Jun 13 | Idag | Jun 15 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Grupp A | ||
21:00 | Tyskland | 5-1 |
(ft) | Skottland | |
Fotboll Sverige Superettan | ||
19:00 | Örgryte IS | 1-1 |
(ft) | GIF Sundsvall | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
18:00 | FC Stockholm Internazionale | 6-1 |
(ft) | Sollentuna FK | |
19:00 | Umeå FC | 4-0 |
(ft) | Friska Viljor FC | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | ||
19:00 | Torns IF | 0-0 |
(ft) | Eskilsminne IF | |
Fotboll Argentina Liga Profesional - 1st Phase | Stat | |
02:15 | Newell's Old Boys | 0-2 |
(ft) | Instituto | |
02:15 | Lanús | 2-0 |
(ft) | Racing Club | |
00:00 | Sarmiento | 2-0 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
00:00 | Tigre | 1-1 |
(ft) | Belgrano | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | Stat | |
02:00 | Edmonton Oilers | 3-4 |
(ft) | Florida Panthers | |
Basket USA WNBA | Stat | |
01:00 | Dallas Wings | 84-92 |
(ft) | Seattle Storm | |
01:00 | Indiana Fever | 91-84 |
(ft) | Atlanta Dream | |
04:00 | Phoenix Mercury | 99-103 |
(ft) | Las Vegas Aces | |
Tennis Nederländerna ATP Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
14:45 | Alex De Minaur | 2-0 |
(ft) | Milos Raonic | |
12:30 | Tallon Griekspoor | 2-1 |
(ft) | Aleksandar Vukic | |
11:05 | Sebastian Korda | 2-0 |
(ft) | Tommy Paul | |
Tennis Tyskland ATP Tour - Boss Open - Stuttgart | ||
13:30 | Brandon Nakashima | 1-0 |
(ppu) | Jan-Lennard Struff | |
16:00 | Matteo Berrettini | 2-0 |
(ft) | James Duckworth | |
12:00 | Frances Tiafoe | 1-2 |
(ft) | Jack Draper | |
17:45 | Lorenzo Musetti | 1-0 |
(ft) | Alexander Bublik | |
Tennis England WTA Tour - Rothesay Open - Nottingham | ||
13:30 | Ons Jabeur | 2-0 |
(ft) | Linda Fruhvirtova | |
14:00 | Magdalena Frech | 0-2 |
(ft) | Katie Boulter | |
Tennis Nederländerna WTA Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
11:05 | Aleksandra Krunic | 0-2 |
(ft) | Dalma Galfi | |
15:05 | Naomi Osaka | 1-2 |
(ft) | Bianca Andreescu | |
12:45 | Greet Minnen | 0-2 |
(ft) | Liudmila Samsonova | |
Rugby League England Superleague | ||
21:00 | Castleford Tigers | 8-10 |
(ft) | Wigan Warriors | |
21:00 | Warrington Wolves | 12-25 |
(ft) | Salford Red Devils | |
21:00 | Hull KR | 32-6 |
(ft) | Huddersfield Giants | |
Rugby League Australien NRL | ||
12:00 | South Sydney Rabbitohs | 22-12 |
(ft) | Brisbane Broncos | |
10:00 | Canberra Raiders | 16-34 |
(ft) | North Queensland Cowboys |