Jun 26 | Idag | Jun 28 |
Liveresultat | Kommande | Avslutade |
Fotboll Internationellt Copa América - Grupp B | ||
00:00 | Ecuador | 3-1 |
(ft) | Jamaica | |
03:00 | Venezuela | 1-0 |
(ft) | Mexiko | |
Fotboll Sverige Damallsvenskan | Stat | |
19:00 | Piteå IF | 5-3 |
(ft) | AIK FF | |
Fotboll Sverige Div 1 - Norra | ||
19:00 | Täby FK | 1-2 |
(ft) | Karlbergs BK | |
Fotboll Sverige Div 1 - Södra | ||
19:00 | Norrby IF | 3-0 |
(ft) | Ljungskile SK | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Svealand | Stat | |
19:15 | Nyköpings BIS | 2-1 |
(ft) | Enskede IK | |
Fotboll Sverige Div 2 - V Götaland | ||
19:30 | Qviding FIF | 2-2 |
(ft) | Lindome GIF | |
Fotboll Sverige Div 2 - S Götaland | Stat | |
19:30 | FK Karlskrona | 7-2 |
(ft) | IF Lödde | |
Fotboll Norge Eliteserien | Stat | |
21:15 | Lillestrøm | 2-1 |
(ft) | KFUM | |
19:00 | Sandefjord Fotball | 1-2 |
(ft) | HamKam | |
Fotboll Brasilien Série A | Stat | |
00:00 | Botafogo | 2-1 |
(ft) | RB Bragantino | |
00:00 | Cruzeiro | 2-0 |
(ft) | Athletico Paranaense | |
02:30 | Fortaleza | 3-0 |
(ft) | Palmeiras | |
02:30 | Bahia | 2-1 |
(ft) | Vasco da Gama | |
02:30 | Internacional | 1-2 |
(ft) | Atlético Mineiro | |
01:00 | Atlético Goianiense | 1-1 |
(ft) | Grêmio | |
01:00 | Corinthians | 1-1 |
(ft) | Cuiabá | |
01:00 | Juventude | 2-1 |
(ft) | Flamengo | |
Fotboll Chile Copa Chile - Slutspel | Stat | |
01:00 | Rangers de Talca | 1-1 |
(ft) | Ñublense | |
Fotboll Brasilien Série C | Stat | |
00:00 | Sampaio Corrêa | 3-1 |
(ft) | Athletic Club MG | |
02:00 | Ferroviário | 0-0 |
(ft) | Ferroviária | |
Fotboll Internationellt Leagues Cup - Grupp 1 | ||
Kanot Internationellt Slalom C-1 - Herrar | ||
Basket USA WNBA | Stat | |
19:00 | Dallas Wings | 94-88 |
(ft) | Minnesota Lynx | |
Tennis England ATP Tour - Rothesay International - Eastbourne | ||
18:25 | Taylor Fritz | 2-0 |
(ft) | Juncheng Shang | |
13:30 | Max Purcell | 2-0 |
(ft) | Miomir Kecmanovic | |
15:20 | Aleksandar Vukic | 2-1 |
(ft) | Yoshihito Nishioka | |
12:05 | Flavio Cobolli | 1-2 |
(ft) | Billy Harris | |
Tennis England WTA Tour - Rothesay International - Eastbourne | ||
12:05 | Harriet Dart | 0-2 |
(ft) | Leylah Fernandez | |
17:50 | Madison Keys | |
(ppu) | Karolina Muchova | |
14:50 | Katie Boulter | 0-2 |
(ft) | Jasmine Paolini | |
16:45 | Daria Kasatkina | 2-0 |
(ft) | Emma Raducanu | |
Tennis Spanien ATP Tour - Mallorca Championships - Mallorca | ||
18:40 | Ben Shelton | 1-2 |
(ft) | Paul Jubb | |
16:20 | Alex Michelsen | 1-2 |
(ft) | Sebastian Ofner | |
13:25 | Gael Monfils | 2-1 |
(ft) | Roberto Bautista Agut | |
11:35 | Jakub Mensik | 0-2 |
(ft) | Alejandro Tabilo | |
Tennis Tyskland WTA Tour - Bad Homburg Open - Bad Homburg | ||
15:45 | Anna Blinkova | 2-0 |
(ft) | Beatriz Haddad Maia | |
12:05 | Paula Badosa | 0-2 |
(ft) | Diana Shnaider | |
18:40 | Viktoriya Tomova | 2-1 |
(ft) | Anna Blinkova | |
16:30 | Emma Navarro | 1-0 |
(ft) | Caroline Wozniacki | |
14:00 | Donna Vekic | 1-0 |
(ppu) | Katerina Siniakova |