Australia - Victoria League - 2024
-
2
-
Date Time Team Result Team 16 Feb 09:30 Heidelberg Utd Hei 1 - 1 Oakleigh Cannons Oak 16 Feb 09:30 Melbourne Knights MelKni 1 - 3 Port Melbourne Sharks MelSha 16 Feb 09:45 Dandenong City Dandenong City 3 - 2 Altona Magic Alt 17 Feb 05:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 2 - 1 Dandenong Thunder Dan 17 Feb 05:00 Moreland City MC 0 - 1 South Melbourne SoMel 17 Feb 10:00 Hume City Hum 2 - 0 Green Gully GrGu 18 Feb 05:00 St Albans St Al 1 - 2 Avondale FC Avon -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Jun 07:00 Avondale FC Avon 5 - 0 Hume City Hum 15 Jun 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 2 - 2 Port Melbourne Sharks MelSha 15 Jun 07:15 Dandenong City Dandenong City 2 - 5 Melbourne Knights MelKni 15 Jun 07:15 Moreland City MC 0 - 1 St Albans St Al 15 Jun 10:15 Altona Magic Alt 0 - 0 Green Gully GrGu 15 Jun 11:00 Dandenong Thunder Dan 3 - 1 Oakleigh Cannons Oak 16 Jun 08:00 Heidelberg Utd Hei 1 - 0 South Melbourne SoMel -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Apr 11:30 Heidelberg Utd Hei 3 - 2 Moreland City MC 19 Apr 11:45 Dandenong City Dandenong City 0 - 4 South Melbourne SoMel 19 Apr 12:15 Oakleigh Cannons Oak 3 - 2 St Albans St Al 20 Apr 05:00 Green Gully GrGu 1 - 2 Port Melbourne Sharks MelSha 20 Apr 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 1 - 3 Hume City Hum 20 Apr 10:15 Altona Magic Alt 1 - 0 Melbourne Knights MelKni 20 Apr 11:00 Dandenong Thunder Dan 0 - 8 Avondale FC Avon -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 18 Aug 07:00 Altona Magic Alt - Manningham United Blues Manningham United Blues 18 Aug 07:00 Dandenong Thunder Dan - Moreland City MC 18 Aug 07:00 Green Gully GrGu - Melbourne Knights MelKni 18 Aug 07:00 Heidelberg Utd Hei - Dandenong City Dandenong City 18 Aug 07:00 Oakleigh Cannons Oak - Hume City Hum 18 Aug 07:00 Port Melbourne Sharks MelSha - Avondale FC Avon 18 Aug 07:00 South Melbourne SoMel - St Albans St Al -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Jun 11:30 Melbourne Knights MelKni 6 - 0 Moreland City MC 21 Jun 11:30 South Melbourne SoMel 4 - 0 Altona Magic Alt 22 Jun 05:00 Green Gully GrGu 4 - 2 Oakleigh Cannons Oak 22 Jun 07:00 Avondale FC Avon 5 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 22 Jun 08:00 Heidelberg Utd Hei 0 - 0 Port Melbourne Sharks MelSha 22 Jun 11:00 Dandenong Thunder Dan 1 - 0 Dandenong City Dandenong City 23 Jun 07:00 St Albans St Al 0 - 3 Hume City Hum -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Apr 11:30 Melbourne Knights MelKni 0 - 1 Oakleigh Cannons Oak 27 Apr 07:00 Avondale FC Avon 0 - 1 Green Gully GrGu 27 Apr 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 2 - 3 Dandenong City Dandenong City 27 Apr 07:00 Moreland City MC 2 - 3 Altona Magic Alt 27 Apr 07:00 Dandenong Thunder Dan 3 - 0 St Albans St Al 27 Apr 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 2 - 3 South Melbourne SoMel 27 Apr 11:00 Hume City Hum 2 - 2 Heidelberg Utd Hei -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Feb 09:30 Melbourne Knights MelKni 3 - 3 Avondale FC Avon 23 Feb 10:00 Green Gully GrGu 4 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 24 Feb 08:00 Port Melbourne Sharks MelSha 3 - 1 Moreland City MC 24 Feb 09:00 Dandenong Thunder Dan 0 - 2 Heidelberg Utd Hei 25 Feb 07:00 St Albans St Al 1 - 3 Dandenong City Dandenong City 26 Feb 09:30 South Melbourne SoMel 1 - 0 Hume City Hum 11 Mar 09:00 Oakleigh Cannons Oak 3 - 1 Altona Magic Alt -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 May 11:30 Dandenong Thunder Dan 0 - 3 Melbourne Knights MelKni 3 May 12:30 Altona Magic Alt 0 - 2 Hume City Hum 4 May 05:00 Green Gully GrGu 4 - 0 St Albans St Al 4 May 08:00 South Melbourne SoMel 1 - 3 Avondale FC Avon 4 May 09:00 Heidelberg Utd Hei 5 - 0 Manningham United Blues Manningham United Blues 4 May 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 3 - 1 Dandenong City Dandenong City 6 May 11:45 Oakleigh Cannons Oak 3 - 1 Moreland City MC -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Jun 11:45 Dandenong City Dandenong City 7 - 1 Moreland City MC 28 Jun 11:45 Heidelberg Utd Hei 1 - 1 Avondale FC Avon 29 Jun 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 4 - 0 St Albans St Al 29 Jun 07:00 Altona Magic Alt 1 - 0 Port Melbourne Sharks MelSha 29 Jun 11:00 Dandenong Thunder Dan 1 - 1 Green Gully GrGu 29 Jun 11:00 Hume City Hum 1 - 1 Melbourne Knights MelKni 30 Jun 08:00 South Melbourne SoMel 1 - 2 Oakleigh Cannons Oak -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 Mar 09:30 Heidelberg Utd Hei 3 - 0 Green Gully GrGu 1 Mar 09:45 Dandenong City Dandenong City 1 - 1 Oakleigh Cannons Oak 1 Mar 10:30 Moreland City MC 0 - 1 Avondale FC Avon 2 Mar 05:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 2 - 5 South Melbourne SoMel 2 Mar 08:15 Altona Magic Alt 2 - 3 Dandenong Thunder Dan 2 Mar 10:00 Hume City Hum 4 - 0 Port Melbourne Sharks MelSha 3 Mar 06:00 Melbourne Knights MelKni 3 - 0 St Albans St Al -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Mar 09:30 South Melbourne SoMel 1 - 1 Heidelberg Utd Hei 8 Mar 10:00 Green Gully GrGu 2 - 4 Altona Magic Alt 9 Mar 10:00 Port Melbourne Sharks MelSha 3 - 0 Manningham United Blues Manningham United Blues 9 Mar 10:00 Hume City Hum 1 - 2 Avondale FC Avon 10 Mar 09:00 Melbourne Knights MelKni 2 - 2 Dandenong City Dandenong City 10 Mar 10:15 St Albans St Al 4 - 0 Moreland City MC 1 Apr 09:00 Oakleigh Cannons Oak 1 - 1 Dandenong Thunder Dan -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Jul 11:30 Melbourne Knights MelKni 0 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 6 Jul 05:00 Green Gully GrGu 2 - 3 Dandenong City Dandenong City 6 Jul 07:00 Moreland City MC 0 - 2 Hume City Hum 6 Jul 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 1 - 2 Oakleigh Cannons Oak 6 Jul 10:15 Altona Magic Alt 1 - 0 Avondale FC Avon 7 Jul 07:00 St Albans St Al 1 - 0 Heidelberg Utd Hei 7 Jul 09:00 South Melbourne SoMel 1 - 0 Dandenong Thunder Dan -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 May 11:30 Melbourne Knights MelKni 3 - 3 Green Gully GrGu 10 May 11:45 Dandenong City Dandenong City 1 - 3 Heidelberg Utd Hei 11 May 07:00 Avondale FC Avon 5 - 1 Port Melbourne Sharks MelSha 11 May 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 4 - 5 Altona Magic Alt 11 May 07:00 Moreland City MC 4 - 0 Dandenong Thunder Dan 11 May 11:00 Hume City Hum 0 - 2 Oakleigh Cannons Oak 12 May 07:00 St Albans St Al 1 - 4 South Melbourne SoMel -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 12 Jul 11:30 Heidelberg Utd Hei 2 - 0 Melbourne Knights MelKni 12 Jul 11:45 Dandenong City Dandenong City 2 - 4 Hume City Hum 13 Jul 05:00 Green Gully GrGu 0 - 1 South Melbourne SoMel 13 Jul 07:00 Avondale FC Avon 3 - 3 Oakleigh Cannons Oak 13 Jul 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 3 - 3 Moreland City MC 13 Jul 11:00 Dandenong Thunder Dan 3 - 1 Port Melbourne Sharks MelSha 14 Jul 07:00 St Albans St Al 3 - 2 Altona Magic Alt -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 May 11:30 Melbourne Knights MelKni 0 - 1 South Melbourne SoMel 17 May 11:45 Dandenong City Dandenong City 0 - 1 Avondale FC Avon 17 May 12:30 Moreland City MC 2 - 1 Green Gully GrGu 18 May 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 1 - 4 Oakleigh Cannons Oak 18 May 09:00 St Albans St Al 3 - 5 Port Melbourne Sharks MelSha 18 May 11:00 Hume City Hum 0 - 0 Dandenong Thunder Dan 19 May 08:00 Heidelberg Utd Hei 1 - 1 Altona Magic Alt -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Mar 09:45 Dandenong City Dandenong City 1 - 2 Dandenong Thunder Dan 15 Mar 10:30 Oakleigh Cannons Oak 4 - 1 Green Gully GrGu 16 Mar 05:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 3 - 0 Avondale FC Avon 16 Mar 05:00 Moreland City MC 0 - 1 Melbourne Knights MelKni 16 Mar 08:00 Port Melbourne Sharks MelSha 2 - 2 Heidelberg Utd Hei 16 Mar 08:15 Altona Magic Alt 1 - 4 South Melbourne SoMel 16 Mar 10:00 Hume City Hum 2 - 1 St Albans St Al -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Mar 09:30 Melbourne Knights MelKni 2 - 5 Hume City Hum 22 Mar 09:30 St Albans St Al 2 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 22 Mar 10:00 Green Gully GrGu 1 - 1 Dandenong Thunder Dan 22 Mar 10:30 Oakleigh Cannons Oak 0 - 0 South Melbourne SoMel 23 Mar 05:00 Moreland City MC 1 - 2 Dandenong City Dandenong City 23 Mar 08:00 Port Melbourne Sharks MelSha 1 - 1 Altona Magic Alt 23 Mar 09:00 Avondale FC Avon 0 - 0 Heidelberg Utd Hei -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Jul 11:30 Melbourne Knights MelKni 2 - 1 Altona Magic Alt 19 Jul 11:30 South Melbourne SoMel 1 - 2 Dandenong City Dandenong City 20 Jul 07:00 Avondale FC Avon 2 - 1 Dandenong Thunder Dan 20 Jul 07:00 Moreland City MC 2 - 3 Heidelberg Utd Hei 20 Jul 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 3 - 2 Green Gully GrGu 20 Jul 11:00 Hume City Hum 5 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 21 Jul 07:00 St Albans St Al 1 - 0 Oakleigh Cannons Oak -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 May 05:00 Green Gully GrGu 1 - 2 Hume City Hum 25 May 07:00 Avondale FC Avon 2 - 1 St Albans St Al 25 May 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 2 - 0 Melbourne Knights MelKni 25 May 10:00 Dandenong Thunder Dan 2 - 1 Manningham United Blues Manningham United Blues 25 May 10:15 Altona Magic Alt 0 - 2 Dandenong City Dandenong City 26 May 07:00 Oakleigh Cannons Oak 3 - 0 Heidelberg Utd Hei 26 May 08:00 South Melbourne SoMel 4 - 2 Moreland City MC -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Apr 10:30 Heidelberg Utd Hei 6 - 0 St Albans St Al 5 Apr 10:30 Oakleigh Cannons Oak 3 - 0 Port Melbourne Sharks MelSha 5 Apr 10:45 Dandenong City Dandenong City 1 - 1 Green Gully GrGu 6 Apr 06:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 1 - 2 Melbourne Knights MelKni 6 Apr 06:15 Avondale FC Avon 4 - 0 Altona Magic Alt 6 Apr 10:00 Hume City Hum 3 - 2 Moreland City MC 6 Apr 10:30 Dandenong Thunder Dan 1 - 2 South Melbourne SoMel -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 May 11:15 Heidelberg Utd Hei 2 - 0 Dandenong Thunder Dan 1 Jun 07:00 Avondale FC Avon 1 - 1 Melbourne Knights MelKni 1 Jun 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 1 - 1 Green Gully GrGu 1 Jun 07:15 Moreland City MC 1 - 1 Port Melbourne Sharks MelSha 1 Jun 09:00 Dandenong City Dandenong City 2 - 0 St Albans St Al 1 Jun 10:15 Altona Magic Alt 0 - 2 Oakleigh Cannons Oak 1 Jun 11:00 Hume City Hum 0 - 1 South Melbourne SoMel -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Jul 11:30 South Melbourne SoMel 4 - 0 Port Melbourne Sharks MelSha 26 Jul 11:45 Dandenong City Dandenong City 2 - 4 Manningham United Blues Manningham United Blues 26 Jul 11:45 Heidelberg Utd Hei 1 - 1 Hume City Hum 27 Jul 05:00 Green Gully GrGu 1 - 6 Avondale FC Avon 27 Jul 07:00 Oakleigh Cannons Oak 3 - 1 Melbourne Knights MelKni 27 Jul 10:15 Altona Magic Alt 6 - 3 Moreland City MC 28 Jul 07:00 St Albans St Al 1 - 0 Dandenong Thunder Dan -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Jun 11:30 South Melbourne SoMel 2 - 0 Manningham United Blues Manningham United Blues 8 Jun 05:00 Green Gully GrGu 2 - 0 Heidelberg Utd Hei 8 Jun 07:00 Avondale FC Avon 5 - 1 Moreland City MC 8 Jun 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 0 - 3 Hume City Hum 8 Jun 11:00 Dandenong Thunder Dan 0 - 4 Altona Magic Alt 9 Jun 07:00 St Albans St Al 1 - 2 Melbourne Knights MelKni 10 Jun 07:00 Oakleigh Cannons Oak 0 - 2 Dandenong City Dandenong City -
25
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Aug 11:45 Dandenong City Dandenong City 5 - 3 Port Melbourne Sharks MelSha 10 Aug 07:00 Avondale FC Avon 1 - 1 South Melbourne SoMel 10 Aug 07:00 Manningham United Blues Manningham United Blues 1 - 2 Heidelberg Utd Hei 10 Aug 07:00 Moreland City MC 0 - 2 Oakleigh Cannons Oak 10 Aug 11:00 Hume City Hum 2 - 0 Altona Magic Alt 11 Aug 07:00 St Albans St Al 5 - 0 Green Gully GrGu 12 Aug 11:30 Melbourne Knights MelKni 1 - 2 Dandenong Thunder Dan -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 12 Apr 11:30 Melbourne Knights MelKni 0 - 1 Heidelberg Utd Hei 12 Apr 11:30 South Melbourne SoMel 3 - 0 Green Gully GrGu 12 Apr 12:00 Oakleigh Cannons Oak 1 - 2 Avondale FC Avon 13 Apr 07:00 Moreland City MC 1 - 4 Manningham United Blues Manningham United Blues 13 Apr 09:00 Port Melbourne Sharks MelSha 3 - 0 Dandenong Thunder Dan 13 Apr 10:15 Altona Magic Alt 1 - 0 St Albans St Al 13 Apr 11:00 Hume City Hum 0 - 0 Dandenong City Dandenong City -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Feb 10:15 South Melbourne SoMel 1 - 0 Melbourne Knights MelKni 9 Feb 10:00 Green Gully GrGu 1 - 0 Moreland City MC 9 Feb 10:30 Oakleigh Cannons Oak 3 - 0 Manningham United Blues Manningham United Blues 10 Feb 05:15 Avondale FC Avon 4 - 3 Dandenong City Dandenong City 10 Feb 08:00 Port Melbourne Sharks MelSha 0 - 0 St Albans St Al 10 Feb 08:15 Altona Magic Alt 0 - 1 Heidelberg Utd Hei 10 Feb 09:00 Dandenong Thunder Dan 1 - 2 Hume City Hum