Jun 29 | Idag | Jul 01 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - 1/8 finaler | Stat | |
18:00 | England | 2-1ot |
(ft) | Slovakien | |
21:00 | Spanien | 4-1 |
(ft) | Georgien | |
18:00 | England | 2-1ot |
(ft) | Slovakien | |
21:00 | Spanien | 4-1 |
(ft) | Georgien | |
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp A | ||
02:00 | Argentina | 2-0 |
(ft) | Peru | |
02:00 | Kanada | 0-0 |
(ft) | Chile | |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
15:00 | Örgryte IS | 2-0 |
(ft) | Skövde AIK | |
13:00 | Landskrona BoIS | 4-3 |
(ft) | Östersund FK | |
15:00 | Trelleborgs FF | 1-4 |
(ft) | Östers IF | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | Linköpings FC | 2-1 |
(ft) | Växjö DFF | |
13:00 | IF Brommapojkarna | 0-3 |
(ft) | Djurgårdens IF FF | |
15:00 | BK Häcken FF | 0-0 |
(ft) | Kristianstads DFF | |
15:00 | Vittsjö GIK | 0-0 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
18:00 | FC Rosengård | 8-1 |
(ft) | Trelleborgs FF W | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
16:00 | Assyriska FF | 1-2 |
(ft) | Umeå FC | |
16:00 | Sollentuna FK | 2-3 |
(ft) | IFK Stocksund | |
16:00 | Vasalunds IF | 0-0 |
(ft) | FBK Karlstad | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
13:00 | FC Rosengård 1917 | 0-2 |
(ft) | Torslanda IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
15:00 | Kiruna FF | 0-3 |
(ft) | IFK Östersund | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
13:00 | IF Sylvia | 3-2 |
(ft) | Smedby AIS | |
15:00 | Huddinge IF | 2-1 |
(ft) | Åtvidabergs FF | |
15:00 | Mjölby AI FF | 1-3 |
(ft) | Syrianska FC | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
15:00 | FoC Farsta FF | 1-1 |
(ft) | Skiljebo SK | |
16:00 | Kungsängens IF | 3-0 |
(ft) | Dalkurd FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
16:00 | Jonsereds IF | 3-1 |
(ft) | Sävedalens IF | |
14:00 | Varbergs GIF FK | 7-1 |
(ft) | Bergdalens IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
13:00 | Högaborgs BK | 2-1 |
(ft) | FBK Balkan | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
15:00 | Gnistan | 1-2 |
(ft) | EIF | |
15:00 | IFK Mariehamn | 1-2 |
(ft) | HJK | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
15:00 | Viking | 4-2 |
(ft) | Rosenborg | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
16:00 | Arendal | 0-2 |
(ft) | Brann 2 | |
16:00 | Sotra | 1-2 |
(ft) | Brattvåg | |
Fotboll Argentina Nacional B | Stat | |
20:00 | Tristán Suárez | 2-2 |
(ft) | Almirante Brown | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
19:30 | Arsenal de Sarandí | 0-1 |
(ft) | Gimnasia de Jujuy | |
19:10 | Chacarita Juniors | 1-1 |
(ft) | Ferro Carril Oeste | |
21:00 | San Martín de San Juan | 1-0 |
(ft) | Atlético Güemes | |
21:10 | San Martín Tucumán | 2-1 |
(ft) | Deportivo Maipú | |
20:00 | Guillermo Brown | 0-0 |
(ft) | Alvarado MdP | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
20:00 | Aldosivi | 1-0 |
(ft) | Deportivo Madryn | |
21:00 | Estudiantes Río Cuarto | 2-1 |
(ft) | Defensores Unidos | |
21:00 | Atlético Mitre | 2-0 |
(ft) | Atlético Rafaela | |
20:00 | Deportivo Morón | 0-0 |
(ft) | Almagro | |
23:10 | Colón de Santa Fe | 1-1 |
(ft) | Atlanta | |
20:30 | Gimnasia y Tiro | 0-3 |
(ft) | San Telmo | |
20:05 | Nueva Chicago | 0-0 |
(ft) | Defensores de Belgrano | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
11:00 | Gamba Osaka | 1-3 |
(ft) | Machida | |
11:30 | FC Tokyo | 0-1 |
(ft) | Avispa Fukuoka | |
11:00 | Cerezo Osaka | 2-1 |
(ft) | Nagoya Grampus | |
12:00 | Sagan Tosu | 1-4 |
(ft) | Kashiwa Reysol | |
11:30 | Urawa Reds | 3-0 |
(ft) | Iwata | |
12:00 | Vissel Kobe | 3-1 |
(ft) | Kashima Antlers | |
12:00 | Shonan Bellmare | 0-1 |
(ft) | Kyoto | |
Fotboll Mexiko Campeón de Campeones | ||
22:30 | Club América | 2-1 |
(ft) | Tigres UANL | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
22:00 | Pirata FC | |
(pp) | Juan Aurich | |
22:00 | Moquegua | |
(pp) | Deportivo Binacional | |
22:00 | Unión Huaral | |
(pp) | Alianza Universidad | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
21:00 | Grêmio | 1-0 |
(ft) | Fluminense | |
23:30 | Criciúma | 1-1 |
(ft) | Internacional | |
21:00 | São Paulo | 3-1 |
(ft) | Bahia | |
23:30 | Flamengo | 2-1 |
(ft) | Cruzeiro | |
23:30 | Vitória | 0-1 |
(ft) | Athletico Paranaense | |
16:00 | Atlético Mineiro | 1-1 |
(ft) | Atlético Goianiense | |
21:00 | Fortaleza | 2-1 |
(ft) | Juventude | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
16:00 | Avaí | 1-1 |
(ft) | Amazonas | |
21:00 | Paysandu | 1-1 |
(ft) | Operário PR | |
23:30 | Guarani de Campinas | 1-1 |
(ft) | Ponte Preta | |
02:00 | Ceará | 4-2 |
(ft) | Ituano | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
02:30 | FC Dallas | 0-1 |
(ft) | FC Cincinnati | |
01:30 | Atlanta United | 2-1 |
(ft) | Toronto FC | |
02:30 | Nashville SC | 1-2 |
(ft) | Inter Miami CF | |
04:30 | Vancouver Whitecaps | 4-3 |
(ft) | St. Louis City SC | |
01:30 | New England Revolution | 1-5 |
(ft) | Columbus Crew | |
02:30 | Houston Dynamo | 1-0 |
(ft) | Charlotte FC | |
02:30 | Sporting Kansas City | 2-0 |
(ft) | Austin FC | |
04:30 | San Jose Earthquakes | 0-3 |
(ft) | LA Galaxy | |
01:30 | New York Red Bulls | 2-2 |
(ft) | DC United | |
04:30 | Portland Timbers | 3-2 |
(ft) | Minnesota United | |
01:30 | CF Montréal | 4-2 |
(ft) | Philadelphia Union | |
04:30 | Los Angeles FC | 3-0 |
(ft) | Colorado Rapids | |
04:30 | Seattle Sounders | 2-1 |
(ft) | Chicago Fire | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | Stat | |
21:00 | Audax Italiano | 0-2 |
(ft) | Deportes Santa Cruz | |
21:00 | Palestino | 3-0 |
(ft) | Barnechea | |
18:30 | Everton | 3-1 |
(ft) | Deportes Melipilla | |
23:30 | Colo Colo | 3-1 |
(ft) | O'Higgins | |
21:00 | Ñublense | 4-0 |
(ft) | Rangers de Talca | |
21:00 | Deportes Linares | 1-0 |
(ft) | Deportes Concepción | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
15:00 | Örebro SK FK W | 3-0 |
(ft) | IFK Kalmar W | |
13:00 | Sundsvalls DFF | 0-0 |
(ft) | Mallbackens IF Sunne | |
Fotboll Argentina Primera B - Clausura | Stat | |
20:00 | Villa Dálmine | 0-0 |
(ft) | Dock Sud | |
20:00 | Los Andes | 0-0 |
(ft) | Ferrocarril Midland | |
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
00:30 | Athletic Club MG | 1-4 |
(ft) | São Bernardo FC | |
21:30 | Ferroviária | 1-0 |
(ft) | São José RS | |
21:30 | Floresta | 2-1 |
(ft) | Caxias | |
00:30 | Remo | 2-1 |
(ft) | Ferroviário | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | Stat | |
17:30 | Mikkelin Palloilijat | 0-1 |
(ft) | SalPa | |
Basket USA WNBA | Stat | |
03:00 | Seattle Storm | 97-76 |
(ft) | Dallas Wings | |
19:00 | New York Liberty | 81-75 |
(ft) | Atlanta Dream | |
21:00 | Phoenix Mercury | 82-88 |
(ft) | Indiana Fever | |
21:00 | Chicago Sky | 62-70 |
(ft) | Minnesota Lynx | |
Motor Sports Internationellt Formula 1 | ||
15:00 | RedBull Racing | |
(ft) | McLaren | |
Rugby League Australien NRL | ||
06:00 | St George/Illawarra Dragons | 26-6 |
(ft) | Redcliffe Dolphins | |
08:05 | Penrith Panthers | 6-16 |
(ft) | North Queensland Cowboys | |
10:15 | Sydney Roosters | 40-6 |
(ft) | Wests Tigers |