Maj 09 | Idag | Maj 11 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Sverige Superettan | ||
19:00 | Östers IF | 3-0 |
(ft) | IK Oddevold | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
18:00 | FC Rosengård | 3-0 |
(ft) | Djurgårdens IF FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | ||
19:30 | FC Nacka Iliria | 1-4 |
(ft) | Nyköpings BIS | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | ||
19:30 | Kungsängens IF | 0-2 |
(ft) | Österåker United FK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
19:00 | Landvetter IS | 5-1 |
(ft) | Jonsereds IF | |
19:00 | Öckerö IF | 1-3 |
(ft) | Lindome GIF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | ||
19:00 | Hässleholms IF | 4-1 |
(ft) | IFK Karlshamn | |
19:00 | Nosaby IF | 1-2 |
(ft) | FBK Balkan | |
19:30 | FK Karlskrona | 2-0 |
(ft) | IFK Hässleholm | |
Fotboll England League Two - Slutspel | Stat | |
21:00 | Doncaster Rovers | 3-6str |
(ft) | Crewe Alexandra | |
Fotboll Italien Serie A | ||
20:45 | Frosinone | 0-5 |
(ft) | Inter | |
Fotboll Italien Serie B | ||
20:30 | Como | 1-1 |
(ft) | Cosenza | |
20:30 | Catanzaro | 1-3 |
(ft) | Sampdoria | |
20:30 | Ascoli | 2-1 |
(ft) | Pisa | |
20:30 | Cremonese | 3-0 |
(ft) | Cittadella | |
20:30 | FeralpiSalò | 0-1 |
(ft) | Ternana | |
20:30 | AC Reggiana 1919 | 1-1 |
(ft) | Parma | |
20:30 | Spezia | 2-1 |
(ft) | Venezia | |
20:30 | Südtirol | 0-1 |
(ft) | Palermo | |
20:30 | Lecco | 2-3 |
(ft) | Modena | |
20:30 | Bari | 2-0 |
(ft) | Brescia | |
Fotboll Spanien LaLiga | ||
21:00 | Alavés | 2-2 |
(ft) | Girona | |
Fotboll Spanien LaLiga2 | ||
20:30 | Burgos CF | 1-2 |
(ft) | CD Eldense | |
Fotboll Tyskland Bundesliga | Stat | |
20:30 | FC Augsburg | 0-1 |
(ft) | VfB Stuttgart | |
Fotboll Tyskland 2.Bundesliga | ||
18:30 | 1. FC Magdeburg | 0-0 |
(ft) | SpVgg Greuther Fürth | |
18:30 | SC Paderborn 07 | 1-0 |
(ft) | Hamburger SV | |
Fotboll Tyskland 3.Liga | Stat | |
19:00 | Rot-Weiss Essen | 0-1 |
(ft) | TSV 1860 München | |
Fotboll Frankrike Ligue 1 | ||
21:00 | Brest | 1-1 |
(ft) | Reims | |
21:00 | Nice | 1-0 |
(ft) | Le Havre | |
Fotboll Frankrike National 1 | Stat | |
21:00 | Dijon | 3-2 |
(ft) | Martigues | |
21:00 | Niort | 2-0 |
(ft) | Le Mans | |
21:00 | Nancy | 1-3 |
(ft) | Châteauroux | |
21:00 | Cholet | 0-2 |
(ft) | Avranches | |
21:00 | Épinal | 1-2 |
(ft) | Villefranche | |
21:00 | Orléans | 2-1 |
(ft) | Red Star FC | |
21:00 | Marignane | 2-0 |
(ft) | Rouen | |
21:00 | Versailles | 0-1 |
(ft) | GOAL FC | |
21:00 | Nimes | 4-2 |
(ft) | Sochaux | |
Fotboll Frankrike Ligue 2 | Stat | |
20:45 | AC Ajaccio | 1-2 |
(ft) | Grenoble | |
20:45 | Concarneau | 4-2 |
(ft) | Bordeaux | |
20:45 | Valenciennes | 2-1 |
(ft) | Quevilly Rouen | |
20:45 | Paris FC | 2-1 |
(ft) | Guingamp | |
20:45 | Dunkerque | 2-2 |
(ft) | Caen | |
20:45 | Amiens | 0-0 |
(ft) | Auxerre | |
20:45 | Laval | 1-2 |
(ft) | Troyes | |
20:45 | Annecy | 1-2 |
(ft) | Angers | |
20:45 | Saint-Étienne | 1-1 |
(ft) | Rodez Aveyron | |
20:45 | Pau FC | 1-2 |
(ft) | SC Bastia | |
Fotboll Finland Veikkausliiga- Serie | Stat | |
17:00 | KuPS | 2-1 |
(ft) | VPS | |
Fotboll Norge Toppserien | Stat | |
18:00 | Vålerenga | 1-0 |
(ft) | LSK Kvinner | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 1 | Stat | |
02:00 | Colo Colo | 0-1 |
(ft) | Fluminense | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 3 | Stat | |
02:00 | The Strongest | 1-0 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 6 | Stat | |
00:00 | San Lorenzo | 2-0 |
(ft) | Independiente del Valle | |
00:00 | Liverpool | 0-5 |
(ft) | Palmeiras | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp B | Stat | |
04:00 | U. Católica de Quito | 4-0 |
(ft) | Unión La Calera | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp C | Stat | |
00:00 | Belgrano | 1-1 |
(ft) | Delfín SC | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura | ||
Fotboll Colombia Copa Colombia - Slutspel | Stat | |
02:10 | Tigres FC | 5-3 |
(ft) | Jaguares de Córdoba | |
Fotboll Wales Europa League Playoffs | ||
20:45 | Caernarfon Town | 2-0 |
(ft) | Cardiff MU | |
Fotboll Nederländerna Keuken Kampioen Divisie | Stat | |
20:00 | ADO Den Haag | 2-3 |
(ft) | Jong PSV | |
20:00 | FC Emmen | 2-1 |
(ft) | De Graafschap | |
20:00 | SC Cambuur | 1-1 |
(ft) | Helmond Sport | |
20:00 | FC Eindhoven | 2-0 |
(ft) | FC Den Bosch | |
20:00 | Jong FC Utrecht | 1-1 |
(ft) | FC Dordrecht | |
20:00 | Jong Ajax | 1-4 |
(ft) | Jong AZ | |
20:00 | FC Groningen | 2-0 |
(ft) | Roda JC | |
20:00 | FC Oss | 1-1 |
(ft) | NAC Breda | |
20:00 | Willem II | 3-2 |
(ft) | SC Telstar | |
20:00 | MVV Maastricht | 2-0 |
(ft) | VVV Venlo | |
Fotboll Japan J-League Division 1 | ||
Fotboll Kroatien HTPrva Liga | ||
18:00 | HNK Gorica | 2-1 |
(ft) | NK Rudes | |
Fotboll Mexiko Liga MX - Clausura Playoffs | Stat | |
05:10 | Tigres UANL | 1-2 |
(ft) | Monterrey | |
03:00 | Pumas UNAM | 0-2 |
(ft) | Cruz Azul | |
Fotboll Peru Primera División Apertura | ||
21:30 | Unión Comercio | 2-2 |
(ft) | ADT Tarma | |
Fotboll Polen LOTTO Ekstraklasa | Stat | |
18:00 | Piast Gliwice | 4-0 |
(ft) | LKS Lodz | |
20:30 | Slask Wroclaw | 4-0 |
(ft) | Cracovia Krakow | |
Fotboll Portugal Primeira Liga | Stat | |
21:15 | Chaves | 0-1 |
(ft) | Famalicão | |
Fotboll Portugal Segunda Liga | ||
19:00 | Belenenses SAD | 2-3 |
(ft) | Benfica B | |
Fotboll Ryssland Premiere League - Regular | Stat | |
15:00 | Krylya Sovetov | 0-2 |
(ft) | FC Akhmat Grozny | |
Fotboll Skottland Premier League - Relegation Group | ||
Fotboll Skottland Premiership - Slutspel | Stat | |
20:45 | Partick Thistle | 2-1 |
(ft) | Airdrieonians | |
Fotboll Turkiet 1. Lig | ||
13:00 | Ankara Keçiörengücü | 1-1 |
(ft) | Altay | |
16:00 | Giresunspor | 1-2 |
(ft) | Ümraniyespor | |
Fotboll Österrike Erste Liga | ||
18:10 | FC Flyeralarm Admira | 2-0 |
(ft) | DSV Leoben | |
18:10 | SC Bregenz | 0-2 |
(ft) | Stripfing | |
18:10 | FC Liefering | 0-1 |
(ft) | First Vienna FC 1894 | |
20:30 | SKN St. Polten | 0-4 |
(ft) | SV Guntamatic Ried | |
Fotboll Sydafrika Premier League | ||
19:30 | SuperSport United | 0-0 |
(ft) | Cape Town Spurs | |
Fotboll Rumänien Liga I - Championship Group | ||
19:30 | ACS Sepsi | 3-2 |
(ft) | Rapid Bucuresti | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Championship Group | ||
18:15 | Levski Krumovgrad | 4-1 |
(ft) | Lokomotiv Plovdiv | |
Fotboll Australien A-League Play-Off | Stat | |
11:45 | Sydney FC | 1-2 |
(ft) | Central Coast Mariners | |
Fotboll Azerbajdzjan Premier League | Stat | |
17:00 | Neftci Baku | 5-1 |
(ft) | Kapaz Ganja | |
Fotboll Danmark ALKA Superliga Relegation | ||
19:00 | OB | 1-2 |
(ft) | Lyngby | |
Fotboll Tyskland Allianz Frauen-Bundesliga | ||
18:30 | RB Leipzig W | 3-0 |
(ft) | TSG 1899 Hoffenheim W | |
Fotboll Danmark NordicBet Liga - Relegation Group | Stat | |
19:00 | Hillerød Fodbold | 3-2 |
(ft) | FC Helsingør | |
19:00 | B.93 | 7-1 |
(ft) | HB Køge | |
19:00 | AC Horsens | 1-0 |
(ft) | Næstved | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp G | Stat | |
04:00 | Deportivo Garcilaso | 0-2 |
(ft) | Lanús | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp H | Stat | |
02:00 | RB Bragantino | 2-1 |
(ft) | Racing Club | |
Fotboll Belgien Jupiler Pro League - Conference League Group | ||
20:45 | Standard de Liege | 0-0 |
(pp) | KVC Westerlo | |
Fotboll Bulgarien Parva Liga - Euro League Group | ||
15:45 | CSKA 1948 Sofia | 0-2 |
(ft) | Slavia Sofia | |
Fotboll Schweiz Super League - Relegation Group | ||
20:30 | Lausanne | 0-0 |
(ft) | Basel | |
20:30 | Luzern | 1-1 |
(ft) | Grasshoppers | |
Ishockey Internationellt IIHF VM - Grupp A | ||
20:20 | Tjeckien | 1-0str |
(ft) | Finland | |
16:20 | Schweiz | 5-2 |
(ft) | Norge | |
Ishockey Internationellt IIHF VM - Grupp B | Stat | |
20:20 | Sverige | 5-2 |
(ft) | USA | |
16:20 | Slovakien | 4-6 |
(ft) | Tyskland | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | Stat | |
01:00 | Carolina Hurricanes | 2-3sd |
(ft) | New York Rangers | |
03:30 | Dallas Stars | 5-3 |
(ft) | Colorado Avalanche | |
Basket Sverige Basketligan - Slutspel | Stat | |
19:04 | Norrköping Dolphins | 66-65 |
(ft) | Borås Basket | |
Basket USA NBA - Slutspel | Stat | |
03:30 | Oklahoma City Thunder | 110-119 |
(ft) | Dallas Mavericks | |
01:00 | Boston Celtics | 94-118 |
(ft) | Cleveland Cavaliers | |
Basket Finland Korisliiga - Slutspel | Stat | |
17:30 | BC Nokia | 85-60 |
(ft) | Helsinki Seagulls | |
Tennis Italien ATP Tour - Internazionali BNL d'Italia - Rome | ||
13:05 | Zhizhen Zhang | 2-0 |
(ft) | Adrian Mannarino | |
18:10 | Francisco Cerundolo | 2-0 |
(ft) | Matteo Gigante | |
14:25 | Jordan Thompson | 0-2 |
(ft) | Thiago Monteiro | |
19:00 | Novak Djokovic | 2-0 |
(ft) | Corentin Moutet | |
15:05 | Alexander Zverev | 2-0 |
(ft) | Aleksandar Vukic | |
16:55 | Alexander Shevchenko | 0-2 |
(ft) | Karen Khachanov | |
13:00 | Ben Shelton | 2-1 |
(ft) | Pavel Kotov | |
17:50 | Miomir Kecmanovic | 2-1 |
(ft) | Casper Ruud | |
17:35 | Yannick Hanfmann | 0-2 |
(ft) | Alejandro Tabilo | |
12:55 | Luciano Darderi | 2-0 |
(ft) | Mariano Navone | |
11:05 | Nuno Borges | 2-0 |
(ft) | Alexander Bublik | |
17:40 | Taylor Fritz | 2-0 |
(ft) | Fabio Fognini | |
12:45 | Yoshihito Nishioka | 0-2 |
(ft) | Grigor Dimitrov | |
11:05 | Lorenzo Musetti | 0-1 |
(ft) | Terence Atmane | |
16:50 | Tallon Griekspoor | 1-2 |
(ft) | Francesco Passaro | |
14:45 | Flavio Cobolli | 1-2 |
(ft) | Sebastian Korda | |
Tennis Italien WTA Tour - Internazionali BNL d'Italia - Rome | ||
15:55 | Lesia Tsurenko | 0-1 |
(ft) | Anhelina Kalinina | |
11:05 | Maria Sakkari | 2-0 |
(ft) | Varvara Gracheva | |
11:05 | Danielle Collins | 1-0 |
(ft) | Anna Blinkova | |
14:45 | Victoria Azarenka | 2-1 |
(ft) | Magda Linette | |
11:05 | Elise Mertens | 2-0 |
(ft) | Katerina Siniakova | |
13:05 | Anastasia Potapova | 0-2 |
(ft) | Jelena Ostapenko | |
20:55 | Mayar Sherif | 2-1 |
(ft) | Jasmine Paolini | |
11:05 | Anastasia Pavlyuchenkova | 1-2 |
(ft) | Sara Sorribes Tormo | |
13:00 | Ons Jabeur | 1-2 |
(ft) | Sofia Kenin | |
13:45 | Clara Tauson | 0-2 |
(ft) | Anna Kalinskaya | |
14:30 | Dayana Yastremska | 2-1 |
(ft) | Laura Siegemund | |
20:35 | Rebecca Sramkova | 2-0 |
(ft) | Katie Boulter | |
15:40 | Elisabetta Cocciaretto | 0-2 |
(ft) | Caroline Garcia | |
19:20 | Katie Volynets | 1-2 |
(ft) | Aryna Sabalenka | |
16:40 | Elina Svitolina | 2-0 |
(ft) | Sara Errani | |
Rugby Union Internationellt Super Rugby | ||
11:35 | Reds | 26-22 |
(ft) | Rebels | |
09:05 | Moana Pasifika | 7-43 |
(ft) | Chiefs | |
Rugby Union England Gallagher Premiership | ||
20:45 | Newcastle Falcons | 17-28 |
(ft) | Bath Rugby | |
20:45 | Sale Sharks | 31-22 |
(ft) | Leicester Tigers | |
Rugby Union Frankrike Pro Division 2 | ||
21:00 | Biarritz | 16-27 |
(ft) | Provence Rugby | |
19:30 | Dax | 30-16 |
(ft) | Agen | |
19:30 | Grenoble | 29-10 |
(ft) | Colomiers | |
19:30 | Rouen Normandie | 41-18 |
(ft) | Angouleme | |
19:00 | Beziers | 20-16 |
(ft) | Nevers | |
19:30 | Montauban | 26-24 |
(ft) | Mont de Marsan | |
19:30 | Valence Romans | 36-41 |
(ft) | Aurillac | |
Rugby League England Superleague | ||
21:05 | Leigh Centurions | 40-12 |
(ft) | Salford Red Devils | |
21:00 | Castleford Tigers | 4-58 |
(ft) | St. Helens | |
Rugby League Australien NRL | ||
12:00 | Parramatta Eels | 14-30 |
(ft) | Brisbane Broncos | |
10:00 | Penrith Panthers | 16-10 |
(ft) | Canterbury Bulldogs |