Apr 19 | Idag | Apr 21 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Allsvenskan | Stat | |
15:00 | IFK Göteborg | 1-1 |
(ft) | IFK Norrköping | |
17:30 | Malmö FF | 1-0 |
(ft) | Västerås SK FK | |
15:00 | IK Sirius FK | 0-1 |
(ft) | IFK Värnamo | |
Fotboll Sverige Superettan | Stat | |
13:00 | Sandvikens IF | 1-0 |
(ft) | Östers IF | |
15:00 | Östersund FK | 1-1 |
(ft) | Örgryte IS | |
13:00 | Skövde AIK | 1-0 |
(ft) | Trelleborgs FF | |
15:00 | Utsiktens BK | 1-0 |
(ft) | GIF Sundsvall | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | Växjö DFF | 1-0 |
(ft) | KIF Örebro DFF | |
15:00 | Vittsjö GIK | 2-0 |
(ft) | AIK FF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
13:00 | Athletic FC Eskilstuna | 3-3 |
(ft) | Assyriska FF | |
16:00 | IF Karlstad Fotboll | 1-4 |
(ft) | FC Stockholm Internazionale | |
12:00 | Friska Viljor FC | 2-4 |
(ft) | Nordic United FC | |
16:00 | Sollentuna FK | 2-2 |
(ft) | FBK Karlstad | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
16:00 | Lunds BK | 3-2 |
(ft) | FC Trollhättan | |
16:00 | Eskilsminne IF | 1-3 |
(ft) | Jönköpings Södra | |
13:00 | FC Rosengård 1917 | 2-1 |
(ft) | Onsala BK | |
16:00 | Oskarshamns AIK | 1-1 |
(ft) | Torslanda IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | ||
14:00 | Bergnäsets AIK | 0-2 |
(ft) | Team TG FF | |
13:00 | Frösö IF | 0-3 |
(ft) | Bodens BK FF | |
14:00 | Lucksta IF | 3-1 |
(ft) | Täfteå IK | |
14:00 | Ytterhogdals IK | 4-1 |
(ft) | Gottne IF | |
14:00 | Skellefteå FF | 3-1 |
(ft) | Älgarna-Härnösand IF | |
12:00 | Kiruna FF | 2-0 |
(ft) | Umeå FC Akademi | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
16:00 | Nyköpings BIS | 1-3 |
(ft) | IFK Haninge | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
16:00 | IK Franke | 2-1 |
(ft) | Kungsängens IF | |
16:00 | FoC Farsta FF | 4-0 |
(ft) | Falu BS FK | |
13:00 | Österåker United FK | 3-1 |
(ft) | Dalkurd FF | |
17:00 | FC Gute | 3-1 |
(ft) | Viggbyholms IK FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
14:00 | Husqvarna FF | 2-1 |
(ft) | Laholms FK | |
13:00 | Bergdalens IK | 1-3 |
(ft) | Jonsereds IF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
14:00 | IFK Trelleborg FK | 2-2 |
(ft) | Kristianstad FC | |
14:00 | Räppe GOIF | 2-4 |
(ft) | FK Karlskrona | |
14:00 | IFK Simrishamn | 2-3 |
(ft) | Österlen FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
13:00 | Stenungsunds IF | 0-0 |
(ft) | Ahlafors IF | |
13:00 | Vänersborgs FK | 1-1 |
(ft) | Vänersborgs IF | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
15:00 | Alingsås IF FF | 5-0 |
(ft) | Örebro SK FK W | |
15:00 | Gamla Upsala SK | 2-3 |
(ft) | Mallbackens IF Sunne | |
15:00 | Jitex Mölndal BK | 0-2 |
(ft) | Bollstanäs SK W | |
Ishockey Sverige SHL-slutspel | ||
15:15 | Skellefteå AIK | 1-0 |
(ft) | Rögle BK | |
Basket Sverige Basketligan Damer - Slutspel | Stat | |
16:00 | Norrköping Dolphins | 73-76 |
(ft) | Luleå Basket | |
Handboll Sverige Handbollsligan Dam - Slutspel | Stat | |
14:00 | IF Hallby HK | 34-30 |
(ft) | IK Sävehof | |
15:00 | Skövde HF | 31-21 |
(ft) | Skuru IK | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan Damer - Slutspel | Stat | |
15:00 | Rönnby Västerås IBK | 6-4 |
(ft) | Pixbo Wallenstam IBK W |