Jul 12 | Idag | Jul 14 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Copa América - Match om tredje pris-Off | ||
Fotboll Sverige Allsvenskan | ||
17:30 | IK Sirius FK | 3-1 |
(ft) | GAIS | |
15:00 | Mjällby AIF | 2-1 |
(ft) | Malmö FF | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
15:00 | Keski-Uusimaa | 4-5 |
(ft) | KPV | |
15:00 | FC Jazz | 3-1 |
(ft) | OLS | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
17:00 | Lillestrøm | 3-1 |
(ft) | Strømsgodset | |
17:00 | Fredrikstad | 0-0 |
(ft) | Molde | |
17:00 | Odd | 1-2 |
(ft) | HamKam | |
19:15 | Brann | 1-1 |
(ft) | Haugesund | |
17:00 | Viking | 2-0 |
(ft) | Kristiansund | |
22:00 | Tromsø | 1-2 |
(ft) | KFUM | |
17:00 | Sandefjord Fotball | 2-1 |
(ft) | Bodø/Glimt | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
15:00 | Hødd | 1-0 |
(ft) | FK Eik Tønsberg 871 | |
15:00 | Lysekloster | 1-0 |
(ft) | Ørn-Horten | |
16:00 | Kvik Halden | 2-3 |
(ft) | Fløy-Flekkerøy | |
15:00 | Notodden | 0-1 |
(ft) | Arendal | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
20:30 | All Boys | 1-0 |
(ft) | Alvarado MdP | |
20:00 | Estudiantes de Caseros | 2-1 |
(ft) | Talleres de Remedios | |
19:10 | Chacarita Juniors | 0-4 |
(ft) | Quilmes | |
23:00 | Tristán Suárez | 1-0 |
(ft) | Racing de Córdoba | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
17:05 | Deportivo Morón | 1-0 |
(ft) | Chaco For Ever | |
20:00 | Brown de Adrogué | 0-2 |
(ft) | Almagro | |
22:15 | Temperley | 0-0 |
(ft) | Defensores de Belgrano | |
20:00 | Gimnasia de Mendoza | 2-1 |
(ft) | Atlético Rafaela | |
Fotboll Chile Primera B - Nacional | ||
21:00 | Deportes Temuco | 0-0 |
(ft) | San Marcos de Arica | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
07:00 | Hokkaido Consadole Sapporo | 1-1 |
(ft) | Vissel Kobe | |
12:00 | FC Tokyo | 2-0 |
(ft) | Albirex Niigata | |
Fotboll Mexiko Liga MX - Apertura | ||
05:00 | Mazatlán FC | 2-2 |
(ft) | Atlético San Luis | |
05:00 | Tijuana | 4-2 |
(ft) | Chivas Guadalajara | |
03:00 | Club América | 3-1 |
(ft) | Querétaro | |
05:05 | Atlas | 1-1 |
(ft) | Tigres UANL | |
Fotboll Peru Primera División Clausura | Stat | |
22:30 | Universidad César Vallejo | 2-3 |
(ft) | Alianza Lima | |
02:00 | Deportivo Garcilaso | 1-0 |
(ft) | UTC Cajamarca | |
20:00 | Comerciantes Unidos | 1-2 |
(ft) | Cienciano | |
Fotboll Peru Segunda División | ||
22:15 | Deportivo Llacuabamba | 2-2 |
(ft) | San Marcos | |
22:30 | Academia Cantolao | 1-2 |
(ft) | Deportivo Coopsol | |
20:00 | Juan Pablo II | 0-2 |
(ft) | Pirata FC | |
Fotboll Skottland League Cup - Slutspel | ||
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
21:00 | Bahia | 1-2 |
(ft) | Cuiabá | |
21:00 | Cruzeiro | 2-1 |
(ft) | RB Bragantino | |
Fotboll Brasilien Copa do Brasil | Stat | |
23:00 | Athletico Paranaense | 3-0 |
(ft) | Ypiranga de Erechim | |
21:00 | Juventude | 1-1 |
(ft) | Internacional | |
Fotboll Brasilien Série B | ||
00:00 | Ponte Preta | 4-2 |
(ft) | Mirassol | |
23:00 | CRB | 2-1 |
(ft) | Coritiba | |
20:30 | Novorizontino | 1-1 |
(ft) | Guarani de Campinas | |
02:00 | Botafogo SP | 0-1 |
(ft) | Amazonas | |
22:00 | Sport Recife | 1-1 |
(ft) | América Mineiro | |
02:30 | Paysandu | 2-1 |
(ft) | Ceará | |
Fotboll Rumänien Liga I | Stat | |
18:15 | UTA Arad | 1-1 |
(ft) | Rapid Bucuresti | |
16:00 | ACS Sepsi | 1-0 |
(ft) | ACSM Politehnica Iasi | |
21:00 | FC Steaua Bucuresti | 1-1 |
(ft) | Universitatea Cluj | |
Fotboll Bolivia Primera División Clausura | Stat | |
02:00 | Always Ready | 1-1 |
(ft) | Real Tomayapo | |
00:00 | Independiente Petrolero | 0-0 |
(ft) | Guabirá | |
23:30 | Aurora | 2-1 |
(ft) | GV San Jose | |
21:00 | SA Bulo Bulo | 1-2 |
(ft) | Oriente Petrolero | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | Stat | |
18:30 | Unión Española | 0-5 |
(ft) | Magallanes | |
02:00 | Cobreloa | 0-2 |
(ft) | Deportes Iquique | |
23:30 | Colo Colo | 1-0 |
(ft) | Deportes Santa Cruz | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp A | ||
18:15 | Queen of the South | 0-3 |
(ft) | Aberdeen | |
16:00 | Dumbarton | 3-5str |
(ft) | East Kilbride | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp B | ||
16:00 | Stenhousemuir | 4-0 |
(ft) | Buckie Thistle | |
16:00 | Falkirk | 2-0 |
(ft) | Dundee United | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp C | ||
16:00 | Elgin City | 0-5 |
(ft) | Hibernian | |
16:00 | Peterhead | 0-5 |
(ft) | Queen's Park | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp D | ||
16:00 | Bonnyrigg Rose Athletic | 1-7 |
(ft) | Dundee FC | |
16:00 | Annan Athletic | 1-0 |
(ft) | Inverness CT | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp E | ||
16:00 | Forfar Athletic | 0-2 |
(ft) | Livingston | |
16:00 | Spartans | 0-3 |
(ft) | Dunfermline Athletic | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp F | ||
16:00 | East Fife | 3-0 |
(ft) | Greenock Morton | |
16:00 | Brechin City | 1-2 |
(ft) | St. Johnstone | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp G | ||
16:00 | Partick Thistle | 3-2 |
(ft) | Montrose | |
16:00 | Motherwell | 3-0 |
(ft) | FC Edinburgh | |
Fotboll Skottland League Cup - Grupp H | ||
16:00 | Stranraer | 1-3 |
(ft) | Ross County | |
16:00 | Stirling Albion | 0-3 |
(ft) | Raith Rovers | |
Fotboll Argentina Primera B - Clausura | ||
20:00 | Deportivo Armenio | 1-0 |
(ft) | Los Andes | |
20:00 | Dock Sud | 1-2 |
(ft) | San Martín de Burzaco | |
Fotboll Brasilien Série C | ||
22:00 | Athletic Club MG | 2-1 |
(ft) | Londrina | |
22:00 | Botafogo PB | 3-3 |
(ft) | Confiança | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | Stat | |
15:00 | TPS | 2-3 |
(ft) | SalPa | |
15:00 | SJK Akatemia | 3-0 |
(ft) | PK-35 |