
(ft) | Alloa Athletic | |
16:00 | Inverness CT | 1-0 |
(ft) | Montrose | |
Fotboll Skottland League 1 - Slutspel | Stat | |
16:00 | Peterhead | 1-5 |
(ft) | Spartans | |
16:00 | Stirling Albion | 0-0 |
(ft) | Dumbarton | |
Fotboll Skottland Premier League - Championship Group | ||
13:30 | Celtic | 2-1 |
(ft) | Glasgow Rangers | |
16:00 | Hearts | 3-0 |
(ft) | Dundee FC | |
16:00 | St. Mirren | 0-1 |
(ft) | Kilmarnock | |
Fotboll Skottland Premier League - Relegation Group | ||
16:00 | Ross County | 1-5 |
(ft) | Motherwell | |
16:00 | Livingston | 2-1 |
(ft) | St. Johnstone | |
Fotboll Skottland League 2 - Slutspel | ||
16:00 | East Kilbride | 2-2 |
(ft) | Stranraer | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Championship | ||
15:30 | ZP Sport Podbrezova | 2-1 |
(ft) | SK Slovan Bratislava | |
17:30 | MFK Ruzomberok | 1-1 |
(ft) | MSK Zilina | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Degradering | ||
18:00 | MFK Zemplin Michalovce | 3-0 |
(ft) | FC ViOn Zlate Moravce | |
18:00 | AS Trencin | 2-0 |
(ft) | MFK Dukla Banska Bystrica | |
18:00 | MFK Skalica | 1-0 |
(ft) | FC Kosice 2018 | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | Stat | |
15:00 | Boluspor | 2-1 |
(ft) | Çorum FK | |
15:00 | Göztepe | 1-1 |
(ft) | Bodrumspor A.Ş. | |
15:00 | Sanliurfaspor | 2-0 |
(ft) | Manisa FK | |
15:00 | Adanaspor | 1-0 |
(ft) | Bandirmaspor | |
15:00 | Kocaelispor | 0-2 |
(ft) | Sakaryaspor | |
15:00 | Tuzlaspor | 1-1 |
(ft) | Gençlerbirligi | |
15:00 | BB Erzurumspor | 0-4 |
(ft) | Eyüpspor | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match | ||
17:00 | FC Shakhtar Donetsk | 1-0 |
(ft) | FC Dynamo Kyiv | |
12:00 | FC Vorskla Poltava | 2-3 |
(ft) | FC Minaj | |
14:30 | FC Obolon-Brovar | 0-0 |
(ft) | Rukh Vynnyky | |
Fotboll Uruguay Primera División Apertura | Stat | |
01:00 | Club Nacional | 1-4 |
(ft) | Fénix | |
15:00 | CA Cerro | 2-0 |
(ft) | Danubio | |
20:00 | Racing de Montevideo | 0-1 |
(ft) | Deportivo Maldonado | |
23:00 | Peñarol | 1-0 |
(ft) | Montevideo Wanderers | |
17:30 | Miramar Misiones | 0-0 |
(ft) | River Plate Montevideo | |
Fotboll Brasilien Série A | ||
21:00 | Flamengo | 2-0 |
(ft) | Corinthians | |
Fotboll Brasilien Copa do Brasil | Stat | |
02:00 | Internacional | |
(pp) | Juventude | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
22:00 | Amazonas | 1-0 |
(ft) | Santos | |
02:30 | CRB | 2-0 |
(ft) | Chapecoense | |
00:00 | Novorizontino | 0-3 |
(ft) | Ceará | |
02:30 | Goiás | 2-0 |
(ft) | Ituano | |
22:00 | Guarani de Campinas | 2-0 |
(ft) | Botafogo SP | |
22:00 | Operário PR | 1-1 |
(ft) | Ponte Preta | |
22:00 | Sport Recife | 4-1 |
(ft) | Brusque | |
Fotboll Österrike Erste Liga | Stat | |
14:30 | Floridsdorfer AC | 1-1 |
(ft) | FC Dornbirn 1913 | |
14:30 | Grazer AK 1902 | 1-1 |
(ft) | SV Horn | |
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
15:00 | Polokwane City | 0-0 |
(ft) | Sekhukhune United | |
17:30 | Mamelodi Sundowns | 1-0 |
(ft) | Royal AM | |
15:00 | Moroka Swallows | 2-0 |
(ft) | Stellenbosch FC | |
20:00 | Orlando Pirates | 0-1 |
(ft) | Richards Bay | |
Fotboll Rumänien Liga I - Championship Group | Stat | |
19:00 | FC Steaua Bucuresti | 0-1 |
(ft) | CFR Cluj | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | Stat | |
18:30 | Ludogorets | 3-1 |
(ft) | CSKA Sofia | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Relegation Group A | ||
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
17:20 | Tractor | 2-0 |
(ft) | Gol Gohar | |
16:20 | Mes Rafsanjan | 1-1 |
(ft) | Sepahan | |
16:50 | Havadar SC | 0-2 |
(ft) | Persepolis | |
17:00 | Aluminium Arak | 1-1 |
(ft) | Sanat Naft | |
15:45 | Shams Azar Qazvin | 1-0 |
(ft) | Malavan | |
Fotboll Internationellt AFC Champion League - Finaler | ||
12:00 | Yokohama F. Marinos | 2-1 |
(ft) | Al Ain | |
Fotboll Bolivia Primera División Clausura | ||
02:00 | Real Tomayapo | 2-0 |
(ft) | GV San Jose | |
23:30 | Always Ready | 1-0 |
(ft) | Blooming | |
21:00 | SA Bulo Bulo | 3-2 |
(ft) | Guabirá | |
Fotboll Azerbajdzjan Premier League | Stat | |
15:00 | Araz-Naxcıvan | 0-1 |
(ft) | Turan Tovuz | |
17:30 | Zira FK | 0-1 |
(ft) | FK Karabakh | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura Playoffs | Stat | |
23:30 | Marathón | 1-0 |
(ft) | Genesis | |
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | Stat | |
14:00 | MSV Duisburg W | 1-3 |
(ft) | Bayer 04 Leverkusen W | |
12:00 | SGS Essen W | 2-1 |
(ft) | FC Köln W | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
15:00 | Jitex Mölndal BK | 4-2 |
(ft) | Örebro SK FK W | |
16:00 | Gamla Upsala SK | 1-4 |
(ft) | Alingsås IF FF | |
15:00 | Eskilstuna United DFF | 1-0 |
(ft) | Lidköpings FK W | |
14:00 | Bollstanäs SK W | 0-2 |
(ft) | Malmö FF W | |
Fotboll Österrike tipp3-Bundesliga - Nedflyttningsgrupp | Stat | |
17:00 | FK Austria Wien | 0-4 |
(ft) | Wolfsberger AC | |
17:00 | SC Austria Lustenau | 1-0 |
(ft) | FC Blau Weiß Linz | |
17:00 | WSG Swarovski Tirol | 0-1 |
(ft) | SCR Altach | |
Fotboll Tjeckien Fortuna liga - Championship Group | ||
15:00 | FC Banik Ostrava | 0-1 |
(ft) | FK Mlada Boleslav | |
15:00 | FC Viktoria Plzen | 4-2 |
(ft) | 1.FC Slovacko | |
17:30 | Sparta Prague | 0-0 |
(ft) | SK Slavia Praha | |
Fotboll Argentina Liga Profesional - 1st Phase | ||
02:15 | Argentinos Juniors | 3-2 |
(ft) | Rosario Central | |
19:30 | Huracán | 3-1 |
(ft) | Defensa y Justicia | |
22:30 | Independiente | 1-3 |
(ft) | Talleres de Córdoba | |
20:30 | Godoy Cruz | 0-1 |
(ft) | Barracas Central | |
00:00 | Sarmiento | 1-2 |
(ft) | Instituto | |
02:15 | Newell's Old Boys | 2-0 |
(ft) | Platense | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | ||
16:00 | Dock Sud | 1-2 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
20:30 | Colegiales | 1-0 |
(ft) | Argentino de Quilmes | |
01:05 | Excursionistas | 2-0 |
(ft) | Cañuelas | |
20:30 | UAI Urquiza | 1-1 |
(ft) | Fénix | |
20:30 | Villa San Carlos | 2-0 |
(ft) | Liniers | |
20:30 | Sportivo Italiano | 1-1 |
(ft) | Argentino de Merlo | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga - Promotion Group | Stat | |
14:00 | SønderjyskE | 1-0 |
(ft) | AaB | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Euro League Group | Stat | |
16:00 | Arda | 2-1 |
(ft) | Botev Plovdiv | |
Fotboll Brasilien Série C | ||
22:00 | Tombense | 1-0 |
(ft) | Sampaio Corrêa | |
22:00 | Caxias | |
(pp) | Confiança | |
Fotboll Italien Serie A Women - Championship Group | ||
Fotboll Italien Serie A Women - Relegation Group | ||
Fotboll Schweiz Super League - Relegation Group | Stat | |
20:30 | Lausanne Ouchy | 3-1 |
(ft) | Yverdon | |
Fotboll Schweiz Super League - Championship Group | ||
20:30 | Young Boys | 0-1 |
(ft) | Lugano | |
Fotboll Venezuela Primera División - Apertura-Quadrangular Group A | Stat | |
22:00 | Metropolitanos FC | 2-1 |
(ft) | Deportivo La Guaira | |
Fotboll Frankrike Division 1 Women - Slutspel | ||
21:00 | Paris SG W | 7-6str |
(ft) | Paris FC W | |
Ishockey Internationellt IIHF VM - Grupp A | Stat | |
16:20 | Österrike | 1-5 |
(ft) | Danmark | |
20:20 | Norge | 3-6 |
(ft) | Tjeckien | |
12:20 | Storbritannien | 2-4 |
(ft) | Kanada | |
Ishockey Internationellt IIHF VM - Grupp B | Stat | |
12:20 | Frankrike | 1-3 |
(ft) | Kazakstan | |
20:20 | USA | 6-1 |
(ft) | Tyskland | |
16:20 | Polen | 4-5sd |
(ft) | Lettland | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | Stat | |
01:00 | Boston Bruins | 2-6 |
(ft) | Florida Panthers | |
04:00 | Vancouver Canucks | 3-4sd |
(ft) | Edmonton Oilers | |
Basket USA NBA - Slutspel | Stat | |
03:30 | Minnesota Timberwolves | 90-117 |
(ft) | Denver Nuggets | |
01:00 | Indiana Pacers | 111-106 |
(ft) | New York Knicks | |
21:30 | Dallas Mavericks | 105-101 |
(ft) | Oklahoma City Thunder | |
Basket Finland Korisliiga - Slutspel | Stat | |
16:00 | Kauhajoen Karhu | 97-73 |
(ft) | Kataja Basket | |
Handboll Sverige Handbollsligan Dam - Slutspel | Stat | |
14:00 | IK Sävehof | 41-24 |
(ft) | Skara HF | |
14:00 | Skuru IK | 25-21 |
(ft) | Önnereds HK | |
Tennis Italien ATP Tour - Internazionali BNL d'Italia - Rome | ||
19:20 | Stefanos Tsitsipas | 2-1 |
(ft) | Jan-Lennard Struff | |
16:50 | Jaume Munar | 1-2 |
(ft) | Cameron Norrie | |
19:35 | Felix Auger-Aliassime | 2-0 |
(ft) | Botic Van De Zandschulp | |
13:05 | Hubert Hurkacz | 2-0 |
(ft) | Rafael Nadal | |
15:20 | Arthur Fils | 0-2 |
(ft) | Alexandre Muller | |
21:30 | Luca Nardi | 0-2 |
(ft) | Holger Rune | |
11:05 | Thiago Seyboth Wild | 0-2 |
(ft) | Tomas Martin Etcheverry | |
15:00 | Roberto Carballes Baena | 0-2 |
(ft) | Alex De Minaur | |
16:25 | Sebastian Baez | 2-0 |
(ft) | Dusan Lajovic | |
14:30 | Dominik Koepfer | 2-0 |
(ft) | Frances Tiafoe | |
11:05 | Matteo Arnaldi | 0-2 |
(ft) | Nicolas Jarry | |
15:20 | Jack Draper | 0-2 |
(ft) | Daniil Medvedev | |
13:30 | Tommy Paul | 2-0 |
(ft) | Aslan Karatsev | |
11:05 | Alejandro Davidovich Fokina | 0-2 |
(ft) | Hamad Medjedovic | |
21:55 | Marcos Giron | 1-2 |
(ft) | Andrey Rublev | |
14:00 | Juncheng Shang | 1-2 |
(ft) | Stefano Napolitano | |
Tennis Italien WTA Tour - Internazionali BNL d'Italia - Rome | ||
15:20 | Linda Noskova | 1-2 |
(ft) | Qinwen Zheng | |
13:10 | Angelique Kerber | 2-0 |
(ft) | Aliaksandra Sasnovich | |
11:05 | Paula Badosa | 2-1 |
(ft) | Diana Shnaider | |
17:25 | Sorana Cirstea | 2-0 |
(ft) | Marketa Vondrousova | |
19:05 | Coco Gauff | 2-1 |
(ft) | Jaqueline Cristian | |
11:05 | Iga Swiatek | 2-0 |
(ft) | Yulia Putintseva | |
16:45 | Beatriz Haddad Maia | 1-2 |
(ft) | Madison Keys | |
13:40 | Daria Kasatkina | 0-2 |
(ft) | Naomi Osaka | |
Rugby Union Internationellt Super Rugby | ||
13:55 | Western Force | 48-10 |
(ft) | Fijian Drua | |
06:35 | Blues | 31-27 |
(ft) | Hurricanes | |
09:05 | Highlanders | 32-29 |
(ft) | Crusaders | |
11:35 | Waratahs | 21-29 |
(ft) | Brumbies | |
Rugby Union England Gallagher Premiership | ||
16:05 | Bristol Bears | 20-41 |
(ft) | Saracens | |
16:00 | Northampton Saints | 90-0 |
(ft) | Gloucester Rugby | |
18:30 | Exeter Chiefs | 58-26 |
(ft) | Harlequins | |
Rugby Union Frankrike Top 14 | ||
21:05 | Bordeaux Begles | 34-14 |
(ft) | Stade Rochelais | |
15:00 | Perpignan | 28-35 |
(ft) | ASM Clermont | |
17:00 | Racing Metro 92 | 28-40 |
(ft) | Aviron Bayonnais | |
17:00 | Section Paloise | 39-17 |
(ft) | Oyonnax | |
17:00 | RC Toulon | 30-24 |
(ft) | Lyon | |
17:00 | Castres Olympique | 27-26 |
(ft) | Montpellier | |
Rugby League England Superleague | ||
18:30 | Catalans Dragons | 26-0 |
(ft) | Leeds Rhinos | |
16:00 | Huddersfield Giants | 6-48 |
(ft) | Wigan Warriors | |
Rugby League Australien NRL | ||
11:35 | Melbourne Storm | 18-25 |
(ft) | Cronulla Sharks | |
09:30 | St George/Illawarra Dragons | 28-14 |
(ft) | South Sydney Rabbitohs | |
07:00 | Wests Tigers | 14-20 |
(ft) | Newcastle Knights |