Romania - Liga I - Relegation Group - 2024
-
4
-
Date Time Team Result Team 12 Apr 16:30 UTA Arad UTA 1 - 3 AFC Hermannstadt HER 13 Apr 16:00 FC Voluntari VOL 1 - 1 Otelul Galati OTE 13 Apr 20:30 Universitatea Cluj UCL 1 - 2 Petrolul Ploiesti PPO 14 Apr 12:30 FC Botosani BOT 4 - 1 FC U Craiova FCUC 14 Apr 17:15 Dinamo Bucuresti DIN 1 - 0 ACSM Politehnica Iasi IAS -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Mar 16:30 Universitatea Cluj UCL 3 - 0 FC Botosani BOT 16 Mar 16:00 Otelul Galati OTE 1 - 0 ACSM Politehnica Iasi IAS 17 Mar 17:15 AFC Hermannstadt HER 3 - 0 Dinamo Bucuresti DIN 18 Mar 16:30 UTA Arad UTA 4 - 3 FC Voluntari VOL 18 Mar 19:30 Petrolul Ploiesti PPO 1 - 0 FC U Craiova FCUC -
Final
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 May 19:00 FC Botosani BOT 1 - 0 CS Mioveni MIO 20 May 19:00 Dinamo Bucuresti DIN 2 - 0 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc FKC 24 May 19:00 CS Mioveni MIO 0 - 1 FC Botosani BOT 27 May 19:00 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc FKC 0 - 0 Dinamo Bucuresti DIN -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 12 May 20:30 Dinamo Bucuresti DIN 2 - 0 UTA Arad UTA 12 May 20:30 FC Voluntari VOL 0 - 1 Universitatea Cluj UCL 12 May 20:30 Otelul Galati OTE 2 - 0 FC Botosani BOT 12 May 20:30 ACSM Politehnica Iasi IAS 2 - 0 Petrolul Ploiesti PPO 12 May 20:30 FC U Craiova FCUC 1 - 3 AFC Hermannstadt HER -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Mar 16:30 FC Voluntari VOL 1 - 0 AFC Hermannstadt HER 30 Mar 14:45 FC Botosani BOT 2 - 1 ACSM Politehnica Iasi IAS 30 Mar 17:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 0 UTA Arad UTA 31 Mar 13:00 FC U Craiova FCUC 1 - 2 Otelul Galati OTE 1 Apr 19:30 Dinamo Bucuresti DIN 1 - 1 Petrolul Ploiesti PPO -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Apr 16:00 FC Voluntari VOL 0 - 0 FC U Craiova FCUC 23 Apr 18:30 FC Botosani BOT 2 - 1 Dinamo Bucuresti DIN 24 Apr 15:45 Universitatea Cluj UCL 1 - 0 ACSM Politehnica Iasi IAS 25 Apr 15:45 UTA Arad UTA 3 - 1 Otelul Galati OTE 25 Apr 18:00 AFC Hermannstadt HER 2 - 0 Petrolul Ploiesti PPO -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Apr 16:30 AFC Hermannstadt HER 1 - 1 FC Botosani BOT 20 Apr 14:00 ACSM Politehnica Iasi IAS 3 - 1 FC Voluntari VOL 20 Apr 16:30 FC U Craiova FCUC 1 - 1 Dinamo Bucuresti DIN 21 Apr 15:00 Otelul Galati OTE 1 - 0 Universitatea Cluj UCL 22 Apr 18:00 Petrolul Ploiesti PPO 1 - 1 UTA Arad UTA -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Apr 19:00 Dinamo Bucuresti DIN 1 - 1 FC Voluntari VOL 27 Apr 16:30 FC U Craiova FCUC 3 - 2 Universitatea Cluj UCL 28 Apr 12:30 Otelul Galati OTE 1 - 0 AFC Hermannstadt HER 28 Apr 17:15 ACSM Politehnica Iasi IAS 0 - 2 UTA Arad UTA 29 Apr 16:30 Petrolul Ploiesti PPO 1 - 2 FC Botosani BOT -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 4 May 13:30 FC Botosani BOT 0 - 0 FC Voluntari VOL 4 May 19:00 Universitatea Cluj UCL 3 - 3 Dinamo Bucuresti DIN 5 May 14:30 Petrolul Ploiesti PPO 2 - 1 Otelul Galati OTE 6 May 14:00 AFC Hermannstadt HER 0 - 1 ACSM Politehnica Iasi IAS 6 May 17:00 UTA Arad UTA 3 - 1 FC U Craiova FCUC -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Apr 16:30 UTA Arad UTA 1 - 0 FC Botosani BOT 6 Apr 16:30 Petrolul Ploiesti PPO 0 - 4 FC Voluntari VOL 7 Apr 13:30 AFC Hermannstadt HER 1 - 1 Universitatea Cluj UCL 8 Apr 16:30 ACSM Politehnica Iasi IAS 0 - 0 FC U Craiova FCUC 8 Apr 19:30 Otelul Galati OTE 1 - 0 Dinamo Bucuresti DIN