Jun 08 | Idag | Jun 10 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt EM - Semifinaler | ||
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round B | Stat | |
23:00 | Grenada | 0-3 |
(ft) | Costa Rica | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round C | Stat | |
23:00 | Barbados | 1-3 |
(ft) | Haiti | |
02:00 | Aruba | 0-2 |
(ft) | Curaçao | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round D | Stat | |
02:00 | Belize | 0-4 |
(ft) | Nicaragua | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round E | Stat | |
21:00 | Dominica | 2-3 |
(ft) | Jamaica | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round F | Stat | |
21:00 | St. Vincent & Grenadines | 1-3 |
(ft) | El Salvador | |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
03:00 | Mexiko | 2-3 |
(ft) | Brasilien | |
20:45 | Italien | 1-0 |
(ft) | Bosnien-Hercegovina | |
20:45 | Slovakien | 4-0 |
(ft) | Wales | |
21:15 | Frankrike | 0-0 |
(ft) | Kanada | |
20:45 | Montenegro | 1-3 |
(ft) | Georgien | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round B | Stat | |
23:00 | Grenada | 0-3 |
(ft) | Costa Rica | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round C | Stat | |
23:00 | Barbados | 1-3 |
(ft) | Haiti | |
02:00 | Aruba | 0-2 |
(ft) | Curaçao | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round D | Stat | |
02:00 | Belize | 0-4 |
(ft) | Nicaragua | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round E | Stat | |
21:00 | Dominica | 2-3 |
(ft) | Jamaica | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round F | Stat | |
21:00 | St. Vincent & Grenadines | 1-3 |
(ft) | El Salvador | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
15:00 | Kristianstads DFF | 2-2 |
(ft) | BK Häcken FF | |
14:00 | Piteå IF | 1-0 |
(ft) | Vittsjö GIK | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | Stat | |
13:00 | FC Stockholm Internazionale | 2-0 |
(ft) | Hammarby TFF | |
16:00 | Athletic FC Eskilstuna | 1-1 |
(ft) | Karlbergs BK | |
15:00 | Nordic United FC | 0-1 |
(ft) | Umeå FC | |
16:00 | IFK Stocksund | 4-1 |
(ft) | Örebro Syrianska IF | |
20:00 | Sollentuna FK | 0-1 |
(ft) | Vasalunds IF | |
15:00 | Täby FK | 1-2 |
(ft) | IF Karlstad Fotboll | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | Stat | |
17:00 | FC Trollhättan | 1-1 |
(ft) | Ängelholms FF | |
Fotboll Sverige Div 2 - Norrland | Stat | |
14:00 | Täfteå IK | 0-2 |
(ft) | Bodens BK FF | |
14:00 | Gottne IF | 0-2 |
(ft) | Skellefteå FF | |
16:00 | Team TG FF | 8-0 |
(ft) | Umeå FC Akademi | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
13:00 | IF Sylvia | 0-2 |
(ft) | Huddinge IF | |
15:00 | Mjölby AI FF | 4-1 |
(ft) | Nyköpings BIS | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Svealand | Stat | |
15:00 | Falu BS FK | 1-3 |
(ft) | Hudiksvalls Förenade FF | |
13:00 | Dalkurd FF | 1-1 |
(ft) | Viggbyholms IK FF | |
16:00 | Kungsängens IF | 2-3 |
(ft) | FC Arlanda | |
16:00 | Österåker United FK | 0-4 |
(ft) | Enköpings SK FK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | Stat | |
16:00 | Hittarps IK | 0-3 |
(ft) | BK Astrio | |
13:00 | Västra Frölunda IF | 1-2 |
(ft) | Jonsereds IF | |
16:00 | Husqvarna FF | 0-0 |
(ft) | Sävedalens IF | |
14:00 | Laholms FK | 1-1 |
(ft) | Landvetter IS | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
16:00 | IF Lödde | 3-1 |
(ft) | IFK Berga | |
13:00 | FK Karlskrona | 3-1 |
(ft) | Högaborgs BK | |
Fotboll Sverige Div 2 - N Götaland | Stat | |
14:00 | IFK Skövde FK | 5-1 |
(ft) | IK Gauthiod | |
Fotboll Spanien LaLiga2 - Promotion Play Off | Stat | |
21:00 | Gijon | 0-1 |
(ft) | Espanyol | |
Fotboll Danmark 2. Division Promotion | Stat | |
15:00 | Nykøbing FC | 2-1 |
(ft) | Middelfart | |
Fotboll Finland Ykkönen | Stat | |
18:30 | KuPS Akatemia | 1-1 |
(ft) | JJK | |
Fotboll Finland Naisten Liiga | Stat | |
15:00 | PK-35 Vantaa W | 1-0 |
(ft) | Jyvaskyla Pallokerho W | |
15:00 | KuPS W | 5-1 |
(ft) | PKKU W | |
18:00 | Ilves Tampere W | 0-2 |
(ft) | HPS W | |
Fotboll Norge OBOS-Ligaen | Stat | |
17:00 | Aalesund | 4-4 |
(ft) | Kongsvinger | |
17:00 | Sogndal | 2-2 |
(ft) | Egersund | |
17:00 | Mjøndalen | 3-3 |
(ft) | Ranheim TF | |
17:00 | Start | 1-4 |
(ft) | Lyn 1896 FK | |
17:00 | Bryne | 1-0 |
(ft) | Åsane | |
19:00 | Vålerenga | 5-1 |
(ft) | Moss | |
Fotboll Norge 2. division - 1 | Stat | |
15:00 | Hødd | 2-1 |
(ft) | Arendal | |
16:00 | Ørn-Horten | 0-2 |
(ft) | Lysekloster | |
13:00 | Brattvåg | 2-0 |
(ft) | Vard Haugesund | |
14:00 | Viking 2 | 2-3 |
(ft) | Notodden | |
Fotboll Norge 2. division - 2 | Stat | |
14:00 | Junkeren | 3-0 |
(ft) | Ullensaker/Kisa | |
14:00 | Eidsvold TF | 2-2 |
(ft) | Alta | |
Fotboll Internationellt Copa Libertadores - Grupp 3 | Stat | |
00:00 | Grêmio | 1-1 |
(ft) | Estudiantes de La Plata | |
Fotboll Internationellt Copa Sudamericana - Grupp C | Stat | |
02:30 | Internacional | 1-0 |
(ft) | Delfín SC | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona A | Stat | |
20:00 | Alvarado MdP | 2-1 |
(ft) | Arsenal de Sarandí | |
21:00 | Ferro Carril Oeste | 0-1 |
(ft) | Talleres de Remedios | |
21:00 | Patronato | 0-0 |
(ft) | Guillermo Brown | |
20:00 | Racing de Córdoba | 0-0 |
(ft) | San Martín de San Juan | |
20:00 | Deportivo Maipú | 1-0 |
(ft) | Estudiantes de Caseros | |
20:00 | Atlético Güemes | 0-0 |
(ft) | San Martín Tucumán | |
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
02:30 | Brown de Adrogué | 0-0 |
(ft) | Nueva Chicago | |
21:00 | Chaco For Ever | 1-1 |
(ft) | Atlético Mitre | |
20:00 | Defensores Unidos | 0-1 |
(ft) | Almirante Brown | |
00:30 | Temperley | 3-0 |
(ft) | Deportivo Morón | |
20:10 | Deportivo Madryn | 0-0 |
(ft) | Colón de Santa Fe | |
Fotboll Colombia Primera A - Apertura Playoffs | ||
02:30 | Atlético Bucaramanga | 1-0 |
(ft) | Santa Fe | |
Fotboll Japan YBC Levain Cup | Stat | |
07:00 | Machida | 2-2 |
(ft) | Cerezo Osaka | |
07:00 | Toyama | 1-2 |
(ft) | Hokkaido Consadole Sapporo | |
09:00 | Nagoya Grampus | 1-0 |
(ft) | Kashiwa Reysol | |
11:00 | V-Varen Nagasaki | 1-1 |
(ft) | Albirex Niigata | |
11:30 | Sanfrecce Hiroshima | 3-1 |
(ft) | FC Tokyo | |
Fotboll Peru Segunda División | ||
20:15 | San Marcos | 2-1 |
(ft) | Pirata FC | |
22:30 | ADA Jaen | 3-1 |
(ft) | Juan Pablo II | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
21:00 | Criciúma | 2-5 |
(ft) | Cuiabá | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
21:00 | Avaí | 0-0 |
(ft) | Chapecoense | |
23:30 | América Mineiro | 2-0 |
(ft) | Ponte Preta | |
Fotboll Brasilien Copa do Nordeste - Slutspel | Stat | |
21:30 | CRB | 6-5str |
(ft) | Fortaleza | |
Fotboll USA Major League Soccer | Stat | |
01:30 | New England Revolution | 1-0 |
(ft) | New York Red Bulls | |
02:30 | St. Louis City SC | 0-0 |
(ft) | Portland Timbers | |
02:30 | Sporting Kansas City | 2-1 |
(ft) | Seattle Sounders | |
02:30 | Minnesota United | 1-1 |
(ft) | FC Dallas | |
Fotboll Sverige Elitettan - Damer | Stat | |
16:00 | Sunnanå SK W | 3-1 |
(ft) | Eskilstuna United DFF | |
Fotboll Argentina Primera B - Apertura | Stat | |
20:00 | Deportivo Merlo | 0-0 |
(ft) | Ferrocarril Midland | |
20:00 | Acassuso | 1-3 |
(ft) | Deportivo Armenio | |
18:10 | Excursionistas | 2-3 |
(ft) | Argentino de Quilmes | |
18:10 | Colegiales | 1-0 |
(ft) | Argentino de Merlo | |
20:00 | San Martín de Burzaco | 2-1 |
(ft) | Comunicaciones | |
20:00 | Flandria | 3-0 |
(ft) | Villa San Carlos | |
18:10 | Deportivo Laferrere | 0-1 |
(ft) | Los Andes | |
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
21:30 | Athletic Club MG | 3-2 |
(ft) | Volta Redonda | |
00:30 | Londrina | 2-0 |
(ft) | Sampaio Corrêa | |
00:30 | Ferroviária | 0-0 |
(ft) | Aparecidense | |
21:30 | Botafogo PB | 1-0 |
(ft) | Ferroviário | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | ||
02:00 | Florida Panthers | 3-0 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
Basket USA WNBA | Stat | |
21:00 | New York Liberty | 91-88 |
(ft) | Washington Mystics | |
22:00 | Dallas Wings | 90-97ot |
(ft) | Phoenix Mercury | |
Tennis Frankrike ATP Tour - Franska Öppna | ||
14:35 | Alexander Zverev | 2-3 |
(ft) | Carlos Alcaraz | |
Motor Sports Internationellt Formula 1 | ||
20:00 | Mercedes | |
(ft) | RedBull Racing | |
Rugby League Australien NRL | ||
06:00 | Melbourne Storm | 36-28 |
(ft) | Newcastle Knights | |
08:05 | Penrith Panthers | 32-22 |
(ft) | Manly Sea Eagles |