Okt 14 | Idag | Okt 16 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
19:00 | Danmark | 4-0 |
(ft) | Luxemburg | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp D | Stat | |
20:45 | Gibraltar | 2-3 |
(ft) | Georgien | |
20:45 | Schweiz | 2-0 |
(ft) | Irland | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp F | Stat | |
20:45 | Färöarna | 1-0 |
(ft) | Malta | |
20:45 | Rumänien | 1-1 |
(ft) | Norge | |
20:45 | Sverige | 1-1 |
(ft) | Spanien | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp G | Stat | |
20:45 | Israel | 3-1 |
(ft) | Lettland | |
Fotboll Internationellt EM - Kval - Grupp J | Stat | |
20:45 | Liechtenstein | 0-5 |
(ft) | Italien | |
18:00 | Finland | 3-0 |
(ft) | Armenien | |
20:45 | Grekland | 2-1 |
(ft) | Bosnien-Hercegovina | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp B | Stat | |
23:00 | St. Lucia | 0-2 |
(ft) | El Salvador | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp C | Stat | |
02:00 | Guyana | 5-1 |
(ft) | Antigua & Barbuda | |
Fotboll Internationellt Nations League B - Grupp D | Stat | |
01:00 | Suriname | 0-1 |
(ft) | St. Vincent & Grenadines | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp A | Stat | |
23:00 | US Virgin Islands | 0-4 |
(ft) | Barbados | |
Fotboll Internationellt Nations League C - Grupp D | Stat | |
00:00 | Sint Maarten | 1-2 |
(ft) | Guadeloupe | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp A | Stat | |
19:45 | EHC Biel | 4-2 |
(ft) | EC-KAC | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp B | Stat | |
17:00 | HC Skoda Plzen | 2-1str |
(ft) | EV Zug | |
19:30 | Rungsted Seier Capital | 3-1 |
(ft) | HPK | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp C | Stat | |
18:00 | Luleå HF | 4-0 |
(ft) | Belfast Giants | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp D | Stat | |
18:00 | Yunost Minsk | 2-3str |
(ft) | Pelicans | |
19:45 | Lausanne HC | 5-3 |
(ft) | HC Oceláři Třinec | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp E | Stat | |
19:30 | Grenoble | 1-3 |
(ft) | SC Bern | |
18:00 | Kärpät | 5-4str |
(ft) | Skellefteå AIK | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp F | Stat | |
19:30 | UPC Vienna Capitals | 5-2 |
(ft) | GKS Tychy | |
19:30 | Adler Mannheim | 2-1 |
(ft) | Djurgårdens IF | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp G | Stat | |
18:00 | Färjestad BK | 3-1 |
(ft) | EHC Red Bull München | |
Ishockey Internationellt Champions Hockey League - Grupp H | Stat | |
20:30 | Cardiff Devils | 2-9 |
(ft) | Frölunda HC | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp A | ||
20:30 | Segafredo Bologna | 87-72 |
(ft) | MoraBanc Andorra | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp B | ||
18:00 | Lietuvos Rytas | 61-66 |
(ft) | Partizan NIS | |
20:00 | Umana Reyer Venezia | 76-65 |
(ft) | Tofaş | |
Basket Internationellt Eurocup - Grupp D | ||
20:45 | Unicaja Baloncesto | 88-83 |
(ft) | Galatasaray | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Asia East Asian Group | ||
12:05 | Vici Gaming | 0-2 |
(ft) | Invictus Gaming | |
15:00 | TYLOO CS:GO | 2-0 |
(ft) | MVP PK CsGo | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Europe Group C | ||
22:15 | Astralis | 2-0 |
(ft) | Nord | |
18:25 | Fnatic | 2-1 |
(ft) | Aristocracy CS:GO | |
E-Sporter Internationellt ESL Pro League Americas Group C | ||
06:15 | Renegades | 2-0 |
(ft) | Team Singularity | |
02:25 | Team Liquid CS:GO | |
(c) | Ghost Gaming CS:GO | |
06:25 | Renegades | |
(c) | ex-Luminosity | |
02:25 | Team Liquid CS:GO | 2-0 |
(ft) | ATK CS:GO |