International - European Championship - Qualification - 2024
-
Group A
-
Date Time Team Result Team 25 Mar 15:00 Scotland SCO 3 - 0 Cyprus CYP 25 Mar 20:45 Spain ESP 3 - 0 Norway NOR 28 Mar 18:00 Georgia GEO 1 - 1 Norway NOR 28 Mar 20:45 Scotland SCO 2 - 0 Spain ESP 17 Jun 18:00 Norway NOR 1 - 2 Scotland SCO 17 Jun 20:45 Cyprus CYP 1 - 2 Georgia GEO 20 Jun 20:45 Norway NOR 3 - 1 Cyprus CYP 20 Jun 20:45 Scotland SCO 2 - 0 Georgia GEO 8 Sep 18:00 Georgia GEO 1 - 7 Spain ESP 8 Sep 20:45 Cyprus CYP 0 - 3 Scotland SCO 12 Sep 20:45 Norway NOR 2 - 1 Georgia GEO 12 Sep 20:45 Spain ESP 6 - 0 Cyprus CYP 12 Oct 20:45 Cyprus CYP 0 - 4 Norway NOR 12 Oct 20:45 Spain ESP 2 - 0 Scotland SCO 15 Oct 15:00 Georgia GEO 4 - 0 Cyprus CYP 15 Oct 20:45 Norway NOR 0 - 1 Spain ESP 16 Nov 18:00 Georgia GEO 2 - 2 Scotland SCO 16 Nov 18:00 Cyprus CYP 1 - 3 Spain ESP 19 Nov 20:45 Scotland SCO 3 - 3 Norway NOR 19 Nov 20:45 Spain ESP 3 - 1 Georgia GEO -
Group B
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Mar 20:45 France FRA 4 - 0 Netherlands NED 24 Mar 20:45 Gibraltar GIB 0 - 3 Greece GRE 27 Mar 20:45 Republic of Ireland IRL 0 - 1 France FRA 27 Mar 20:45 Netherlands NED 3 - 0 Gibraltar GIB 16 Jun 20:45 Gibraltar GIB 0 - 3 France FRA 16 Jun 20:45 Greece GRE 2 - 1 Republic of Ireland IRL 19 Jun 20:45 France FRA 1 - 0 Greece GRE 19 Jun 20:45 Republic of Ireland IRL 3 - 0 Gibraltar GIB 7 Sep 20:45 France FRA 2 - 0 Republic of Ireland IRL 7 Sep 20:45 Netherlands NED 3 - 0 Greece GRE 10 Sep 20:45 Greece GRE 5 - 0 Gibraltar GIB 10 Sep 20:45 Republic of Ireland IRL 1 - 2 Netherlands NED 13 Oct 20:45 Republic of Ireland IRL 0 - 2 Greece GRE 13 Oct 20:45 Netherlands NED 1 - 2 France FRA 16 Oct 20:45 Gibraltar GIB 0 - 4 Republic of Ireland IRL 16 Oct 20:45 Greece GRE 0 - 1 Netherlands NED 18 Nov 20:45 France FRA 14 - 0 Gibraltar GIB 18 Nov 20:45 Netherlands NED 1 - 0 Republic of Ireland IRL 21 Nov 20:45 Gibraltar GIB 0 - 6 Netherlands NED 21 Nov 20:45 Greece GRE 2 - 2 France FRA -
Group C
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Mar 20:45 Italy ITA 1 - 2 England ENG 23 Mar 20:45 North Macedonia MKD 2 - 1 Malta MLT 26 Mar 18:00 England ENG 2 - 0 Ukraine UKR 26 Mar 20:45 Malta MLT 0 - 2 Italy ITA 16 Jun 20:45 Malta MLT 0 - 4 England ENG 16 Jun 20:45 North Macedonia MKD 2 - 3 Ukraine UKR 19 Jun 18:00 Ukraine UKR 1 - 0 Malta MLT 19 Jun 20:45 England ENG 7 - 0 North Macedonia MKD 9 Sep 18:00 Ukraine UKR 1 - 1 England ENG 9 Sep 20:45 North Macedonia MKD 1 - 1 Italy ITA 12 Sep 20:45 Italy ITA 2 - 1 Ukraine UKR 12 Sep 20:45 Malta MLT 0 - 2 North Macedonia MKD 14 Oct 15:00 Ukraine UKR 2 - 0 North Macedonia MKD 14 Oct 20:45 Italy ITA 4 - 0 Malta MLT 17 Oct 20:45 England ENG 3 - 1 Italy ITA 17 Oct 20:45 Malta MLT 1 - 3 Ukraine UKR 17 Nov 20:45 England ENG 2 - 0 Malta MLT 17 Nov 20:45 Italy ITA 5 - 2 North Macedonia MKD 20 Nov 20:45 North Macedonia MKD 1 - 1 England ENG 20 Nov 20:45 Ukraine UKR 0 - 0 Italy ITA -
Group D
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 Mar 18:00 Armenia ARM 1 - 2 Turkey TUR 25 Mar 20:45 Croatia CRO 1 - 1 Wales WAL 28 Mar 20:45 Turkey TUR 0 - 2 Croatia CRO 28 Mar 20:45 Wales WAL 1 - 0 Latvia LVA 16 Jun 20:45 Latvia LVA 2 - 3 Turkey TUR 16 Jun 20:45 Wales WAL 2 - 4 Armenia ARM 19 Jun 18:00 Armenia ARM 2 - 1 Latvia LVA 19 Jun 20:45 Turkey TUR 2 - 0 Wales WAL 8 Sep 20:45 Croatia CRO 5 - 0 Latvia LVA 8 Sep 20:45 Turkey TUR 1 - 1 Armenia ARM 11 Sep 18:00 Armenia ARM 0 - 1 Croatia CRO 11 Sep 20:45 Latvia LVA 0 - 2 Wales WAL 12 Oct 18:00 Latvia LVA 2 - 0 Armenia ARM 12 Oct 20:45 Croatia CRO 0 - 1 Turkey TUR 15 Oct 20:45 Turkey TUR 4 - 0 Latvia LVA 15 Oct 20:45 Wales WAL 2 - 1 Croatia CRO 18 Nov 15:00 Armenia ARM 1 - 1 Wales WAL 18 Nov 18:00 Latvia LVA 0 - 2 Croatia CRO 21 Nov 20:45 Croatia CRO 1 - 0 Armenia ARM 21 Nov 20:45 Wales WAL 1 - 1 Turkey TUR -
Group E
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Mar 20:45 Czech Republic CZE 3 - 1 Poland POL 24 Mar 20:45 Moldova MDA 1 - 1 Faroe Islands FRO 27 Mar 20:45 Moldova MDA 0 - 0 Czech Republic CZE 27 Mar 20:45 Poland POL 1 - 0 Albania ALB 17 Jun 20:45 Albania ALB 2 - 0 Moldova MDA 17 Jun 20:45 Faroe Islands FRO 0 - 3 Czech Republic CZE 20 Jun 20:45 Faroe Islands FRO 1 - 3 Albania ALB 20 Jun 20:45 Moldova MDA 3 - 2 Poland POL 7 Sep 20:45 Czech Republic CZE 1 - 1 Albania ALB 7 Sep 20:45 Poland POL 2 - 0 Faroe Islands FRO 10 Sep 18:00 Faroe Islands FRO 0 - 1 Moldova MDA 10 Sep 20:45 Albania ALB 2 - 0 Poland POL 12 Oct 20:45 Albania ALB 3 - 0 Czech Republic CZE 12 Oct 20:45 Faroe Islands FRO 0 - 2 Poland POL 15 Oct 18:00 Czech Republic CZE 1 - 0 Faroe Islands FRO 15 Oct 20:45 Poland POL 1 - 1 Moldova MDA 17 Nov 18:00 Moldova MDA 1 - 1 Albania ALB 17 Nov 20:45 Poland POL 1 - 1 Czech Republic CZE 20 Nov 20:45 Albania ALB 0 - 0 Faroe Islands FRO 20 Nov 20:45 Czech Republic CZE 3 - 0 Moldova MDA -
Group F
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Mar 20:45 Austria AUT 4 - 1 Azerbaijan AZE 24 Mar 20:45 Sweden SWE 0 - 3 Belgium BEL 27 Mar 20:45 Austria AUT 2 - 1 Estonia EST 27 Mar 20:45 Sweden SWE 5 - 0 Azerbaijan AZE 17 Jun 18:00 Azerbaijan AZE 1 - 1 Estonia EST 17 Jun 20:45 Belgium BEL 1 - 1 Austria AUT 20 Jun 20:45 Austria AUT 2 - 0 Sweden SWE 20 Jun 20:45 Estonia EST 0 - 3 Belgium BEL 9 Sep 15:00 Azerbaijan AZE 0 - 1 Belgium BEL 9 Sep 18:00 Estonia EST 0 - 5 Sweden SWE 12 Sep 20:45 Belgium BEL 5 - 0 Estonia EST 12 Sep 20:45 Sweden SWE 1 - 3 Austria AUT 13 Oct 18:00 Estonia EST 0 - 2 Azerbaijan AZE 13 Oct 20:45 Austria AUT 2 - 3 Belgium BEL 16 Oct 18:00 Azerbaijan AZE 0 - 1 Austria AUT 16 Oct 20:45 Belgium BEL 1 - 1 Sweden SWE 16 Nov 18:00 Azerbaijan AZE 3 - 0 Sweden SWE 16 Nov 18:00 Estonia EST 0 - 2 Austria AUT 19 Nov 18:00 Belgium BEL 5 - 0 Azerbaijan AZE 19 Nov 18:00 Sweden SWE 2 - 0 Estonia EST -
Group G
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Mar 18:00 Bulgaria BUL 0 - 1 Montenegro MNE 24 Mar 20:45 Serbia SRB 2 - 0 Lithuania LTU 27 Mar 20:45 Hungary HUN 3 - 0 Bulgaria BUL 27 Mar 20:45 Montenegro MNE 0 - 2 Serbia SRB 17 Jun 15:00 Lithuania LTU 1 - 1 Bulgaria BUL 17 Jun 18:00 Montenegro MNE 0 - 0 Hungary HUN 20 Jun 20:45 Bulgaria BUL 1 - 1 Serbia SRB 20 Jun 20:45 Hungary HUN 2 - 0 Lithuania LTU 7 Sep 18:00 Lithuania LTU 2 - 2 Montenegro MNE 7 Sep 20:45 Serbia SRB 1 - 2 Hungary HUN 10 Sep 18:00 Montenegro MNE 2 - 1 Bulgaria BUL 10 Sep 20:45 Lithuania LTU 1 - 3 Serbia SRB 14 Oct 18:00 Bulgaria BUL 0 - 2 Lithuania LTU 14 Oct 20:45 Hungary HUN 2 - 1 Serbia SRB 17 Oct 20:45 Lithuania LTU 2 - 2 Hungary HUN 17 Oct 20:45 Serbia SRB 3 - 1 Montenegro MNE 16 Nov 18:00 Bulgaria BUL 2 - 2 Hungary HUN 16 Nov 20:45 Montenegro MNE 2 - 0 Lithuania LTU 19 Nov 15:00 Hungary HUN 3 - 1 Montenegro MNE 19 Nov 15:00 Serbia SRB 2 - 2 Bulgaria BUL -
Group H
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Mar 16:00 Kazakhstan KAZ 1 - 2 Slovenia SVN 23 Mar 20:45 Denmark DEN 3 - 1 Finland FIN 23 Mar 20:45 San Marino SMR 0 - 2 Northern Ireland NIR 26 Mar 15:00 Kazakhstan KAZ 3 - 2 Denmark DEN 26 Mar 18:00 Slovenia SVN 2 - 0 San Marino SMR 26 Mar 20:45 Northern Ireland NIR 0 - 1 Finland FIN 16 Jun 18:00 Finland FIN 2 - 0 Slovenia SVN 16 Jun 20:45 Denmark DEN 1 - 0 Northern Ireland NIR 16 Jun 20:45 San Marino SMR 0 - 3 Kazakhstan KAZ 19 Jun 18:00 Finland FIN 6 - 0 San Marino SMR 19 Jun 20:45 Northern Ireland NIR 0 - 1 Kazakhstan KAZ 19 Jun 20:45 Slovenia SVN 1 - 1 Denmark DEN 7 Sep 16:00 Kazakhstan KAZ 0 - 1 Finland FIN 7 Sep 20:45 Denmark DEN 4 - 0 San Marino SMR 7 Sep 20:45 Slovenia SVN 4 - 2 Northern Ireland NIR 10 Sep 15:00 Kazakhstan KAZ 1 - 0 Northern Ireland NIR 10 Sep 18:00 Finland FIN 0 - 1 Denmark DEN 10 Sep 20:45 San Marino SMR 0 - 4 Slovenia SVN 14 Oct 15:00 Northern Ireland NIR 3 - 0 San Marino SMR 14 Oct 18:00 Slovenia SVN 3 - 0 Finland FIN 14 Oct 20:45 Denmark DEN 3 - 1 Kazakhstan KAZ 17 Oct 18:00 Finland FIN 1 - 2 Kazakhstan KAZ 17 Oct 20:45 Northern Ireland NIR 0 - 1 Slovenia SVN 17 Oct 20:45 San Marino SMR 1 - 2 Denmark DEN 17 Nov 16:00 Kazakhstan KAZ 3 - 1 San Marino SMR 17 Nov 18:00 Finland FIN 4 - 0 Northern Ireland NIR 17 Nov 20:45 Denmark DEN 2 - 1 Slovenia SVN 20 Nov 20:45 Northern Ireland NIR 2 - 0 Denmark DEN 20 Nov 20:45 San Marino SMR 1 - 2 Finland FIN 20 Nov 20:45 Slovenia SVN 2 - 1 Kazakhstan KAZ -
Group I
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 Mar 18:00 Belarus BLR 0 - 5 Switzerland SUI 25 Mar 18:00 Israel ISR 1 - 1 Kosovo Kosovo 25 Mar 20:45 Andorra AND 0 - 2 Romania ROU 28 Mar 20:45 Kosovo Kosovo 1 - 1 Andorra AND 28 Mar 20:45 Romania ROU 2 - 1 Belarus BLR 28 Mar 20:45 Switzerland SUI 3 - 0 Israel ISR 16 Jun 20:45 Andorra AND 1 - 2 Switzerland SUI 16 Jun 20:45 Belarus BLR 1 - 2 Israel ISR 16 Jun 20:45 Kosovo Kosovo 0 - 0 Romania ROU 19 Jun 20:45 Belarus BLR 2 - 1 Kosovo Kosovo 19 Jun 20:45 Israel ISR 2 - 1 Andorra AND 19 Jun 20:45 Switzerland SUI 2 - 2 Romania ROU 9 Sep 18:00 Andorra AND 0 - 0 Belarus BLR 9 Sep 20:45 Kosovo Kosovo 2 - 2 Switzerland SUI 9 Sep 20:45 Romania ROU 1 - 1 Israel ISR 12 Sep 20:45 Israel ISR 1 - 0 Belarus BLR 12 Sep 20:45 Romania ROU 2 - 0 Kosovo Kosovo 12 Sep 20:45 Switzerland SUI 3 - 0 Andorra AND 12 Oct 20:45 Andorra AND 0 - 3 Kosovo Kosovo 12 Oct 20:45 Belarus BLR 0 - 0 Romania ROU 15 Oct 18:00 Switzerland SUI 3 - 3 Belarus BLR 15 Oct 20:45 Romania ROU 4 - 0 Andorra AND 12 Nov 20:45 Kosovo Kosovo 1 - 0 Israel ISR 15 Nov 20:45 Israel ISR 1 - 1 Switzerland SUI 18 Nov 18:00 Belarus BLR 1 - 0 Andorra AND 18 Nov 20:45 Israel ISR 1 - 2 Romania ROU 18 Nov 20:45 Switzerland SUI 1 - 1 Kosovo Kosovo 21 Nov 20:45 Andorra AND 0 - 2 Israel ISR 21 Nov 20:45 Kosovo Kosovo 0 - 1 Belarus BLR 21 Nov 20:45 Romania ROU 1 - 0 Switzerland SUI -
Group J
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Mar 20:45 Bosnia-Herzegovina BIS 3 - 0 Iceland ISL 23 Mar 20:45 Portugal POR 4 - 0 Liechtenstein LIE 23 Mar 20:45 Slovakia SVK 0 - 0 Luxembourg LUX 26 Mar 18:00 Liechtenstein LIE 0 - 7 Iceland ISL 26 Mar 20:45 Luxembourg LUX 0 - 6 Portugal POR 26 Mar 20:45 Slovakia SVK 2 - 0 Bosnia-Herzegovina BIS 17 Jun 15:00 Luxembourg LUX 2 - 0 Liechtenstein LIE 17 Jun 20:45 Iceland ISL 1 - 2 Slovakia SVK 17 Jun 20:45 Portugal POR 3 - 0 Bosnia-Herzegovina BIS 20 Jun 20:45 Bosnia-Herzegovina BIS 0 - 2 Luxembourg LUX 20 Jun 20:45 Iceland ISL 0 - 1 Portugal POR 20 Jun 20:45 Liechtenstein LIE 0 - 1 Slovakia SVK 8 Sep 20:45 Bosnia-Herzegovina BIS 2 - 1 Liechtenstein LIE 8 Sep 20:45 Luxembourg LUX 3 - 1 Iceland ISL 8 Sep 20:45 Slovakia SVK 0 - 1 Portugal POR 11 Sep 20:45 Iceland ISL 1 - 0 Bosnia-Herzegovina BIS 11 Sep 20:45 Portugal POR 9 - 0 Luxembourg LUX 11 Sep 20:45 Slovakia SVK 3 - 0 Liechtenstein LIE 13 Oct 20:45 Iceland ISL 1 - 1 Luxembourg LUX 13 Oct 20:45 Liechtenstein LIE 0 - 2 Bosnia-Herzegovina BIS 13 Oct 20:45 Portugal POR 3 - 2 Slovakia SVK 16 Oct 20:45 Bosnia-Herzegovina BIS 0 - 5 Portugal POR 16 Oct 20:45 Iceland ISL 4 - 0 Liechtenstein LIE 16 Oct 20:45 Luxembourg LUX 0 - 1 Slovakia SVK 16 Nov 20:45 Liechtenstein LIE 0 - 2 Portugal POR 16 Nov 20:45 Luxembourg LUX 4 - 1 Bosnia-Herzegovina BIS 16 Nov 20:45 Slovakia SVK 4 - 2 Iceland ISL 19 Nov 20:45 Bosnia-Herzegovina BIS 1 - 2 Slovakia SVK 19 Nov 20:45 Liechtenstein LIE 0 - 1 Luxembourg LUX 19 Nov 20:45 Portugal POR 2 - 0 Iceland ISL