Jun 14 | Idag | Jun 16 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Grupp A | Stat | |
15:00 | Ungern | 1-3 |
(ft) | Schweiz | |
Fotboll Internationellt EM - Grupp B | ||
21:00 | Italien | 2-1 |
(ft) | Albanien | |
18:00 | Spanien | 3-0 |
(ft) | Kroatien | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
15:00 | Skövde AIK | 0-2 |
(ft) | Degerfors IF | |
15:00 | Gefle IF | 1-2 |
(ft) | Landskrona BoIS | |
15:00 | Utsiktens BK | 0-1 |
(ft) | Varbergs BoIS FC | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
14:00 | Gamla Upsala SK | 1-2 |
(ft) | Malmö FF W | |
15:00 | Alingsås IF FF | 3-0 |
(ft) | Bollstanäs SK W | |
13:00 | Jitex Mölndal BK | 1-2 |
(ft) | Sunnanå SK W | |
13:00 | Lidköpings FK W | 1-2 |
(ft) | Umeå IK FF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | Karlbergs BK | 1-1 |
(ft) | IFK Stocksund | |
13:00 | Athletic FC Eskilstuna | 2-2 |
(ft) | FBK Karlstad | |
16:00 | Hammarby TFF | 1-1 |
(ft) | Vasalunds IF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
16:00 | Ängelholms FF | 0-0 |
(ft) | Tvååkers IF | |
16:00 | Norrby IF | 6-0 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
16:00 | Lunds BK | 2-1 |
(ft) | Torslanda IK | |
16:00 | FC Rosengård 1917 | 1-1 |
(ft) | FC Trollhättan | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | ||
17:30 | Dalkurd FF | 1-1 |
(ft) | Falu BS FK | |
16:00 | FC Arlanda | 4-1 |
(ft) | Enköpings SK FK | |
16:00 | FoC Farsta FF | 0-4 |
(ft) | IK Franke | |
15:00 | Kungsängens IF | 2-1 |
(ft) | FC Gute | |
16:00 | Sandvikens AIK FK | 1-1 |
(ft) | Hudiksvalls Förenade FF | |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
02:30 | El Salvador | 0-1 |
(ft) | Peru | |
23:00 | Colombia | 3-0 |
(ft) | Bolivia | |
02:00 | Guatemala | 1-4 |
(ft) | Argentina | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
01:30 | New York City FC | 2-3 |
(ft) | Columbus Crew | |
Fotboll Argentina Liga Profesional - 1st Phase | Stat | |
00:00 | Boca Juniors | 1-0 |
(ft) | Vélez Sarsfield | |
23:00 | Huracán | 1-0 |
(ft) | Independiente Rivadavia | |
21:00 | Unión de Santa Fe | 2-1 |
(ft) | San Lorenzo | |
00:00 | Talleres de Córdoba | 2-1 |
(ft) | Platense | |
Basket USA NBA - Slutspel | Stat | |
02:30 | Dallas Mavericks | 122-84 |
(ft) | Boston Celtics | |
Basket USA WNBA | Stat | |
19:00 | Dallas Wings | 67-85 |
(ft) | Connecticut Sun | |
01:30 | Washington Mystics | 83-81 |
(ft) | Chicago Sky | |
01:30 | Minnesota Lynx | 81-76 |
(ft) | Los Angeles Sparks | |
21:00 | Las Vegas Aces | 82-90 |
(ft) | New York Liberty | |
Tennis Nederländerna ATP Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
13:30 | Alex De Minaur | 2-0 |
(ft) | Ugo Humbert | |
11:30 | Ugo Humbert | 2-1 |
(ft) | Gijs Brouwer | |
11:05 | Tallon Griekspoor | 0-2 |
(ft) | Sebastian Korda | |
Tennis Tyskland ATP Tour - Boss Open - Stuttgart | ||
14:05 | Lorenzo Musetti | 0-2 |
(ft) | Matteo Berrettini | |
12:05 | Brandon Nakashima | 0-2 |
(ft) | Jack Draper | |
Tennis Nederländerna WTA Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
15:40 | Dalma Galfi | 0-2 |
(ft) | Bianca Andreescu | |
12:10 | Robin Montgomery | 0-2 |
(ft) | Ekaterina Alexandrova | |
Rugby Union Frankrike Top 14 - Slutspel | ||
21:05 | RC Toulon | 29-34 |
(ft) | Stade Rochelais | |
Rugby League England Superleague | ||
18:30 | Catalans Dragons | 2-10 |
(ft) | Leigh Centurions | |
16:00 | Hull FC | 18-10 |
(ft) | Leeds Rhinos | |
Rugby League Australien NRL | ||
07:00 | Wests Tigers | 18-10 |
(ft) | Gold Coast Titans | |
11:35 | Parramatta Eels | 18-28 |
(ft) | Sydney Roosters | |
09:30 | New Zealand Warriors | 24-38 |
(ft) | Melbourne Storm |