Argentina - Primera B - Metropolitana - 2019/2020
-
13
-
Date Time Team Result Team 9 Nov 19:30 Argentino de Quilmes ARQ 0 - 3 Fénix FEN 9 Nov 19:30 Comunicaciones COM 3 - 1 Tristán Suárez TRI 9 Nov 19:30 San Miguel SMI 1 - 1 Deportivo Armenio ARM 10 Nov 17:35 Acassuso ACA 0 - 1 Almirante Brown ALB 10 Nov 19:30 Colegiales COL 1 - 3 Talleres de Remedios TAR 10 Nov 19:30 Villa San Carlos VSC 2 - 1 Sacachispas SAC 10 Nov 19:35 Defensores Unidos DEU 2 - 0 UAI Urquiza UAI 10 Nov 19:35 Justo José Urquiza JJU 3 - 0 San Telmo STE 12 Nov 01:10 Los Andes AND 2 - 2 Flandria FLA -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Oct 20:10 Almirante Brown ALB 3 - 0 San Miguel SMI 13 Oct 20:30 Deportivo Armenio ARM 1 - 1 Flandria FLA 14 Oct 20:30 San Telmo STE 0 - 0 Colegiales COL 14 Oct 21:00 Talleres de Remedios TAR 0 - 0 Acassuso ACA 15 Oct 18:30 Tristán Suárez TRI 1 - 1 Los Andes AND 15 Oct 20:30 Defensores Unidos DEU 2 - 0 Argentino de Quilmes ARQ 15 Oct 20:30 Sacachispas SAC 1 - 1 Justo José Urquiza JJU 15 Oct 20:30 UAI Urquiza UAI 1 - 4 Villa San Carlos VSC 16 Oct 20:30 Fénix FEN 0 - 3 Comunicaciones COM -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Sep 18:00 San Telmo STE 2 - 1 Sacachispas SAC 21 Sep 20:30 Flandria FLA 0 - 1 Almirante Brown ALB 22 Sep 00:00 Los Andes AND 0 - 1 Fénix FEN 22 Sep 20:10 San Miguel SMI 1 - 2 Talleres de Remedios TAR 22 Sep 20:30 Colegiales COL 3 - 3 Acassuso ACA 22 Sep 20:30 Comunicaciones COM 2 - 0 Defensores Unidos DEU 22 Sep 20:35 Deportivo Armenio ARM 0 - 1 Tristán Suárez TRI 23 Sep 20:30 Villa San Carlos VSC 2 - 0 Argentino de Quilmes ARQ 24 Sep 20:30 Justo José Urquiza JJU 1 - 0 UAI Urquiza UAI -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 Aug 20:30 Acassuso ACA 0 - 0 San Miguel SMI 1 Sep 16:35 Defensores Unidos DEU 1 - 1 Los Andes AND 1 Sep 17:00 Argentino de Quilmes ARQ 0 - 0 Justo José Urquiza JJU 1 Sep 19:00 Almirante Brown ALB 0 - 0 Tristán Suárez TRI 1 Sep 19:00 Talleres de Remedios TAR 1 - 1 Flandria FLA 1 Sep 19:00 UAI Urquiza UAI 1 - 0 San Telmo STE 2 Sep 20:30 Fénix FEN 1 - 2 Deportivo Armenio ARM 2 Sep 20:30 Villa San Carlos VSC 0 - 0 Comunicaciones COM 3 Sep 20:30 Sacachispas SAC 2 - 3 Colegiales COL -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 6 Dec 21:00 Colegiales COL 0 - 0 Fénix FEN 7 Dec 21:00 Acassuso ACA 0 - 1 San Telmo STE 7 Dec 21:00 Argentino de Quilmes ARQ 3 - 1 Deportivo Armenio ARM 7 Dec 21:00 UAI Urquiza UAI 0 - 0 Almirante Brown ALB 7 Dec 21:00 Villa San Carlos VSC 0 - 0 Flandria FLA 8 Dec 21:00 Comunicaciones COM 1 - 0 Los Andes AND 8 Dec 21:00 Defensores Unidos DEU 1 - 1 Tristán Suárez TRI 8 Dec 21:00 San Miguel SMI 1 - 0 Justo José Urquiza JJU 10 Dec 01:10 Talleres de Remedios TAR 0 - 0 Sacachispas SAC -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 Aug 20:30 Tristán Suárez TRI 4 - 1 Talleres de Remedios TAR 3 Aug 20:35 Colegiales COL 0 - 0 San Miguel SMI 3 Aug 20:40 Flandria FLA 3 - 0 Acassuso ACA 3 Aug 20:50 Almirante Brown ALB 2 - 0 Fénix FEN 3 Aug 21:15 Sacachispas SAC 1 - 1 UAI Urquiza UAI 4 Aug 20:30 Deportivo Armenio ARM 0 - 1 Defensores Unidos DEU 5 Aug 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Comunicaciones COM 21 Aug 20:30 San Telmo STE 2 - 0 Argentino de Quilmes ARQ 23 Aug 01:00 Los Andes AND 1 - 0 Villa San Carlos VSC -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 Nov 21:00 Fénix FEN 0 - 0 Defensores Unidos DEU 16 Nov 21:00 Flandria FLA 1 - 3 Justo José Urquiza JJU 16 Nov 21:00 Los Andes AND 1 - 0 Colegiales COL 16 Nov 21:00 Tristán Suárez TRI 0 - 1 Villa San Carlos VSC 17 Nov 21:00 Deportivo Armenio ARM 2 - 1 Comunicaciones COM 17 Nov 21:00 Sacachispas SAC 0 - 0 Acassuso ACA 17 Nov 21:00 San Telmo STE 1 - 2 San Miguel SMI 17 Nov 21:00 UAI Urquiza UAI 0 - 1 Talleres de Remedios TAR 17 Nov 21:10 Almirante Brown ALB 1 - 0 Argentino de Quilmes ARQ -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Oct 18:10 Acassuso ACA 2 - 2 UAI Urquiza UAI 19 Oct 20:30 Argentino de Quilmes ARQ 1 - 1 Talleres de Remedios TAR 19 Oct 20:30 Colegiales COL 1 - 2 Defensores Unidos DEU 20 Oct 18:15 Flandria FLA 1 - 1 San Telmo STE 20 Oct 20:30 Los Andes AND 1 - 2 Deportivo Armenio ARM 20 Oct 20:30 San Miguel SMI 1 - 1 Sacachispas SAC 21 Oct 20:30 Comunicaciones COM 0 - 1 Almirante Brown ALB 21 Oct 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 3 Tristán Suárez TRI 21 Oct 20:30 Villa San Carlos VSC 0 - 0 Fénix FEN -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 27 Sep 20:30 Talleres de Remedios TAR 3 - 1 Comunicaciones COM 28 Sep 18:20 Almirante Brown ALB 1 - 0 Los Andes AND 28 Sep 18:20 Tristán Suárez TRI 0 - 2 San Telmo STE 28 Sep 20:30 Sacachispas SAC 1 - 0 Flandria FLA 28 Sep 20:50 Deportivo Armenio ARM 1 - 1 Colegiales COL 29 Sep 20:30 Argentino de Quilmes ARQ 2 - 1 Acassuso ACA 29 Sep 20:30 Defensores Unidos DEU 1 - 1 Villa San Carlos VSC 29 Sep 20:30 UAI Urquiza UAI 4 - 2 San Miguel SMI 30 Sep 20:30 Fénix FEN 0 - 1 Justo José Urquiza JJU -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Sep 20:30 Colegiales COL 0 - 1 Villa San Carlos VSC 7 Sep 20:30 Comunicaciones COM 1 - 1 Acassuso ACA 7 Sep 20:30 Tristán Suárez TRI 2 - 1 Sacachispas SAC 8 Sep 16:00 San Telmo STE 4 - 2 Fénix FEN 8 Sep 20:30 Deportivo Armenio ARM 2 - 0 Almirante Brown ALB 8 Sep 20:30 San Miguel SMI 1 - 2 Argentino de Quilmes ARQ 8 Sep 20:45 Flandria FLA 2 - 3 UAI Urquiza UAI 9 Sep 00:10 Los Andes AND 1 - 0 Talleres de Remedios TAR 10 Sep 20:30 Justo José Urquiza JJU 2 - 1 Defensores Unidos DEU -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Aug 20:30 Fénix FEN 1 - 0 Sacachispas SAC 16 Aug 20:30 Argentino de Quilmes ARQ 1 - 3 Flandria FLA 16 Aug 20:30 Defensores Unidos DEU 1 - 0 San Telmo STE 16 Aug 20:40 Villa San Carlos VSC 1 - 0 Justo José Urquiza JJU 17 Aug 20:30 Comunicaciones COM 2 - 0 San Miguel SMI 17 Aug 20:30 UAI Urquiza UAI 2 - 2 Tristán Suárez TRI 17 Aug 20:35 Almirante Brown ALB 0 - 0 Colegiales COL 18 Aug 20:30 Acassuso ACA 2 - 0 Los Andes AND 21 Aug 02:15 Talleres de Remedios TAR 3 - 2 Deportivo Armenio ARM -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Nov 21:00 Acassuso ACA 2 - 0 Tristán Suárez TRI 23 Nov 21:00 Comunicaciones COM 1 - 0 San Telmo STE 23 Nov 21:00 Defensores Unidos DEU 2 - 2 Almirante Brown ALB 23 Nov 21:00 Talleres de Remedios TAR 2 - 1 Fénix FEN 23 Nov 21:00 Villa San Carlos VSC 1 - 1 Deportivo Armenio ARM 24 Nov 21:00 Argentino de Quilmes ARQ 2 - 1 Sacachispas SAC 24 Nov 21:00 Colegiales COL 0 - 1 UAI Urquiza UAI 24 Nov 21:00 Justo José Urquiza JJU 1 - 1 Los Andes AND 26 Nov 21:00 San Miguel SMI 0 - 0 Flandria FLA -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Nov 17:20 San Telmo STE 3 - 2 Los Andes AND 2 Nov 19:30 Flandria FLA 4 - 2 Colegiales COL 2 Nov 23:30 Talleres de Remedios TAR 1 - 0 Defensores Unidos DEU 3 Nov 18:30 Almirante Brown ALB 1 - 0 Villa San Carlos VSC 3 Nov 19:30 Deportivo Armenio ARM 2 - 0 Justo José Urquiza JJU 3 Nov 19:30 Fénix FEN 0 - 1 Acassuso ACA 3 Nov 19:30 Sacachispas SAC 0 - 3 Comunicaciones COM 3 Nov 19:30 Tristán Suárez TRI 0 - 0 San Miguel SMI 3 Nov 19:30 UAI Urquiza UAI 1 - 1 Argentino de Quilmes ARQ -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 4 Oct 20:20 Flandria FLA 2 - 0 Tristán Suárez TRI 5 Oct 00:10 Los Andes AND 1 - 0 Sacachispas SAC 5 Oct 16:00 San Telmo STE 3 - 1 Deportivo Armenio ARM 5 Oct 20:30 Comunicaciones COM 0 - 3 UAI Urquiza UAI 6 Oct 16:00 Villa San Carlos VSC 0 - 1 Talleres de Remedios TAR 6 Oct 20:30 Colegiales COL 0 - 1 Argentino de Quilmes ARQ 7 Oct 20:30 Acassuso ACA 1 - 1 Defensores Unidos DEU 7 Oct 20:30 Justo José Urquiza JJU 2 - 1 Almirante Brown ALB 7 Oct 20:30 San Miguel SMI 0 - 0 Fénix FEN -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Sep 20:30 Tristán Suárez TRI 3 - 1 Colegiales COL 14 Sep 18:15 Almirante Brown ALB 1 - 0 San Telmo STE 14 Sep 20:35 Acassuso ACA 2 - 2 Villa San Carlos VSC 15 Sep 00:00 Talleres de Remedios TAR 1 - 2 Justo José Urquiza JJU 15 Sep 16:00 Argentino de Quilmes ARQ 1 - 1 Comunicaciones COM 15 Sep 20:30 Defensores Unidos DEU 0 - 2 San Miguel SMI 15 Sep 20:30 Sacachispas SAC 0 - 3 Deportivo Armenio ARM 16 Sep 20:30 Fénix FEN 1 - 3 Flandria FLA 16 Sep 20:30 UAI Urquiza UAI 1 - 2 Los Andes AND -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Aug 20:30 Tristán Suárez TRI 1 - 0 Fénix FEN 24 Aug 20:30 Colegiales COL 2 - 2 Comunicaciones COM 24 Aug 20:35 Flandria FLA 1 - 2 Defensores Unidos DEU 24 Aug 20:35 Sacachispas SAC 1 - 1 Almirante Brown ALB 25 Aug 18:00 Deportivo Armenio ARM 1 - 1 UAI Urquiza UAI 26 Aug 20:30 San Miguel SMI 0 - 1 Villa San Carlos VSC 26 Aug 20:30 San Telmo STE 1 - 0 Talleres de Remedios TAR 27 Aug 20:30 Justo José Urquiza JJU 2 - 2 Acassuso ACA 28 Aug 02:10 Los Andes AND 4 - 0 Argentino de Quilmes ARQ -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 Nov 21:00 Sacachispas SAC 0 - 0 Defensores Unidos DEU 30 Nov 21:00 San Telmo STE 0 - 1 Villa San Carlos VSC 30 Nov 21:00 Tristán Suárez TRI 1 - 0 Argentino de Quilmes ARQ 1 Dec 21:00 Almirante Brown ALB 0 - 0 Talleres de Remedios TAR 1 Dec 21:00 Deportivo Armenio ARM 0 - 3 Acassuso ACA 1 Dec 21:00 Fénix FEN 1 - 0 UAI Urquiza UAI 1 Dec 21:00 Flandria FLA 0 - 0 Comunicaciones COM 1 Dec 21:00 Justo José Urquiza JJU 3 - 1 Colegiales COL 1 Dec 21:00 Los Andes AND 1 - 0 San Miguel SMI