Belarus - Premier League - 2024
-
15
-
Date Time Team Result Team 4 Jul 19:00 Dinamo Minsk DMNSK 1 - 0 Dynamo Brest BRES 5 Jul 20:00 Zhodino TORP 3 - 0 Slavia Mozyr SLA 6 Jul 16:00 Smorgon SMOR 0 - 0 BATE BATE Brsv 6 Jul 18:00 Vitebsk VIT 0 - 1 Isloch MIN 6 Jul 20:00 FC Gomel GOML 5 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 7 Jul 15:00 FC Minsk MINS 0 - 2 Neman GROD 7 Jul 17:00 Naftan Novopolotsk NOV 1 - 4 Slutsk SLUT 7 Jul 19:00 FC Dnepr Mogilev MOG 2 - 3 Shakhtyor Soligorsk SOL -
29
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Nov 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - BATE BATE Brsv 23 Nov 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - Isloch MIN 23 Nov 17:00 FC Gomel GOML - Slavia Mozyr SLA 23 Nov 17:00 FC Minsk MINS - Slutsk SLUT 23 Nov 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 23 Nov 17:00 Smorgon SMOR - Neman GROD 23 Nov 17:00 Vitebsk VIT - Dynamo Brest BRES 23 Nov 17:00 Zhodino TORP - Shakhtyor Soligorsk SOL -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Sep 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - Smorgon SMOR 21 Sep 17:00 Dynamo Brest BRES - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 21 Sep 17:00 FC Gomel GOML - Naftan Novopolotsk NOV 21 Sep 17:00 Isloch MIN - BATE BATE Brsv 21 Sep 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - Neman GROD 21 Sep 17:00 Slavia Mozyr SLA - Slutsk SLUT 21 Sep 17:00 Vitebsk VIT - Dinamo Minsk DMNSK 21 Sep 17:00 Zhodino TORP - FC Minsk MINS -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 May 18:00 Vitebsk VIT 0 - 1 Smorgon SMOR 10 May 20:00 FC Dnepr Mogilev MOG 1 - 1 FC Minsk MINS 11 May 16:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 1 - 0 Slutsk SLUT 11 May 18:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 1 - 3 BATE BATE Brsv 11 May 20:00 Dynamo Brest BRES 1 - 1 FC Gomel GOML 12 May 15:00 Isloch MIN 0 - 1 Dinamo Minsk DMNSK 12 May 17:00 Zhodino TORP 2 - 1 Naftan Novopolotsk NOV 12 May 19:00 Slavia Mozyr SLA 0 - 1 Neman GROD -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Mar 15:00 Isloch MIN 1 - 1 Dynamo Brest BRES 15 Mar 17:00 Slavia Mozyr SLA 2 - 0 FC Dnepr Mogilev MOG 16 Mar 11:00 FC Minsk MINS 0 - 1 BATE BATE Brsv 16 Mar 13:00 Neman GROD 2 - 1 Naftan Novopolotsk NOV 16 Mar 15:00 Dinamo Minsk DMNSK 5 - 0 Smorgon SMOR 17 Mar 11:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 0 - 1 Zhodino TORP 17 Mar 13:00 Slutsk SLUT 1 - 1 FC Gomel GOML 17 Mar 15:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 1 - 0 Vitebsk VIT -
30
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 Nov 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - FC Gomel GOML 30 Nov 17:00 BATE BATE Brsv - Smorgon SMOR 30 Nov 17:00 Dynamo Brest BRES - Dinamo Minsk DMNSK 30 Nov 17:00 Isloch MIN - Vitebsk VIT 30 Nov 17:00 Neman GROD - FC Minsk MINS 30 Nov 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - FC Dnepr Mogilev MOG 30 Nov 17:00 Slavia Mozyr SLA - Zhodino TORP 30 Nov 17:00 Slutsk SLUT - Naftan Novopolotsk NOV -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Sep 17:00 BATE BATE Brsv - Shakhtyor Soligorsk SOL 28 Sep 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - Isloch MIN 28 Sep 17:00 FC Gomel GOML - Dynamo Brest BRES 28 Sep 17:00 FC Minsk MINS - FC Dnepr Mogilev MOG 28 Sep 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - Zhodino TORP 28 Sep 17:00 Neman GROD - Slavia Mozyr SLA 28 Sep 17:00 Slutsk SLUT - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 28 Sep 17:00 Smorgon SMOR - Vitebsk VIT -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Aug 17:30 Vitebsk VIT 2 - 1 Shakhtyor Soligorsk SOL 2 Aug 19:30 BATE BATE Brsv 0 - 1 FC Minsk MINS 3 Aug 15:30 FC Gomel GOML 1 - 2 Slutsk SLUT 3 Aug 19:00 FC Dnepr Mogilev MOG 1 - 2 Slavia Mozyr SLA 4 Aug 16:30 Dynamo Brest BRES 3 - 2 Isloch MIN 4 Aug 18:30 Zhodino TORP 1 - 1 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Mar 15:00 FC Dnepr Mogilev MOG 0 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 29 Mar 17:00 Dynamo Brest BRES 4 - 1 Smorgon SMOR 30 Mar 12:00 Naftan Novopolotsk NOV 0 - 0 BATE BATE Brsv 30 Mar 14:00 Vitebsk VIT 2 - 3 Slavia Mozyr SLA 30 Mar 16:00 Isloch MIN 0 - 0 Shakhtyor Soligorsk SOL 31 Mar 12:00 FC Gomel GOML 2 - 3 Neman GROD 31 Mar 14:00 Zhodino TORP 1 - 0 Slutsk SLUT 31 Mar 16:00 FC Minsk MINS 0 - 0 Dinamo Minsk DMNSK -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 May 17:50 Smorgon SMOR 1 - 1 Isloch MIN 16 May 19:45 Neman GROD 1 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 17 May 17:55 Slutsk SLUT 1 - 4 Dynamo Brest BRES 17 May 19:30 BATE BATE Brsv 1 - 0 Slavia Mozyr SLA 18 May 15:00 Naftan Novopolotsk NOV 2 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 18 May 17:00 FC Minsk MINS 1 - 2 Vitebsk VIT 18 May 20:00 FC Gomel GOML 0 - 0 Zhodino TORP 19 May 19:00 Dinamo Minsk DMNSK 3 - 2 Shakhtyor Soligorsk SOL -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Apr 16:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 1 - 1 Vitebsk VIT 5 Apr 18:00 FC Minsk MINS 2 - 3 Smorgon SMOR 6 Apr 13:00 Slutsk SLUT 0 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 6 Apr 15:00 BATE BATE Brsv 1 - 3 FC Gomel GOML 6 Apr 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 0 - 4 Dynamo Brest BRES 7 Apr 13:00 Slavia Mozyr SLA 2 - 1 Isloch MIN 7 Apr 15:00 Neman GROD 1 - 0 Zhodino TORP 7 Apr 17:00 Dinamo Minsk DMNSK 2 - 2 Naftan Novopolotsk NOV -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 May 15:45 Isloch MIN 3 - 0 FC Minsk MINS 21 May 17:45 Slutsk SLUT 2 - 0 Neman GROD 24 May 18:00 Vitebsk VIT 2 - 0 Naftan Novopolotsk NOV 24 May 20:00 Dynamo Brest BRES 0 - 1 Zhodino TORP 26 May 14:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 2 - 0 BATE BATE Brsv 26 May 16:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 2 - 2 Smorgon SMOR 26 May 18:00 Slavia Mozyr SLA 1 - 1 Dinamo Minsk DMNSK 27 May 19:00 FC Dnepr Mogilev MOG 0 - 1 FC Gomel GOML -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Aug 17:30 Slavia Mozyr SLA 1 - 2 Vitebsk VIT 10 Aug 14:00 BATE BATE Brsv 1 - 1 Naftan Novopolotsk NOV 10 Aug 16:00 Smorgon SMOR 0 - 2 Dynamo Brest BRES 10 Aug 18:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 0 - 1 Isloch MIN 11 Aug 14:30 Slutsk SLUT 1 - 0 Zhodino TORP 11 Aug 16:30 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 3 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 11 Aug 18:30 Neman GROD 1 - 1 FC Gomel GOML -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Oct 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - Neman GROD 5 Oct 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - Naftan Novopolotsk NOV 5 Oct 17:00 Dynamo Brest BRES - Slutsk SLUT 5 Oct 17:00 Isloch MIN - Smorgon SMOR 5 Oct 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - Dinamo Minsk DMNSK 5 Oct 17:00 Slavia Mozyr SLA - BATE BATE Brsv 5 Oct 17:00 Vitebsk VIT - FC Minsk MINS 5 Oct 17:00 Zhodino TORP - FC Gomel GOML -
25
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Oct 17:00 BATE BATE Brsv - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 19 Oct 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - Slavia Mozyr SLA 19 Oct 17:00 FC Gomel GOML - FC Dnepr Mogilev MOG 19 Oct 17:00 FC Minsk MINS - Isloch MIN 19 Oct 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - Vitebsk VIT 19 Oct 17:00 Neman GROD - Slutsk SLUT 19 Oct 17:00 Smorgon SMOR - Shakhtyor Soligorsk SOL 19 Oct 17:00 Zhodino TORP - Dynamo Brest BRES -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 Aug 18:00 Dynamo Brest BRES 3 - 0 Shakhtyor Soligorsk SOL 16 Aug 20:00 Vitebsk VIT 0 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 17 Aug 16:00 Isloch MIN 0 - 0 Slavia Mozyr SLA 17 Aug 18:00 FC Dnepr Mogilev MOG 2 - 3 Slutsk SLUT 17 Aug 20:00 Zhodino TORP 1 - 4 Neman GROD 18 Aug 16:00 Smorgon SMOR - FC Minsk MINS 18 Aug 18:00 FC Gomel GOML - BATE BATE Brsv -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 May 18:00 FC Minsk MINS 0 - 0 Shakhtyor Soligorsk SOL 31 May 16:30 Smorgon SMOR 3 - 3 Slavia Mozyr SLA 31 May 18:30 BATE BATE Brsv 6 - 0 Slutsk SLUT 1 Jun 15:00 Naftan Novopolotsk NOV 2 - 1 Isloch MIN 1 Jun 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 1 - 2 Dinamo Minsk DMNSK 1 Jun 19:00 Neman GROD 2 - 0 Dynamo Brest BRES 2 Jun 15:00 Zhodino TORP 4 - 2 FC Dnepr Mogilev MOG 2 Jun 18:00 FC Gomel GOML 0 - 0 Vitebsk VIT -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 12 Apr 16:30 Vitebsk VIT 2 - 0 Slutsk SLUT 13 Apr 13:00 FC Dnepr Mogilev MOG 0 - 2 Neman GROD 13 Apr 15:00 FC Gomel GOML 0 - 1 Dinamo Minsk DMNSK 13 Apr 17:00 Isloch MIN 0 - 2 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 13 Apr 19:00 Zhodino TORP 2 - 0 BATE BATE Brsv 14 Apr 13:00 Naftan Novopolotsk NOV 1 - 1 Smorgon SMOR 14 Apr 15:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 1 - 3 Slavia Mozyr SLA 14 Apr 17:00 Dynamo Brest BRES 3 - 0 FC Minsk MINS -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Aug 17:00 Slutsk SLUT - Vitebsk VIT 23 Aug 19:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - Isloch MIN 24 Aug 15:00 FC Minsk MINS - Dynamo Brest BRES 24 Aug 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - FC Gomel GOML 24 Aug 17:00 Smorgon SMOR - Naftan Novopolotsk NOV 24 Aug 19:00 Slavia Mozyr SLA - Shakhtyor Soligorsk SOL 25 Aug 16:30 Neman GROD - FC Dnepr Mogilev MOG 25 Aug 19:00 BATE BATE Brsv - Zhodino TORP -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Jun 17:00 Isloch MIN 1 - 0 FC Gomel GOML 14 Jun 18:45 Vitebsk VIT 0 - 1 Zhodino TORP 15 Jun 15:00 Slutsk SLUT 0 - 5 Dinamo Minsk DMNSK 15 Jun 17:00 Dynamo Brest BRES 6 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 15 Jun 19:00 Neman GROD 1 - 0 BATE BATE Brsv 16 Jun 15:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 2 - 0 Smorgon SMOR 16 Jun 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 0 - 0 Naftan Novopolotsk NOV 16 Jun 19:00 Slavia Mozyr SLA 1 - 1 FC Minsk MINS -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Oct 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - Dinamo Minsk DMNSK 26 Oct 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - Zhodino TORP 26 Oct 17:00 Dynamo Brest BRES - Neman GROD 26 Oct 17:00 Isloch MIN - Naftan Novopolotsk NOV 26 Oct 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - FC Minsk MINS 26 Oct 17:00 Slavia Mozyr SLA - Smorgon SMOR 26 Oct 17:00 Slutsk SLUT - BATE BATE Brsv 26 Oct 17:00 Vitebsk VIT - FC Gomel GOML -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Apr 16:00 Smorgon SMOR 2 - 2 FC Gomel GOML 19 Apr 18:30 BATE BATE Brsv 1 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 20 Apr 13:10 FC Minsk MINS 1 - 1 Naftan Novopolotsk NOV 20 Apr 15:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 2 - 0 Shakhtyor Soligorsk SOL 20 Apr 17:00 Slavia Mozyr SLA 1 - 1 Dynamo Brest BRES 21 Apr 13:00 Slutsk SLUT 1 - 3 Isloch MIN 21 Apr 15:00 Dinamo Minsk DMNSK 0 - 0 Zhodino TORP 21 Apr 17:00 Neman GROD 0 - 1 Vitebsk VIT -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Apr 17:30 Vitebsk VIT 1 - 0 BATE BATE Brsv 26 Apr 19:30 Dynamo Brest BRES 2 - 2 Naftan Novopolotsk NOV 27 Apr 15:00 Isloch MIN 2 - 0 Neman GROD 27 Apr 17:00 Zhodino TORP 2 - 0 Smorgon SMOR 27 Apr 19:15 FC Dnepr Mogilev MOG 0 - 2 Dinamo Minsk DMNSK 28 Apr 15:00 FC Gomel GOML 2 - 0 FC Minsk MINS 28 Apr 17:00 Slavia Mozyr SLA 3 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 28 Apr 19:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 1 - 2 Slutsk SLUT -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 Aug 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - BATE BATE Brsv 31 Aug 17:00 Dynamo Brest BRES - Slavia Mozyr SLA 31 Aug 17:00 FC Gomel GOML - Smorgon SMOR 31 Aug 17:00 Isloch MIN - Slutsk SLUT 31 Aug 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - FC Minsk MINS 31 Aug 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 31 Aug 17:00 Vitebsk VIT - Neman GROD 31 Aug 17:00 Zhodino TORP - Dinamo Minsk DMNSK -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Jun 17:00 Smorgon SMOR 4 - 1 Slutsk SLUT 21 Jun 19:00 FC Gomel GOML 1 - 2 Shakhtyor Soligorsk SOL 22 Jun 15:00 Naftan Novopolotsk NOV 0 - 1 Slavia Mozyr SLA 22 Jun 17:00 FC Minsk MINS 1 - 2 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 22 Jun 19:00 BATE BATE Brsv 3 - 1 Dynamo Brest BRES 23 Jun 15:00 FC Dnepr Mogilev MOG 1 - 2 Vitebsk VIT 23 Jun 17:00 Zhodino TORP 1 - 0 Isloch MIN 23 Jun 19:00 Dinamo Minsk DMNSK 2 - 1 Neman GROD -
27
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Nov 17:00 BATE BATE Brsv - Neman GROD 2 Nov 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - Slutsk SLUT 2 Nov 17:00 FC Dnepr Mogilev MOG - Dynamo Brest BRES 2 Nov 17:00 FC Gomel GOML - Isloch MIN 2 Nov 17:00 FC Minsk MINS - Slavia Mozyr SLA 2 Nov 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - Shakhtyor Soligorsk SOL 2 Nov 17:00 Smorgon SMOR - Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 2 Nov 17:00 Zhodino TORP - Vitebsk VIT -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 May 15:00 Smorgon SMOR 0 - 0 FC Dnepr Mogilev MOG 2 May 17:15 Dinamo Minsk DMNSK 1 - 1 Vitebsk VIT 2 May 19:30 Neman GROD 1 - 0 Shakhtyor Soligorsk SOL 3 May 17:00 FC Minsk MINS 1 - 2 Zhodino TORP 3 May 19:00 BATE BATE Brsv 1 - 1 Isloch MIN 4 May 13:30 Naftan Novopolotsk NOV 0 - 2 FC Gomel GOML 4 May 15:30 Slutsk SLUT 1 - 0 Slavia Mozyr SLA 4 May 17:30 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 0 - 2 Dynamo Brest BRES -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Jun 18:00 Slavia Mozyr SLA 0 - 0 FC Gomel GOML 28 Jun 19:45 Dynamo Brest BRES 1 - 1 Vitebsk VIT 29 Jun 15:00 Shakhtyor Soligorsk SOL 1 - 0 Zhodino TORP 29 Jun 17:00 Neman GROD 2 - 1 Smorgon SMOR 29 Jun 19:00 BATE BATE Brsv 0 - 2 Dinamo Minsk DMNSK 30 Jun 15:00 Slutsk SLUT 1 - 0 FC Minsk MINS 30 Jun 17:00 Isloch MIN 1 - 1 FC Dnepr Mogilev MOG 30 Jun 19:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk 0 - 3 Naftan Novopolotsk NOV -
28
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Nov 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - FC Minsk MINS 9 Nov 17:00 Dynamo Brest BRES - BATE BATE Brsv 9 Nov 17:00 Isloch MIN - Zhodino TORP 9 Nov 17:00 Neman GROD - Dinamo Minsk DMNSK 9 Nov 17:00 Shakhtyor Soligorsk SOL - FC Gomel GOML 9 Nov 17:00 Slavia Mozyr SLA - Naftan Novopolotsk NOV 9 Nov 17:00 Slutsk SLUT - Smorgon SMOR 9 Nov 17:00 Vitebsk VIT - FC Dnepr Mogilev MOG -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Sep 17:00 Arsenal Dzyarzhynsk Arsenal Dzyarzhynsk - Slavia Mozyr SLA 14 Sep 17:00 BATE BATE Brsv - Vitebsk VIT 14 Sep 17:00 Dinamo Minsk DMNSK - FC Dnepr Mogilev MOG 14 Sep 17:00 FC Minsk MINS - FC Gomel GOML 14 Sep 17:00 Naftan Novopolotsk NOV - Dynamo Brest BRES 14 Sep 17:00 Neman GROD - Isloch MIN 14 Sep 17:00 Slutsk SLUT - Shakhtyor Soligorsk SOL 14 Sep 17:00 Smorgon SMOR - Zhodino TORP