Jun 10 | Idag | Jun 12 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round A | Stat | |
21:30 | Kuba | 0-0 |
(pp) | Caymanöarna | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round B | Stat | |
22:00 | Saint Kitts och Nevis | 1-0 |
(ft) | Bahamas | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round C | Stat | |
21:00 | St. Lucia | 2-2 |
(ft) | Aruba | |
Fotboll Internationellt Landskamper | Stat | |
11:00 | Mongoliet | 2-1 |
(ft) | Kambodja | |
16:00 | Azerbajdzjan | 3-2 |
(ft) | Kazakstan | |
18:00 | Vitryssland | 0-4 |
(ft) | Israel | |
18:00 | Moldavien | 0-4 |
(ft) | Ukraina | |
18:00 | Grekland | 2-0 |
(ft) | Malta | |
20:45 | Nordirland | 2-0 |
(ft) | Andorra | |
20:45 | Portugal | 3-0 |
(ft) | Republic of Ireland | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round A | Stat | |
21:30 | Kuba | 0-0 |
(pp) | Caymanöarna | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round B | Stat | |
22:00 | Saint Kitts och Nevis | 1-0 |
(ft) | Bahamas | |
Fotboll Internationellt Fotbolls-VM - Kval - CONCACAF 2nd Round C | Stat | |
21:00 | St. Lucia | 2-2 |
(ft) | Aruba | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | ||
Fotboll Argentina Nacional B - Zona B | Stat | |
02:10 | Atlético Rafaela | 0-1 |
(ft) | Estudiantes Río Cuarto | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura Quadrangular A | ||
02:15 | Real Cartagena | 2-0 |
(ft) | Orsomarso SC | |
02:15 | Atlético Huila | 4-0 |
(ft) | Tigres FC | |
Fotboll Colombia Primera B - Apertura Quadrangular B | ||
00:10 | Llaneros FC | 2-0 |
(ft) | Deportes Quindío | |
00:10 | Cúcuta Deportivo | 2-1 |
(ft) | Unión Magdalena | |
Fotboll Peru Segunda División | Stat | |
20:00 | Santos FC | 2-0 |
(ft) | Academia Cantolao | |
20:00 | Universidad San Martín | 2-1 |
(ft) | Ayacucho FC | |
Fotboll Brasilien Série B | Stat | |
02:30 | Sport Recife | 1-0 |
(ft) | Paysandu | |
00:00 | Vila Nova GO | 3-2 |
(ft) | Ceará | |
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
01:00 | CSA | 1-1 |
(ft) | São José RS | |
01:00 | Floresta | 1-0 |
(ft) | Confiança | |
01:00 | Ypiranga de Erechim | 1-0 |
(ft) | Tombense | |
Fotboll Finland Ykkosliiga | Stat | |
17:30 | PK-35 | 4-1 |
(ft) | JäPS | |
Ishockey USA NHL - Slutspel | Stat | |
02:00 | Florida Panthers | 4-1 |
(ft) | Edmonton Oilers | |
Basket USA WNBA | Stat | |
01:00 | Connecticut Sun | 89-72 |
(ft) | Indiana Fever | |
Speedway Sverige Elitserien | ||
19:00 | Indianerna | 0-0 |
(pp) | Piraterna | |
19:00 | Lejonen | 45-45 |
(ft) | Västervik | |
19:00 | Rospiggarna | 41-48 |
(ft) | Vargarna Norrköping | |
19:00 | Eskilstuna Smederna | 53-37 |
(ft) | Dackarna | |
Tennis Nederländerna ATP Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
14:50 | Roberto Bautista Agut | 2-0 |
(ft) | Marc-Andrea Huesler | |
13:35 | Milos Raonic | 2-0 |
(ft) | Jordan Thompson | |
14:30 | Tallon Griekspoor | 2-1 |
(ft) | Miomir Kecmanovic | |
13:50 | Max Purcell | 0-2 |
(ft) | Aleksandar Vukic | |
11:05 | Stefano Napolitano | 1-2 |
(ft) | Adrian Mannarino | |
19:35 | Sebastian Korda | 2-0 |
(ft) | Tristan Schoolkate | |
15:45 | Alexei Popyrin | 2-0 |
(ft) | Rinky Hijikata | |
11:05 | Botic Van De Zandschulp | 1-2 |
(ft) | Mackenzine McDonald | |
13:05 | Arthur Fils | 2-0 |
(ft) | Arthur Cazaux | |
11:05 | Jakub Mensik | 1-2 |
(ft) | Gijs Brouwer | |
Tennis Tyskland ATP Tour - Boss Open - Stuttgart | ||
18:20 | Flavio Cobolli | 0-2 |
(ft) | Jan-Lennard Struff | |
14:25 | Arthur Rinderknech | 2-0 |
(ft) | Alex Michelsen | |
12:45 | Christopher Eubanks | 0-2 |
(ft) | Brandon Nakashima | |
13:25 | Roman Safiullin | 1-2 |
(ft) | Matteo Berrettini | |
16:10 | Matteo Martineau | 0-2 |
(ft) | Denis Shapovalov | |
11:05 | Lorenzo Musetti | 2-0 |
(ft) | Giovanni Mpetshi Perricard | |
11:05 | James Duckworth | 2-0 |
(ft) | Pierre-Hugues Herbert | |
16:50 | Marcos Giron | 2-0 |
(ft) | Andy Murray | |
Tennis England WTA Tour - Rothesay Open - Nottingham | ||
16:50 | Ons Jabeur | 2-0 |
(ft) | Camila Osorio | |
13:35 | Viktorija Golubic | 0-2 |
(ft) | Rebecca Marino | |
15:00 | Ashlyn Krueger | 2-0 |
(ft) | Yafan Wang | |
12:05 | Tatjana Maria | 2-1 |
(ft) | Emiliana Arango | |
15:20 | Ena Shibahara | 0-2 |
(ft) | Emma Raducanu | |
12:05 | Magdalena Frech | 2-0 |
(ft) | Nao Hibino | |
18:10 | Caroline Dolehide | 0-2 |
(ft) | Francesca Jones | |
12:30 | Daria Snigur | 2-0 |
(ft) | Marta Kostyuk | |
Tennis Nederländerna WTA Tour - Libema Open - s-Hertogenbosch | ||
11:05 | Jessica Pegula | 2-0 |
(ft) | Aliaksandra Sasnovich | |
11:05 | Aleksandra Krunic | 2-1 |
(ft) | Jessika Ponchet | |
12:20 | Elise Mertens | 0-2 |
(ft) | Naomi Osaka | |
17:50 | Dalma Galfi | 2-0 |
(ft) | Arantxa Rus | |
15:15 | Arina Rodionova | 0-2 |
(ft) | Ekaterina Alexandrova | |
15:15 | Bernarda Pera | 1-2 |
(ft) | Suzan Lamens | |
13:10 | Anna Blinkova | 0-2 |
(ft) | Emina Bektas | |
13:00 | Bianca Andreescu | 2-1 |
(ft) | Eva Vedder | |
14:00 | Elizabeth Mandlik | 1-2 |
(ft) | Celine Naef | |
11:05 | Diana Shnaider | 1-2 |
(ft) | Yue Yuan |