Jun 21 | Idag | Jun 23 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Grupp E | Stat | |
21:00 | Belgien | 2-0 |
(ft) | Rumänien | |
Fotboll Internationellt EM - Grupp F | Stat | |
18:00 | Turkiet | 0-3 |
(ft) | Portugal | |
15:00 | Georgien | 1-1 |
(ft) | Tjeckien | |
Fotboll Internationellt EM - Grupp E | Stat | |
21:00 | Belgien | 2-0 |
(ft) | Rumänien | |
Fotboll Internationellt EM - Grupp F | Stat | |
18:00 | Turkiet | 0-3 |
(ft) | Portugal | |
15:00 | Georgien | 1-1 |
(ft) | Tjeckien | |
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp A | Stat | |
02:00 | Peru | 0-0 |
(ft) | Chile | |
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp B | ||
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp C | ||
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp D | ||
Fotboll Norge Toppserien | ||
13:00 | SK Brann | 5-1 |
(ft) | Arna-Bjørnar | |
13:00 | Lyn | 1-0 |
(ft) | Åsane | |
12:45 | Rosenborg BK Kvinner | 1-2 |
(ft) | Vålerenga | |
13:00 | Stabæk | 0-1 |
(ft) | LSK Kvinner | |
13:00 | Røa Fotball Elite | 2-1 |
(ft) | Kolbotn | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | ||
17:00 | Sogndal | 2-0 |
(ft) | Kongsvinger | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | ||
15:00 | FK Eik Tønsberg 871 | 1-1 |
(ft) | Arendal | |
14:00 | Brann 2 | 1-2 |
(ft) | Notodden | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | Stat | |
14:00 | Eidsvold TF | 2-1 |
(ft) | Strømmen | |
14:00 | Strindheim TF | 1-2 |
(ft) | Kjelsås | |
13:30 | Stjørdals-Blink | 0-0 |
(ft) | Skeid | |
15:30 | Tromsdalen | 1-1 |
(ft) | Ullensaker/Kisa | |
14:00 | Grorud | 5-2 |
(ft) | Follo | |
Fotboll Argentina Nacional B | Stat | |
20:15 | Temperley | 1-0 |
(ft) | Quilmes | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
20:00 | San Miguel | 0-0 |
(ft) | Talleres de Remedios | |
20:00 | Tristán Suárez | 1-0 |
(ft) | All Boys | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
20:00 | Almagro | 1-1 |
(ft) | Nueva Chicago | |
20:00 | Brown de Adrogué | 0-0 |
(ft) | Deportivo Morón | |
20:00 | Defensores de Belgrano | 0-1 |
(ft) | Gimnasia de Mendoza | |
20:00 | Deportivo Madryn | 1-0 |
(ft) | Estudiantes Río Cuarto | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
12:00 | Sagan Tosu | 3-0 |
(ft) | Kyoto | |
11:00 | Verdy | 1-0 |
(ft) | Nagoya Grampus | |
11:00 | Albirex Niigata | 2-2 |
(ft) | Kawasaki Frontale | |
11:30 | Gamba Osaka | 2-1 |
(ft) | Vissel Kobe | |
08:00 | Machida | 0-0 |
(ft) | Avispa Fukuoka | |
12:00 | Shonan Bellmare | 0-1 |
(ft) | FC Tokyo | |
11:30 | Iwata | 1-1 |
(ft) | Cerezo Osaka | |
12:00 | Kashiwa Reysol | 0-1 |
(ft) | Sanfrecce Hiroshima | |
12:00 | Urawa Reds | 2-2 |
(ft) | Kashima Antlers | |
Fotboll Peru Segunda División | ||
22:30 | ADA Jaen | 1-1 |
(ft) | Pirata FC | |
20:15 | Santos FC | 2-0 |
(ft) | Deportivo Coopsol | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
21:00 | Criciúma | 2-1 |
(ft) | Botafogo | |
22:30 | Grêmio | 0-1 |
(ft) | Internacional | |
23:30 | Cuiabá | 0-0 |
(ft) | Atlético Goianiense | |
Fotboll Brasilien Série B | ||
22:00 | Operário PR | 0-1 |
(ft) | Botafogo SP | |
22:00 | CRB | 1-0 |
(ft) | Guarani de Campinas | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | ||
22:00 | Deportes Puerto Montt | 2-0 |
(ft) | Deportes Temuco | |
18:30 | Deportes Copiapó | 2-2 |
(ft) | Cobresal | |
Fotboll Brasilien Série C | ||
22:00 | Tombense | 3-0 |
(ft) | Floresta | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | Stat | |
02:00 | Edmonton Oilers | 5-1 |
(ft) | Florida Panthers | |
Basket USA WNBA | Stat | |
01:30 | Atlanta Dream | 79-91 |
(ft) | Indiana Fever | |
21:00 | Washington Mystics | 97-69 |
(ft) | Dallas Wings | |
04:00 | Las Vegas Aces | 85-74 |
(ft) | Connecticut Sun | |
21:00 | New York Liberty | 98-88 |
(ft) | Los Angeles Sparks | |
Tennis England ATP Tour - Cinch Championships - London | ||
14:05 | Jordan Thompson | 1-2 |
(ft) | Lorenzo Musetti | |
16:45 | Tommy Paul | 2-0 |
(ft) | Sebastian Korda | |
Tennis Tyskland ATP Tour - Terra Wortmann Open - Halle | ||
13:05 | Hubert Hurkacz | 2-0 |
(ft) | Alexander Zverev | |
15:10 | Jannik Sinner | 2-0 |
(ft) | Zhizhen Zhang | |
Tennis Storbritannien WTA Tour - Rothesay Classic - Birmingham | ||
12:05 | Elisabetta Cocciaretto | 0-2 |
(ft) | Yulia Putintseva | |
13:50 | Ajla Tomljanovic | 2-0 |
(ft) | Anastasia Potapova | |
Tennis Tyskland WTA Tour - Ecotrans Ladies Open - Berlin | ||
12:30 | Coco Gauff | 1-0 |
(ft) | Ons Jabeur | |
12:35 | Anna Kalinskaya | 1-0 |
(ft) | Aryna Sabalenka | |
15:25 | Victoria Azarenka | 1-2 |
(ft) | Anna Kalinskaya | |
13:50 | Jessica Pegula | 2-1 |
(ft) | Katerina Siniakova | |
Rugby Union Frankrike Top 14 - Slutspel | ||
21:05 | Stade Francais | 15-22 |
(ft) | Bordeaux Begles | |
Rugby League England Superleague | ||
16:00 | Hull FC | 18-24 |
(ft) | Warrington Wolves | |
18:30 | Catalans Dragons | 22-18 |
(ft) | Huddersfield Giants | |
Rugby League Australien NRL | ||
09:30 | Sydney Roosters | 26-8 |
(ft) | Canterbury Bulldogs | |
07:00 | Gold Coast Titans | 66-6 |
(ft) | New Zealand Warriors | |
11:35 | South Sydney Rabbitohs | 14-0 |
(ft) | Manly Sea Eagles | |
Handboll Internationellt Junior World Championships U20 - Damer - Grupp G | Stat | |
11:15 | Portugal-U20 | 34-31 |
(ft) | Montenegro-U20 | |
10:00 | Guinea-U20 | 30-28 |
(ft) | Uzbekistan-U20 |