|
|
  |
Div 3 - M Norrland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Obbola IK
OIK
|
|
1
-
2
FT
|
|
Ope IF
OIF
|
|
17 Aug 14:00 |
Alnö IF
AlIF
|
|
4
-
6
FT
|
|
Fränsta IK
FRIK
|
|
17 Aug 15:00 |
Björna IF
BIF
|
|
2
-
0
FT
|
|
Dvarsatts BK
|
|
17 Aug 15:00 |
Anundsjö IF
AnIF
|
|
1
-
6
FT
|
|
Kubikenborgs IF
KuIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - N Norrland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Luleå SK
LUL
|
|
2
-
4
FT
|
|
IFK Kalix
KAL
|
|
17 Aug 13:00 |
Lira BK
LBK
|
|
3
-
2
FT
|
|
Infjärdens SK
InSK
|
|
17 Aug 14:00 |
Munksund Skuthamn SK
|
|
3
-
1
FT
|
|
Rönnskär Railcare IF
RöRIF
|
|
17 Aug 14:30 |
Ohtana/Pajala FF
|
|
0
-
4
FT
|
|
Sunnanå SK
SUN
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Norrland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Kvarnsvedens IK
KvIK
|
|
0
-
5
FT
|
|
IK Huge
IKH
|
|
17 Aug 15:00 |
Åbyggeby FK
|
|
5
-
3
FT
|
|
Årsunda IF
|
|
|
|
  |
Div 3 - N Svealand
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
BKV Norrtälje
BKVN
|
|
2
-
1
FT
|
|
Procyon BK
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Svealand
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
IFK Aspudden Tellus
AsTe
|
|
3
-
1
FT
|
|
Reymersholms IK
Reymers
|
|
17 Aug 14:00 |
Hanvikens SK
HANV
|
|
4
-
0
FT
|
|
IK Viljan Strängnäs
IKV
|
|
17 Aug 15:00 |
Vendelsö IK
VEN
|
|
6
-
0
FT
|
|
Älta IF
ÄIF
|
|
17 Aug 15:00 |
Boo FF
|
|
4
-
1
FT
|
|
IFK Visby
VIS
|
|
|
|
  |
Div 3 - NÖ Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Waggeryds IK
WAGG
|
|
7
-
1
FT
|
|
Grebo IK
GIK
|
|
17 Aug 13:00 |
IK Vista
|
|
0
-
3
FT
|
|
IF Haga
IFH
|
|
17 Aug 13:00 |
Vimmerby IF
VIM
|
|
2
-
3
FT
|
|
Nässjö FF
NFF
|
|
|
|
  |
Div 3 - SÖ Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Sölvesborgs GIF
|
|
2
-
1
FT
|
|
Älmhults IF
ÄIF
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Vårgårda IK
VÅR
|
|
0
-
2
FT
|
|
Skepplanda BTK
SKEP
|
|
17 Aug 13:00 |
IF Väster
VÄS
|
|
1
-
3
FT
|
|
Dalstorps IF
DIF
|
|
17 Aug 14:00 |
Assyriska IK
ATIK
|
|
2
-
5
FT
|
|
IK Zenith
|
|
|
|
  |
Div 3 - S Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Linero IF
|
|
2
-
1
FT
|
|
Lilla Torg FF
LTFF
|
|
17 Aug 14:00 |
IF Limhamn Bunkeflo
IFLB
|
|
2
-
1
FT
|
|
Tomelilla IF
TOM
|
|
|
|
  |
Div 3 - NV Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Grums IK
|
|
3
-
0
FT
|
|
Sörstafors Kolbäck FK
|
|
17 Aug 16:00 |
IF Viken
IFV
|
|
4
-
1
FT
|
|
IFK Mariestad
IFKM
|
|
|
|
  |
Div 3 - SV Götaland
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
IF Böljan Falkenberg
IF BOL
|
|
3
-
0
FT
|
|
Markaryds IF
MaIF
|
|
17 Aug 14:00 |
Kinna IF
KIF
|
|
1
-
1
FT
|
|
Skene IF
SKE
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 1
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
B 1908
B1908
|
|
0
-
3
FT
|
|
Hvidovre IF II
HVID 2
|
|
17 Aug 12:00 |
Hørsholm-Usserød IK
HUIK
|
|
3
-
1
FT
|
|
Karlslunde IF
KSL
|
|
17 Aug 12:00 |
Glostrup
GLSTR
|
|
0
-
0
FT
|
|
Ringsted IF
RIF
|
|
17 Aug 13:00 |
Frederikssund
FSS
|
|
5
-
0
FT
|
|
Næstved I.F.
NIF
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 2
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Greve
GRE
|
|
2
-
2
FT
|
|
GVI
GVI
|
|
17 Aug 13:00 |
Fredensborg BI
FREBI
|
|
2
-
1
FT
|
|
Herlev IF
HRL
|
|
17 Aug 13:00 |
Allerød FK
ALR
|
|
4
-
0
FT
|
|
Gørslev IF
GSIF
|
|
17 Aug 14:00 |
Tårnby FF
TAR
|
|
3
-
3
FT
|
|
Vanløse
VAN
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 3
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
OKS
OKS
|
|
2
-
3
FT
|
|
Marienlyst
MAR
|
|
|
|
  |
Gjensidige Kvindeliga
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Odense Q dam.
ODQ dam.
|
|
0
-
0
FT
|
|
Brøndby Dam
BRND dam.
|
|
|
|
  |
Danmarksserien 4
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Grenaa IF
GrnIF
|
|
2
-
3
FT
|
|
Ringkøbing
RNB
|
|
17 Aug 13:30 |
Nørresundby FB
NrrsndbFB
|
|
0
-
4
FT
|
|
Vejgaard B
VGB
|
|
17 Aug 14:00 |
Vorup FB
VOR
|
|
0
-
0
FT
|
|
Viby IF
VIB
|
|
|
|
  |
3. Division
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Odder
ODD
|
|
1
-
1
FT
|
|
Holbæk B&I
HBK
|
|
17 Aug 14:00 |
Brønshøj
BBK
|
|
1
-
0
FT
|
|
IF Lyseng
LYS
|
|
17 Aug 14:00 |
Holstebro
HS
|
|
1
-
1
FT
|
|
Sundby Bk.
SUN
|
|
17 Aug 15:00 |
FA 2000
FA 2000
|
|
2
-
2
FT
|
|
Young Boys FD
SlkbKFUM
|
|
|
|
  |
1. Division Damer
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Varde IF dam.
VDE
|
|
2
-
1
FT
|
|
FC Midtjylland dam.
|
|
17 Aug 13:00 |
ASA, Aarhus dam.
ASA dam.
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Thy - ThistedQ dam.
TFCD
|
|
17 Aug 14:00 |
Næstved HG dam.
|
|
1
-
1
FT
|
|
AaB dam.
AaBD
|
|
|
|
  |
2. Division Damer Pulje 1
|
|
|
|
|
17 Aug 11:00 |
BSF dam.
BSF dam.
|
|
1
-
2
FT
|
|
Ølstykke FC dam.
ØFC dam.
|
|
17 Aug 12:00 |
FC København dam.
|
|
3
-
0
FT
|
|
B 73 Slagelse dam.
B 73 dam.
|
|
|
|
  |
2. Division Damer Pulje 2
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
JAI, Aarhus dam.
JAIAD
|
|
4
-
2
FT
|
|
Dalum/Næsby dam.
NBYD.
|
|
17 Aug 14:00 |
Aalborg Freja dam.
AFD
|
|
3
-
1
FT
|
|
OB Q dam.
OB dam.
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Isloch
MIN
|
|
0
-
0
FT
|
|
Slavia Mozyr
SLA
|
|
17 Aug 18:00 |
FC Dnepr Mogilev
MOG
|
|
2
-
3
FT
|
|
Slutsk
SLUT
|
|
17 Aug 20:00 |
Zhodino
TORP
|
|
1
-
4
FT
|
|
Neman
GROD
|
|
|
|
  |
Challenger Pro League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Club Brugge KV-U23
|
|
4
-
0
FT
|
|
Sporting Lokeren
LOK
|
|
17 Aug 20:00 |
Waasland-Beveren
WBE
|
|
2
-
1
FT
|
|
Lommel SK
LOM
|
|
17 Aug 20:00 |
RWD Molenbeek
RWDM
|
|
1
-
1
FT
|
|
K.Patro Eisden Maasmech
PATR
|
|
|
|
  |
Premijer Liga BiH
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
Posusje
Pos
|
|
1
-
1
FT
|
|
Sloga Doboj
|
|
17 Aug 21:00 |
Zeljeznicar
ZELJ
|
|
-
|
|
Igman
IGM
|
|
|
|
  |
National League North
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Warrington Town
WrrnTw
|
|
1
-
0
FT
|
|
Peterborough Sports
|
|
17 Aug 16:00 |
Needham Market
NdhmMkt
|
|
1
-
2
FT
|
|
Southport
STHPT
|
|
17 Aug 16:00 |
Chester FC
ChstrFC
|
|
0
-
1
FT
|
|
Brackley Town
BrcklTw
|
|
17 Aug 16:00 |
South Shields
SHD
|
|
1
-
2
FT
|
|
Curzon Ashton
CznAshtn
|
|
17 Aug 16:00 |
Scarborough Athletic
SBA
|
|
3
-
0
FT
|
|
Rushall Olympic
RshllOlmpc
|
|
17 Aug 16:00 |
Kidderminster Harriers
KddrmH
|
|
3
-
0
FT
|
|
Radcliffe
RadBor
|
|
17 Aug 16:00 |
Chorley
Chorley
|
|
1
-
1
FT
|
|
Hereford United
HRFRDU
|
|
17 Aug 16:00 |
Scunthorpe United
SUFC
|
|
3
-
0
FT
|
|
Marine
Marine
|
|
17 Aug 16:00 |
Leamington
Lmhgtn
|
|
3
-
1
FT
|
|
Spennymoor Town FC
SpnnTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Oxford City
OxfordC
|
|
2
-
2
FT
|
|
Darlington 1883
Drln1883
|
|
17 Aug 16:00 |
Alfreton Town
AlftnT
|
|
3
-
0
FT
|
|
Kings Lynn Town
KngsLTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Farsley Celtic
FrslCltc
|
|
2
-
1
FT
|
|
Buxton
Bxtn
|
|
|
|
  |
National League South
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Dorking Wanderers
DKNW
|
|
1
-
0
FT
|
|
Chippenham
Chppnh
|
|
17 Aug 16:00 |
Salisbury FC
SBFC
|
|
1
-
0
FT
|
|
Slough Town
SlghTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Aveley
Avl
|
|
2
-
2
FT
|
|
Tonbridge Angels
TnbrAngl
|
|
17 Aug 16:00 |
St Albans City
StAlbC
|
|
2
-
2
FT
|
|
Worthing
Wrthng
|
|
17 Aug 16:00 |
Weymouth
Wmth
|
|
0
-
2
FT
|
|
Hemel Hempstead Town
HmlHTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Farnborough
Frnbrgh
|
|
1
-
0
FT
|
|
Torquay United
TrqU
|
|
17 Aug 16:00 |
Bath City
BathC
|
|
1
-
0
FT
|
|
Welling United
WllngU
|
|
17 Aug 16:00 |
Chesham United
ChshmU
|
|
1
-
2
FT
|
|
Boreham Wood
BrhmWood
|
|
17 Aug 16:00 |
Chelmsford City
ChlmC
|
|
1
-
1
FT
|
|
Hampton and Richmond Borough
Hm&Rch
|
|
17 Aug 16:00 |
Enfield Town
EnfldTw
|
|
1
-
0
FT
|
|
Weston-Super-Mare
W-S-M
|
|
17 Aug 16:00 |
Hornchurch
Horn
|
|
0
-
1
FT
|
|
Eastbourne Borough
EstbrnBrgh
|
|
17 Aug 16:00 |
Maidstone United
MdstnU
|
|
1
-
2
FT
|
|
Truro City
TrrC
|
|
|
|
  |
Premier League 2 - Division 1
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Liverpool-U21
LIV-U21
|
|
3
-
1
FT
|
|
Manchester City-U21
MANC-U21
|
|
|
|
  |
Northern Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
FC United of Manchester
UOfMan
|
|
1
-
1
FT
|
|
Ilkeston Town FC
Ilkstn
|
|
17 Aug 16:00 |
Basford United
Basf
|
|
4
-
0
FT
|
|
Morpeth Town
|
|
17 Aug 16:00 |
Stockton Town
|
|
3
-
2
FT
|
|
Prescot Cables
|
|
17 Aug 16:00 |
Warrington Rylands
|
|
0
-
1
FT
|
|
Whitby Town
WhtbTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Bamber Bridge
BmbrBrdg
|
|
0
-
0
FT
|
|
Worksop Town
WrkspTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Matlock Town
MatlckTw
|
|
1
-
4
FT
|
|
Hyde United
Hyde
|
|
17 Aug 16:00 |
Workington
Wkngtn
|
|
1
-
1
FT
|
|
Leek Town
Leek
|
|
17 Aug 16:00 |
Macclesfield Town
McclsfT
|
|
3
-
1
FT
|
|
Guiseley
GSL
|
|
17 Aug 16:00 |
Gainsborough Trinity
GnsbTnt
|
|
0
-
1
FT
|
|
Ashton United
AshtnU
|
|
17 Aug 16:00 |
Mickleover Sports
McklvSpt
|
|
0
-
2
FT
|
|
Hebburn Town
HbbrnTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Blyth Spartans
BlthSprtn
|
|
1
-
1
FT
|
|
Lancaster City
LncstrC
|
|
|
|
  |
Ryman Isthmian League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Dartford
DTFD
|
|
2
-
0
FT
|
|
Canvey Island
CnvIsl
|
|
17 Aug 16:00 |
Hendon
Hendon
|
|
3
-
1
FT
|
|
Cray Wanderers
CrWand
|
|
17 Aug 16:00 |
Cray Valley (PM)
CVYP
|
|
4
-
2
FT
|
|
Cheshunt FC
Ches
|
|
17 Aug 16:00 |
Dulwich Hamlet
DlwchHm
|
|
3
-
3
FT
|
|
Whitehawk
Whthwk
|
|
17 Aug 16:00 |
Billericay Town
Bllrc
|
|
1
-
1
FT
|
|
Dover Athletic
DoverAth
|
|
17 Aug 16:00 |
Lewes
Lewes
|
|
2
-
1
FT
|
|
Hashtag United
|
|
17 Aug 16:00 |
Horsham FC
Hrshm
|
|
3
-
2
FT
|
|
Potters Bar Town
PBT
|
|
17 Aug 16:00 |
Chichester City
|
|
1
-
3
FT
|
|
Carshalton Athletic
CrshAthl
|
|
17 Aug 16:00 |
Bowers and Pitsea FC
BaPFC
|
|
0
-
2
FT
|
|
Chatham Town
ChthmTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Wingate and Finchley
W&F
|
|
-
|
|
Folkestone Invicta
FlksInvct
|
|
17 Aug 16:00 |
Hastings United
HstngsU
|
|
2
-
2
FT
|
|
Bognor Regis Town
BgnRgTw
|
|
|
|
  |
Southern Central League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
St Ives Town
SIvTn
|
|
2
-
1
FT
|
|
Banbury United
BnbrU
|
|
17 Aug 16:00 |
Bromsgrove Sporting
|
|
2
-
0
FT
|
|
Spalding United
Spal
|
|
17 Aug 16:00 |
Halesowen Town
HlswnTw
|
|
1
-
4
FT
|
|
Bedford Town
BdfdTw
|
|
17 Aug 16:00 |
AFC Sudbury
AFCSdb
|
|
1
-
1
FT
|
|
Royston Town
Ryst
|
|
17 Aug 16:00 |
Redditch United
RddtchU
|
|
1
-
0
FT
|
|
Bishop's Stortford
BshpsStrtf
|
|
17 Aug 16:00 |
Alvechurch
ALCH
|
|
2
-
1
FT
|
|
Biggleswade Town
BgglTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Stamford AFC
Stmfd
|
|
1
-
0
FT
|
|
Stourbridge
Strbrdg
|
|
17 Aug 16:00 |
AFC Telford United
AFCTlfU
|
|
5
-
4
FT
|
|
Hitchin Town
HtchnTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Barwell
Brwll
|
|
1
-
2
FT
|
|
Lowestoft Town
LwstftTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Leiston
Lstn
|
|
1
-
1
FT
|
|
Harborough Town
|
|
17 Aug 16:00 |
Kettering Town
Kttrng
|
|
1
-
1
FT
|
|
Stratford Town
StrtfrdTw
|
|
|
|
  |
Southern South League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Sholing
Shlng
|
|
1
-
0
FT
|
|
Marlow
Mrlw
|
|
17 Aug 16:00 |
Poole Town
Poole
|
|
0
-
1
FT
|
|
AFC Totton
Totton
|
|
17 Aug 16:00 |
Basingstoke Town
BsngstTw
|
|
2
-
0
FT
|
|
Dorchester Town
DchstrT
|
|
17 Aug 16:00 |
Walton & Hersham
|
|
5
-
2
FT
|
|
Merthyr Town
MERTH
|
|
17 Aug 16:00 |
Tiverton Town
TvrtnTw
|
|
2
-
3
FT
|
|
Chertsey Town
|
|
17 Aug 16:00 |
Havant and Waterlooville
H&W
|
|
1
-
1
FT
|
|
Plymouth Parkway
|
|
17 Aug 16:00 |
Frome Town
Frome
|
|
1
-
2
FT
|
|
Bracknell Town
|
|
17 Aug 16:00 |
Winchester City
WnchstrC
|
|
-
|
|
Gosport Borough
GsprtBrgh
|
|
17 Aug 16:00 |
Gloucester City
GlcstrC
|
|
1
-
0
FT
|
|
Wimborne Town
WmbrnTw
|
|
17 Aug 16:00 |
Hungerford Town
HngfdTw
|
|
1
-
0
FT
|
|
Taunton Town
TauT
|
|
17 Aug 16:00 |
Hanwell Town
HanT
|
|
1
-
0
FT
|
|
Swindon Supermarine
SwndnSpm
|
|
|
|
  |
Meistriliiga
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Trans Narva
TRNN
|
|
2
-
2
FT
|
|
JK Tallinna Kalev
KVTL
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group A
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
FC Espoo
Espoo
|
|
1
-
2
FT
|
|
PPJ/Ruoholahti
|
|
17 Aug 15:00 |
Toukolan Teräs
|
|
1
-
2
FT
|
|
EsPa
EsPa
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group B
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
MPS/Atletico Malmi
MPS/A
|
|
-
|
|
FC Loviisa
|
|
|
|
  |
Kolmonen Eteläinen Group C
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
SAPA
|
|
0
-
3
FT
|
|
PKKU/2
|
|
17 Aug 14:00 |
HyPS
HPS
|
|
1
-
0
FT
|
|
MPS
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Pohjois-Suomi
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
KePS
KPS
|
|
2
-
4
FT
|
|
KajHa
KHFC
|
|
17 Aug 15:00 |
PonPa
|
|
4
-
0
FT
|
|
Rovaniemi United
Roi Utd
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(AC) & Keski-Suomi
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
LehPa
LPFC
|
|
3
-
0
FT
|
|
ToU
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Itäinen(B) Kaakkois-Suomi
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
HaPK Edustus
HaPK
|
|
3
-
2
FT
|
|
LAUTP
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(B)Tampere & Satakunta
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Tampere United/2
|
|
3
-
2
FT
|
|
FC Haka j.
HakaJ
|
|
17 Aug 14:00 |
Pato
Pato
|
|
2
-
4
FT
|
|
TP-49
|
|
|
|
  |
Kolmonen - Läntinen(A) Länsi-Suomi
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
EuPa
EuPa
|
|
2
-
1
FT
|
|
ÅIFK
ÅIFK
|
|
|
|
  |
Besta-deild
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Vestri
|
|
2
-
0
FT
|
|
KR Reykjavik
KRR
|
|
|
|
  |
2.delid
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Haukar
Hauk
|
|
3
-
1
FT
|
|
Fjardabyggd/Leiknir
|
|
17 Aug 16:00 |
KFG Gardabaer
|
|
1
-
1
FT
|
|
Kormákur/Hvöt
|
|
17 Aug 18:00 |
KF Fjallabyggd
KF
|
|
4
-
1
FT
|
|
Vikingur Olafsvik
VIKO
|
|
|
|
  |
Lengjudeild kvenna - Women
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Grótta W
|
|
1
-
0
FT
|
|
FHL FC W
|
|
|
|
  |
3.delid
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Augnablik
|
|
2
-
2
FT
|
|
Sindri
|
|
17 Aug 18:00 |
Magni
|
|
-
|
|
Elliði
|
|
|
|
  |
3. Division - 1
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Årdal
ARD
|
|
1
-
5
FT
|
|
Bjarg
BJA
|
|
17 Aug 14:00 |
Djerv 1919
DJ1919
|
|
4
-
2
FT
|
|
Fana
FAN
|
|
17 Aug 15:00 |
Førde
FRD
|
|
0
-
2
FT
|
|
Os
OS
|
|
17 Aug 15:00 |
Florø
FLR
|
|
1
-
2
FT
|
|
Sandviken
|
|
17 Aug 15:00 |
Askøy
ASK
|
|
4
-
3
FT
|
|
Loddefjord
LODD
|
|
|
|
  |
3. Division - 2
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Vindbjart
VNBT
|
|
0
-
1
FT
|
|
Mandalskameratene
MLSK
|
|
17 Aug 14:00 |
Pors
PG
|
|
2
-
1
FT
|
|
Start 2
STA2
|
|
17 Aug 15:00 |
Fram Larvik
FRAML
|
|
3
-
2
FT
|
|
Sandefjord Fotball 2
SAFO3
|
|
17 Aug 15:00 |
Vigør
VIG
|
|
0
-
5
FT
|
|
Brodd
BDD
|
|
17 Aug 16:00 |
Madla
MAD
|
|
2
-
3
FT
|
|
Odd 2
|
|
|
|
  |
3. Division - 3
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Åssiden
ASSD
|
|
1
-
6
FT
|
|
Nordstrand
NSTR
|
|
17 Aug 14:00 |
Flint
FLI
|
|
3
-
2
FT
|
|
Åskollen
|
|
17 Aug 15:00 |
Asker
ASR
|
|
0
-
1
FT
|
|
Bærum
BSK
|
|
|
|
  |
3. Division - 4
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Stabæk 2
STK2
|
|
0
-
0
FT
|
|
Melhus
MELH
|
|
17 Aug 15:00 |
Tiller
TILL
|
|
2
-
1
FT
|
|
Byåsen TF
BYAS
|
|
17 Aug 15:00 |
Orkla
ORK
|
|
3
-
0
FT
|
|
Verdal
VERD
|
|
17 Aug 15:00 |
Surnadal
SURN
|
|
2
-
5
FT
|
|
Trygg/Lade
|
|
17 Aug 15:00 |
Nardo
NRD
|
|
2
-
3
FT
|
|
Rana FK
|
|
|
|
  |
3. Division - 5
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Funnefoss/Vormsund
|
|
2
-
2
FT
|
|
Træff
TRæ
|
|
17 Aug 13:00 |
Kristiansund BK 2
KRI2
|
|
0
-
1
FT
|
|
Bjørkelangen
|
|
17 Aug 14:00 |
Gjelleråsen
GJEL
|
|
0
-
4
FT
|
|
Lørenskog
LORN
|
|
17 Aug 14:00 |
Skedsmo
SKDM
|
|
1
-
0
FT
|
|
Lokomotiv Oslo
LOKO
|
|
|
|
  |
3. Division - 6
|
|
|
|
|
17 Aug 13:30 |
Hønefoss BK
HØN
|
|
2
-
2
FT
|
|
Fløya
FLYA
|
|
17 Aug 13:30 |
Elverum
ELV
|
|
7
-
1
FT
|
|
Ulfstind
|
|
17 Aug 16:00 |
Harstad
HSTD
|
|
2
-
1
FT
|
|
Skjervøy
SKJR
|
|
|
|
  |
1. Divisjon Kvinner
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Kil/Hemne
|
|
0
-
3
FT
|
|
Viking W
|
|
17 Aug 14:00 |
Fyllingsdalen
FKF
|
|
1
-
0
FT
|
|
Aalesund W
|
|
17 Aug 14:00 |
Odd
OD
|
|
2
-
0
FT
|
|
Avaldsnes Toppfotball
AVAL
|
|
17 Aug 16:00 |
Tromsø IL 2020
|
|
1
-
1
FT
|
|
Øvrevoll Hosle
|
|
|
|
  |
4. Div. - 1 Østfold
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Greåker
GRK
|
|
-
|
|
Råde
|
|
17 Aug 15:00 |
Østsiden
ØST
|
|
0
-
0
FT
|
|
Lisleby
LIS
|
|
|
|
  |
4. Div. - 2 Akershus
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Raumnes & Årnes
|
|
1
-
2
FT
|
|
Rælingen
RLG
|
|
17 Aug 15:00 |
Sørumsand
SRUM
|
|
2
-
0
FT
|
|
Løvenstad
|
|
|
|
  |
4. Div. - 3 Oslo 1
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Bærum 2
BæR2
|
|
4
-
1
FT
|
|
BVH
|
|
|
|
  |
4. Div. - 6 Indre Østland
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Brumunddal 2
|
|
5
-
0
FT
|
|
Toten
TOT
|
|
|
|
  |
4. Div. - 12 Agder
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Express
EXP
|
|
1
-
1
FT
|
|
Donn
DON
|
|
17 Aug 15:00 |
Lyngdal
LGDL
|
|
3
-
3
FT
|
|
Randesund
RAN
|
|
17 Aug 15:00 |
Trauma
TRA
|
|
5
-
4
FT
|
|
Våg
VAG
|
|
17 Aug 15:00 |
Flekkefjord
FLKFJ
|
|
1
-
2
FT
|
|
Froland
|
|
17 Aug 16:15 |
Tigerberget
|
|
1
-
4
FT
|
|
Giv Akt
GVAK
|
|
|
|
  |
4. Div. - 14 Rogaland 2
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Torvastad
|
|
2
-
3
FT
|
|
Frøyland
FLD
|
|
17 Aug 14:00 |
Rosseland
|
|
5
-
3
FT
|
|
Åkra
AKR
|
|
17 Aug 14:00 |
Vard Haugesund 2
VAHAU2
|
|
5
-
1
FT
|
|
Kopervik
KOP
|
|
|
|
  |
4. Div. - 16 Hordaland 1
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Voss
VSS
|
|
0
-
0
FT
|
|
Nordhordland
NRHL
|
|
17 Aug 15:00 |
Arna-Bjørnar
AR-BRN
|
|
3
-
6
FT
|
|
Flaktveit
|
|
|
|
  |
4. Div. - 17 Hordaland 2
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Lyngbø
LGB
|
|
1
-
2
FT
|
|
Mathopen
|
|
17 Aug 13:00 |
Trane
|
|
1
-
1
FT
|
|
Nymark
|
|
17 Aug 15:00 |
Odda
ODDA
|
|
0
-
2
FT
|
|
Smørås
SMO
|
|
|
|
  |
4. Div. - 18 Sogn og Fjordane
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Sandane
|
|
0
-
0
FT
|
|
Jølster
|
|
17 Aug 14:00 |
Dale
|
|
5
-
0
FT
|
|
Vik
VIK
|
|
17 Aug 15:00 |
Måløy FK
TOMA
|
|
1
-
4
FT
|
|
Fjøra
|
|
17 Aug 16:00 |
Høyang
HOY
|
|
5
-
3
FT
|
|
Eid
EID
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 1
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Vuku
VUK
|
|
3
-
1
FT
|
|
Rørvik
RVK
|
|
17 Aug 16:00 |
Sverresborg
SVRR
|
|
6
-
2
FT
|
|
Steinkjer
STJR
|
|
|
|
  |
4. Div. - Trøndelag 2
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Rindal
|
|
5
-
3
FT
|
|
Nidelv
NID
|
|
17 Aug 16:00 |
Heimdal
HMD
|
|
0
-
3
FT
|
|
KIL/Hemne
KIL/H
|
|
17 Aug 16:00 |
NTNUI
|
|
-
|
|
Tynset
TYN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 23 Nordland
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Grand Bodø
GBOD
|
|
7
-
2
FT
|
|
Mosjøen IL
MOS
|
|
17 Aug 15:00 |
Fauske/Sprint
FAU/SP
|
|
4
-
0
FT
|
|
Brønnøysund
|
|
17 Aug 16:00 |
Bossmo/Ytt.
|
|
-
|
|
Junkeren 2
|
|
|
|
  |
4. Div. - 24 Hålogaland
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Lofoten
LOF
|
|
1
-
1
FT
|
|
Leknes/Ballstad
|
|
17 Aug 14:00 |
Melbo
MEL
|
|
3
-
2
FT
|
|
Skånland
|
|
17 Aug 15:00 |
Medkila
MED
|
|
1
-
5
FT
|
|
Morild
|
|
|
|
  |
4. Div. - 25 Troms
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Lyngen/Karnes
LYN/K
|
|
1
-
11
FT
|
|
Hamna
HA
|
|
17 Aug 15:00 |
Skarp
SKP
|
|
1
-
4
FT
|
|
Finnsnes
FNSN
|
|
17 Aug 15:00 |
Nordreisa
|
|
4
-
6
FT
|
|
Senja
SEN
|
|
|
|
  |
4. Div. - 26 Finnmark
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Norild
NRL
|
|
2
-
1
FT
|
|
Porsanger
PORS
|
|
17 Aug 14:00 |
Indrefjord
|
|
0
-
3
FT
|
|
Kirkenes
KRK
|
|
17 Aug 16:00 |
Bjørnevatn
BJNV
|
|
20
-
0
FT
|
|
Nordlys
|
|
|
|
  |
Latvian First League
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
JDFS Alberts
|
|
3
-
1
FT
|
|
Ogre United
|
|
17 Aug 14:00 |
FK Smiltene/BJSS
|
|
0
-
3
FT
|
|
RFS
|
|
17 Aug 16:00 |
Rēzeknes FA
|
|
1
-
2
FT
|
|
Riga FC 2
|
|
17 Aug 18:00 |
SK Super Nova
|
|
1
-
0
FT
|
|
Skanstes
|
|
|
|
  |
A Lyga
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Suduva
SUD
|
|
1
-
1
FT
|
|
Kauno Zalgiris
SPYR
|
|
|
|
  |
1.division
|
|
|
|
|
17 Aug 14:30 |
Polonia Warszawa
POL
|
|
0
-
1
FT
|
|
Miedz Legnica
MIEDZ
|
|
17 Aug 17:30 |
Stal Rzeszow
STALRZE
|
|
4
-
0
FT
|
|
Warta Poznan
WAR
|
|
17 Aug 19:35 |
GKS Tychy
GKS
|
|
0
-
0
FT
|
|
Odra Opole
OPOLE
|
|
|
|
  |
3.division Dolnoslasko - lubuska III
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Slask Wroclaw II
|
|
1
-
1
FT
|
|
Unia Turza Slaska
UnTur
|
|
17 Aug 17:00 |
Jelenia Gora
JELE
|
|
5
-
3
FT
|
|
Bytom Odrzanski
|
|
17 Aug 17:00 |
Polonia Slubice (ME)
POLONSLU(ME)
|
|
2
-
2
FT
|
|
Zielona Gora
ZEILGOR
|
|
17 Aug 17:00 |
KS Stilon Gorzow Wielkopolski
STIL
|
|
1
-
3
FT
|
|
Warta Gorzow
|
|
17 Aug 17:00 |
Podlesianka Katowice
|
|
2
-
1
FT
|
|
KS Górnik Polkowice
GORNIK
|
|
17 Aug 17:00 |
Brzeg
Brzeg
|
|
1
-
2
FT
|
|
Legnica 2
MIEDZII
|
|
17 Aug 17:00 |
Pawlowice
PNIOW
|
|
1
-
2
FT
|
|
Carina Gubin
|
|
|
|
  |
3.division Kujawsko - pomorsko - wielkopolska II
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Wda Swiecie
WDA
|
|
0
-
1
FT
|
|
Flota Swinoujscie
FLOTA
|
|
17 Aug 16:00 |
Nowe Skalmierzyce
|
|
0
-
4
FT
|
|
Blekitni Stargard Szczecinski
BLEKSTAR
|
|
17 Aug 16:00 |
Notec Czarnkow
|
|
2
-
1
FT
|
|
Zawisza Bydgoszcz
ZAW
|
|
17 Aug 16:00 |
Kotwica Kornik
|
|
2
-
3
FT
|
|
Gedania Gdansk
|
|
17 Aug 16:00 |
Elana Torun
ELAN
|
|
0
-
0
FT
|
|
Lech Poznan II
LECHPO
|
|
17 Aug 17:00 |
Gryf Slupsk
GRYF
|
|
0
-
0
FT
|
|
Polonia Sroda Wielkopolska
POLONWIE
|
|
17 Aug 18:00 |
Vineta Wolin
VIWO
|
|
1
-
3
FT
|
|
Cartusia Kartuzy
CARTU
|
|
|
|
  |
3.division Pomorsko - zachodniopomorska I
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Legia II Warszawa
LEGIAWAR
|
|
1
-
3
FT
|
|
GKS Wikielec
WIK
|
|
17 Aug 13:00 |
Plock II
|
|
2
-
4
FT
|
|
LKS 1926 Lomza
LOMZA
|
|
17 Aug 17:00 |
Sokol Aleksandrow Lodzki
SOKOLOD
|
|
1
-
0
FT
|
|
Mlawa
MA
|
|
17 Aug 17:00 |
Swit Nowy Dwor
SWIT
|
|
2
-
6
FT
|
|
Unia Skierniewice
|
|
17 Aug 17:00 |
Pelikan Lowicz
PELI
|
|
1
-
2
FT
|
|
Lechia Tomaszow Mazowiecki
LECHTO
|
|
17 Aug 17:00 |
Lidzbark Warminski
|
|
1
-
0
FT
|
|
Bron Radom
BRON
|
|
17 Aug 18:00 |
Wigry Suwalki
WIGRSUW
|
|
1
-
0
FT
|
|
GKS Belchatow
GKS
|
|
17 Aug 18:00 |
Victoria Sulejowek
|
|
0
-
0
FT
|
|
Jagiellonia II Bialystok
JAGIE
|
|
|
|
  |
3.division Opolsko - Slaska IV
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Wisla II Krakow
WISLAK
|
|
1
-
1
FT
|
|
Sandecja Nowy Sacz
SANOWY
|
|
17 Aug 12:00 |
Avia Swidnik
AVIA
|
|
3
-
1
FT
|
|
Unia Tarnow
UNIATA
|
|
17 Aug 13:00 |
Czarni Polaniec
CZARNI
|
|
2
-
0
FT
|
|
Swidniczanka Swidnik
|
|
17 Aug 16:00 |
Lewart Lubartow
LELUB
|
|
0
-
1
FT
|
|
Ostrowiec Swietokrzyski
KSZO
|
|
17 Aug 17:00 |
Wisloka Debica
|
|
1
-
3
FT
|
|
Chelmianka Chelm
CHELM
|
|
17 Aug 17:00 |
Star Starachowice
|
|
1
-
0
FT
|
|
Lubaczow
|
|
17 Aug 19:57 |
Biala Podlaska
PODLA
|
|
3
-
0
FT
|
|
Korona Kielce 2
KORONA
|
|
|
|
  |
2.division
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
KS Wieczysta Krakow
|
|
7
-
1
FT
|
|
Hutnik Krakow
HUTA
|
|
17 Aug 16:00 |
Olimpia Grudziadz
OLIMP
|
|
1
-
0
FT
|
|
Zaglebie 2
ZAGLIILUB
|
|
17 Aug 17:00 |
Bielsko-Biala
REKORD
|
|
2
-
3
FT
|
|
Resovia
RES
|
|
17 Aug 20:15 |
GKS Jastrzebie
JAST
|
|
2
-
4
FT
|
|
Polonia Bytom
POLBY
|
|
|
|
  |
2. HNL
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
NK Dubrava
|
|
-
|
|
NK Opatija
NK Opa
|
|
17 Aug 17:30 |
HNK Cibalia
Cib
|
|
2
-
0
FT
|
|
NK Rudes
RUD
|
|
17 Aug 17:30 |
HNK Orijent 1919
Orijen
|
|
0
-
0
FT
|
|
NK Croatia Zmijavci
|
|
|
|
  |
Jelen Super lige
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
FK Novi Pazar
NOVI
|
|
0
-
1
FT
|
|
Mladost L.
MLA.L
|
|
17 Aug 19:30 |
FK Tekstilac Odzaci
|
|
1
-
1
FT
|
|
Jedinstvo U.
|
|
17 Aug 19:30 |
Napredak Krusevac
NAPR
|
|
2
-
0
FT
|
|
FK Spartak Subotica
SPAZV
|
|
|
|
  |
Prva liga
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
RFK Graficar Beograd
|
|
2
-
0
FT
|
|
Sloven Ruma
|
|
17 Aug 19:00 |
FK Javor Ivanjica
JAVO
|
|
1
-
0
FT
|
|
FK Indija
|
|
17 Aug 20:00 |
Vozdovac
VOZD
|
|
2
-
0
FT
|
|
FK Sloboda Uzice
SLOB
|
|
|
|
  |
Prva Liga
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
NŠ Mura
Mura
|
|
2
-
3
FT
|
|
AŠK Bravo
ASKB
|
|
17 Aug 20:15 |
FC Koper
FCK
|
|
3
-
0
FT
|
|
Nafta
NAF
|
|
|
|
  |
II Liga
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
Povazska Bystrica
|
|
3
-
1
FT
|
|
MFK Lokomotiva Zvolen
LZV
|
|
17 Aug 17:00 |
1. FC Tatran Presov
TPR
|
|
1
-
1
FT
|
|
FC Petrzalka 1898
|
|
17 Aug 17:00 |
FK Humenne
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC ViOn Zlate Moravce
ZLM
|
|
17 Aug 19:00 |
MFK Tatran Liptovsky Mikulas
TLM
|
|
2
-
0
FT
|
|
FK Puchov
|
|
|
|
  |
Dovera I. LSD - U19
|
|
|
|
|
17 Aug 11:00 |
SK Slovan Bratislava-U19
SlBr (YT)
|
|
1
-
0
FT
|
|
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica o.z.
|
|
17 Aug 11:00 |
FC Spartak Trnava-U19
TRNV (YT)
|
|
2
-
2
FT
|
|
FC KOŠICE-U19
|
|
17 Aug 11:00 |
FK DAC 1904 Dunajska Streda-U19
DunSt (YT)
|
|
0
-
4
FT
|
|
FK Zeleziarne Podbrezova-U19
PDBR (YT)
|
|
17 Aug 11:00 |
AS Trencin-U19
TREN (YT)
|
|
6
-
0
FT
|
|
FK Poprad-U19
|
|
17 Aug 11:00 |
MFK Ružomberok-U19
|
|
3
-
0
FT
|
|
FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
|
|
17 Aug 13:00 |
MSK Zilina-U19
ZLN (YT)
|
|
2
-
1
FT
|
|
MFK Zemplin Michalovce-U19
ZMPL (YT)
|
|
|
|
  |
Regionalleague Ost
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Young Violets Austria Wien
WIEN
|
|
0
-
0
FT
|
|
Wiener Sport-Club
WIE
|
|
17 Aug 17:00 |
Sportunion Mauer
|
|
3
-
1
FT
|
|
Traiskirchen
ARK
|
|
17 Aug 18:00 |
Leobendorf
LEO
|
|
5
-
0
FT
|
|
SV Gloggnitz
|
|
|
|
  |
Regionalleague West
|
|
|
|
|
17 Aug 15:30 |
Lauterach
|
|
0
-
0
FT
|
|
SV Wals-Grunau
GRU
|
|
17 Aug 16:00 |
FC Pinzgau Saalfelden
PIN
|
|
2
-
3
FT
|
|
SVG Reichenau
REIC
|
|
17 Aug 17:00 |
Dornbirner SV
|
|
1
-
0
FT
|
|
SK Bischofshofen
BSHF
|
|
17 Aug 17:00 |
SC Schwaz
SCH
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Kufstein
KUF
|
|
17 Aug 17:30 |
SV Austria Salzburg
SALZ
|
|
5
-
2
FT
|
|
VfB Hohenems
HOH
|
|
|
|
  |
Regionalleague Mitte
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
AC Wolfsberger
WACA
|
|
2
-
2
FT
|
|
FC Wels
WELS
|
|
17 Aug 17:30 |
SV Wildon
|
|
1
-
2
FT
|
|
FC Gleisdorf 09
GLEI
|
|
17 Aug 18:30 |
ASKÖ Oedt
|
|
3
-
2
FT
|
|
Vöcklamarkt
VOCK
|
|
17 Aug 19:00 |
USV St. Anna/A.
|
|
6
-
2
FT
|
|
Ried SV Amat
REID
|
|
|
|
  |
2. Landesliga Ost
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
Obergänserndorf
|
|
1
-
1
FT
|
|
FC Bisamberg
|
|
17 Aug 18:30 |
SC Brunn/Geb.
|
|
2
-
2
FT
|
|
FC Neudorf
|
|
|
|
  |
Carioca 2nd Division - 1st Phase Play Offs
|
|
|
|
|
17 Aug 15:45 |
Olaria
OLA
|
|
1
-
1
FT
|
|
Maricá
MFC
|
|
|
|
  |
Thai Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 13:30 |
Uthai Thani FC
|
|
1
-
1
FT
|
|
Ratchaburi FC
Rtchbr
|
|
17 Aug 14:00 |
PT Prachuap FC
|
|
4
-
0
FT
|
|
Nong Bua Pitchaya
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Qingdao Hainiu F.C.
Q H F
|
|
1
-
0
FT
|
|
Shenzhen Xinpengcheng
|
|
17 Aug 13:35 |
Meizhou Hakka
|
|
2
-
1
FT
|
|
Changchun Yatai
ChangYa
|
|
17 Aug 13:35 |
Shanghai Shenhua
SHAN
|
|
3
-
1
FT
|
|
Shanghai Port
SSIPG
|
|
17 Aug 14:00 |
Shandong Luneng Taishan
ShLnTs
|
|
3
-
0
FT
|
|
Chengdu Rongcheng
|
|
|
|
  |
Júniores U19 - Championship Group
|
|
|
|
|
17 Aug 16:30 |
Rio Ave-U19
RIO
|
|
1
-
0
FT
|
|
Farense-U19
|
|
|
|
  |
National Division
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
FC Dacia-Buiucani
|
|
0
-
1
FT
|
|
CF Sparta Selemet
Sprt
|
|
|
|
  |
Oberliga Hamburg
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
FC Türkiye Wilhelmsburg
FC T W
|
|
2
-
2
FT
|
|
Niendorfer TSV
Nind
|
|
17 Aug 15:30 |
Altona 93
Alt93
|
|
4
-
0
FT
|
|
HEBC Hamburg
|
|
|
|
  |
Oberliga Westfalen
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
TuS Bövinghausen
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Eintracht Rheine
EinRh
|
|
|
|
  |
Bremen-Liga
|
|
|
|
|
17 Aug 13:30 |
Blumenthaler SV
Blum
|
|
2
-
4
FT
|
|
OSC Bremerhaven
Brmrh
|
|
17 Aug 14:00 |
TS Woltmershausen
|
|
2
-
0
FT
|
|
KSV Vatan Sport Bremen
VtSp
|
|
|
|
  |
Oberliga Schleswig-Holstein Nord
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
FC Kilia Kiel
KLK
|
|
6
-
1
FT
|
|
TSB Flensburg
TSBF
|
|
17 Aug 14:00 |
PSV Neumünster
Nmnst
|
|
1
-
3
FT
|
|
Heider SV
Heid
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV Nordmark Satrup
|
|
4
-
0
FT
|
|
SpVg Eidertal Molfsee
|
|
17 Aug 14:00 |
TuS Rotenhof
|
|
1
-
4
FT
|
|
Oldenburger SV
ODBGS
|
|
17 Aug 14:00 |
Eutin 08
Eut08
|
|
2
-
3
FT
|
|
Eckernförder SV
|
|
17 Aug 14:30 |
VfB Lübeck II
|
|
1
-
2
FT
|
|
MTSV Hohenwestedt
|
|
|
|
  |
Hessenliga
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Eintr. Stadtallendorf
STAD
|
|
3
-
2
FT
|
|
TuS Hornau
|
|
17 Aug 14:30 |
KSV Baunatal
KSVBnt
|
|
5
-
0
FT
|
|
VfB 1905 Marburg
|
|
17 Aug 15:30 |
SV Unter-Flockenbach
|
|
2
-
4
FT
|
|
Hünfelder SV
HÜN
|
|
17 Aug 15:30 |
SC 1929 Waldgirmes
|
|
2
-
1
FT
|
|
TSV Steinbach II
|
|
17 Aug 16:00 |
FSV Fernwald
FERN
|
|
1
-
2
FT
|
|
SC 1960 Hanau
|
|
|
|
  |
Oberliga Baden-Württemberg
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
SV Fellbach
|
|
1
-
0
FT
|
|
TSV Essingen
|
|
17 Aug 15:30 |
FC Zuzenhausen
ZZNH
|
|
1
-
1
FT
|
|
Calcio Leinfelden-Echterdingen
|
|
17 Aug 15:30 |
SV Oberachern
OBER
|
|
1
-
1
FT
|
|
VfR Mannheim
MANN
|
|
|
|
  |
Oberliga Niederrhein
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Sportfreunde Baumberg
SprtBmb
|
|
1
-
4
FT
|
|
VfB 03 Hilden
HILD
|
|
|
|
  |
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Nord
|
|
|
|
|
17 Aug 14:30 |
FC Rot-Weiß Koblenz
RWKoblenz
|
|
1
-
1
FT
|
|
SV Gonsenheim
GONS
|
|
17 Aug 15:00 |
TuS Mechtersheim
TuSMe
|
|
1
-
0
FT
|
|
VfR Wormatia Worms
WrWrms
|
|
17 Aug 15:00 |
FC Blau-Weiß Karbach
KRBCH
|
|
4
-
1
FT
|
|
FV Eppelborn
|
|
17 Aug 15:00 |
FV 07 Diefflen
DIEF
|
|
4
-
1
FT
|
|
FC Arminia Ludwigshafen
LUDW
|
|
17 Aug 15:30 |
FV Engers 07
|
|
2
-
5
FT
|
|
1. FC Kaiserslautern Am.
KaisAm.
|
|
|
|
  |
Oberliga Niedersachsen
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
SV Atlas Delmenhorst
Delmenhorst
|
|
1
-
2
FT
|
|
SC Spelle-Venhaus
VENH
|
|
17 Aug 14:00 |
BSV SW Rehden
Rehden
|
|
1
-
2
FT
|
|
Eintracht Celle
MTV
|
|
17 Aug 14:00 |
Eintracht Braunschweig U23
|
|
1
-
1
FT
|
|
SSV Vorsfelde
|
|
|
|
  |
Regional Liga Nord
|
|
|
|
|
17 Aug 13:30 |
SC Weiche Flensburg
|
|
4
-
1
FT
|
|
SSV Jeddeloh
JEDD
|
|
17 Aug 15:30 |
SV Werder Bremen II
WrdBrmnAm.
|
|
-
|
|
1.FC Phönix Lübeck
|
|
17 Aug 16:00 |
VfB Lübeck
VfBLbck
|
|
2
-
2
FT
|
|
Holstein Kiel II
HKiel II
|
|
|
|
  |
Regional Liga Südwest
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
FC-Astoria Walldorf
AstWlldf
|
|
5
-
0
FT
|
|
SV Eintracht-Trier
EntrchtTr
|
|
17 Aug 14:00 |
1. Göppinger SV
|
|
1
-
1
FT
|
|
SG Barockstadt Fulda-Lehnerz
|
|
17 Aug 14:00 |
FC 08 Homburg
08Hmbrg
|
|
1
-
1
FT
|
|
KSV Hessen Kassel
KSVHK
|
|
17 Aug 14:00 |
FSV Frankfurt
FRNK
|
|
2
-
1
FT
|
|
SGV Freiberg Fußball
FREI
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV Steinbach Haiger
STEI
|
|
0
-
2
FT
|
|
Bahlinger SC
BAHL
|
|
17 Aug 14:00 |
FC Giessen
|
|
2
-
2
FT
|
|
SV Stuttgarter Kickers
StrrgKck
|
|
17 Aug 14:00 |
Eintracht Frankfurt II
|
|
1
-
5
FT
|
|
SC Freiburg II
SCFrb
|
|
|
|
  |
Regional Liga West
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
1. FC Bocholt
BOCH
|
|
3
-
1
FT
|
|
FC Schalke 04 U23
Schlk04Am.
|
|
17 Aug 14:00 |
FC Gütersloh
Gtrsl
|
|
2
-
2
FT
|
|
Türkspor Dortmund
|
|
17 Aug 14:00 |
SV Rödinghausen
SvRdngh
|
|
1
-
2
FT
|
|
KFC Uerdingen 05
KFCU05
|
|
17 Aug 14:00 |
Borussia Mönchengladbach U23
BMunAm.
|
|
2
-
1
FT
|
|
Fortuna Düsseldorf U23
FrtnDssAm.
|
|
17 Aug 14:00 |
1. FC Düren
|
|
1
-
0
FT
|
|
SC Wiedenbrück
SCW2000
|
|
|
|
  |
Regional Liga Bayern
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
SV Türkgücü München
Türkgücü
|
|
2
-
2
FT
|
|
SpVgg Hankofen-Hailing
HANK
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV Schwaben Augsburg
|
|
0
-
2
FT
|
|
TSV Aubstadt
Ausb
|
|
17 Aug 14:00 |
SpVgg Greuther Fürth II
SpVggGFAm.
|
|
2
-
2
FT
|
|
FC Eintracht Bamberg
EntrBmb
|
|
17 Aug 18:30 |
FC Würzburger Kickers
FCWzbKck
|
|
-
|
|
1. FC Nürnberg II
NrnbAm.
|
|
|
|
  |
K League 1
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Jeonbuk
JEON
|
|
2
-
1
FT
|
|
Pohang
PhngSt
|
|
17 Aug 12:30 |
Daejeon
|
|
2
-
1
FT
|
|
Incheon
|
|
|
|
  |
K League 2
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
Gyeongnam
|
|
0
-
0
FT
|
|
Cheongju Jikji
|
|
17 Aug 12:30 |
Gimpo Citizen FC
|
|
1
-
0
FT
|
|
Ansan Greeners
|
|
17 Aug 12:30 |
Seongnam
SIC
|
|
2
-
2
FT
|
|
Cheonan City
|
|
|
|
  |
Persha Liga
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
MFC Kremin
Krem
|
|
1
-
1
FT
|
|
FC Metalist 1925
MET
|
|
17 Aug 13:00 |
UCSA
|
|
1
-
3
FT
|
|
FC Poltava
POL
|
|
17 Aug 15:00 |
Bukovyna Chernivtsi
BUK
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Ahrobiznes Volochysk
|
|
17 Aug 15:30 |
Metalist Kharkiv
|
|
1
-
1
FT
|
|
Podillya Khmelnytskyi
|
|
17 Aug 16:00 |
MFC Metalurh Zaporizhya
|
|
1
-
3
FT
|
|
Viktoria Mykolaivka
|
|
|
|
  |
Youth Premiere League
|
|
|
|
|
17 Aug 11:00 |
Livyi Bereg (YT)
|
|
1
-
6
FT
|
|
FC Shakhtar Donetsk (YT)
SHD-U21
|
|
17 Aug 11:00 |
Veres Rivne (YT)
VER U21
|
|
3
-
1
FT
|
|
Kryvbas 2020 (YT)
|
|
17 Aug 12:00 |
LNZ Cherkasy (YT)
|
|
0
-
1
FT
|
|
Rukh Lviv (YT)
|
|
|
|
  |
Emirates Cup
|
|
|
|
|
17 Aug 16:05 |
Al Urooba
|
|
0
-
0
FT
|
|
Al Nasr
NSRD
|
|
17 Aug 16:05 |
Bani Yas
BYSC
|
|
4
-
2
FT
|
|
Dibba Al Hisn
|
|
17 Aug 18:45 |
Khorfakkan
|
|
0
-
1
FT
|
|
Al Sharjah
|
|
|
|
  |
Professional League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:30 |
Al Sareeh SC
|
|
5
-
1
FT
|
|
Shabab Al Aqaba
|
|
17 Aug 19:00 |
Moghayer Al Sarhan
|
|
1
-
1
FT
|
|
Al Wehdat SC
WSC
|
|
|
|
  |
Kuwaiti League
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Al Naser
NASAR
|
|
0
-
2
FT
|
|
Khaitan
|
|
17 Aug 20:15 |
Kazma SC
KAZM
|
|
4
-
3
FT
|
|
Al Salmiya
SALM
|
|
|
|
  |
New South Wales
|
|
|
|
|
17 Aug 08:30 |
Sutherland Sharks
SuthSha
|
|
0
-
1
FT
|
|
St. George City
|
|
17 Aug 09:00 |
Sydney Olympic
SdnOly
|
|
4
-
1
FT
|
|
Western Sydney Wanderers FC Youth
|
|
17 Aug 09:30 |
APIA Leichhardt Youth
API
|
|
4
-
1
FT
|
|
Hills Brumbies
|
|
17 Aug 11:00 |
St. George FC
StGeo
|
|
2
-
0
FT
|
|
Central Coast Mariners U23
|
|
17 Aug 11:00 |
Marconi Stallions
MarStal
|
|
1
-
2
FT
|
|
Blacktown City
BlckCDemn
|
|
|
|
  |
Western Australian League
|
|
|
|
|
17 Aug 09:00 |
Bayswater
BayC
|
|
-
|
|
Inglewood Utd
IngUni
|
|
17 Aug 09:00 |
Western Knights
WeKni
|
|
0
-
1
FT
|
|
Perth RedStar
|
|
17 Aug 09:00 |
Stirling Macedonia
|
|
-
|
|
Perth Glory U23
|
|
17 Aug 09:00 |
Armadale
ARM
|
|
-
|
|
Balcatta
BAL
|
|
17 Aug 09:00 |
Olympic Kingsway
OK
|
|
2
-
0
FT
|
|
Floreat Athena
FloA
|
|
|
|
  |
Tasmania Premiere League
|
|
|
|
|
17 Aug 06:15 |
Launceston United
LU
|
|
3
-
1
FT
|
|
Clarence Zebras
|
|
17 Aug 08:30 |
Devonport
DEV
|
|
2
-
0
FT
|
|
Riverside Olympic
|
|
17 Aug 08:45 |
Kingborough Lions
KINGLI
|
|
1
-
2
FT
|
|
Launceston
LauC
|
|
|
|
  |
South Australian League-Playoffs
|
|
|
|
|
17 Aug 07:30 |
Modbury Jets
ModJts
|
|
3
-
2
FT
|
|
Adelaide United U23
|
|
17 Aug 09:30 |
Adelaide City
AdeC
|
|
2
-
1
FT
|
|
Adelaide Comets
AdeCom
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Kyzylzhar
|
|
0
-
1
FT
|
|
K. Almaty
KAIR
|
|
17 Aug 17:00 |
Yelimay Semey
|
|
6
-
0
FT
|
|
Turan
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
FC Ararat Yerevan
ARAR
|
|
1
-
2
FT
|
|
FC Shirak
SHIR
|
|
|
|
  |
J-League Division 3
|
|
|
|
|
17 Aug 11:00 |
Nagano
|
|
3
-
1
FT
|
|
Tegevajaro Miyazaki
Miyazaki
|
|
17 Aug 11:00 |
Grulla Morioka
|
|
0
-
3
FT
|
|
Azul Claro Numazu
ACN
|
|
17 Aug 11:00 |
Fukushima Utd
|
|
0
-
1
FT
|
|
Ryukyu
|
|
17 Aug 11:00 |
Vanraure
|
|
4
-
1
FT
|
|
Gifu
Gifu
|
|
17 Aug 11:00 |
YSCC
YS&CC
|
|
1
-
2
FT
|
|
Kamatamare
KmtmSnk
|
|
17 Aug 11:00 |
Giravanz Kitakyushu
GrvnzKtk
|
|
2
-
0
FT
|
|
Toyama
KtllTm
|
|
17 Aug 12:00 |
Omiya Ardija
OmiyaAr
|
|
2
-
0
FT
|
|
Kanazawa
ZwgnKnzw
|
|
17 Aug 12:00 |
Yamaga
MtsmtYm
|
|
3
-
2
FT
|
|
Sagamihara
|
|
17 Aug 12:00 |
Gainare Tottori
GnrTttr
|
|
2
-
1
FT
|
|
Nara Club
|
|
17 Aug 12:00 |
Imabari
|
|
1
-
1
FT
|
|
Osaka
|
|
|
|
  |
J-League Division 2
|
|
|
|
|
17 Aug 11:30 |
Shimizu S-Pulse
ShmzS-P
|
|
3
-
0
FT
|
|
Kofu
VntfKofu
|
|
17 Aug 12:00 |
Kumamoto
RssKmmt
|
|
0
-
1
FT
|
|
Mito
MitoHllhck
|
|
17 Aug 12:00 |
Chiba
JefUntChb
|
|
0
-
3
FT
|
|
Iwaki
|
|
17 Aug 12:00 |
Tokushima
TkshmVt
|
|
1
-
1
FT
|
|
Okayama
FgnOkm
|
|
17 Aug 12:00 |
Fujieda MYFC
|
|
3
-
0
FT
|
|
Renofa Yamaguchi
|
|
17 Aug 12:00 |
Tochigi
TCHG
|
|
0
-
0
FT
|
|
Blaublitz
|
|
17 Aug 12:00 |
Kusatsu
ThspKsts
|
|
1
-
2
FT
|
|
Yokohama FC
Ykhm
|
|
17 Aug 12:00 |
Montedio Yamagata
MntdYmgt
|
|
4
-
2
FT
|
|
V-Varen Nagasaki
V-VarenNgs
|
|
17 Aug 12:00 |
Vegalta Sendai
VgltSnd
|
|
1
-
0
FT
|
|
Kagoshima Utd
|
|
|
|
  |
Liga Satu
|
|
|
|
|
17 Aug 10:30 |
Arema Malang
ArMal
|
|
0
-
2
FT
|
|
Pusamania Borneo
PusBor
|
|
17 Aug 14:00 |
Persis Solo FC
PrsSl
|
|
0
-
1
FT
|
|
PSIS Semarang
PSIS
|
|
|
|
  |
T-Com 1.CFL
|
|
|
|
|
17 Aug 17:15 |
Arsenal Tivat
|
|
0
-
2
FT
|
|
Buducnost
BUD
|
|
17 Aug 20:00 |
FK Otrant
|
|
3
-
1
FT
|
|
Jezero
|
|
17 Aug 20:00 |
Mornar Bar
MORN
|
|
1
-
2
FT
|
|
Jedinstvo
JO
|
|
17 Aug 20:00 |
Sutjeska
SUTJ
|
|
0
-
2
FT
|
|
OFK Petrovac
PETR
|
|
|
|
  |
Liga II
|
|
|
|
|
17 Aug 10:00 |
CSM Slatina
CMS
|
|
3
-
1
FT
|
|
Viitorul Târgu Jiu
ACE
|
|
17 Aug 10:00 |
FC Metaloglobus Bucuresti
MET
|
|
3
-
0
FT
|
|
FC Unirea Dej
FCU
|
|
17 Aug 10:00 |
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
FKC
|
|
4
-
1
FT
|
|
Campulung
|
|
17 Aug 10:00 |
CSC Dumbrăvița
CSD
|
|
1
-
2
FT
|
|
FC U Craiova
FCUC
|
|
17 Aug 10:00 |
CS Mioveni
MIO
|
|
0
-
1
FT
|
|
FC Voluntari
VOL
|
|
17 Aug 10:00 |
Concordia Chiajna
CON
|
|
0
-
2
FT
|
|
Ceahlaul Piatra Neamt
CEA
|
|
|
|
  |
Erovnuli Liga
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
FC Kolkheti-1913 Poti
KOLK
|
|
2
-
1
FT
|
|
FC Gagra
GAGR
|
|
17 Aug 19:00 |
Dila Gori
DILA
|
|
1
-
1
FT
|
|
Telavi
|
|
|
|
  |
BGL Ligue
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Racing Luxembourg
RFCU
|
|
4
-
1
FT
|
|
Hostert
HOST
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Floriana
FLOR
|
|
3
-
3
FT
|
|
Melita
MELI
|
|
17 Aug 20:15 |
Naxxar Lions
NAXX
|
|
1
-
2
FT
|
|
Hibernians
HIBE
|
|
|
|
  |
FNL
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Shinnik Yaroslavl
SHIN
|
|
0
-
0
FT
|
|
Rodina Moscow
|
|
17 Aug 16:30 |
FC Kamaz
KMZ
|
|
3
-
0
FT
|
|
FC SKA-Khabarovsk
FC SKA
|
|
17 Aug 18:00 |
Arsenal Tula
ARST
|
|
0
-
0
FT
|
|
FC Alania Vladikavkaz
|
|
17 Aug 18:24 |
Torpedo Moskva
TORM
|
|
2
-
1
FT
|
|
FC Neftekhimik Nizhnekamsk
NEFN
|
|
|
|
  |
Derde Divisie Zaterdag
|
|
|
|
|
17 Aug 14:30 |
HSC'21
HSC'21
|
|
1
-
3
FT
|
|
SV Urk
Urk
|
|
17 Aug 14:30 |
SC Genemuiden
SC GENEM
|
|
0
-
0
FT
|
|
VV TEC
VV TEC
|
|
17 Aug 14:30 |
DOVO
DOVO
|
|
2
-
1
FT
|
|
USV Hercules
USV HERC
|
|
17 Aug 14:30 |
Excelsior '31
EX'31
|
|
2
-
1
FT
|
|
Ajax Am.
Aj.Am
|
|
17 Aug 14:30 |
Harkemase Boys
HARK BOYS
|
|
3
-
1
FT
|
|
RKVV DEM
|
|
17 Aug 15:00 |
DVS'33 Ermelo
DVS'33 ERM
|
|
3
-
1
FT
|
|
SV Huizen
|
|
17 Aug 15:00 |
Sparta Nijkerk
SPART NIJ
|
|
2
-
1
FT
|
|
IJsselmeervogels
IJSSEL
|
|
17 Aug 15:00 |
Sportlust'46
SPORT'46
|
|
0
-
0
FT
|
|
VV Eemdijk
VVE
|
|
|
|
  |
Derde Divisie Zondag
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Blauw Geel'38
|
|
0
-
0
FT
|
|
Kozakken Boys
KOZ BOYS
|
|
17 Aug 14:30 |
HV & CV Quick
|
|
2
-
1
FT
|
|
ASWH
ARWH
|
|
17 Aug 14:30 |
FC 's-Gravenzande
|
|
1
-
3
FT
|
|
VVSB
VVSB
|
|
17 Aug 14:30 |
FC Lisse
FC LIS
|
|
1
-
1
FT
|
|
TOGB
|
|
17 Aug 14:30 |
HSV Hoek
HSV H
|
|
2
-
0
FT
|
|
VV Goes
VVG
|
|
17 Aug 14:30 |
FC Rijnvogels
|
|
6
-
1
FT
|
|
Smitshoek
|
|
17 Aug 18:00 |
Meerssen
MEERS
|
|
0
-
0
FT
|
|
Kloetinge
KLOET
|
|
17 Aug 18:00 |
Gemert
GEM
|
|
1
-
0
FT
|
|
SteDoCo
SDC
|
|
|
|
  |
Tweede Divisie
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Koninklijke HFC
KON HFC
|
|
3
-
0
FT
|
|
Excelsior Maassluis
EXC M
|
|
17 Aug 14:30 |
SVV Scheveningen
SVV SCH
|
|
2
-
2
FT
|
|
Noordwijk
NOORD
|
|
17 Aug 14:30 |
BVV Barendrecht
BVVB
|
|
2
-
1
FT
|
|
HHC Hardenberg
HHC HARD
|
|
17 Aug 15:00 |
Rijnsburgse Boys
RIJN BOYS
|
|
4
-
2
FT
|
|
Jong Almere City FC
ALM Jong
|
|
17 Aug 15:00 |
Jong Sparta Rotterdam
SPAR ROTT Jong
|
|
1
-
2
FT
|
|
GVVV
GVVV
|
|
17 Aug 15:00 |
ADO'20
ADO'20
|
|
0
-
1
FT
|
|
Katwijk
KATW
|
|
17 Aug 15:00 |
AFC
AFC
|
|
1
-
1
FT
|
|
ACV
ACV
|
|
17 Aug 15:00 |
Spakenburg
SPAK
|
|
4
-
0
FT
|
|
RKAV Volendam
RKAV
|
|
17 Aug 15:00 |
Quick Boys
QUI BOYS
|
|
6
-
1
FT
|
|
De Treffers
DE TREFF
|
|
|
|
  |
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
Strumska Slava
STR
|
|
-
|
|
Marek Dupnitsa
MAREK
|
|
|
|
  |
Stars League
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
Qatar SC
QatSC
|
|
1
-
5
FT
|
|
Al-Sadd
SADD
|
|
17 Aug 19:30 |
Al Arabi Doha
DOHA
|
|
1
-
1
FT
|
|
Al Wakra
AlWak
|
|
|
|
  |
LPF - Clausura
|
|
|
|
|
17 Aug 03:30 |
Alianza
ALI
|
|
1
-
0
FT
|
|
Árabe Unido
DAU
|
|
|
|
  |
Canadian Soccer League
|
|
|
|
|
17 Aug 20:00 |
Unity FC
|
|
-
|
|
Serbian White Eagles
SER
|
|
17 Aug 22:00 |
Hamilton City
BGH City
|
|
-
|
|
Future Stars
|
|
|
|
  |
NISA - Regular Season
|
|
|
|
|
17 Aug 23:30 |
Savannah Clovers FC
SCF
|
|
-
|
|
Maryland Bobcats FC
MBF
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group A
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Germany-U16
DEU-U16
|
|
55
-
52
FT
|
|
Italy-U16
ITA-U16
|
|
17 Aug 20:30 |
Croatia-U16
HRV-U16
|
|
57
-
48
FT
|
|
Sweden-U16
SWE-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group B
|
|
|
|
|
17 Aug 15:30 |
Greece-U16
GRS-U16
|
|
29
-
69
FT
|
|
France-U16
FRA-U16
|
|
17 Aug 18:00 |
Hungary-U16
HUN-U16
|
|
73
-
67
FT
|
|
Israel-U16
ISR-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group C
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Latvia-U16
LVA-U16
|
|
76
-
52
FT
|
|
Serbia-U16
RSB-U16
|
|
17 Aug 20:30 |
Poland-U16
POL-U16
|
|
46
-
83
FT
|
|
Spain-U16
ESP-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division A - Group D
|
|
|
|
|
17 Aug 15:30 |
Slovenia-U16
SVN-U16
|
|
56
-
44
FT
|
|
Belgium-U16
BEL-U16
|
|
17 Aug 18:00 |
Finland-U16
FIN-U16
|
|
97
-
54
FT
|
|
Montenegro-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division B - Group A
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Portugal-U16
PRT-U16
|
|
76
-
87
FT
|
|
Romania-U16
ROU-U16
|
|
17 Aug 18:00 |
Switzerland-U16
SWZ-U16
|
|
48
-
91
FT
|
|
Denmark-U16
DNK-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division B - Group B
|
|
|
|
|
17 Aug 15:30 |
Estonia-U16
EST-U16
|
|
51
-
77
FT
|
|
Great Britain-U16
GBR-U16
|
|
17 Aug 20:30 |
Lithuania-U16
LTU-U16
|
|
77
-
51
FT
|
|
Iceland-U16
ISL-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division B - Group C
|
|
|
|
|
17 Aug 15:30 |
Kosovo-U16
KOS-U16
|
|
36
-
84
FT
|
|
Slovakia-U16
SVK-U16
|
|
17 Aug 18:00 |
Turkey-U16
TUR-U16
|
|
84
-
44
FT
|
|
Ukraine-U16
UKR-U16
|
|
|
|
  |
European Championship Women - U16 - Division B - Group D
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Czech Republic-U16
CZE-U16
|
|
61
-
35
FT
|
|
Netherlands-U16
NLD-U16
|
|
17 Aug 20:30 |
Luxembourg-U16
LUX-U16
|
|
49
-
82
FT
|
|
Bulgaria-U16
BGR-U16
|
|
|
|
  |
NBL 1 - Men
|
|
|
|
|
17 Aug 06:00 |
Knox Raiders
Knox
|
|
90
-
66
FT
|
|
Eltham
Elt
|
|
17 Aug 08:30 |
Mackay Meteors
Mac
|
|
95
-
80
FT
|
|
Forestville Eagles
FoE
|
|
17 Aug 11:00 |
Maitland Mustangs
MaitMu
|
|
98
-
102
FT
|
|
Mandurah Magic
ManMa
|
|
|
|
  |
NBL 1 - Women
|
|
|
|
|
17 Aug 07:30 |
Central Districts Lions W
CDL W
|
|
68
-
90
FT
|
|
Bendigo W
Bendi
|
|
17 Aug 09:30 |
Waverley W
Wav W
|
|
97
-
74
FT
|
|
Rockingham Flames W
RockiF W
|
|
17 Aug 11:30 |
Southern Districts Spartans W
|
|
85
-
75
FT
|
|
Newcastle Falcons W
NewFo W
|
|
|
|
  |
European Championship - U16 - Division A - Classification games
|
|
|
|
|
17 Aug 10:00 |
Bulgaria-U16
BUL-U16
|
|
82
-
63
FT
|
|
Croatia-U16
CRO-U16
|
|
17 Aug 12:30 |
Slovenia-U16
SLN-U16
|
|
79
-
82
FT
|
|
Finland-U16
FIN-U16
|
|
17 Aug 12:30 |
Italy-U16
ITA-U16
|
|
86
-
63
FT
|
|
Israel-U16
ISR-U16
|
|
17 Aug 15:00 |
Poland-U16
POL-U16
|
|
57
-
75
FT
|
|
Georgia-U16
GEO-U16
|
|
17 Aug 15:00 |
Lithuania-U16
LIT-U16
|
|
87
-
64
FT
|
|
Germany-U16
GER-U16
|
|
17 Aug 17:30 |
Turkey-U16
TUR-U16
|
|
77
-
98
FT
|
|
Latvia-U16
LAT-U16
|
|
|
|
  |
European Championship - U16 - Division B - Classification games
|
|
|
|
|
17 Aug 09:00 |
Cyprus-U16
CYP-U16
|
|
58
-
59
FT
|
|
Norway-U16
NOR-U16
|
|
17 Aug 09:00 |
Bosnia and Herzegovina-U16
BH-U16
|
|
67
-
78
FT
|
|
Ireland-U16
IRL-U16
|
|
17 Aug 11:30 |
Iceland-U16
ICL-U16
|
|
76
-
65
FT
|
|
Austria-U16
AUS-U16
|
|
17 Aug 11:30 |
Denmark-U16
DEN-U16
|
|
51
-
87
FT
|
|
Czech Republic-U16
CR-U16
|
|
17 Aug 14:00 |
Netherlands-U16
NLD-U16
|
|
73
-
58
FT
|
|
Sweden-U16
SWE-U16
|
|
17 Aug 14:00 |
Slovakia-U16
SLK-U16
|
|
57
-
77
FT
|
|
Montenegro-U16
MNG-U16
|
|
17 Aug 16:30 |
Luxembourg-U16
LUX-U16
|
|
82
-
91
FT
|
|
Ukraine-U16
UKR-U16
|
|
|
|
  |
European Championship - U16 - Division A - Final
|
|
|
|
|
17 Aug 20:00 |
Spain-U16
SPA-U16
|
|
70
-
82
FT
|
|
France-U16
FRA-U16
|
|
|
|
  |
European Championship - U16 - Division A - Third Place Game
|
|
|
|
|
17 Aug 17:30 |
Greece-U16
GRE-U16
|
|
65
-
74
FT
|
|
Serbia-U16
SER-U16
|
|
|
|
  |
Liga Nacional
|
|
|
|
|
17 Aug 04:00 |
Abejas de León
ABE
|
|
80
-
84
FT
|
|
Dorados de Chihuahua
DOR
|
|
17 Aug 04:00 |
Santos de San Luis
SAN
|
|
80
-
75
FT
|
|
Correcaminos Victoria
COR
|
|
17 Aug 04:05 |
Mineros de Zacatecas
MIZ
|
|
75
-
82
FT
|
|
Freseros de Irapuato
|
|
17 Aug 04:15 |
Astros de Jalisco
AST
|
|
88
-
79
FT
|
|
Plateros de Fresnillo
PLA
|
|
17 Aug 04:15 |
Fuerza Regia
FRE
|
|
91
-
86
FT
|
|
Lobos Plateados
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Republica Dominica Open - Santo Domingo
|
|
|
|
|
17 Aug 00:30 |
Dzumhur
Dzumhur
|
|
2
-
0
Finished
|
|
Olivo
Olivo
|
|
17 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Atlantic Tire Championships - Cary
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Bellucci
Bellucci
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Internazionali di tennis Città di Todi - Todi
|
|
|
|
|
17 Aug 20:30 |
Taberner
Taberner
|
|
2
-
0
Finished
|
|
Rodriguez Taverna
Rodriguez Taverna
|
|
|
|
  |
ATP Challenger Tour - Kozerki Open - Grodzisk Mazowiecki
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Kopriva
Kopriva
|
|
0
-
2
Finished
|
|
Huesler
Huesler
|
|
|
|
  |
ATP Double - Cincinnati Open - Cincinnati
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
17 Aug 15:00 |
M.Granollers/H.Zeballos
M.Granollers/H.Zeballos
|
|
2
-
0
Finished
|
|
N.Skupski/M.Venus
N.Skupski/M.Venus
|
|
17 Aug 15:01 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
17 Aug 15:02 |
H.Heliovaara/H.Patten
H.Heliovaara/H.Patten
|
|
0
-
2
Finished
|
|
M.Arevalo/M.Pavic
M.Arevalo/M.Pavic
|
|
17 Aug 15:03 |
I.Dodig/J.Murray
I.Dodig/J.Murray
|
|
2
-
1
Finished
|
|
A.Fils/N.Jarry
A.Fils/N.Jarry
|
|
|
|
  |
WTA Double - Cincinnati Open - Cincinnati
|
|
|
|
|
17 Aug 00:30 |
K.Siniakova/T.Townsend
K.Siniakova/T.Townsend
|
|
1
-
2
Finished
|
|
L.Fernandez/Y.Putintseva
L.Fernandez/Y.Putintseva
|
|
17 Aug 00:30 |
S.Errani/J.Paolini
S.Errani/J.Paolini
|
|
1
-
2
Finished
|
|
L.Noskova/D.Shnaider
L.Noskova/D.Shnaider
|
|
17 Aug 02:30 |
D.Schuurs/L.Stefani
D.Schuurs/L.Stefani
|
|
1
-
2
Finished
|
|
A.Muhammad/E.Routliffe
A.Muhammad/E.Routliffe
|
|
17 Aug 15:00 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
Unknown2
Unknown2
|
|
17 Aug 15:01 |
Unknown1
Unknown1
|
|
-
|
|
H.Dart/E.Perez
H.Dart/E.Perez
|
|
|
|
  |
Liga NB1
|
|
|
|
|
17 Aug 17:00 |
Debreceni VSC
DEB
|
|
0
-
1
FT
|
|
Diósgyőri VTK
|
|
17 Aug 19:30 |
Ferencváros
FER
|
|
1
-
0
FT
|
|
Újpest FC
UJP
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
17 Aug 19:00 |
Volos FC
|
|
0
-
2
FT
|
|
Olympiakos
OLY
|
|
17 Aug 19:00 |
PAOK
PAO
|
|
3
-
2
FT
|
|
Panserraikos
PAS
|
|
|
|
  |
NIFL Premiership
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Portadown
POR
|
|
1
-
2
FT
|
|
Glentoran
GLT
|
|
17 Aug 16:00 |
Loughgall
LOU
|
|
3
-
0
FT
|
|
Carrick Rangers
CAR
|
|
17 Aug 16:00 |
Linfield
LIN
|
|
3
-
1
FT
|
|
Dungannon Swifts
DUN
|
|
17 Aug 16:00 |
Glenavon
GLV
|
|
1
-
2
FT
|
|
Cliftonville
CLI
|
|
|
|
  |
FAI Cup
|
|
|
|
|
17 Aug 20:45 |
Sligo Rovers
SLI
|
|
0
-
2
FT
|
|
UC Dublin
|
|
|
|
  |
USL
|
|
|
|
|
17 Aug 02:00 |
Birmingham Legion
BLC
|
|
0
-
1
FT
|
|
Detroit City
DEC
|
|
|
|
  |
Série D - Playoffs
|
|
|
|
|
17 Aug 21:30 |
Porto Velho
PEC
|
|
-
|
|
Itabaiana
ITA
|
|
17 Aug 23:00 |
Iguatu
IGU
|
|
-
|
|
Manaus FC
MAN
|
|
|
|
  |
Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 16:30 |
Pharco FC
PFC
|
|
0
-
0
FT
|
|
ENPPI
ENP
|
|
17 Aug 20:00 |
Baladiyat El Mahalla
|
|
2
-
2
FT
|
|
Zamalek SC
ZAM
|
|
17 Aug 20:00 |
Al Ahly Cairo
AHL
|
|
1
-
2
FT
|
|
Modern Sport
|
|
|
|
  |
Liga Nacional Apertura
|
|
|
|
|
17 Aug 23:00 |
Deportivo Mixco
DEM
|
|
-
|
|
Deportivo Achuapa
DEA
|
|
|
|
  |
Segunda División - Relegation Group
|
|
|
|
|
17 Aug 22:00 |
Universidad San Martín
USM
|
|
1
-
0
FT
|
|
Carlos Stein
FCS
|
|
17 Aug 22:00 |
Deportivo Binacional
BIN
|
|
-
|
|
Moquegua
|
|
|
|
  |
Toto Cup Ligat ha'Al - Playoffs
|
|
|
|
|
17 Aug 19:30 |
Maccabi Haifa
MHA
|
|
2
-
1
FT
|
|
Maccabi Netanya
MNE
|
|
|
|
  |
Canadian Premier League
|
|
|
|
|
17 Aug 02:00 |
York United FC
YFC
|
|
1
-
2
FT
|
|
Cavalry FC
CFC
|
|
17 Aug 21:00 |
Valour FC
VFC
|
|
-
|
|
HFX Wanderers
WFC
|
|
|
|
  |
Toto Cup Ligat ha'Al - Placements
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Ironi Kiryat Shmona
IKS
|
|
1
-
2
FT
|
|
Hapoel Eran Hadera
HEH
|
|
17 Aug 19:00 |
Maccabi Bnei Raina
MBR
|
|
4
-
5
FT
|
|
Hapoel Katamon Jerusalem
KAT
|
|
|
|
  |
Div 1 Norra, dam
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Bele Barkarby FF W
BBFF
|
|
0
-
0
FT
|
|
Karlbergs BK W
|
|
17 Aug 14:00 |
Enskede IK W
EIK
|
|
4
-
2
FT
|
|
Gefle IF FF W
|
|
17 Aug 16:00 |
IFK Östersund W
|
|
1
-
3
FT
|
|
IK Brage W
|
|
|
|
  |
Div 1 Mellersta, dam
|
|
|
|
|
17 Aug 13:00 |
Älvsjö AIK FF W
ÄAIK
|
|
0
-
3
FT
|
|
Segeltorps IF W
|
|
17 Aug 13:00 |
Tjust IF FF
|
|
1
-
2
FT
|
|
FC Djursholm W
|
|
|
|
  |
Div 1 Södra, dam
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Ljungskile SK Damfotboll
|
|
2
-
3
FT
|
|
FC Trollhättan W
|
|
17 Aug 15:00 |
IK Rössö Uddevalla W
IKRU
|
|
0
-
3
FT
|
|
Örgryte IS Fotboll W
|
|
17 Aug 16:00 |
IS Halmia W
ISH
|
|
1
-
2
FT
|
|
Helsingborgs IF W
|
|
17 Aug 16:30 |
BK Häcken 1 W
|
|
3
-
1
FT
|
|
Halmstads BK W
|
|
|
|
  |
Div 4 - Regular Season
|
|
|
|
|
17 Aug 18:00 |
Tindastóll
|
|
-
|
|
Ýmir
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division A Gold
|
|
|
|
|
17 Aug 12:00 |
FK Novosibirsk
|
|
1
-
1
FT
|
|
FC Leningradets Leningrad Oblast
FCLO
|
|
17 Aug 14:00 |
FC Chelyabinsk
CHEL
|
|
3
-
1
FT
|
|
Spartak Kostroma
SPAKST
|
|
17 Aug 15:00 |
Tekstilshtik
TEKS
|
|
0
-
0
FT
|
|
Volgar Astrakhan
VASTR
|
|
17 Aug 15:00 |
Kaluga
KAL
|
|
1
-
1
FT
|
|
Kuban Krasnodar
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division A Silver
|
|
|
|
|
17 Aug 15:00 |
Dynamo Bryansk
DBR
|
|
1
-
1
FT
|
|
Rodina Moscow 2
|
|
17 Aug 15:00 |
Metallurg Lipetsk
MGL
|
|
1
-
1
FT
|
|
Khimik Novomoskovsk
Khimik
|
|
17 Aug 16:00 |
Irtysh Omsk
OMSK
|
|
0
-
1
FT
|
|
Ulyanovsk
|
|
17 Aug 17:00 |
FC Murom
|
|
0
-
1
FT
|
|
Miass
|
|
17 Aug 18:00 |
Krasnodar-2
KRAS-2
|
|
2
-
2
FT
|
|
Mashuk-KMV
MASH
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 1
|
|
|
|
|
17 Aug 16:00 |
Kamensk-Shakhtinsky
|
|
3
-
0
FT
|
|
Dynamo Makhachkala 2
|
|
17 Aug 16:00 |
Druzhba Maykop
DRUZ
|
|
3
-
3
FT
|
|
Dynamo Stavropol
DINST
|
|
17 Aug 16:00 |
Angust Nazran
|
|
0
-
0
FT
|
|
Kuban-Holding Pavlovskaya
|
|
17 Aug 16:30 |
Rubin Yalta
|
|
2
-
1
FT
|
|
Rostov 2
|
|
17 Aug 17:00 |
Nart Cherkessk
|
|
1
-
0
FT
|
|
FK Pobeda
|
|
17 Aug 17:00 |
Legion Makhachkala
|
|
2
-
3
FT
|
|
PFC Sevastopol
SEV
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 2
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Znamya Truda
ZNTR
|
|
0
-
0
FT
|
|
Luki-Energiya
|
|
17 Aug 14:00 |
Chertanovo M.
CRV
|
|
3
-
2
FT
|
|
Spartak Moskva-2
SPA2
|
|
17 Aug 15:00 |
Dynamo St.Petersburg
DYNSTP
|
|
1
-
1
FT
|
|
Zenit St.Petersburg-2
ZEN2
|
|
17 Aug 17:00 |
Dynamo Moscow 2
DUNMOS-2
|
|
3
-
1
FT
|
|
FC Saturn Ramenskoye
SATR
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 3
|
|
|
|
|
17 Aug 06:00 |
SKA Khabarovsk 2
|
|
0
-
0
FT
|
|
Spartak Tambov
SKT
|
|
17 Aug 14:00 |
Salyut-Belgorod
SBELG
|
|
2
-
0
FT
|
|
Arsenal Tula 2
ARST-2
|
|
|
|
  |
FNL 2 - Division B - Group 4
|
|
|
|
|
17 Aug 11:00 |
FC Amkar Perm
AMK
|
|
2
-
0
FT
|
|
Pari NN 2
|
|
17 Aug 11:00 |
Ural 2
|
|
1
-
1
FT
|
|
Volna Nizhegorodskaya
FK Volna Kovernino
|
|
17 Aug 12:00 |
Dynamo Barnaul
DYNB
|
|
0
-
0
FT
|
|
Krylia Sovetov-2 Samara
|
|
17 Aug 13:00 |
FC Dynamo Kirov
KIROV
|
|
3
-
2
FT
|
|
Sokol Kazan
|
|
17 Aug 14:00 |
Uralets Nizhny Tagil
|
|
0
-
0
FT
|
|
Orenburg-2
|
|
17 Aug 14:00 |
Akron Togliatti 2
|
|
1
-
1
FT
|
|
Lada Togliatti
LADT
|
|
17 Aug 16:00 |
Rubin Kazan 2
|
|
3
-
0
FT
|
|
FC Nosta Novotroitsk
NOSN
|
|
|
|
  |
WTA Tour - Barranquilla Open - Barranquilla
|
|
|
|
|
17 Aug 01:00 |
Maria
Maria
|
|
-
|
|
Ruzic
Ruzic
|
|
|
|
  |
Div 3 - M Svealand
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
Syrianska Eskilstuna IF
|
|
3
-
2
FT
|
|
Adas United IF
AIFiN
|
|
17 Aug 14:00 |
Karlslunds IF FK
KaIF
|
|
1
-
1
FT
|
|
IFK Nyköping
|
|
|
|
  |
Federal A - Losers stage
|
|
|
|
|
17 Aug 20:30 |
Boca Unidos
BOU
|
|
1
-
1
FT
|
|
Unión de Sunchales
USU
|
|
|
|
  |
Torneo Federal - Winners stage
|
|
|
|
|
17 Aug 20:30 |
Sarmiento de La Banda
|
|
1
-
0
FT
|
|
Def. de Belgrano VR
BVR
|
|
|
|
  |
Segunda División - Championship Group
|
|
|
|
|
17 Aug 22:00 |
Santos FC
SFC
|
|
1
-
1
FT
|
|
Deportivo Llacuabamba
CDL
|
|
17 Aug 22:00 |
Juan Pablo II
|
|
-
|
|
Academia Cantolao
CAN
|
|
17 Aug 22:00 |
Deportivo Municipal
MUN
|
|
-
|
|
ADA Jaen
|
|
17 Aug 22:00 |
San Marcos
|
|
-
|
|
Ayacucho FC
AYA
|
|
17 Aug 22:00 |
Pirata FC
PFC
|
|
-
|
|
Comerciantes Unidos
COM
|
|
|
|
  |
Super League
|
|
|
|
|
17 Aug 11:30 |
Kedah
Ked
|
|
2
-
2
FT
|
|
Negeri Sembilan
NegSem
|
|
17 Aug 14:15 |
Kelantan United
|
|
-
|
|
Kuching City FC
KCF
|
|
17 Aug 15:00 |
Perak
Perk
|
|
-
|
|
Johor DT
DrlTkz
|
|
|
|
  |
Bayernliga Nord
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
SpVgg Bayern Hof
BHof
|
|
2
-
4
FT
|
|
Würzburger FV
Würz
|
|
17 Aug 14:00 |
VfB Eichstätt
EICH
|
|
2
-
0
FT
|
|
DJK Ammerthal
Ammr
|
|
17 Aug 15:00 |
SpVgg SV Weiden
Weid
|
|
2
-
0
FT
|
|
ASV Neumarkt
Neum
|
|
17 Aug 16:00 |
TSV 1895 Karlburg
|
|
0
-
2
FT
|
|
ATSV Erlangen
|
|
17 Aug 16:00 |
SV Fortuna Regensburg
|
|
2
-
2
FT
|
|
SC Eltersdorf
Elter
|
|
17 Aug 16:00 |
ASV Cham
|
|
3
-
2
FT
|
|
DJK Gebenbach
|
|
17 Aug 16:00 |
TSV Abtswind
|
|
2
-
2
FT
|
|
TSV Kornburg
|
|
|
|
  |
Bayernliga Süd
|
|
|
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV 1882 Landsberg
LAND
|
|
0
-
3
FT
|
|
Türkspor Augsburg
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV Rain/Lech
RAL
|
|
1
-
0
FT
|
|
SV Schalding-Heining
SVSch-Hn
|
|
17 Aug 14:00 |
SV Kirchanschöring
KIRCH
|
|
5
-
0
FT
|
|
1. FC Sonthofen
Sonth
|
|
17 Aug 14:00 |
TSV 1860 München Am.
TSV1860MAm.
|
|
2
-
2
FT
|
|
FC Memmingen
Mmmngn
|
|
17 Aug 15:00 |
TSV Grünwald
|
|
5
-
1
FT
|
|
TSV 1861 Nördlingen
|
|
17 Aug 17:00 |
FC Pipinsried
PIP
|
|
3
-
0
FT
|
|
SpVgg Unterhaching ll
|
|