Apr 03 | Idag | Apr 05 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Landskamper - Damer | Stat | |
01:00 | Puerto Rico | 12-0 |
(ft) | Caymanöarna | |
Fotboll England Premier League | Stat | |
20:30 | Liverpool | 3-1 |
(ft) | Sheffield United | |
21:15 | Chelsea | 4-3 |
(ft) | Manchester United | |
Fotboll Spanien LaLiga | Stat | |
20:00 | Granada CF | 0-1 |
(ft) | Valencia | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 1 | Stat | |
02:30 | Alianza Lima | 1-1 |
(ft) | Fluminense | |
02:00 | Colo Colo | 1-0 |
(ft) | Cerro Porteño | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 3 | Stat | |
00:00 | Huachipato | 1-1 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 4 | Stat | |
00:00 | Botafogo | 1-3 |
(ft) | Atlético Junior | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 6 | Stat | |
02:30 | San Lorenzo | 1-1 |
(ft) | Palmeiras | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 8 | Stat | |
00:00 | Club Nacional | 2-0 |
(ft) | Libertad Asuncion | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp B | Stat | |
04:00 | Alianza Petrolera | 0-1 |
(ft) | Unión La Calera | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp D | Stat | |
02:00 | Sportivo Trinidense | 0-2 |
(ft) | Fortaleza | |
02:00 | Nacional Potosí | 0-0 |
(ft) | Boca Juniors | |
Fotboll Internationellt CONCACAF Champions Cup - Kvartsfinaler | Stat | |
02:00 | Inter Miami CF | 1-2 |
(ft) | Monterrey | |
04:00 | Herediano | 0-5 |
(ft) | Pachuca | |
Fotboll Argentina Copa Argentina | Stat | |
02:10 | Huracán | 4-2str |
(ft) | Villa Mitre BB | |
00:00 | Instituto | 1-2 |
(ft) | Talleres de Córdoba | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | Stat | |
22:30 | Atlético FC | 0-2 |
(ft) | Real Cartagena | |
02:40 | Itagüí Leones | 1-1 |
(ft) | Orsomarso SC | |
00:30 | Llaneros FC | 0-0 |
(ft) | Cúcuta Deportivo | |
Fotboll Costa Rica Torneo Clausura | Stat | |
04:00 | Deportivo Saprissa | 1-0 |
(ft) | Pérez Zeledón | |
Fotboll Nederländerna Eredivisie | Stat | |
21:00 | Ajax | 1-1 |
(ft) | Go Ahead Eagles | |
18:45 | FC Volendam | 0-0 |
(ft) | Feyenoord | |
20:00 | RKC Waalwijk | 0-0 |
(ft) | Almere City FC | |
Fotboll Schweiz Super League | Stat | |
20:30 | Luzern | 1-0 |
(ft) | Yverdon | |
20:30 | Lausanne | 3-3 |
(ft) | St. Gallen | |
20:30 | Young Boys | 3-0 |
(ft) | Grasshoppers | |
Fotboll Slovakien Fortuna liga - Championship | ||
Fotboll Turkiet Süper Lig | Stat | |
19:30 | Istanbul Basaksehir | 1-1 |
(ft) | Besiktas | |
19:30 | Samsunspor | 0-0 |
(ft) | Pendikspor | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | Stat | |
19:30 | BB Erzurumspor | 2-1 |
(ft) | Giresunspor | |
Fotboll Ukraina Liga Pari-Match | Stat | |
14:30 | FC Zorya Luhansk | 0-3 |
(ft) | FC Dynamo Kyiv | |
Fotboll Brasilien Potiguar - 2nd Phase | Stat | |
01:00 | ABC | 0-0 |
(ft) | Globo FC | |
01:00 | Potyguar CN | 1-1 |
(ft) | Força e Luz | |
01:00 | Baraúnas | 1-1 |
(ft) | Santa Cruz RN | |
01:00 | América RN | 1-1 |
(ft) | Potiguar de Mossoró | |
Fotboll Brasilien Sergipano - Championship Playoff | Stat | |
01:15 | Itabaiana | 2-2 |
(ft) | Confiança | |
Fotboll Brasilien Copa Verde | Stat | |
01:00 | Paysandu | 0-0 |
(ft) | Remo | |
Fotboll USA US Open Cup | Stat | |
04:30 | Spokane Velocity | 1-0 |
(ft) | Los Angeles Force | |
03:30 | Colorado Rapids B | 2-3ot |
(ft) | Northern Colorado Hailstorm | |
04:30 | Ventura County Fusion | 0-3 |
(ft) | Irvine Zeta | |
02:00 | Chicago Fire II | 2-0 |
(ft) | Forward Madison | |
02:30 | Union Omaha | 3-1 |
(ft) | Des Moines Menace | |
00:00 | Miami United | 2-0 |
(ft) | Club de Lyon | |
01:00 | Tormenta FC | 4-0 |
(ft) | Savannah Clovers FC | |
01:00 | Vermont Green | 1-2 |
(ft) | Carolina Core | |
01:30 | Apotheos | 0-1 |
(ft) | Chattanooga Red Wolves | |
01:00 | One Knoxville SC | 2-3ot |
(ft) | Greenville Triumph | |
Fotboll Sydafrika Nedbank FA Cup | ||
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Serie | Stat | |
16:00 | Beroe | 0-3 |
(ft) | Botev Plovdiv | |
18:30 | Cherno More | 3-0 |
(ft) | Lokomotiv Sofia | |
13:30 | CSKA 1948 Sofia | 0-0 |
(ft) | Botev Vratsa | |
Fotboll Indien I-Liga | Stat | |
13:00 | Neroca FC | 1-1 |
(ft) | Sreenidi Deccan | |
Fotboll Indien Indian Super League | Stat | |
16:00 | Chennaiyin | 2-1 |
(ft) | Jamshedpur | |
Fotboll Honduras Liga Nacional - Clausura | Stat | |
03:30 | Motagua | 0-0 |
(ft) | Genesis | |
01:15 | Real España | 1-0 |
(ft) | UPNFM | |
Fotboll Mexiko Liga de Expansión - Clausura | Stat | |
03:05 | Mineros de Zacatecas | 2-2 |
(ft) | Celaya FC | |
05:05 | Venados FC | 2-0 |
(ft) | Cancún FC | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | Stat | |
20:30 | Cañuelas | 1-3 |
(ft) | Ferrocarril Midland | |
20:30 | Deportivo Laferrere | 1-0 |
(ft) | Sportivo Italiano | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp E | Stat | |
00:00 | Rayo Zuliano | 0-2 |
(ft) | Danubio | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp G | Stat | |
00:00 | Cuiabá | 1-1 |
(ft) | Lanús | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp H | Stat | |
02:00 | RB Bragantino | 1-0 |
(ft) | Coquimbo Unido | |
Ishockey Internationellt IIHF VM Damer - Grupp A | Stat | |
01:00 | USA | 4-0 |
(ft) | Schweiz | |
Ishockey Internationellt IIHF VM Damer - Grupp B | Stat | |
17:00 | Kina | 3-2str |
(ft) | Japan | |
21:00 | Danmark | 1-5 |
(ft) | Tyskland | |
Ishockey Sverige Slutspelsserien | Stat | |
19:00 | Djurgårdens IF | 1-3 |
(ft) | Mora IK | |
Ishockey USA NHL | ||
01:00 | Toronto Maple Leafs | 1-4 |
(ft) | Tampa Bay Lightning | |
04:00 | Arizona Coyotes | 1-2 |
(ft) | Vancouver Canucks | |
03:30 | Los Angeles Kings | 5-2 |
(ft) | Seattle Kraken | |
01:00 | New York Rangers | 4-3 |
(ft) | New Jersey Devils | |
03:30 | Dallas Stars | 5-0 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
Ishockey Ryssland Continental League - Slutspel | Stat | |
18:30 | Lokomotiv Yaroslavl | 3-2sd |
(ft) | Traktor Chel | |
Ishockey Slovakien Tipsport Liga - Slutspel | Stat | |
18:00 | HK Dukla Ingema Michalovce | 2-8 |
(ft) | HK Nitra, s.r.o. | |
Ishockey Tjeckien Extraliga - Slutspel | Stat | |
17:30 | HC VERVA Litvínov | 2-3 |
(ft) | HC Dynamo Pardubice | |
Ishockey Norge Fjordkraft-ligaen - Slutspel | Stat | |
19:00 | Stavanger Oilers | 4-0 |
(ft) | Vålerenga Ishockey Elite | |
Basket Sverige Basketligan - Slutspel | Stat | |
19:04 | Norrköping Dolphins | 112-71 |
(ft) | Köping Stars | |
19:04 | Jämtland Basket | 101-74 |
(ft) | Uppsala | |
Basket Sverige Basketligan Damer - Slutspel | Stat | |
19:00 | Alvik Basket | 67-95 |
(ft) | Södertälje BBK | |
19:00 | Marbo Basket | 53-66 |
(ft) | Luleå Basket | |
Basket Internationellt Euroleague - Serie | ||
19:00 | Crvena Zvezda mts | 86-89 |
(ft) | Olympiakos | |
20:30 | Alba Berlin | 83-94 |
(ft) | Partizan NIS | |
19:00 | Monaco | 69-66 |
(ft) | Zalgiris Kaunas | |
20:30 | FC Barcelona Lassa | 92-89 |
(ft) | Maccabi Tel Aviv | |
20:45 | Valencia Basket | 69-98 |
(ft) | ASVEL Lyon-Villeurbanne | |
Basket USA NBA | Stat | |
01:00 | Charlotte Hornets | 86-89 |
(ft) | Portland Trail Blazers | |
02:00 | Minnesota Timberwolves | 133-85 |
(ft) | Toronto Raptors | |
02:00 | New Orleans Pelicans | 108-117 |
(ft) | Orlando Magic | |
01:30 | Atlanta Hawks | 121-113 |
(ft) | Detroit Pistons | |
01:00 | Washington Wizards | 120-125 |
(ft) | L.A. Lakers | |
01:30 | Boston Celtics | 135-100 |
(ft) | Oklahoma City Thunder | |
04:00 | Phoenix Suns | 122-101 |
(ft) | Cleveland Cavaliers | |
01:30 | Brooklyn Nets | 115-111 |
(ft) | Indiana Pacers | |
02:00 | Milwaukee Bucks | 101-111 |
(ft) | Memphis Grizzlies | |
Handboll Sverige Handbollsligan Herr - Slutspel | ||
19:00 | IFK Skövde HK | 28-27 |
(ft) | Önnereds HK | |
19:00 | IFK Kristianstad | 34-31 |
(ft) | Hammarby IF HF | |
19:00 | Ystads IF HF | 34-29 |
(ft) | Alingsås HK | |
Handboll Tyskland DKB Handball - Bundesliga | ||
19:00 | Frisch Auf Göppingen | 27-32 |
(ft) | Füchse Berlin | |
Innebandy Sverige Svenska Superligan - Slutspel | Stat | |
18:30 | Växjö IBK | 4-3 |
(ft) | FBC Kalmarsund | |
Tennis Portugal ATP Tour - Estoril Open | ||
18:10 | Casper Ruud | 2-0 |
(ft) | Botic Van De Zandschulp | |
15:15 | Nuno Borges | 2-0 |
(ft) | Lorenzo Musetti | |
13:05 | Pablo Llamas Ruiz | 2-0 |
(ft) | David Jorda Sanchis | |
18:05 | Pedro Martinez | 2-0 |
(ft) | Roberto Bautista Agut | |
19:45 | Marton Fucsovics | 2-1 |
(ft) | Gael Monfils | |
15:35 | Arthur Fils | 1-2 |
(ft) | Cristian Garin | |
13:05 | Jan Choinski | 0-2 |
(ft) | Hubert Hurkacz | |
13:05 | Richard Gasquet | 2-0 |
(ft) | Dominic Thiem | |
Tennis Marocko ATP Tour - Grand Prix Hassan II - Marrakech | ||
20:15 | Aleksandar Vukic | 2-1 |
(ft) | Sebastian Ofner | |
13:05 | Daniel Evans | 0-2 |
(ft) | Roberto Carballes Baena | |
17:40 | Mariano Navone | 2-1 |
(ft) | Stanislas Wawrinka | |
15:50 | David Goffin | 0-2 |
(ft) | Nicolas Moreno De Alboran | |
Tennis USA ATP Tour - Fayez Sarofim & Co US Men's Clay Court Championship - Houston | ||
21:05 | Michael Mmoh | 2-0 |
(ft) | Max Purcell | |
04:10 | Marcos Giron | 2-0 |
(ft) | Jeffrey John Wolf | |
01:30 | Ben Shelton | 2-1 |
(ft) | Zizou Bergs | |
23:05 | Tomas Martin Etcheverry | 2-0 |
(ft) | Daniel Elahi Galan | |
Tennis Colombia WTA Tour - Copa Colsanitas - Bogota | ||
22:05 | Julia Riera | 1-2 |
(ft) | Tatjana Maria | |
19:05 | Camila Osorio | 2-0 |
(ft) | Anca Alexia Todoni | |
03:00 | Cristina Bucsa | 2-0 |
(ft) | Jule Niemeier | |
Tennis USA WTA Tour - Credit One Charleston Open - Charleston | ||
03:20 | Taylor Townsend | 2-0 |
(ft) | Ekaterina Alexandrova | |
01:10 | Daria Kasatkina | 2-1 |
(ft) | Ashlyn Krueger | |
04:55 | Beatriz Haddad Maia | 2-0 |
(ft) | Caroline Dolehide | |
17:10 | Danielle Collins | 2-1 |
(ft) | Ons Jabeur | |
01:15 | Emma Navarro | 2-0 |
(ft) | Katie Volynets | |
02:45 | Shelby Rogers | 0-2 |
(ft) | Veronika Kudermetova | |
18:05 | Varvara Gracheva | 1-2 |
(ft) | Elise Mertens | |
19:10 | Elina Svitolina | 2-0 |
(ft) | Daria Saville | |
17:10 | Leylah Fernandez | 0-2 |
(ft) | Sloane Stephens | |
23:55 | Beatriz Haddad Maia | 0-2 |
(ft) | Veronika Kudermetova | |
19:30 | Jessica Pegula | 2-0 |
(ft) | Magda Linette | |
20:45 | Emma Navarro | 1-2 |
(ft) | Jaqueline Cristian | |
20:55 | Daria Kasatkina | 2-0 |
(ft) | Anhelina Kalinina | |
20:50 | Victoria Azarenka | 2-1 |
(ft) | Taylor Townsend | |
Rugby Union Frankrike Pro Division 2 | ||
21:00 | Dax | 27-10 |
(ft) | CA Brive | |
Rugby League England Superleague | ||
21:00 | Leigh Centurions | 12-40 |
(ft) | Wigan Warriors | |
Rugby League Australien NRL | ||
11:00 | Melbourne Storm | 34-32 |
(ft) | Brisbane Broncos |