Argentina - Primera C Metropolitana - 2023
- Rounds
-
25 12 31 18 5 37 24 11 30 17 36 4 23 10 29 16 3 35 22 9 28 15 34 2 21 8 27 14 1 33 20 7 26 13 32 19 38 6
-
25
-
Date Time Team Result Team 8 Jul 16:00 Berazategui BER 0 - 1 General Lamadrid LAM 8 Jul 20:30 Real Pilar RPI 0 - 2 Central Córdoba CCO 8 Jul 20:30 Luján LUJ 0 - 1 Justo José Urquiza JJU 8 Jul 20:30 Yupanqui YUP 0 - 0 Atlas ATL 9 Jul 20:30 Deportivo Español ESP 2 - 1 Excursionistas EXC 9 Jul 20:30 Claypole CLA 1 - 1 Deportivo Laferrere LAF 9 Jul 22:00 Ferrocarril Midland MID 3 - 1 Victoriano Arenas VAR 10 Jul 20:30 Sportivo Italiano ITA 0 - 4 San Martín de Burzaco SMB 10 Jul 20:30 Puerto Nuevo PNU 3 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Apr 20:30 General Lamadrid LAM 3 - 0 Yupanqui YUP 8 Apr 20:30 Luján LUJ 0 - 0 Sportivo Italiano ITA 8 Apr 20:30 Liniers LIN 1 - 0 Claypole CLA 8 Apr 20:30 Central Córdoba CCO 2 - 1 Ferrocarril Midland MID 8 Apr 20:30 San Martín de Burzaco SMB 2 - 1 Atlas ATL 8 Apr 20:30 Excursionistas EXC 2 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 9 Apr 00:30 Real Pilar RPI 0 - 0 Deportivo Español ESP 9 Apr 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Puerto Nuevo PNU 10 Apr 01:00 Deportivo Laferrere LAF 3 - 2 Victoriano Arenas VAR -
31
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Aug 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 2 Luján LUJ 19 Aug 20:30 Atlas ATL 3 - 2 San Martín de Burzaco SMB 20 Aug 20:30 Claypole CLA 1 - 1 Liniers LIN 20 Aug 20:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 2 Justo José Urquiza JJU 20 Aug 20:30 Yupanqui YUP 0 - 0 General Lamadrid LAM 21 Aug 20:30 Deportivo Español ESP 0 - 1 Real Pilar RPI 21 Aug 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 0 Excursionistas EXC 21 Aug 20:30 Victoriano Arenas VAR 0 - 1 Deportivo Laferrere LAF 21 Aug 22:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 1 Central Córdoba CCO -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 May 20:30 Sportivo Italiano ITA 2 - 0 Puerto Nuevo PNU 20 May 19:00 Central Córdoba CCO 1 - 0 Deportivo Laferrere LAF 21 May 20:30 Berazategui BER 0 - 2 Yupanqui YUP 21 May 20:30 Luján LUJ 1 - 2 Atlas ATL 21 May 20:30 Real Pilar RPI 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 21 May 20:30 Liniers LIN 2 - 1 Victoriano Arenas VAR 21 May 20:30 Justo José Urquiza JJU 1 - 1 Excursionistas EXC 21 May 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 4 San Martín de Burzaco SMB 22 May 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 1 Ferrocarril Midland MID -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Feb 21:00 Berazategui BER 0 - 1 San Martín de Burzaco SMB 25 Feb 21:00 Liniers LIN 1 - 0 Central Córdoba CCO 25 Feb 22:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 26 Feb 21:00 Sportivo Italiano ITA 0 - 0 Excursionistas EXC 27 Feb 01:00 Claypole CLA 2 - 0 Victoriano Arenas VAR 27 Feb 21:00 Puerto Nuevo PNU 0 - 2 Atlas ATL 27 Feb 21:00 Deportivo Español ESP 0 - 0 Deportivo Laferrere LAF 27 Feb 21:00 Luján LUJ 3 - 2 General Lamadrid LAM 27 Feb 23:30 Real Pilar RPI 1 - 2 Justo José Urquiza JJU -
37
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 Sep 01:30 Excursionistas EXC 2 - 0 Justo José Urquiza JJU 30 Sep 01:30 San Martín de Burzaco SMB 1 - 0 General Lamadrid LAM 1 Oct 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 1 Sportivo Italiano ITA 1 Oct 20:30 Victoriano Arenas VAR 2 - 1 Liniers LIN 2 Oct 20:30 Atlas ATL 1 - 3 Luján LUJ 2 Oct 23:30 Deportivo Laferrere LAF 1 - 0 Central Córdoba CCO 3 Oct 01:00 Ferrocarril Midland MID 0 - 1 Deportivo Español ESP 3 Oct 20:30 Yupanqui YUP 2 - 6 Berazategui BER 3 Oct 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 2 Real Pilar RPI -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 Jul 20:30 Victoriano Arenas VAR 1 - 2 Claypole CLA 1 Jul 20:30 San Martín de Burzaco SMB 1 - 1 Berazategui BER 1 Jul 20:30 Central Córdoba CCO 0 - 0 Liniers LIN 2 Jul 20:30 Atlas ATL 0 - 0 Puerto Nuevo PNU 2 Jul 20:30 Justo José Urquiza JJU 2 - 0 Real Pilar RPI 2 Jul 22:00 Deportivo Laferrere LAF 0 - 0 Deportivo Español ESP 4 Jul 20:30 General Lamadrid LAM 0 - 0 Luján LUJ 5 Jul 01:00 Excursionistas EXC 1 - 1 Sportivo Italiano ITA 5 Jul 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 2 Ferrocarril Midland MID -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 Apr 20:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 4 General Lamadrid LAM 1 Apr 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 0 Real Pilar RPI 2 Apr 20:30 Atlas ATL 1 - 1 Excursionistas EXC 2 Apr 20:30 Claypole CLA 0 - 0 Central Córdoba CCO 2 Apr 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 4 Liniers LIN 2 Apr 20:30 Berazategui BER 1 - 0 Luján LUJ 3 Apr 00:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 2 Justo José Urquiza JJU 3 Apr 20:30 Yupanqui YUP 0 - 2 San Martín de Burzaco SMB 5 Apr 20:40 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 2 Deportivo Laferrere LAF -
30
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Aug 20:30 Deportivo Laferrere LAF 1 - 1 Leandro Nicéforo Alem LNA 5 Aug 20:30 Excursionistas EXC 4 - 2 Atlas ATL 5 Aug 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 0 Puerto Nuevo PNU 5 Aug 20:30 Real Pilar RPI 1 - 1 Sportivo Italiano ITA 5 Aug 20:30 Luján LUJ 1 - 1 Berazategui BER 6 Aug 20:30 San Martín de Burzaco SMB 2 - 3 Yupanqui YUP 6 Aug 20:30 Justo José Urquiza JJU 1 - 0 Ferrocarril Midland MID 6 Aug 20:30 Central Córdoba CCO 0 - 0 Claypole CLA 6 Aug 20:30 Liniers LIN 2 - 2 Deportivo Español ESP -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 May 01:30 Excursionistas EXC 5 - 1 General Lamadrid LAM 14 May 20:30 Victoriano Arenas VAR 0 - 0 Central Córdoba CCO 14 May 20:30 Atlas ATL 2 - 1 Real Pilar RPI 14 May 20:30 Puerto Nuevo PNU 3 - 1 Berazategui BER 14 May 22:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 0 Sportivo Italiano ITA 15 May 01:00 Deportivo Laferrere LAF 2 - 0 Justo José Urquiza JJU 15 May 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 1 - 0 Liniers LIN 15 May 20:30 Yupanqui YUP 0 - 1 Luján LUJ 15 May 20:30 Claypole CLA 4 - 2 Deportivo Español ESP -
36
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Sep 20:30 Deportivo Español ESP 0 - 1 Claypole CLA 23 Sep 20:30 Central Córdoba CCO 0 - 1 Victoriano Arenas VAR 23 Sep 20:30 Real Pilar RPI 0 - 1 Atlas ATL 23 Sep 22:00 Sportivo Italiano ITA 2 - 2 Ferrocarril Midland MID 24 Sep 19:00 General Lamadrid LAM 3 - 0 Excursionistas EXC 24 Sep 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Deportivo Laferrere LAF 24 Sep 20:30 Liniers LIN 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 25 Sep 20:30 Luján LUJ 2 - 1 Yupanqui YUP 25 Sep 20:30 Berazategui BER 0 - 1 Puerto Nuevo PNU -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 Feb 21:00 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 2 Claypole CLA 18 Feb 21:00 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Liniers LIN 18 Feb 21:00 San Martín de Burzaco SMB 2 - 0 Luján LUJ 18 Feb 21:00 Victoriano Arenas VAR 0 - 2 Deportivo Español ESP 18 Feb 21:00 Atlas ATL 1 - 2 Ferrocarril Midland MID 18 Feb 21:00 Yupanqui YUP 1 - 0 Puerto Nuevo PNU 19 Feb 21:00 Excursionistas EXC 0 - 3 Berazategui BER 20 Feb 00:00 Deportivo Laferrere LAF 4 - 0 Sportivo Italiano ITA 21 Feb 21:00 General Lamadrid LAM 1 - 1 Real Pilar RPI -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Jun 20:30 Real Pilar RPI 0 - 1 General Lamadrid LAM 24 Jun 20:30 Luján LUJ 0 - 1 San Martín de Burzaco SMB 24 Jun 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 0 Deportivo Laferrere LAF 24 Jun 20:30 Claypole CLA 0 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 25 Jun 20:30 Liniers LIN 3 - 1 Justo José Urquiza JJU 25 Jun 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 1 Victoriano Arenas VAR 25 Jun 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 1 Yupanqui YUP 25 Jun 22:00 Ferrocarril Midland MID 4 - 3 Atlas ATL 26 Jun 20:30 Berazategui BER 2 - 1 Excursionistas EXC -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 Mar 19:30 Central Córdoba CCO 0 - 2 Deportivo Español ESP 25 Mar 19:30 General Lamadrid LAM 2 - 2 Ferrocarril Midland MID 25 Mar 19:30 San Martín de Burzaco SMB 0 - 2 Puerto Nuevo PNU 25 Mar 19:30 Excursionistas EXC 3 - 1 Yupanqui YUP 25 Mar 19:30 Victoriano Arenas VAR 2 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 25 Mar 23:30 Real Pilar RPI 1 - 0 Berazategui BER 26 Mar 00:00 Deportivo Laferrere LAF 2 - 1 Atlas ATL 26 Mar 20:30 Liniers LIN 1 - 2 Sportivo Italiano ITA 27 Mar 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 0 Claypole CLA -
29
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Jul 20:30 Claypole CLA 1 - 1 Justo José Urquiza JJU 29 Jul 20:30 Puerto Nuevo PNU 2 - 2 San Martín de Burzaco SMB 29 Jul 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 1 - 0 Victoriano Arenas VAR 30 Jul 20:30 Berazategui BER 1 - 2 Real Pilar RPI 30 Jul 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 0 Liniers LIN 30 Jul 20:30 Atlas ATL 0 - 1 Deportivo Laferrere LAF 31 Jul 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 1 Central Córdoba CCO 31 Jul 20:30 Yupanqui YUP 0 - 1 Excursionistas EXC 1 Aug 00:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 2 General Lamadrid LAM -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 6 May 20:30 Sportivo Italiano ITA 3 - 0 Claypole CLA 6 May 20:30 Berazategui BER 0 - 1 Ferrocarril Midland MID 6 May 20:30 Central Córdoba CCO 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 6 May 20:30 General Lamadrid LAM 1 - 0 Deportivo Laferrere LAF 6 May 22:00 Real Pilar RPI 2 - 0 Yupanqui YUP 7 May 19:00 Liniers LIN 2 - 1 Atlas ATL 7 May 20:30 Luján LUJ 0 - 0 Puerto Nuevo PNU 7 May 20:30 Justo José Urquiza JJU 3 - 0 Victoriano Arenas VAR 7 May 20:30 San Martín de Burzaco SMB 1 - 1 Excursionistas EXC -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Feb 21:00 Berazategui BER 1 - 0 Deportivo Laferrere LAF 11 Feb 21:00 Sportivo Italiano ITA 2 - 1 Victoriano Arenas VAR 11 Feb 21:00 Central Córdoba CCO 0 - 1 Justo José Urquiza JJU 11 Feb 23:30 Real Pilar RPI 2 - 2 San Martín de Burzaco SMB 12 Feb 21:00 Liniers LIN 2 - 1 General Lamadrid LAM 12 Feb 22:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 1 Yupanqui YUP 13 Feb 01:30 Claypole CLA 1 - 0 Atlas ATL 13 Feb 21:00 Deportivo Español ESP 1 - 2 Leandro Nicéforo Alem LNA 13 Feb 21:00 Luján LUJ 0 - 1 Excursionistas EXC -
35
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 Sep 20:30 Claypole CLA 2 - 0 Sportivo Italiano ITA 16 Sep 20:30 Yupanqui YUP 0 - 1 Real Pilar RPI 16 Sep 20:30 Excursionistas EXC 4 - 0 San Martín de Burzaco SMB 17 Sep 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 2 Luján LUJ 17 Sep 20:30 Atlas ATL 0 - 0 Liniers LIN 17 Sep 20:30 Victoriano Arenas VAR 1 - 1 Justo José Urquiza JJU 17 Sep 20:30 Deportivo Laferrere LAF 1 - 0 General Lamadrid LAM 17 Sep 22:00 Ferrocarril Midland MID 3 - 0 Berazategui BER 18 Sep 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 2 - 2 Central Córdoba CCO -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 Jun 01:00 Excursionistas EXC 1 - 0 Luján LUJ 17 Jun 20:30 Yupanqui YUP 1 - 0 Ferrocarril Midland MID 18 Jun 20:30 Atlas ATL 2 - 1 Claypole CLA 18 Jun 20:30 Deportivo Laferrere LAF 0 - 1 Berazategui BER 19 Jun 20:30 Victoriano Arenas VAR 0 - 3 Sportivo Italiano ITA 19 Jun 20:30 San Martín de Burzaco SMB 1 - 1 Real Pilar RPI 19 Jun 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 1 Liniers LIN 19 Jun 20:30 Justo José Urquiza JJU 1 - 0 Central Córdoba CCO 20 Jun 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 2 - 0 Deportivo Español ESP -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 18 Mar 19:30 Sportivo Italiano ITA 2 - 2 Central Córdoba CCO 19 Mar 19:30 Atlas ATL 4 - 0 Victoriano Arenas VAR 19 Mar 19:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 1 Excursionistas EXC 19 Mar 19:30 Claypole CLA 4 - 0 General Lamadrid LAM 19 Mar 19:30 Luján LUJ 4 - 0 Real Pilar RPI 19 Mar 23:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 0 San Martín de Burzaco SMB 20 Mar 19:30 Yupanqui YUP 1 - 3 Deportivo Laferrere LAF 20 Mar 19:30 Berazategui BER 0 - 1 Liniers LIN 21 Mar 19:30 Deportivo Español ESP 0 - 1 Justo José Urquiza JJU -
28
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Jul 20:30 San Martín de Burzaco SMB 3 - 2 Ferrocarril Midland MID 23 Jul 20:30 Victoriano Arenas VAR 2 - 1 Atlas ATL 23 Jul 20:30 Deportivo Laferrere LAF 0 - 0 Yupanqui YUP 23 Jul 20:30 Excursionistas EXC 2 - 1 Puerto Nuevo PNU 23 Jul 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 0 Claypole CLA 23 Jul 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Deportivo Español ESP 23 Jul 20:30 Liniers LIN 1 - 2 Berazategui BER 23 Jul 20:30 Real Pilar RPI 1 - 0 Luján LUJ 24 Jul 20:30 Central Córdoba CCO 0 - 0 Sportivo Italiano ITA -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Apr 20:30 Victoriano Arenas VAR 1 - 1 General Lamadrid LAM 30 Apr 01:00 Deportivo Laferrere LAF 1 - 3 San Martín de Burzaco SMB 30 Apr 20:30 Atlas ATL 4 - 1 Central Córdoba CCO 30 Apr 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 3 Real Pilar RPI 30 Apr 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 0 Sportivo Italiano ITA 1 May 00:00 Ferrocarril Midland MID 0 - 1 Luján LUJ 2 May 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 3 Justo José Urquiza JJU 2 May 20:30 Yupanqui YUP 1 - 1 Liniers LIN 2 May 20:30 Claypole CLA 0 - 1 Berazategui BER -
34
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Sep 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 9 Sep 20:30 Real Pilar RPI 2 - 0 Puerto Nuevo PNU 9 Sep 20:30 Sportivo Italiano ITA 2 - 0 Deportivo Español ESP 10 Sep 01:00 San Martín de Burzaco SMB 1 - 3 Deportivo Laferrere LAF 10 Sep 20:30 Liniers LIN 2 - 1 Yupanqui YUP 10 Sep 20:30 Luján LUJ 0 - 1 Ferrocarril Midland MID 11 Sep 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 0 Victoriano Arenas VAR 11 Sep 20:30 Central Córdoba CCO 1 - 0 Atlas ATL 11 Sep 20:30 Berazategui BER 1 - 1 Claypole CLA -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 Feb 21:00 General Lamadrid LAM 1 - 1 Central Córdoba CCO 4 Feb 21:00 San Martín de Burzaco SMB 0 - 0 Liniers LIN 4 Feb 21:00 Deportivo Laferrere LAF 0 - 1 Luján LUJ 4 Feb 21:00 Victoriano Arenas VAR 2 - 1 Berazategui BER 4 Feb 21:00 Atlas ATL 0 - 3 Deportivo Español ESP 4 Feb 21:00 Puerto Nuevo PNU 2 - 2 Ferrocarril Midland MID 6 Feb 21:00 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 1 Sportivo Italiano ITA 6 Feb 21:15 Yupanqui YUP 2 - 3 Claypole CLA 7 Feb 00:30 Excursionistas EXC 1 - 2 Real Pilar RPI -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Jun 20:30 Central Córdoba CCO 3 - 1 General Lamadrid LAM 10 Jun 20:30 Real Pilar RPI 2 - 3 Excursionistas EXC 10 Jun 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 1 Leandro Nicéforo Alem LNA 12 Jun 20:30 Liniers LIN 1 - 0 San Martín de Burzaco SMB 12 Jun 20:30 Luján LUJ 1 - 0 Deportivo Laferrere LAF 12 Jun 20:30 Berazategui BER 1 - 0 Victoriano Arenas VAR 12 Jun 20:30 Claypole CLA 3 - 0 Yupanqui YUP 13 Jun 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 1 Atlas ATL 14 Jun 00:00 Ferrocarril Midland MID 2 - 1 Puerto Nuevo PNU -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Mar 20:00 Liniers LIN 1 - 2 Luján LUJ 15 Mar 20:00 Central Córdoba CCO 1 - 1 Berazategui BER 15 Mar 20:00 Justo José Urquiza JJU 1 - 0 Sportivo Italiano ITA 15 Mar 20:00 General Lamadrid LAM 0 - 2 Deportivo Español ESP 15 Mar 20:00 San Martín de Burzaco SMB 0 - 0 Claypole CLA 15 Mar 20:00 Victoriano Arenas VAR 0 - 0 Yupanqui YUP 15 Mar 20:00 Leandro Nicéforo Alem LNA 1 - 2 Atlas ATL 16 Mar 00:00 Excursionistas EXC 1 - 4 Ferrocarril Midland MID 16 Mar 00:00 Deportivo Laferrere LAF 1 - 3 Puerto Nuevo PNU -
27
Back To Top -
Date Time Team Result Team 18 Jul 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 0 General Lamadrid LAM 18 Jul 20:30 Claypole CLA 0 - 1 San Martín de Burzaco SMB 18 Jul 20:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 1 Deportivo Laferrere LAF 18 Jul 20:30 Yupanqui YUP 1 - 0 Victoriano Arenas VAR 18 Jul 20:30 Atlas ATL 3 - 1 Leandro Nicéforo Alem LNA 19 Jul 20:30 Luján LUJ 0 - 1 Liniers LIN 19 Jul 20:30 Berazategui BER 1 - 1 Central Córdoba CCO 19 Jul 20:30 Sportivo Italiano ITA 2 - 1 Justo José Urquiza JJU 20 Jul 01:00 Ferrocarril Midland MID 0 - 0 Excursionistas EXC -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Apr 20:30 Berazategui BER 2 - 0 Deportivo Español ESP 22 Apr 20:30 Central Córdoba CCO 2 - 0 Yupanqui YUP 23 Apr 20:30 Luján LUJ 1 - 1 Claypole CLA 23 Apr 20:30 Liniers LIN 2 - 0 Puerto Nuevo PNU 23 Apr 20:30 San Martín de Burzaco SMB 4 - 2 Victoriano Arenas VAR 24 Apr 20:30 Real Pilar RPI 1 - 2 Ferrocarril Midland MID 24 Apr 20:30 Justo José Urquiza JJU 0 - 1 Atlas ATL 25 Apr 20:30 General Lamadrid LAM 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 25 Apr 20:30 Excursionistas EXC 0 - 0 Deportivo Laferrere LAF -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 27 Jan 21:00 Deportivo Español ESP 3 - 0 Yupanqui YUP 28 Jan 00:00 Sportivo Italiano ITA 0 - 0 Atlas ATL 28 Jan 00:00 Real Pilar RPI 0 - 1 Deportivo Laferrere LAF 28 Jan 21:00 Berazategui BER 0 - 1 Leandro Nicéforo Alem LNA 28 Jan 21:00 Liniers LIN 2 - 1 Excursionistas EXC 28 Jan 21:00 Justo José Urquiza JJU 2 - 0 General Lamadrid LAM 29 Jan 21:00 Luján LUJ 0 - 0 Victoriano Arenas VAR 29 Jan 21:00 Central Córdoba CCO 1 - 2 San Martín de Burzaco SMB 30 Jan 01:00 Claypole CLA 3 - 0 Puerto Nuevo PNU -
33
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Sep 20:30 Yupanqui YUP 0 - 1 Central Córdoba CCO 2 Sep 20:30 Victoriano Arenas VAR 2 - 1 San Martín de Burzaco SMB 3 Sep 22:00 Ferrocarril Midland MID 1 - 2 Real Pilar RPI 4 Sep 20:30 Deportivo Español ESP 2 - 3 Berazategui BER 4 Sep 20:30 Claypole CLA 1 - 0 Luján LUJ 4 Sep 20:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 0 Liniers LIN 4 Sep 20:30 Atlas ATL 2 - 1 Justo José Urquiza JJU 4 Sep 20:30 Deportivo Laferrere LAF 1 - 1 Excursionistas EXC 5 Sep 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 1 - 1 General Lamadrid LAM -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Jun 20:30 Yupanqui YUP 0 - 1 Deportivo Español ESP 3 Jun 20:30 Puerto Nuevo PNU 0 - 1 Claypole CLA 3 Jun 20:30 Victoriano Arenas VAR 0 - 0 Luján LUJ 4 Jun 20:30 Atlas ATL 1 - 0 Sportivo Italiano ITA 4 Jun 20:30 Deportivo Laferrere LAF 2 - 0 Real Pilar RPI 4 Jun 20:30 San Martín de Burzaco SMB 2 - 0 Central Córdoba CCO 4 Jun 20:30 General Lamadrid LAM 2 - 1 Justo José Urquiza JJU 5 Jun 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 2 - 2 Berazategui BER 6 Jun 01:00 Excursionistas EXC 3 - 0 Liniers LIN -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Mar 21:00 Puerto Nuevo PNU 0 - 1 Victoriano Arenas VAR 10 Mar 21:00 Claypole CLA 1 - 0 Excursionistas EXC 10 Mar 21:00 Deportivo Español ESP 2 - 3 San Martín de Burzaco SMB 10 Mar 21:00 Sportivo Italiano ITA 2 - 0 General Lamadrid LAM 10 Mar 21:00 Berazategui BER 2 - 2 Justo José Urquiza JJU 10 Mar 21:00 Luján LUJ 1 - 0 Central Córdoba CCO 10 Mar 23:30 Ferrocarril Midland MID 2 - 1 Deportivo Laferrere LAF 11 Mar 21:00 Yupanqui YUP 1 - 4 Leandro Nicéforo Alem LNA 11 Mar 23:30 Real Pilar RPI 0 - 0 Liniers LIN -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Jul 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 1 - 0 Yupanqui YUP 14 Jul 20:30 Victoriano Arenas VAR 0 - 0 Puerto Nuevo PNU 14 Jul 20:30 San Martín de Burzaco SMB 2 - 0 Deportivo Español ESP 14 Jul 20:30 General Lamadrid LAM 0 - 1 Sportivo Italiano ITA 14 Jul 20:30 Central Córdoba CCO 1 - 1 Luján LUJ 14 Jul 20:30 Liniers LIN 1 - 0 Real Pilar RPI 14 Jul 22:00 Deportivo Laferrere LAF 3 - 1 Ferrocarril Midland MID 15 Jul 01:00 Excursionistas EXC 1 - 0 Claypole CLA 15 Jul 20:30 Justo José Urquiza JJU 2 - 1 Berazategui BER -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Apr 20:30 Sportivo Italiano ITA 1 - 0 Berazategui BER 15 Apr 20:30 Victoriano Arenas VAR 1 - 1 Excursionistas EXC 16 Apr 20:30 Atlas ATL 1 - 1 General Lamadrid LAM 16 Apr 20:30 Yupanqui YUP 0 - 3 Justo José Urquiza JJU 16 Apr 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 1 Central Córdoba CCO 16 Apr 20:30 Deportivo Español ESP 1 - 0 Luján LUJ 17 Apr 00:00 Ferrocarril Midland MID 2 - 2 Liniers LIN 17 Apr 20:30 Claypole CLA 0 - 0 Real Pilar RPI 18 Apr 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 2 - 0 San Martín de Burzaco SMB -
32
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Aug 01:00 San Martín de Burzaco SMB 1 - 0 Leandro Nicéforo Alem LNA 26 Aug 20:30 Liniers LIN 0 - 1 Ferrocarril Midland MID 26 Aug 20:30 Real Pilar RPI 1 - 0 Claypole CLA 26 Aug 20:30 Berazategui BER 0 - 1 Sportivo Italiano ITA 27 Aug 20:30 General Lamadrid LAM 1 - 0 Atlas ATL 27 Aug 20:30 Justo José Urquiza JJU 3 - 0 Yupanqui YUP 27 Aug 20:30 Central Córdoba CCO 0 - 3 Puerto Nuevo PNU 27 Aug 20:30 Luján LUJ 1 - 1 Deportivo Español ESP 29 Aug 01:00 Excursionistas EXC 3 - 0 Victoriano Arenas VAR -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 27 May 20:30 Excursionistas EXC 2 - 0 Central Córdoba CCO 28 May 20:30 Puerto Nuevo PNU 1 - 1 Deportivo Español ESP 29 May 20:30 San Martín de Burzaco SMB 2 - 0 Justo José Urquiza JJU 29 May 20:30 Victoriano Arenas VAR 1 - 1 Real Pilar RPI 29 May 20:30 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 0 Luján LUJ 29 May 20:30 Atlas ATL 1 - 1 Berazategui BER 29 May 20:30 Yupanqui YUP 2 - 1 Sportivo Italiano ITA 30 May 00:00 Ferrocarril Midland MID 0 - 1 Claypole CLA 30 May 20:30 Deportivo Laferrere LAF 1 - 0 Liniers LIN -
38
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Oct 20:00 Justo José Urquiza JJU 4 - 0 San Martín de Burzaco SMB 10 Oct 20:00 Central Córdoba CCO 0 - 2 Excursionistas EXC 10 Oct 20:00 Liniers LIN 2 - 0 Deportivo Laferrere LAF 10 Oct 20:00 Real Pilar RPI 3 - 0 Victoriano Arenas VAR 10 Oct 20:00 Luján LUJ 0 - 1 Leandro Nicéforo Alem LNA 10 Oct 20:00 Berazategui BER 1 - 0 Atlas ATL 10 Oct 20:00 Sportivo Italiano ITA 3 - 1 Yupanqui YUP 10 Oct 20:00 Deportivo Español ESP 4 - 0 Puerto Nuevo PNU 10 Oct 20:00 Claypole CLA 1 - 2 Ferrocarril Midland MID -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 4 Mar 00:00 Excursionistas EXC 1 - 0 Deportivo Español ESP 4 Mar 21:00 Justo José Urquiza JJU 1 - 3 Luján LUJ 4 Mar 21:00 San Martín de Burzaco SMB 2 - 1 Sportivo Italiano ITA 4 Mar 21:00 Victoriano Arenas VAR 1 - 2 Ferrocarril Midland MID 4 Mar 21:00 Atlas ATL 3 - 0 Yupanqui YUP 5 Mar 00:00 Deportivo Laferrere LAF 1 - 0 Claypole CLA 5 Mar 21:00 Central Córdoba CCO 2 - 1 Real Pilar RPI 5 Mar 21:00 General Lamadrid LAM 3 - 0 Berazategui BER 6 Mar 21:00 Leandro Nicéforo Alem LNA 0 - 1 Puerto Nuevo PNU