|
|
  |
Div 3 - M Norrland
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Bergs IK
|
|
-
|
|
IFK Umeå
UME
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Norrland
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Söderhamns FF
SÖD
|
|
-
|
|
Fagersta Södra IK
FAGS
|
|
18 Aug 18:30 |
Helges IF
|
|
-
|
|
Forssa BK
FBK
|
|
|
|
  |
Div 3 - N Svealand
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
Bollstanäs SK
BoSK
|
|
-
|
|
IK Frej Täby FF
|
|
18 Aug 17:00 |
Gamla Upsala SK
GUSK
|
|
-
|
|
Åkersberga FC
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Svealand
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Segeltorps Idrottsförening Fotboll
|
|
-
|
|
Fittja IF
|
|
|
|
  |
Div 3 - NÖ Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Myresjö-Vetlanda FK
|
|
-
|
|
Valdemarsviks IF
|
|
|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
Högsby IK
HÖG
|
|
-
|
|
Asarums IF FK
ASA
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
KF Velebit
KFV
|
|
-
|
|
Alingsås IF FF
ALI
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
FC Trelleborg
FCT
|
|
-
|
|
IFK Malmö FK
MAL
|
|
|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Syrianska FK Lidköping
|
|
-
|
|
Strömtorps IK
StIK
|
|
|
|
  |
Div 3 - SV Götaland
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Vinbergs IF
VIN
|
|
-
|
|
Åstorps FF
ÅST
|
|
18 Aug 14:00 |
Galtabäcks BK
|
|
-
|
|
Gislaveds IS
GIS
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 2
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Bk. Skjold
SKJ
|
|
-
|
|
Nykøbing II
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 3
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
MG & BK
MG & BK
|
|
-
|
|
Tarup/Paarup IF
TaPa
|
|
18 Aug 13:00 |
Horsens fS
Hsfs
|
|
-
|
|
Hedensted IF
HDIF
|
|
18 Aug 14:00 |
Esbjerg fB
ESB
|
|
-
|
|
SfB-Oure FA
OFA
|
|
|
|
  |
Gjensidige Kvindeliga
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
HB Køge dam.
HBK
|
|
-
|
|
FC Nordsjælland dam.
FBKd
|
|
18 Aug 15:00 |
Fortuna Hjørring dam.
FORT dam.
|
|
-
|
|
B.93 dam.
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 4
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Aarhus Fremad II
AhsFrmdII
|
|
-
|
|
Hobro IK I
HBIKI
|
|
|
|
  |
3. Division
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Avarta
AVA
|
|
-
|
|
Næsby BK
Næs
|
|
|
|
  |
1. Division Damer
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Solrød FC dam.
SDFC
|
|
-
|
|
Østerbro IF dam.
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Smorgon
SMOR
|
|
-
|
|
FC Minsk
MINS
|
|
18 Aug 18:00 |
FC Gomel
GOML
|
|
-
|
|
BATE
BATE Brsv
|
|
|
|
  |
Challenger Pro League
|
|
|
|
|
18 Aug 13:30 |
Francs Borains
Borains
|
|
-
|
|
U.R. La Louviere Centre
LOUV
|
|
18 Aug 16:00 |
RFC Liege
LIEG
|
|
-
|
|
K.AS.Eupen
EUP
|
|
18 Aug 19:15 |
Zulte Waregem
ZWA
|
|
-
|
|
Lierse Kempenzonen
|
|
|
|
  |
Premijer Liga BiH
|
|
|
|
|
18 Aug 18:45 |
Siroki Brijeg
SIRB
|
|
-
|
|
FK Velež Mostar
VEL
|
|
18 Aug 21:00 |
Borac Banja Luka
BORBL
|
|
-
|
|
Sloboda Tuzla
SLOB
|
|
|
|
  |
FA Women's National League North
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Halifax FC Women
|
|
-
|
|
Rugby Borough Women
|
|
18 Aug 15:00 |
Liverpool Feds WFC
|
|
-
|
|
West Bromwich Albion WFC
ALBION
|
|
18 Aug 15:00 |
Burnley Women
|
|
-
|
|
Hull City Ladies
HCL
|
|
18 Aug 15:00 |
Wolverhampton Wanderers WFC
WOLV
|
|
-
|
|
Stourbridge Women
|
|
18 Aug 15:00 |
Stoke City Women
STOKE
|
|
-
|
|
Nottingham Forest Women
NOTING
|
|
18 Aug 15:00 |
Sporting Khalsa W
|
|
-
|
|
Derby County LFC
DERBY
|
|
|
|
  |
FA Women's National League South
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Exeter City Women
|
|
-
|
|
Milton Keynes Dons FC Women
MKDL
|
|
18 Aug 15:00 |
Oxford United LFC
OULFC
|
|
-
|
|
Ipswich Town Women
|
|
18 Aug 15:00 |
Cheltenham Town Ladies
|
|
-
|
|
Plymouth Argyle LFC
PLYMA
|
|
18 Aug 15:00 |
AFC Wimbledon Women
|
|
-
|
|
Lewes Women
LEW
|
|
18 Aug 15:00 |
Billericay Town Ladies
|
|
-
|
|
Cardiff City FC W
CARD
|
|
18 Aug 15:00 |
Hashtag United Women
|
|
-
|
|
Watford Women
WFLFC
|
|
|
|
  |
Southern South League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Winchester City
WnchstrC
|
|
-
|
|
Gosport Borough
GsprtBrgh
|
|
|
|
  |
Meistriliiga
|
|
|
|
|
18 Aug 13:30 |
Nomme Kalju
NOMMK
|
|
-
|
|
Kuressaare
KSSR
|
|
18 Aug 16:00 |
Paide LM
PAIDE
|
|
-
|
|
Vaprus Parnu
VRSP
|
|
18 Aug 18:00 |
Flora Tallinn
FTL
|
|
-
|
|
Nomme Utd
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Pohjois-Suomi
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
HauPa
HauPa
|
|
-
|
|
OsPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Fc LaPa
|
|
-
|
|
Kultsu FC
KULT
|
|
|
|
  |
Besta-deild
|
|
|
|
|
18 Aug 19:00 |
KA Akureyri
|
|
-
|
|
Stjarnan
STJ
|
|
18 Aug 21:15 |
HK Kopavogur
|
|
-
|
|
Fylkir
FYLK
|
|
|
|
  |
1.deild
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
IR Reykjavik
ÍR
|
|
-
|
|
Njardvik
|
|
18 Aug 16:00 |
Grindavik
GRIN
|
|
-
|
|
Leiknir R.
LEIK
|
|
18 Aug 16:00 |
Keflavik
KEFL
|
|
-
|
|
Dalvik/Reynir
|
|
18 Aug 18:00 |
Thor Akureyri
THOR
|
|
-
|
|
Fjolnir
FJOL
|
|
18 Aug 18:00 |
IBV Vestmannaeyjar
IBV
|
|
-
|
|
Grotta
|
|
|
|
  |
3. Division - 5
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Spjelkavik
SPJ
|
|
-
|
|
Molde 2
MOL2
|
|
18 Aug 16:00 |
Ready
RD
|
|
-
|
|
Aalesund 2
AALE2
|
|
|
|
  |
3. Division - 6
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Fyllingsdalen
FLSDN
|
|
-
|
|
Sprint-Jeløy
SPRI-JE
|
|
18 Aug 15:00 |
Innstranda
|
|
-
|
|
HamKam 2
HAMK2
|
|
18 Aug 16:00 |
Kongsvinger 2
KONG2
|
|
-
|
|
Mjølner
MJL
|
|
|
|
  |
1. Divisjon Kvinner
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Hønefoss BK
|
|
-
|
|
Bodo/Glimt
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Nybergsund IL Trysil
NYT
|
|
-
|
|
Gran
GRAN
|
|
18 Aug 15:00 |
Kolbu KK
KOL/KK
|
|
-
|
|
Gjøvik-Lyn 2
GJO-L2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 11 Telemark
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Odd 3
ODD3
|
|
-
|
|
Pors 2
PO
|
|
|
|
  |
4. Div. - 16 Hordaland 1
|
|
|
|
|
18 Aug 19:00 |
Osterøy
|
|
-
|
|
Askøy 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 17 Hordaland 2
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Os 2
OS2
|
|
-
|
|
Bremnes
|
|
18 Aug 15:00 |
Fana 2
|
|
-
|
|
Trio
TRI
|
|
|
|
  |
4. Div. - 18 Sogn og Fjordane
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
Stryn
STRY
|
|
-
|
|
Førde 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 20 Nordmøre og Romsdal
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Træff 2
TRE2
|
|
-
|
|
Eide og Omegn FK
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 1
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
Flatanger
|
|
-
|
|
Stjørdals-Blink 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 2
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
Tiller 2
|
|
-
|
|
Alvdal
ALVD
|
|
18 Aug 16:00 |
NTNUI
|
|
-
|
|
Tynset
TYN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 24 Hålogaland
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Svolvær
|
|
-
|
|
Harstad 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 25 Troms
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Salangen
SALG
|
|
-
|
|
Tromsø 2
TROM2
|
|
|
|
  |
Latvian First League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Valmiera 2
|
|
-
|
|
Ventspils
VEN
|
|
|
|
  |
A Lyga
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
FK Panevezys
|
|
-
|
|
Transinvest
|
|
18 Aug 15:00 |
Zalgiris
ZAL
|
|
-
|
|
Dziugas Telsiai
|
|
18 Aug 17:25 |
Siauliai
SIAL
|
|
-
|
|
Dainava Alytus
ALYD
|
|
|
|
  |
1.division
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Znicz Pruszkow
ZNICZ
|
|
-
|
|
Gornik Leczna
GKŁ
|
|
18 Aug 14:30 |
Termalica BB Nieciecza
TBB
|
|
-
|
|
Ruch Chorzow
RCH
|
|
18 Aug 17:00 |
Wisla Plock
WPLOCK
|
|
-
|
|
Pogon Siedlce
POGON
|
|
|
|
  |
2.division
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
OKS Swit Skolwin
SWIS
|
|
-
|
|
Podbeskidzie Bielsko
POD
|
|
18 Aug 17:00 |
Wisla Pulawy
WISLA
|
|
-
|
|
Olimpia Elblag
ELB
|
|
18 Aug 19:35 |
Chojniczanka Chojnice
CHO
|
|
-
|
|
KKS 1925 Kalisz
KKS
|
|
|
|
  |
2. HNL
|
|
|
|
|
18 Aug 16:30 |
Zrinski Jurjevac
|
|
-
|
|
Jarun
|
|
18 Aug 17:30 |
NK BSK Bijelo Brdo
NKBBB
|
|
-
|
|
NK Dugopolje
DUG
|
|
|
|
  |
Jelen Super lige
|
|
|
|
|
18 Aug 19:30 |
Radnicki 1923
RADN
|
|
-
|
|
Vojvodina
VOJV
|
|
18 Aug 19:30 |
Partizan Beograd
PART
|
|
-
|
|
FK Radnicki Nis
NIS
|
|
18 Aug 19:30 |
FK Zeleznicar Pancevo
|
|
-
|
|
IMT Novi Beograd
|
|
|
|
  |
Prva liga
|
|
|
|
|
18 Aug 17:30 |
Radnički Sremska Mitrovica
RADSM
|
|
-
|
|
FK Trajal Krusevac
|
|
18 Aug 17:30 |
FK Zemun
|
|
-
|
|
Mladost GAT
|
|
18 Aug 17:30 |
FK Radnik Surdulica
RADS
|
|
-
|
|
FK Smederevo
SMED
|
|
|
|
  |
Prva Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 17:30 |
Radomlje
RADO
|
|
-
|
|
Maribor
MAR
|
|
18 Aug 20:15 |
NK Olimpija Ljubljana
OLLJ
|
|
-
|
|
NK CM Celje
PUB
|
|
|
|
  |
II Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 10:30 |
MSK Zilina II
ZLN
|
|
-
|
|
OFK Malzenice
|
|
18 Aug 10:30 |
FC STK 1914 Samorin
SMR
|
|
-
|
|
Lubovna
|
|
|
|
  |
Dovera I. LSD - U19
|
|
|
|
|
18 Aug 11:00 |
FC Petržalka-U19
|
|
-
|
|
FK Dukla Banska Bystrica-U19
DUKL (YT)
|
|
|
|
  |
Fortuna národní liga
|
|
|
|
|
18 Aug 10:15 |
FK Viktoria Zizkov
ZIZK
|
|
-
|
|
Taborsko
TABOR
|
|
18 Aug 10:15 |
Slavia Praha B
|
|
-
|
|
Sigma Olomouc II
SigOlmII
|
|
18 Aug 10:15 |
Ostrava B
|
|
-
|
|
1.SK Prostejov
SKP
|
|
18 Aug 17:00 |
SK Slovan Varnsdorf
SLOV
|
|
-
|
|
MFK Chrudim
Chrd
|
|
18 Aug 18:00 |
FC Zbrojovka Brno
BRN
|
|
-
|
|
Sparta Praha B
SpPrII
|
|
|
|
  |
Regionalleague West
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
FC Kitzbühel
KIT
|
|
-
|
|
TSV St. Johann
JOH
|
|
18 Aug 17:00 |
SC Imst
|
|
-
|
|
Kuchl
|
|
|
|
  |
2. Landesliga Ost
|
|
|
|
|
18 Aug 17:00 |
SC Hirschwang
|
|
-
|
|
ASK Mannersdorf
MANN
|
|
|
|
  |
CAF Champions - Round 1
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Disciples (Mad)
|
|
-
|
|
Orlando Pirates
ORL
|
|
18 Aug 15:00 |
Big Bullets (MWI)
BULL
|
|
-
|
|
Red Arrows
RAF
|
|
18 Aug 15:00 |
EL Merriekh Bentiu (Ssu)
|
|
-
|
|
Gor Mahia (KEN)
GOR
|
|
18 Aug 15:30 |
Leopard (Con)
|
|
-
|
|
CR Belouizdad
CRB
|
|
18 Aug 16:00 |
US Zilimadjou
USZ
|
|
-
|
|
Enugu Rangers
ENU
|
|
18 Aug 16:00 |
Victoria United
|
|
-
|
|
Samartex
FCS
|
|
18 Aug 16:00 |
Deportivo Mongomo (GEQ)
MON
|
|
-
|
|
ASC Kara
ASK
|
|
18 Aug 16:00 |
AS Psi (Cha)
|
|
-
|
|
US Monastirienne
USM
|
|
18 Aug 17:00 |
Remo Stars
REM
|
|
-
|
|
FAR de Rabat
FAR
|
|
18 Aug 17:00 |
Azam FC (TAN)
AZA
|
|
-
|
|
APR FC (RWA)
APR
|
|
18 Aug 19:00 |
Al Ahly Benghazi (LBY)
BENG
|
|
-
|
|
Al Hilal Omdurman (SUD)
HIL
|
|
18 Aug 19:00 |
JKU FC (ZAN)
JKU
|
|
-
|
|
Pyramids FC
ASS
|
|
18 Aug 21:00 |
Watanga FC
WFC
|
|
-
|
|
MC Alger
MCA
|
|
|
|
  |
CAF Confed. Cup - Round 2
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
AS Police (BEN)
POLB
|
|
-
|
|
Ethiopia Bunna
|
|
18 Aug 14:30 |
Uhamiaji
|
|
-
|
|
Al Ahly Tripoli (LBY)
|
|
18 Aug 15:00 |
Dynamos (ZIM)
DYN
|
|
-
|
|
ZESCO United (ZAM)
ZES
|
|
18 Aug 17:00 |
Nsoatreman FC
NFC
|
|
-
|
|
Elect Sport (CHA)
ELEC
|
|
18 Aug 18:00 |
ASC Kara
ASK
|
|
-
|
|
ASFAN (Nig)
|
|
18 Aug 18:00 |
Paynesville (Lbr)
|
|
-
|
|
Fovu Baham
|
|
18 Aug 18:00 |
Hafia FC (GUI)
HAF
|
|
-
|
|
Rahimo FC
RFC
|
|
18 Aug 18:00 |
East End Lions (SLE)
LION
|
|
-
|
|
ASC Jaraaf
ASJ
|
|
|
|
  |
Primera C - Clausura
|
|
|
|
|
18 Aug 20:00 |
Victoriano Arenas
VAR
|
|
-
|
|
Centro Español
ESP
|
|
18 Aug 20:00 |
Juventud Unida
JUV
|
|
-
|
|
Argentino de Rosario
ARO
|
|
18 Aug 20:00 |
Puerto Nuevo
PNU
|
|
-
|
|
Deportivo Paraguayo
PAR
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Andijan
|
|
-
|
|
Termez Surkhon
|
|
18 Aug 17:15 |
Pakhtakor
PktrT
|
|
-
|
|
Lok. Tashkent
LOKO
|
|
|
|
  |
Thai Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Muang Thong United
MngThnU
|
|
-
|
|
Lamphun Warrior
|
|
18 Aug 13:30 |
Khonkaen United
|
|
-
|
|
Sukhothai
Sukh
|
|
18 Aug 14:00 |
Buriram United
BURI
|
|
-
|
|
Bangkok United
BngkkU
|
|
18 Aug 14:00 |
Nakhon Pathom United F.C.
|
|
-
|
|
Nakhon Ratchasima
|
|
|
|
  |
Júniores U19 - Championship Group
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Belenenses-U19
BEL
|
|
-
|
|
Tondela-U19
TON
|
|
18 Aug 18:00 |
Torreense-U19
TOR
|
|
-
|
|
Mafra-U19
|
|
18 Aug 18:00 |
Gil Vicente-U19
GIV
|
|
-
|
|
UD Oliveirense-U19
OLI
|
|
18 Aug 18:00 |
Farense-U19
|
|
-
|
|
Casa Pia-U19
CAPI
|
|
18 Aug 18:00 |
União Nogueirense-U19
|
|
-
|
|
Chaves-U19
CHA
|
|
18 Aug 18:00 |
Sporting CP-U19
SCP
|
|
-
|
|
Academico Viseu-U19
|
|
18 Aug 18:00 |
Rio Ave-U19
RIO
|
|
-
|
|
Sporting Braga-U19
BRA
|
|
18 Aug 18:00 |
Vitória Guimarães-U19
VIG
|
|
-
|
|
Feirense-U19
FEI
|
|
18 Aug 18:00 |
FC Porto-U19
FCP
|
|
-
|
|
Famalicão-U19
FAJ
|
|
|
|
  |
National Division
|
|
|
|
|
18 Aug 17:00 |
FC Florești
|
|
-
|
|
FC Zimbru Chisinau
Zimbr
|
|
18 Aug 18:00 |
FC Milsami Orhei
MILS
|
|
-
|
|
FC Zaria Balti
ZarB
|
|
18 Aug 19:00 |
FC Sheriff Tiraspol
Sheriff
|
|
-
|
|
FC Petrocub Hîncești
PetSG
|
|
|
|
  |
Oberliga Hamburg
|
|
|
|
|
18 Aug 10:45 |
USC Paloma
USCPlm
|
|
-
|
|
TSV Sasel
|
|
18 Aug 14:00 |
ETSV Hamburg 1.
|
|
-
|
|
Harksheide 1
|
|
18 Aug 14:00 |
SV Halstenbek-Rellingen
HalRell
|
|
-
|
|
Vorwarts-Wacker
|
|
|
|
  |
Oberliga Westfalen
|
|
|
|
|
18 Aug 14:30 |
1. FC Gievenbeck
|
|
-
|
|
Concordia Wiemelhausen
|
|
18 Aug 15:00 |
Victoria Clarholz
|
|
-
|
|
ASC 09 Dortmund
A09Drt
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Lippstadt
SplLpp
|
|
-
|
|
TuS Ennepetal
TuSEnn
|
|
18 Aug 15:00 |
Rot Weiss Ahlen
RtWsAh
|
|
-
|
|
Sportfreunde Siegen
SptfSgn
|
|
18 Aug 15:00 |
VfL Bochum 1848 II
|
|
-
|
|
SpVgg Vreden
|
|
18 Aug 15:15 |
SpVgg Erkenschwick
Erkns
|
|
-
|
|
SC Verl II
|
|
18 Aug 15:30 |
SG Finnentrop/Bamenohl
|
|
-
|
|
SG Wattenscheid 09
SGW09
|
|
|
|
  |
Bremen-Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 13:30 |
TV Eiche Horn
|
|
-
|
|
SG Aumund-Vegesack
AumVg
|
|
18 Aug 14:00 |
Brinkumer SV
Brink
|
|
-
|
|
Bremer TS Neustadt
BTSN
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Hemelingen
|
|
-
|
|
ESC Geestemünde
GEEST
|
|
|
|
  |
Hessenliga
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
FC Eddersheim
|
|
-
|
|
SV Darmstadt 98 U21
|
|
18 Aug 15:00 |
1. Hanauer FC
|
|
-
|
|
FC Bayern Alzenau
ALZ
|
|
18 Aug 15:00 |
RW Wolfhagen
|
|
-
|
|
Türk Gücü Friedberg
|
|
18 Aug 15:30 |
RW Walldorf
|
|
-
|
|
SV Weidenhausen
|
|
|
|
  |
Oberliga Niederrhein
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Sonsbeck
SONS
|
|
-
|
|
SSVg Velbert
VELB
|
|
18 Aug 15:00 |
SF Niederwenigern
|
|
-
|
|
Ratingen SPVG 04/19
RAT
|
|
18 Aug 15:00 |
SpVg Schonnebeck 1910
SCHNNB
|
|
-
|
|
VFB Homberg
HOMB
|
|
18 Aug 15:00 |
TVD Velbert 1870
|
|
-
|
|
ETB SW Essen
SWEssen
|
|
18 Aug 15:15 |
SV Biemenhorst
|
|
-
|
|
FC Monheim
|
|
18 Aug 15:30 |
Mülheimer FC 97
|
|
-
|
|
FC Kleve
KLEV
|
|
18 Aug 15:30 |
FC Büderich
|
|
-
|
|
DJK Teutonia St.Tönis
DJKT
|
|
|
|
  |
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Nord
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Morlautern
|
|
-
|
|
SC Idar-Oberstein
IDAR
|
|
|
|
  |
Oberliga Niedersachsen
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
FC Verden 04
|
|
-
|
|
SV Arminia Hannover
HANN
|
|
18 Aug 15:00 |
HSC Hannover
|
|
-
|
|
TUS Bersenbrück
TUSB
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Wilhelmshaven
SVWlhlm
|
|
-
|
|
1.FC Germania Egestorf-Langreder
EGES
|
|
18 Aug 15:00 |
U.S.I. Lupo-Martini Wolfsburg
WOLF
|
|
-
|
|
FSV Schöningen
|
|
|
|
  |
Regional Liga Nord
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Hamburger SV II
HamSVAm.
|
|
-
|
|
TSV Havelse
TSVHvls
|
|
18 Aug 14:00 |
SV Todesfelde
Todsf
|
|
-
|
|
FC Teutonia 05 Ottensen
|
|
18 Aug 14:00 |
FC St. Pauli II
St.PauliAm.
|
|
-
|
|
FC Eintracht Norderstedt
EntrNrd
|
|
18 Aug 15:00 |
SV Drochtersen/Assel
DROC
|
|
-
|
|
Bremer SV
BrmrSV
|
|
|
|
  |
Regional Liga West
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
1. FC Köln U23
KölnAm.
|
|
-
|
|
SC Fortuna Köln
FrtKln
|
|
18 Aug 14:00 |
Wuppertaler SV
WUPP
|
|
-
|
|
SC Paderborn 07 U23
PDBII
|
|
|
|
  |
K League 1
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Ulsan Hyundai Horang-i
UHH
|
|
-
|
|
Suwon City
|
|
18 Aug 12:00 |
Gangwon
|
|
-
|
|
Gwangju FC
|
|
|
|
  |
K League 2
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Bucheon FC 1995
|
|
-
|
|
Seoul E.
|
|
18 Aug 12:00 |
Suwon Bluewings
SSB
|
|
-
|
|
Jeonnam
|
|
18 Aug 12:00 |
Asan
|
|
-
|
|
Busan
|
|
|
|
  |
Persha Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Nyva Buzova
|
|
-
|
|
Dinaz Vyshgorod
|
|
|
|
  |
Emirates Cup
|
|
|
|
|
18 Aug 16:05 |
Al Jazira
ABUD
|
|
-
|
|
Al Bataeh
AB
|
|
18 Aug 16:05 |
Ittihad Kalba
|
|
-
|
|
Al Ain
AIN
|
|
18 Aug 18:45 |
Shabab Al-Ahli Dubai
|
|
-
|
|
Ajman
AJM
|
|
|
|
  |
Northern NSW
|
|
|
|
|
18 Aug 06:30 |
Newcastle Olympic
HamOlyWar
|
|
-
|
|
Lake Macquarie
LaMacq
|
|
18 Aug 06:30 |
Adamstown Rosebud
AdamRo
|
|
-
|
|
Lambton J.
LamJaf
|
|
18 Aug 06:30 |
New Lambton
|
|
-
|
|
Broadmeadow
BroadM
|
|
18 Aug 06:30 |
Cooks Hill United
|
|
-
|
|
Weston Workers
WeWoBea
|
|
18 Aug 06:30 |
Maitland
MAI
|
|
-
|
|
Edgeworth E.
EdgeEa
|
|
18 Aug 06:30 |
Valentine
ValPh
|
|
-
|
|
Charlestown Azzurri
CharlCBlu
|
|
|
|
  |
New South Wales
|
|
|
|
|
18 Aug 07:00 |
Sydney Utd
SdnUni
|
|
-
|
|
Manly Utd
ManUni
|
|
18 Aug 07:00 |
Wollongong Wolves
Wolves
|
|
-
|
|
Western Spirit
|
|
|
|
  |
Queensland League
|
|
|
|
|
18 Aug 05:00 |
Rochedale Rovers
RochRov
|
|
-
|
|
Moreton City Excelsior
|
|
18 Aug 07:00 |
Peninsula
PenPow
|
|
-
|
|
Redlands
RedUni
|
|
18 Aug 07:01 |
Gold Coast Knights
|
|
-
|
|
Queensland Lions
QueeLi
|
|
18 Aug 08:15 |
Wynnum Wolves
|
|
-
|
|
Gold Coast
Gol Coas Unit
|
|
18 Aug 09:00 |
Olympic FC
BrsbOly
|
|
-
|
|
Brisbane City
BrsbCi
|
|
|
|
  |
Victoria League
|
|
|
|
|
18 Aug 07:00 |
Altona Magic
Alt
|
|
-
|
|
Manningham United Blues
|
|
18 Aug 07:00 |
South Melbourne
SoMel
|
|
-
|
|
St Albans
St Al
|
|
18 Aug 07:00 |
Port Melbourne Sharks
MelSha
|
|
-
|
|
Avondale FC
Avon
|
|
18 Aug 07:00 |
Heidelberg Utd
Hei
|
|
-
|
|
Dandenong City
|
|
18 Aug 07:00 |
Green Gully
GrGu
|
|
-
|
|
Melbourne Knights
MelKni
|
|
18 Aug 07:00 |
Dandenong Thunder
Dan
|
|
-
|
|
Moreland City
MC
|
|
18 Aug 07:00 |
Oakleigh Cannons
Oak
|
|
-
|
|
Hume City
Hum
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Shakhtar Karagandy
SHAK
|
|
-
|
|
Ordabasy
ORDA
|
|
18 Aug 15:00 |
Zhetysu Taldykorgan
ZHET
|
|
-
|
|
Tobol
TOBO
|
|
18 Aug 17:00 |
Aktobe
AKTO
|
|
-
|
|
Kaisar Kyzylorda
KAYS
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
FC Pyunik Yerevan
PYUN
|
|
-
|
|
Alashkert FC
ALAS
|
|
|
|
  |
J-League Division 2
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Ehime
Ehime
|
|
-
|
|
Oita Trinita
OitaTr
|
|
|
|
  |
Liga Satu
|
|
|
|
|
18 Aug 10:30 |
Bali United Pusam
BlUnPs
|
|
-
|
|
PS Semen Padang
SemPad
|
|
18 Aug 14:00 |
Persita Tangerang
PersTn
|
|
-
|
|
Persija Jakarta
PersJk
|
|
|
|
  |
T-Com 1.CFL
|
|
|
|
|
18 Aug 20:00 |
Arsenal Tivat
|
|
-
|
|
OFK Petrovac
PETR
|
|
18 Aug 20:00 |
FK Otrant
|
|
-
|
|
Decic
DEC
|
|
18 Aug 20:00 |
Mornar Bar
MORN
|
|
-
|
|
Buducnost
BUD
|
|
18 Aug 20:00 |
Jezero
|
|
-
|
|
Jedinstvo
JO
|
|
18 Aug 20:00 |
FK Bokelj
BOK
|
|
-
|
|
Decic
DEC
|
|
18 Aug 20:00 |
FK Bokelj
BOK
|
|
-
|
|
Sutjeska
SUTJ
|
|
|
|
  |
Liga II
|
|
|
|
|
18 Aug 10:00 |
CSM Focsani
|
|
-
|
|
Metalul Buzău
AFM
|
|
|
|
  |
Erovnuli Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Dinamo Tbilisi
DINT
|
|
-
|
|
Torpedo Kutaisi
TORK
|
|
18 Aug 19:00 |
Dinamo Batumi
DINB
|
|
-
|
|
Samgurali
|
|
|
|
  |
Superliga
|
|
|
|
|
18 Aug 20:00 |
Dinamo Tirana
DinaTi
|
|
-
|
|
Egnatia
|
|
18 Aug 20:00 |
Teuta Durrës
TEUDU
|
|
-
|
|
Bylis Ballsh
BYBA
|
|
|
|
  |
BGL Ligue
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
FC Rodange 91
|
|
-
|
|
Fola Esch
FOLA
|
|
18 Aug 16:00 |
FC Victoria Rosport
VICTR
|
|
-
|
|
US Mondorf-les-Bains
USM
|
|
18 Aug 16:00 |
Wiltz 71
WILTZ
|
|
-
|
|
UNA Strassen
|
|
18 Aug 16:00 |
Jeunesse Esch
JEUE
|
|
-
|
|
Union Titus Petingen
PETA
|
|
18 Aug 18:30 |
Bettembourg
|
|
-
|
|
Progrès Niedercorn
PROGN
|
|
18 Aug 18:30 |
FC Mondercange
FM
|
|
-
|
|
Swift Hesperange
SWIFT
|
|
18 Aug 18:30 |
Differdange 03
DIFF
|
|
-
|
|
F91 Dudelange
F91 DUD
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Hamrun Spartans
HAMR
|
|
-
|
|
Zabbar
|
|
18 Aug 20:15 |
Marsaxlokk
MARS
|
|
-
|
|
Gzira United
GZIR
|
|
|
|
  |
Meistaradeildin
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
EB/Streymur
EBS
|
|
-
|
|
Skála ÍF
SKA
|
|
18 Aug 16:00 |
ÍF Fuglafjørour
IFF
|
|
-
|
|
B36 Tórshavn
B36
|
|
18 Aug 18:00 |
Víkingur Gøta
VIK
|
|
-
|
|
KÍ Klaksvík
KIK
|
|
18 Aug 18:00 |
HB Tórshavn
HBT
|
|
-
|
|
B68 Toftir
B68
|
|
|
|
  |
FNL
|
|
|
|
|
18 Aug 09:00 |
FC Enisey
ENIS
|
|
-
|
|
PFC Sochi
|
|
18 Aug 11:30 |
FC Ural Yekaterinburg
URL
|
|
-
|
|
FK Chayka
CHAY
|
|
18 Aug 17:00 |
Sokol Saratov
SSAR
|
|
-
|
|
FC Ufa
UFA
|
|
18 Aug 18:30 |
Chernomorets Novorossijsk
CHERN
|
|
-
|
|
FC Tyumen
TYUM
|
|
|
|
  |
Derde Divisie Zaterdag
|
|
|
|
|
18 Aug 14:30 |
HBC
|
|
-
|
|
Raalte
|
|
|
|
  |
Derde Divisie Zondag
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
v.v OJC Rosmalen
v.v OJC ROSM
|
|
-
|
|
UNA
UNA
|
|
|
|
  |
Vtora Liga
|
|
|
|
|
18 Aug 17:00 |
Nesebar
NES
|
|
-
|
|
Sportist Svoge
SprtstSvg
|
|
18 Aug 17:00 |
CSKA Sofia B
CFB
|
|
-
|
|
Pirin Blagoevgrad
PIR
|
|
18 Aug 17:00 |
Strumska Slava
STR
|
|
-
|
|
Marek Dupnitsa
MAREK
|
|
18 Aug 17:00 |
Spartak Pleven
PLE
|
|
-
|
|
Fratria
FA
|
|
18 Aug 17:00 |
Belasitsa
Belas
|
|
-
|
|
Lokomotiv Gorna
LGO
|
|
18 Aug 17:00 |
FC Yantra 2019
FCY
|
|
-
|
|
Dunav Ruse
DUN
|
|
18 Aug 18:30 |
Ludogorets B
LUD
|
|
-
|
|
Dobrudzha 1919
DOB
|
|
|
|
  |
Stars League
|
|
|
|
|
18 Aug 17:30 |
Al Khor
KHOR
|
|
-
|
|
Al-Shahaniya SC
AlShah
|
|
18 Aug 19:30 |
Al Ahli SC
AhlSC
|
|
-
|
|
Al-Gharafa
AlGhar
|
|
|
|
  |
First League
|
|
|
|
|
18 Aug 17:00 |
Shkendija
SHKE
|
|
-
|
|
Rabotnicki
RAB
|
|
18 Aug 17:00 |
Struga
|
|
-
|
|
Besa 1976
|
|
18 Aug 17:00 |
Tikves
|
|
-
|
|
Voska Sport
FKV
|
|
18 Aug 17:00 |
Gostivar
Gost
|
|
-
|
|
Shkupi
SHKU
|
|
18 Aug 17:00 |
Sileks
SIL
|
|
-
|
|
Brera Strumica
|
|
18 Aug 20:00 |
Vardar
VAR
|
|
-
|
|
Pelister
PEL
|
|
|
|
  |
LPF - Clausura
|
|
|
|
|
18 Aug 01:00 |
Veraguas CD
VCD
|
|
-
|
|
Independiente La Chorrera
ILC
|
|
18 Aug 03:15 |
Plaza Amador
PLA
|
|
-
|
|
Potros del Este
CDE
|
|
18 Aug 23:00 |
UMECIT FC
UFC
|
|
-
|
|
Herrera FC
HFC
|
|
|
|
  |
Canadian Soccer League
|
|
|
|
|
18 Aug 00:00 |
Scarborough SC
SCA
|
|
-
|
|
Toronto Falcons
FAL
|
|
|
|
  |
NISA - Regular Season
|
|
|
|
|
18 Aug 01:00 |
Club de Lyon
CDL
|
|
-
|
|
Michigan Stars FC
MSF
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group A
|
|
|
|
|
18 Aug 15:30 |
Sweden-U16
SWE-U16
|
|
-
|
|
Italy-U16
ITA-U16
|
|
18 Aug 18:00 |
Croatia-U16
HRV-U16
|
|
-
|
|
Germany-U16
DEU-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group B
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Israel-U16
ISR-U16
|
|
-
|
|
France-U16
FRA-U16
|
|
18 Aug 18:00 |
Hungary-U16
HUN-U16
|
|
-
|
|
Greece-U16
GRS-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group C
|
|
|
|
|
18 Aug 15:30 |
Serbia-U16
RSB-U16
|
|
-
|
|
Spain-U16
ESP-U16
|
|
18 Aug 20:30 |
Latvia-U16
LVA-U16
|
|
-
|
|
Poland-U16
POL-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group D
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Finland-U16
FIN-U16
|
|
-
|
|
Slovenia-U16
SVN-U16
|
|
18 Aug 20:30 |
Montenegro-U16
|
|
-
|
|
Belgium-U16
BEL-U16
|
|
|
|
  |
NBL 1 - Men
|
|
|
|
|
18 Aug 05:30 |
Knox Raiders
Knox
|
|
-
|
|
Mackay Meteors
Mac
|
|
|
|
  |
NBL 1 - Women
|
|
|
|
|
18 Aug 03:00 |
Bendigo W
Bendi
|
|
49
-
97
FT
|
|
Waverley W
Wav W
|
|
|
|
  |
Liga Nacional
|
|
|
|
|
18 Aug 00:00 |
Diablos Rojos
|
|
-
|
|
El Calor de Cancun
|
|
18 Aug 00:15 |
Fuerza Regia
FRE
|
|
-
|
|
Lobos Plateados
|
|
18 Aug 02:15 |
Astros de Jalisco
AST
|
|
-
|
|
Plateros de Fresnillo
PLA
|
|
18 Aug 04:05 |
Mineros de Zacatecas
MIZ
|
|
-
|
|
Freseros de Irapuato
|
|
|
|
  |
BSN - Playoffs
|
|
|
|
|
18 Aug 02:00 |
Criollos de Caguas
|
|
-
|
|
Manatí Osos
MAN
|
|
|
|
  |
SuperLiga Profesional - Playoffs
|
|
|
|
|
18 Aug 00:00 |
Trotamundos de Carabobo
TDC
|
|
-
|
|
Gladiadores de Anzoátegui
GDA
|
|
18 Aug 01:00 |
Guaiqueríes de Margarita
GDM
|
|
-
|
|
Cocodrilos de Caracas
COC
|
|
|
|
  |
Liga Nacional - Final Group
|
|
|
|
|
18 Aug 01:30 |
Marineros Puerto Plata
MPP
|
|
-
|
|
Indios San Francisco
IND
|
|
18 Aug 02:00 |
Reales de La Vega
REA
|
|
-
|
|
Metros de Santiago
MET
|
|
18 Aug 02:00 |
Titanes del Licey
TIT
|
|
-
|
|
Cañeros del Este
CAÑ
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Republica Dominica Open - Santo Domingo
|
|
|
|
|
18 Aug 00:30 |
Andrade
Andrade
|
|
0
-
2
Finished
|
|
Dzumhur
Dzumhur
|
|
|
|
  |
WTA Tour Qualification - Tennis in The Land - Cleveland
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Minnen
Minnen
|
|
-
|
|
Bogdan
Bogdan
|
|
18 Aug 15:01 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Frey
Frey
|
|
18 Aug 15:02 |
Bouzas Maneiro
Bouzas Maneiro
|
|
-
|
|
Chong
Chong
|
|
18 Aug 15:03 |
Kalieva
Kalieva
|
|
-
|
|
Ishii
Ishii
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Jinan Open - Jinan
|
|
|
|
|
18 Aug 04:00 |
Bradshaw
Bradshaw
|
|
2
-
0
Finished
|
|
Ho
Ho
|
|
18 Aug 04:00 |
Philippov
Philippov
|
|
0
-
2
Finished
|
|
Bar Biryukov
Bar Biryukov
|
|
18 Aug 04:00 |
Agafonov
Agafonov
|
|
2
-
0
Finished
|
|
Liu
Liu
|
|
18 Aug 05:15 |
Shin
Shin
|
|
-
|
|
Winter
Winter
|
|
18 Aug 05:15 |
Pang
Pang
|
|
-
|
|
Mo
Mo
|
|
18 Aug 05:15 |
Bouzige
Bouzige
|
|
-
|
|
Chung
Chung
|
|
18 Aug 06:30 |
Dong
Dong
|
|
-
|
|
Trongcharoenchaikul
Trongcharoenchaikul
|
|
18 Aug 06:30 |
Smith
Smith
|
|
-
|
|
Watanabe
Watanabe
|
|
18 Aug 06:30 |
Li
Li
|
|
-
|
|
Nam
Nam
|
|
18 Aug 07:45 |
Huang
Huang
|
|
-
|
|
Zhukov
Zhukov
|
|
18 Aug 07:45 |
Chen
Chen
|
|
-
|
|
Nishiwaki
Nishiwaki
|
|
18 Aug 07:45 |
Shin
Shin
|
|
-
|
|
Wang
Wang
|
|
|
|
  |
ATP Tour Qualification - Winston-Salem Open -Winston Salem
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
18 Aug 15:01 |
Svajda
Svajda
|
|
-
|
|
Kumar
Kumar
|
|
18 Aug 15:02 |
Schoolkate
Schoolkate
|
|
-
|
|
Mejia
Mejia
|
|
18 Aug 15:03 |
Tien
Tien
|
|
-
|
|
Suresh
Suresh
|
|
|
|
  |
ATP Double - Cincinnati Open - Cincinnati
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
18 Aug 15:00 |
M.Granollers/H.Zeballos
M.Granollers/H.Zeballos
|
|
-
|
|
M.McDonald/A.Michelsen
M.McDonald/A.Michelsen
|
|
18 Aug 15:01 |
M.Arevalo/M.Pavic
M.Arevalo/M.Pavic
|
|
-
|
|
I.Dodig/J.Murray
I.Dodig/J.Murray
|
|
|
|
  |
WTA Double - Cincinnati Open - Cincinnati
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
Liga NB1
|
|
|
|
|
18 Aug 15:30 |
MOL Fehérvár
VID
|
|
-
|
|
Zalaegerszegi TE
ZAL
|
|
18 Aug 17:45 |
Paksi FC
PAK
|
|
-
|
|
Nyíregyháza Spartacus
NYI
|
|
18 Aug 20:00 |
Puskás Akadémia
PUS
|
|
-
|
|
MTK Budapest
MTK
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
18 Aug 18:00 |
Levadiakos
LEV
|
|
-
|
|
Kallithea
KAL
|
|
18 Aug 19:00 |
Panathinaikos
PAN
|
|
-
|
|
Asteras Tripolis
AST
|
|
18 Aug 19:30 |
Atromitos
ATR
|
|
-
|
|
Aris Thessalonikis
ARI
|
|
18 Aug 21:00 |
AEK Athens FC
AEK
|
|
-
|
|
OFI Crete
OFI
|
|
|
|
  |
NIFL Premiership
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Crusaders
CRU
|
|
-
|
|
Larne
LAR
|
|
|
|
  |
FAI Cup
|
|
|
|
|
18 Aug 17:00 |
Kerry FC
KFC
|
|
-
|
|
Bohemians
BOH
|
|
|
|
  |
USL
|
|
|
|
|
18 Aug 01:00 |
Hartford Athletic
HAT
|
|
-
|
|
Las Vegas Lights
LVL
|
|
18 Aug 01:00 |
Pittsburgh Riverhounds
PIT
|
|
-
|
|
Colorado Springs
COL
|
|
18 Aug 01:30 |
Rhode Island
|
|
-
|
|
Oakland Roots
OSC
|
|
18 Aug 01:30 |
Tampa Bay Rowdies
TAM
|
|
-
|
|
Loudoun United
LFC
|
|
18 Aug 02:00 |
Louisville City
LOU
|
|
-
|
|
Charleston Battery
BAT
|
|
18 Aug 02:30 |
Memphis 901
MFC
|
|
-
|
|
FC Tulsa
TUL
|
|
18 Aug 03:00 |
San Antonio FC
SAN
|
|
-
|
|
North Carolina FC
NOC
|
|
18 Aug 03:00 |
New Mexico United
NMU
|
|
-
|
|
Monterey Bay FC
MBF
|
|
18 Aug 04:00 |
Orange County
ORA
|
|
-
|
|
El Paso Locomotive
LFC
|
|
|
|
  |
Série D - Playoffs
|
|
|
|
|
18 Aug 20:30 |
Brasiliense
BRA
|
|
-
|
|
Brasil de Pelotas
PEL
|
|
18 Aug 21:00 |
Treze
TRZ
|
|
-
|
|
Altos
ALT
|
|
18 Aug 21:30 |
Anápolis
APO
|
|
-
|
|
Cianorte
CIA
|
|
18 Aug 23:30 |
Maringá
MGA
|
|
-
|
|
Portuguesa RJ
POR
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 16:30 |
El Dakhleya
DAK
|
|
-
|
|
National Bank of Egypt
NBE
|
|
18 Aug 16:30 |
Al Mokawloon Arab
MOK
|
|
-
|
|
Al Gounah
GOU
|
|
18 Aug 20:00 |
ZED FC
|
|
-
|
|
Ceramica Cleopatra
CCF
|
|
18 Aug 20:00 |
Al Ittihad
ITTI
|
|
-
|
|
Al Masry
MAS
|
|
|
|
  |
Liga Nacional Apertura
|
|
|
|
|
18 Aug 02:00 |
Comunicaciones
COM
|
|
-
|
|
Zacapa
|
|
18 Aug 04:00 |
Xelajú
XEL
|
|
-
|
|
Malacateco
MAL
|
|
18 Aug 23:00 |
Cobán Imperial
COB
|
|
-
|
|
Antigua GFC
ANT
|
|
|
|
  |
Primera División - Apertura
|
|
|
|
|
18 Aug 03:00 |
Isidro Metapán
IME
|
|
-
|
|
Municipal
MUN
|
|
18 Aug 23:00 |
11 Deportivo
ODA
|
|
-
|
|
Alianza FC
ALI
|
|
18 Aug 23:00 |
Fuerte San Francisco
|
|
-
|
|
Municipal Limeño
MUN
|
|
18 Aug 23:00 |
Deportivo Águila
AGU
|
|
-
|
|
Deportivo FAS
FAS
|
|
18 Aug 23:00 |
Deportivo Dragón
DRA
|
|
-
|
|
Cacahuatique
|
|
|
|
  |
Segunda División - Relegation Group
|
|
|
|
|
18 Aug 21:00 |
Deportivo Binacional
BIN
|
|
-
|
|
Moquegua
|
|
|
|
  |
Toto Cup Ligat ha'Al - Playoffs
|
|
|
|
|
18 Aug 19:00 |
Maccabi Tel Aviv
MTA
|
|
-
|
|
Bnei Sakhnin
BNS
|
|
|
|
  |
Canadian Premier League
|
|
|
|
|
18 Aug 00:00 |
Pacific FC
PFC
|
|
-
|
|
Atlético Ottawa
ATO
|
|
18 Aug 02:30 |
Valour FC
VFC
|
|
-
|
|
HFX Wanderers
WFC
|
|
|
|
  |
Toto Cup Ligat ha'Al - Placements
|
|
|
|
|
18 Aug 18:30 |
Hapoel Haifa
HHA
|
|
-
|
|
FC Ashdod
FCA
|
|
18 Aug 18:45 |
Hapoel Be'er Sheva
HBS
|
|
-
|
|
Ironi Tiberias
ITIB
|
|
|
|
  |
Div 1 Norra, dam
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Bergnäsets AIK W
|
|
-
|
|
Heffnersklubbans BK W
|
|
18 Aug 13:00 |
Team TG FF W
TGFF
|
|
-
|
|
Sollentuna FK W
|
|
18 Aug 13:00 |
Luleå Fotboll DFF W
LFDF
|
|
-
|
|
Sandvikens IF W
|
|
|
|
  |
Div 1 Mellersta, dam
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
Husqvarna FF W
HUS
|
|
-
|
|
Smedby AIS W
SAIS
|
|
18 Aug 16:00 |
Värmdö IF W
|
|
-
|
|
Tyresö FF W
TYR
|
|
18 Aug 17:00 |
P18 IK W
|
|
-
|
|
Gideonsbergs IF W
GID
|
|
|
|
  |
Div 1 Södra, dam
|
|
|
|
|
18 Aug 13:00 |
IFK Göteborg W
|
|
-
|
|
Älmhults IF W
ÄLM
|
|
18 Aug 13:00 |
Eskilsminne IF W
|
|
-
|
|
FC Rosengård 1917 W
|
|
18 Aug 16:00 |
IFK Örby W
|
|
-
|
|
Onsala BK W
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 1
|
|
|
|
|
18 Aug 15:00 |
Alania 2
|
|
-
|
|
Astrakhan
ASTRA
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 2
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
Irkutsk
|
|
-
|
|
FC Vologda
VOLOG
|
|
18 Aug 13:00 |
Torpedo Vladimir
TORP
|
|
-
|
|
Zvezda St. Peterburg
ZSPb
|
|
18 Aug 14:30 |
Yenisey 2
|
|
-
|
|
Rodina Moscow U21
|
|
18 Aug 15:00 |
FC Tver
|
|
-
|
|
Baltika 2
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 3
|
|
|
|
|
18 Aug 12:00 |
FK Strogino Moscow
STROG
|
|
-
|
|
Khimki 2
FCKII
|
|
18 Aug 15:00 |
Kosmos
|
|
-
|
|
FC Kolomna
KOL
|
|
18 Aug 15:00 |
FC Ryazan
RZN
|
|
-
|
|
Sakhalin
|
|
18 Aug 16:00 |
FK Kvant Obninsk
FKKO
|
|
-
|
|
Kompozit
|
|
18 Aug 16:00 |
Oryol
|
|
-
|
|
Zenit Penza
ZPZ
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Svealand
|
|
|
|
|
18 Aug 13:30 |
Eneby BK
EBK
|
|
-
|
|
Rynninge IK
RIK
|
|
|
|
  |
Federal A - Losers stage
|
|
|
|
|
18 Aug 20:00 |
Def. de Pronunciamiento
PRO
|
|
-
|
|
Sarmiento de Resistencia
SRE
|
|
18 Aug 20:00 |
Círculo Deportivo
CNO
|
|
-
|
|
Deportivo Rincón
RIN
|
|
18 Aug 20:30 |
Cipolletti
CIP
|
|
-
|
|
Huracán Las Heras
HLH
|
|
18 Aug 20:30 |
Gimnasia Concepción
GIC
|
|
-
|
|
Juventud Antoniana
JAN
|
|
18 Aug 20:30 |
Sol de Mayo
SOL
|
|
-
|
|
San Martín Mendoza
SanMaMe
|
|
18 Aug 20:45 |
Juventud U San Luis
JSL
|
|
-
|
|
Ferro General Pico
FGP
|
|
18 Aug 21:00 |
Douglas Haig
DOU
|
|
-
|
|
Crucero del Norte
CRU
|
|
18 Aug 21:00 |
El Linqueño de Lincoln
CAL
|
|
-
|
|
Independiente Chivilcoy
CHI
|
|
|
|
  |
Torneo Federal - Winners stage
|
|
|
|
|
18 Aug 16:00 |
Santamarina
SAN
|
|
-
|
|
Kimberley
|
|
18 Aug 19:30 |
9 de Julio Rafaela
RAF
|
|
-
|
|
Atenas de Río Cuarto
SprtvAte
|
|
18 Aug 20:00 |
Germinal de Rawson
CAG
|
|
-
|
|
Deportivo Camioneros
CAM
|
|
18 Aug 20:10 |
Olimpo
OLI
|
|
-
|
|
Villa Mitre BB
VMI
|
|
18 Aug 21:00 |
Sol de América Formosa
SOL
|
|
-
|
|
Sportivo Las Parejas
SLP
|
|
18 Aug 22:00 |
Central Norte
CNO
|
|
-
|
|
Sportivo Belgrano
SPB
|
|
|
|
  |
Segunda División - Championship Group
|
|
|
|
|
18 Aug 20:15 |
San Marcos
|
|
-
|
|
Ayacucho FC
AYA
|
|
18 Aug 22:15 |
Pirata FC
PFC
|
|
-
|
|
Comerciantes Unidos
COM
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour Qualification - Izida by Genesis Trading Cup - Dobrich
|
|
|
|
|
18 Aug 09:00 |
Kirov
Kirov
|
|
-
|
|
Basic
Basic
|
|
18 Aug 09:00 |
Ivanov
Ivanov
|
|
-
|
|
Wiedenmann
Wiedenmann
|
|
18 Aug 09:00 |
Pichler
Pichler
|
|
-
|
|
Zielinski
Zielinski
|
|
18 Aug 11:00 |
Purtseladze
Purtseladze
|
|
-
|
|
Basel
Basel
|
|
18 Aug 11:00 |
Donski
Donski
|
|
-
|
|
Tkemaladze
Tkemaladze
|
|
18 Aug 11:00 |
Gima
Gima
|
|
-
|
|
Nedelchev
Nedelchev
|
|
18 Aug 14:00 |
Ilkel
Ilkel
|
|
-
|
|
Dinev
Dinev
|
|
18 Aug 14:00 |
Orlov
Orlov
|
|
-
|
|
Donev
Donev
|
|
18 Aug 14:00 |
Ambrogi
Ambrogi
|
|
-
|
|
Cigarran
Cigarran
|
|
18 Aug 16:00 |
Zhu
Zhu
|
|
-
|
|
Negritu
Negritu
|
|
18 Aug 16:00 |
Lazarov
Lazarov
|
|
-
|
|
Stater
Stater
|
|
18 Aug 16:00 |
Britto
Britto
|
|
-
|
|
Martin
Martin
|
|
|
|
  |
Bayernliga Nord
|
|
|
|
|
18 Aug 14:00 |
FC Ingolstadt 04 Am.
Ingl04Am.
|
|
-
|
|
FC Eintracht Münchberg
|
|
18 Aug 14:00 |
TSV Neudrossenfeld
Neudr
|
|
-
|
|
SSV Jahn Regensburg II
JRegII
|
|