Jun 28 | Idag | Jun 30 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - 1/8 finaler | ||
18:00 | Schweiz | 2-0 |
(ft) | Italien | |
21:00 | Tyskland | 2-0 |
(ft) | Danmark | |
18:00 | Schweiz | 2-0 |
(ft) | Italien | |
21:00 | Tyskland | 2-0 |
(ft) | Danmark | |
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp D | Stat | |
03:00 | Paraguay | 1-4 |
(ft) | Brasilien | |
00:00 | Colombia | 3-0 |
(ft) | Costa Rica | |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
15:00 | Degerfors IF | 4-1 |
(ft) | Sandvikens IF | |
15:00 | GIF Sundsvall | 1-3 |
(ft) | Örebro SK | |
15:00 | Utsiktens BK | 2-3 |
(ft) | IK Oddevold | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
15:00 | IFK Norrköping FK W | 0-3 |
(ft) | Hammarby IF DFF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | Örebro Syrianska IF | 1-1 |
(ft) | Hammarby TFF | |
13:00 | Athletic FC Eskilstuna | 7-1 |
(ft) | Friska Viljor FC | |
16:00 | Nordic United FC | 1-0 |
(ft) | FC Stockholm Internazionale | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
16:00 | Ängelholms FF | 2-2 |
(ft) | Eskilsminne IF | |
16:00 | Jönköpings Södra | 1-0 |
(ft) | Ariana FC | |
16:00 | Tvååkers IF | 0-1 |
(ft) | Falkenbergs FF | |
13:00 | Onsala BK | 2-2 |
(ft) | FC Trollhättan | |
16:00 | BK Olympic | 1-4 |
(ft) | Oskarshamns AIK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
14:00 | Bergnäsets AIK | 3-1 |
(ft) | Frösö IF | |
13:00 | Ytterhogdals IK | 2-1 |
(ft) | Skellefteå FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
13:00 | FC Järfälla | 2-1 |
(ft) | Hudiksvalls Förenade FF | |
16:00 | FC Arlanda | 3-0 |
(ft) | IK Franke | |
14:00 | Österåker United FK | 3-3 |
(ft) | Viggbyholms IK FF | |
17:00 | FC Gute | 2-1 |
(ft) | Enköpings SK FK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
14:00 | BK Astrio | 5-0 |
(ft) | Husqvarna FF | |
16:00 | Laholms FK | 3-3 |
(ft) | Västra Frölunda IF | |
14:00 | Hittarps IK | 0-1 |
(ft) | Öckerö IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
16:00 | Österlen FF | 3-0 |
(ft) | Räppe GOIF | |
16:00 | IFK Berga | 1-1 |
(ft) | IFK Simrishamn | |
16:00 | Kristianstad FC | 2-0 |
(ft) | IFK Hässleholm | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
16:00 | Vänersborgs IF | 1-1 |
(ft) | Stenungsunds IF | |
16:00 | Herrestads AIF | 2-2 |
(ft) | Lidköpings FK | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | ||
11:00 | SJK | 2-1 |
(ft) | FC Haka | |
18:00 | FC Lahti | 2-2 |
(ft) | Ilves Tampere | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
13:00 | KuPS Akatemia | 2-0 |
(ft) | FC Jazz | |
15:00 | OLS | 1-2 |
(ft) | Klubi 04 | |
21:00 | Rovaniemi Academy | 2-1 |
(ft) | Atlantis FC | |
15:00 | EPS | 1-3 |
(ft) | JJK | |
17:00 | Keski-Uusimaa | 2-1 |
(ft) | FC Vaajakoski | |
15:00 | KPV | 2-1 |
(ft) | VIFK | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | ||
15:00 | FC Honka Espoo W | 2-1 |
(ft) | Ilves Tampere W | |
14:00 | PKKU W | 0-4 |
(ft) | PK-35 Vantaa W | |
15:00 | HPS W | 0-1 |
(ft) | Jyvaskyla Pallokerho W | |
15:00 | PK-35 Helsinki W | 1-4 |
(ft) | HJK Helsinki W | |
18:00 | KuPS W | 3-2 |
(ft) | Åland United W | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
15:00 | Åsane W | 1-1 |
(ft) | Rosenborg BK Kvinner | |
15:00 | Arna-Bjørnar | 1-1 |
(ft) | LSK Kvinner | |
15:00 | Kolbotn | 1-1 |
(ft) | Stabæk | |
15:30 | Lyn | 1-5 |
(ft) | SK Brann | |
15:00 | Vålerenga | 5-0 |
(ft) | Røa Fotball Elite | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | ||
13:00 | Vard Haugesund | 2-0 |
(ft) | Fløy-Flekkerøy | |
16:00 | Notodden | 0-1 |
(ft) | Jerv | |
13:00 | Lysekloster | 1-0 |
(ft) | FK Eik Tønsberg 871 | |
15:00 | Kvik Halden | 1-0 |
(ft) | Ørn-Horten | |
Fotboll Argentina Nacional B | ||
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
20:00 | Agropecuario | 2-4 |
(ft) | Racing de Córdoba | |
20:00 | All Boys | 1-0 |
(ft) | Patronato | |
20:00 | Estudiantes de Caseros | 1-1 |
(ft) | San Miguel | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
20:00 | Gimnasia de Mendoza | 1-0 |
(ft) | Chaco For Ever | |
20:00 | Temperley | 1-0 |
(ft) | Brown de Adrogué | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
12:00 | Yokohama F. Marinos | 1-2 |
(ft) | Verdy | |
12:00 | Kawasaki Frontale | 1-1 |
(ft) | Sanfrecce Hiroshima | |
07:00 | Hokkaido Consadole Sapporo | 0-1 |
(ft) | Albirex Niigata | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:15 | Comerciantes FC | 1-0 |
(ft) | Santos FC | |
20:15 | Academia Cantolao | 1-2 |
(ft) | Ayacucho FC | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
23:30 | Cuiabá | 1-1 |
(ft) | RB Bragantino | |
23:30 | Vasco da Gama | 1-1 |
(ft) | Botafogo | |
Fotboll Brasilien Série B | ||
21:00 | Coritiba | 1-1 |
(ft) | Vila Nova GO | |
22:00 | Botafogo SP | 1-1 |
(ft) | Sport Recife | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
01:30 | New York City FC | 4-2 |
(ft) | Orlando City | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | Stat | |
02:30 | Cobreloa | 0-0 |
(ft) | San Marcos de Arica | |
21:00 | Cobresal | 3-1 |
(ft) | Deportes Copiapó | |
02:30 | Deportes Iquique | 3-1 |
(ft) | Deportes Antofagasta | |
22:00 | Deportes Temuco | 2-1 |
(ft) | Deportes Puerto Montt | |
18:30 | Coquimbo Unido | 1-0 |
(ft) | Trasandino | |
18:30 | Unión Española | 3-0 |
(ft) | Real San Joaquín | |
21:00 | Universidad Católica | 2-2 |
(ft) | Santiago Wanderers | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | ||
16:00 | Bollstanäs SK W | 4-1 |
(ft) | Eskilstuna United DFF | |
13:00 | Jitex Mölndal BK | 2-3 |
(ft) | Umeå IK FF | |
16:00 | Lidköpings FK W | 1-4 |
(ft) | IK Uppsala Fotboll | |
13:00 | Gamla Upsala SK | 1-2 |
(ft) | Sunnanå SK W | |
15:00 | Malmö FF W | 2-2 |
(ft) | Alingsås IF FF | |
Fotboll Argentina Primera B - Clausura | Stat | |
20:00 | Deportivo Merlo | 2-2 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
20:00 | Excursionistas | 0-0 |
(ft) | Liniers | |
20:00 | Acassuso | 0-1 |
(ft) | Argentino de Merlo | |
22:05 | Colegiales | 1-0 |
(ft) | Flandria | |
20:00 | Cañuelas | 0-1 |
(ft) | Fénix | |
20:00 | UAI Urquiza | 1-0 |
(ft) | Villa San Carlos | |
20:00 | San Martín de Burzaco | 0-0 |
(ft) | Sportivo Italiano | |
Fotboll Brasilien Série C | ||
22:00 | Ypiranga de Erechim | 1-1 |
(ft) | ABC | |
22:00 | Volta Redonda | 2-2 |
(ft) | Sampaio Corrêa | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | Stat | |
15:00 | FF Jaro | 1-0 |
(ft) | JIPPO | |
15:00 | FC KTP | 1-0 |
(ft) | PK-35 | |
17:00 | TPS | 1-0 |
(ft) | SJK Akatemia | |
Kanot Internationellt Slalom C-1 - Herrar | ||
Basket USA WNBA | Stat | |
04:00 | Phoenix Mercury | 92-78 |
(ft) | Los Angeles Sparks | |
01:30 | Connecticut Sun | 74-78 |
(ft) | Atlanta Dream | |
20:00 | Washington Mystics | 77-88 |
(ft) | Las Vegas Aces | |
Tennis England ATP Tour - Rothesay International - Eastbourne | ||
16:00 | Taylor Fritz | 2-0 |
(ft) | Max Purcell | |
Tennis England WTA Tour - Rothesay International - Eastbourne | ||
13:35 | Leylah Fernandez | 0-2 |
(ft) | Daria Kasatkina | |
Tennis Spanien ATP Tour - Mallorca Championships - Mallorca | ||
15:10 | Sebastian Ofner | 0-2 |
(ft) | Alejandro Tabilo | |
Tennis Tyskland WTA Tour - Bad Homburg Open - Bad Homburg | ||
13:35 | Diana Shnaider | 2-1 |
(ft) | Donna Vekic | |
Rugby League Australien NRL | ||
07:00 | New Zealand Warriors | 32-16 |
(ft) | Brisbane Broncos | |
09:30 | Newcastle Knights | 34-26 |
(ft) | Parramatta Eels | |
11:35 | Melbourne Storm | 16-6 |
(ft) | Canberra Raiders |