Apr 02 | Idag | Apr 04 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll England Premier League | Stat | |
21:15 | Manchester City | 4-1 |
(ft) | Aston Villa | |
20:30 | Brentford | 0-0 |
(ft) | Brighton and Hove Albion | |
20:30 | Arsenal | 2-0 |
(ft) | Luton Town | |
Fotboll Italien Coppa Italia | Stat | |
21:00 | Fiorentina | 1-0 |
(ft) | Atalanta | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp A | Stat | |
16:15 | Triestina | 1-1 |
(ft) | Atalanta U23 | |
Fotboll Italien Serie C - Grupp B | Stat | |
14:30 | Juventus-U23 | 2-0 |
(ft) | Virtus Entella | |
20:30 | Rimini | 5-0 |
(ft) | Olbia | |
Fotboll Tyskland DFB-Pokal | Stat | |
20:45 | Bayer 04 Leverkusen | 4-0 |
(ft) | Fortuna Düsseldorf | |
Fotboll Frankrike Coupe de France | Stat | |
21:10 | Paris SG | 1-0 |
(ft) | Rennes | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 1 | ||
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 2 | ||
00:00 | Cobresal | 1-1 |
(ft) | Barcelona SC | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 3 | ||
02:00 | The Strongest | 2-0 |
(ft) | Grêmio | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 4 | ||
04:00 | Universitario | 2-1 |
(ft) | Liga de Quito | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 5 | ||
00:00 | Millonarios | 1-1 |
(ft) | Flamengo | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 6 | ||
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 7 | ||
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 8 | ||
02:30 | Deportivo Táchira | 0-2 |
(ft) | River Plate | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp A | ||
04:00 | Universidad César Vallejo | 0-1 |
(ft) | Defensa y Justicia | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp B | ||
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp C | ||
00:00 | Belgrano | 0-0 |
(ft) | Internacional | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp D | ||
Fotboll Internationellt CONCACAF Champions Cup - Kvartsfinaler | Stat | |
03:00 | New England Revolution | 0-4 |
(ft) | Club América | |
01:00 | Columbus Crew | 1-1 |
(ft) | Tigres UANL | |
Fotboll Nederländerna Eredivisie | Stat | |
18:45 | Heracles Almelo | 5-0 |
(ft) | AZ | |
20:00 | FC Utrecht | 5-1 |
(ft) | PEC Zwolle | |
21:00 | SC Heerenveen | 3-3 |
(ft) | FC Twente | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | Stat | |
12:00 | Avispa Fukuoka | 1-0 |
(ft) | Kashima Antlers | |
12:00 | Iwata | 2-0 |
(ft) | Albirex Niigata | |
12:00 | Kashiwa Reysol | 1-1 |
(ft) | Cerezo Osaka | |
12:00 | Sagan Tosu | 0-0 |
(ft) | Vissel Kobe | |
12:00 | Shonan Bellmare | 1-2 |
(ft) | Verdy | |
12:00 | Yokohama F. Marinos | 0-0 |
(ft) | Kawasaki Frontale | |
12:30 | Hokkaido Consadole Sapporo | 1-2 |
(ft) | Nagoya Grampus | |
12:00 | Gamba Osaka | 0-0 |
(ft) | Kyoto | |
12:00 | Machida | 1-2 |
(ft) | Sanfrecce Hiroshima | |
12:30 | FC Tokyo | 2-1 |
(ft) | Urawa Reds | |
Fotboll Polen Puchar Polski | ||
17:30 | Wisla Krakow | 2-1 |
(ft) | Piast Gliwice | |
20:30 | MKS Pogon Szczecin | 2-1ot |
(ft) | Jagiellonia Bialystok | |
Fotboll Portugal Taça de Portugal | Stat | |
21:15 | Vitória Guimarães | 0-1 |
(ft) | FC Porto | |
Fotboll Schweiz Super League | Stat | |
20:30 | Servette | 1-2 |
(ft) | Lausanne Ouchy | |
20:30 | Zurich | 0-0 |
(ft) | Winterthur | |
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
19:30 | Kayserispor | 0-2 |
(ft) | Kasimpasa | |
19:30 | Fenerbahçe | 4-2 |
(ft) | Adana Demirspor | |
16:00 | Sivasspor | 1-0 |
(ft) | Fatih Karagümrük | |
19:30 | Konyaspor | 1-3 |
(ft) | Trabzonspor | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | Stat | |
19:30 | Altay | 0-6 |
(ft) | Bandirmaspor | |
16:00 | Adanaspor | 1-0 |
(ft) | Eyüpspor | |
13:00 | Tuzlaspor | 1-1 |
(ft) | Ümraniyespor | |
19:30 | Kocaelispor | 3-2 |
(ft) | Göztepe | |
Fotboll Brasilien Copa Verde | ||
Fotboll USA US Open Cup | ||
04:30 | Central Valley Fuego | 1-2 |
(ft) | El Farolito SC | |
02:30 | Minnesota 2 | 0-2ot |
(ft) | Michigan Stars FC | |
02:30 | Lubbock Matadors | 2-0 |
(ft) | Foro | |
01:30 | New York City II | 4-2 |
(ft) | New York Red Bulls B | |
01:30 | Charlotte Independence | 4-3str |
(ft) | SC United Heat | |
01:00 | Richmond Kickers | 5-2 |
(ft) | Maryland Bobcats FC | |
Fotboll Sydafrika Premier League | Stat | |
19:30 | Golden Arrows | 2-2 |
(ft) | SuperSport United | |
19:30 | Moroka Swallows | 1-1 |
(ft) | Orlando Pirates | |
19:30 | TS Galaxy | 3-0 |
(ft) | Royal AM | |
19:30 | Chippa United | 2-0 |
(ft) | Cape Town Spurs | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Serie | Stat | |
13:30 | Levski Krumovgrad | 3-2 |
(ft) | Hebar 1918 | |
18:30 | Ludogorets | 5-1 |
(ft) | Levski Sofia | |
16:00 | CSKA Sofia | 1-2 |
(ft) | Lokomotiv Plovdiv | |
Fotboll Australien A-Liga | Stat | |
12:45 | Perth Glory | 1-1 |
(ft) | Sydney FC | |
Fotboll Iran Persian Gulf League | Stat | |
18:00 | Tractor | 0-0 |
(ft) | Sepahan | |
17:45 | Aluminium Arak | 1-1 |
(ft) | Havadar SC | |
Fotboll Indien Indian Super League | Stat | |
16:00 | Kerala Blasters | 2-4 |
(ft) | East Bengal | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura | ||
23:00 | Olancho FC | 3-0 |
(ft) | Victoria | |
Fotboll Mexiko Liga de Expansión - Clausura | Stat | |
03:05 | Cimarrones de Sonora | 2-1 |
(ft) | Atlético La Paz | |
01:05 | CD Tapatío | 0-0 |
(ft) | Atlante | |
05:05 | Dorados de Sinaloa | 1-3 |
(ft) | Alebrijes de Oaxaca | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | Stat | |
20:30 | Fénix | 1-1 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp E | ||
02:30 | Sportivo Ameliano | 1-4 |
(ft) | Athletico Paranaense | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp F | ||
02:30 | Racing de Montevideo | 1-1 |
(ft) | Corinthians | |
00:00 | Nacional Asunción | 2-3 |
(ft) | Argentinos Juniors | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp G | ||
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp H |