Jun 11 | Idag | Jun 13 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round D | Stat | |
00:00 | Guyana | 3-1 |
(ft) | Belize | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round E | Stat | |
02:00 | Dominikanska Republiken | 4-0 |
(ft) | Brittiska Jungfruöarna | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round F | Stat | |
02:00 | Puerto Rico | 8-0 |
(ft) | Anguilla | |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
02:00 | Chile | 3-0 |
(ft) | Paraguay | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round D | Stat | |
00:00 | Guyana | 3-1 |
(ft) | Belize | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round E | Stat | |
02:00 | Dominikanska Republiken | 4-0 |
(ft) | Brittiska Jungfruöarna | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round F | Stat | |
02:00 | Puerto Rico | 8-0 |
(ft) | Anguilla | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
19:00 | IF Brommapojkarna | 2-2 |
(ft) | AIK FF | |
19:00 | Växjö DFF | 0-7 |
(ft) | FC Rosengård | |
19:00 | KIF Örebro DFF | 1-1 |
(ft) | Trelleborgs FF W | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | ||
19:30 | Frösö IF | 1-2 |
(ft) | IFK Östersund | |
Fotboll Spanien LaLiga2 - Promotion Play Off | Stat | |
21:00 | Eibar | 0-2 |
(ft) | R. Oviedo | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | ||
17:00 | IFK Mariehamn | 0-0 |
(ft) | VPS | |
18:00 | Gnistan | 0-4 |
(ft) | HJK | |
17:00 | AC Oulu | 2-2 |
(ft) | FC Lahti | |
17:00 | KuPS | 0-1 |
(ft) | FC Haka | |
17:00 | FC Inter Turku | 0-2 |
(ft) | Ilves Tampere | |
17:00 | SJK | 3-1 |
(ft) | EIF | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
18:00 | Atlantis FC | 3-1 |
(ft) | KuPS Akatemia | |
17:30 | VIFK | 0-3 |
(ft) | Rovaniemi Academy | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | Stat | |
19:00 | Stabæk | 4-2 |
(ft) | Mjøndalen | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
20:10 | Gimnasia de Jujuy | 0-1 |
(ft) | Chacarita Juniors | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:15 | Comerciantes FC | 2-2 |
(ft) | Deportivo Coopsol | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
01:00 | Botafogo | 1-0 |
(ft) | Fluminense | |
00:00 | Atlético Goianiense | 2-2 |
(ft) | Corinthians | |
02:30 | RB Bragantino | 1-2 |
(ft) | Atlético Mineiro | |
00:00 | Juventude | 1-1 |
(ft) | Vitória | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
00:00 | Mirassol | 1-0 |
(ft) | Goiás | |
Fotboll Sydafrika Premier League - Relegation Playoffs | Stat | |
15:00 | Baroka FC | 1-1 |
(ft) | Pretoria Callies | |
Fotboll Argentina Liga Profesional - 1st Phase | ||
22:00 | Godoy Cruz | 1-1 |
(ft) | Rosario Central | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | Stat | |
17:30 | SalPa | 1-1 |
(ft) | KäPa | |
17:30 | Mikkelin Palloilijat | 0-3 |
(ft) | TPS | |
17:30 | FF Jaro | 1-1 |
(ft) | SJK Akatemia | |
17:30 | FC KTP | 2-1 |
(ft) | JIPPO | |
Basket USA WNBA | Stat | |
01:30 | Atlanta Dream | 68-87 |
(ft) | Washington Mystics | |
04:00 | Las Vegas Aces | 86-100 |
(ft) | Minnesota Lynx | |
04:00 | Seattle Storm | 95-79 |
(ft) | Los Angeles Sparks | |
Tennis Nederländerna ATP Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
17:40 | Ugo Humbert | 2-0 |
(ft) | Arthur Fils | |
17:35 | Tallon Griekspoor | 2-0 |
(ft) | Mackenzine McDonald | |
11:30 | Gijs Brouwer | 2-0 |
(ft) | Adrian Mannarino | |
Tennis Tyskland ATP Tour - Boss Open - Stuttgart | ||
16:30 | Hamad Medjedovic | 0-2 |
(ft) | Alexander Bublik | |
18:05 | Marcos Giron | 1-2 |
(ft) | Jack Draper | |
14:10 | Frances Tiafoe | 2-0 |
(ft) | Yannick Hanfmann | |
11:05 | Lorenzo Musetti | 2-1 |
(ft) | Dominik Koepfer | |
Tennis England WTA Tour - Rothesay Open - Nottingham | ||
18:45 | Heather Watson | 0-2 |
(ft) | Karolina Pliskova | |
12:05 | Kimberly Birrell | 2-1 |
(ft) | Lucrezia Stefanini | |
16:15 | Daria Saville | 0-2 |
(ft) | Diane Parry | |
17:15 | Rebecca Marino | 0-2 |
(ft) | Katie Boulter | |
Tennis Nederländerna WTA Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
11:30 | Zhuoxuan Bai | 0-2 |
(ft) | Veronika Kudermetova | |
11:30 | Clara Tauson | 1-2 |
(ft) | Jule Niemeier | |
16:10 | Magda Linette | 1-2 |
(ft) | Robin Montgomery | |
16:20 | Naomi Osaka | 2-0 |
(ft) | Suzan Lamens | |
14:30 | Bianca Andreescu | 2-0 |
(ft) | Yue Yuan | |
15:20 | Donna Vekic | 1-2 |
(ft) | Greet Minnen | |
11:30 | Alison Van Uytvanck | 0-2 |
(ft) | Liudmila Samsonova |