Australia - Western Australian League - 2024
-
14
-
Date Time Team Result Team 29 Jun 09:00 Bayswater BayC 1 - 4 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 29 Jun 09:00 Floreat Athena FloA 4 - 2 Western Knights WeKni 29 Jun 09:00 Fremantle City Fremantle City 4 - 2 Olympic Kingsway OK 29 Jun 09:00 Inglewood Utd IngUni 4 - 1 Perth SC PERTH 29 Jun 09:00 Perth Glory U23 Perth Glory U23 3 - 4 Balcatta BAL 29 Jun 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 3 - 1 Armadale ARM -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Apr 09:00 Bayswater BayC 0 - 3 Perth RedStar Perth RedStar 13 Apr 09:00 Inglewood Utd IngUni 0 - 5 Floreat Athena FloA 13 Apr 09:00 Olympic Kingsway OK 6 - 3 Perth Glory U21 PeGloY 13 Apr 09:00 Perth SC PERTH 2 - 1 Balcatta BAL 13 Apr 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 4 - 2 Fremantle City Fremantle City 13 Apr 09:00 Western Knights WeKni 1 - 1 Armadale ARM -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 6 Apr 09:00 Floreat Athena FloA 4 - 1 Perth SC PERTH 6 Apr 09:00 Fremantle City Fremantle City 2 - 0 Bayswater BayC 6 Apr 09:00 Inglewood Utd IngUni 1 - 3 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 6 Apr 09:00 Perth Glory U21 PeGloY 4 - 3 Armadale ARM 6 Apr 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 1 - 1 Olympic Kingsway OK 6 Apr 09:00 Western Knights WeKni 2 - 1 Balcatta BAL -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Jul 13:00 Perth SC PERTH 0 - 1 Olympic Kingsway OK 27 Jul 09:00 Armadale ARM 4 - 1 Inglewood Utd IngUni 27 Jul 09:00 Balcatta BAL 1 - 1 Floreat Athena FloA 27 Jul 09:00 Bayswater BayC 1 - 2 Western Knights WeKni 27 Jul 09:00 Perth Glory U23 Perth Glory U23 0 - 1 Fremantle City Fremantle City 27 Jul 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 0 - 3 Stirling Macedonia Stirling Macedonia -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 May 09:00 Balcatta BAL 1 - 0 Armadale ARM 25 May 09:00 Floreat Athena FloA 0 - 1 Olympic Kingsway OK 25 May 09:00 Fremantle City Fremantle City 4 - 3 Perth SC PERTH 25 May 09:00 Inglewood Utd IngUni 0 - 3 Bayswater BayC 25 May 09:00 Perth Glory U23 Perth Glory U23 0 - 1 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 25 May 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 2 - 1 Western Knights WeKni -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Jul 13:00 Perth SC PERTH 1 - 3 Floreat Athena FloA 6 Jul 09:00 Armadale ARM 6 - 3 Perth Glory U23 Perth Glory U23 6 Jul 09:00 Balcatta BAL 1 - 0 Western Knights WeKni 6 Jul 09:00 Bayswater BayC 1 - 0 Fremantle City Fremantle City 6 Jul 09:00 Olympic Kingsway OK 2 - 2 Perth RedStar Perth RedStar 6 Jul 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 2 - 2 Inglewood Utd IngUni -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 20 Apr 09:00 Armadale ARM 1 - 1 Perth SC PERTH 20 Apr 09:00 Balcatta BAL 3 - 1 Inglewood Utd IngUni 20 Apr 09:00 Bayswater BayC 5 - 2 Perth Glory U21 PeGloY 20 Apr 09:00 Floreat Athena FloA 2 - 0 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 20 Apr 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 2 - 3 Fremantle City Fremantle City 20 Apr 09:00 Western Knights WeKni 3 - 3 Olympic Kingsway OK -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Aug 09:00 Bayswater BayC 4 - 1 Perth SC PERTH 10 Aug 09:00 Floreat Athena FloA 2 - 1 Armadale ARM 10 Aug 09:00 Fremantle City Fremantle City 1 - 4 Western Knights WeKni 10 Aug 09:00 Inglewood Utd IngUni 1 - 5 Olympic Kingsway OK 10 Aug 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 2 - 1 Perth Glory U23 Perth Glory U23 10 Aug 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 2 - 2 Balcatta BAL -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 Jun 09:00 Armadale ARM 5 - 0 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 1 Jun 09:00 Bayswater BayC 1 - 1 Floreat Athena FloA 1 Jun 09:00 Inglewood Utd IngUni 0 - 3 Fremantle City Fremantle City 1 Jun 09:00 Olympic Kingsway OK 2 - 0 Balcatta BAL 1 Jun 09:00 Perth Glory U21 PeGloY 2 - 5 Western Knights WeKni 1 Jun 12:00 Perth SC PERTH 1 - 4 Perth RedStar Perth RedStar -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 Mar 08:00 Armadale ARM 2 - 2 Bayswater BayC 16 Mar 08:00 Balcatta BAL 2 - 2 Fremantle City Fremantle City 16 Mar 08:00 Inglewood Utd IngUni 0 - 1 Perth Glory U21 PeGloY 16 Mar 08:00 Perth RedStar Perth RedStar 0 - 2 Floreat Athena FloA 16 Mar 08:00 Western Knights WeKni 1 - 0 Perth SC PERTH 16 Mar 10:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 0 - 3 Olympic Kingsway OK -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Jul 09:00 Armadale ARM 2 - 0 Western Knights WeKni 13 Jul 09:00 Balcatta BAL 0 - 5 Perth SC PERTH 13 Jul 09:00 Floreat Athena FloA 2 - 0 Inglewood Utd IngUni 13 Jul 09:00 Fremantle City Fremantle City 2 - 2 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 13 Jul 09:00 Perth Glory U21 PeGloY 1 - 6 Olympic Kingsway OK 13 Jul 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 3 - 2 Bayswater BayC -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 4 May 09:00 Floreat Athena FloA 2 - 1 Balcatta BAL 4 May 09:00 Fremantle City Fremantle City 2 - 1 Perth Glory U21 PeGloY 4 May 09:00 Inglewood Utd IngUni 1 - 4 Armadale ARM 4 May 09:00 Olympic Kingsway OK 5 - 0 Perth SC PERTH 4 May 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 0 - 1 Perth RedStar Perth RedStar 4 May 09:00 Western Knights WeKni 1 - 1 Bayswater BayC -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Aug 09:00 Balcatta BAL - Olympic Kingsway OK 24 Aug 09:00 Floreat Athena FloA - Bayswater BayC 24 Aug 09:00 Fremantle City Fremantle City - Inglewood Utd IngUni 24 Aug 09:00 Perth RedStar Perth RedStar - Perth SC PERTH 24 Aug 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia - Armadale ARM 24 Aug 09:00 Western Knights WeKni - Perth Glory U23 Perth Glory U23 -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 Aug 13:00 Perth SC PERTH 2 - 0 Fremantle City Fremantle City 17 Aug 09:00 Olympic Kingsway OK 2 - 0 Floreat Athena FloA 17 Aug 09:00 Western Knights WeKni 0 - 1 Perth RedStar Perth RedStar -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Jun 09:00 Armadale ARM 1 - 2 Olympic Kingsway OK 8 Jun 09:00 Balcatta BAL 0 - 2 Bayswater BayC 8 Jun 09:00 Floreat Athena FloA 1 - 2 Fremantle City Fremantle City 8 Jun 09:00 Perth RedStar Perth RedStar 2 - 0 Inglewood Utd IngUni 8 Jun 11:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 1 - 0 Western Knights WeKni 8 Jun 13:15 Perth Glory U23 Perth Glory U23 3 - 3 Perth SC PERTH -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Mar 12:00 Perth SC PERTH 2 - 3 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 23 Mar 08:00 Bayswater BayC 5 - 1 Olympic Kingsway OK 23 Mar 08:00 Fremantle City Fremantle City 4 - 1 Armadale ARM 23 Mar 08:00 Inglewood Utd IngUni 0 - 1 Western Knights WeKni 23 Mar 08:00 Perth Glory U21 PeGloY 1 - 1 Floreat Athena FloA 23 Mar 08:00 Perth RedStar Perth RedStar 2 - 1 Balcatta BAL -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 May 13:00 Olympic Kingsway OK 3 - 1 Inglewood Utd IngUni 17 May 13:00 Perth SC PERTH 3 - 3 Bayswater BayC 18 May 09:00 Armadale ARM 3 - 0 Floreat Athena FloA 18 May 09:00 Balcatta BAL 0 - 3 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 18 May 09:00 Western Knights WeKni 0 - 3 Fremantle City Fremantle City 18 May 11:00 Perth Glory U23 Perth Glory U23 0 - 1 Perth RedStar Perth RedStar -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 Aug 09:00 Bayswater BayC - Balcatta BAL 31 Aug 09:00 Fremantle City Fremantle City - Floreat Athena FloA 31 Aug 09:00 Inglewood Utd IngUni - Perth RedStar Perth RedStar 31 Aug 09:00 Olympic Kingsway OK - Armadale ARM 31 Aug 09:00 Perth SC PERTH - Perth Glory U21 PeGloY 31 Aug 09:00 Western Knights WeKni - Stirling Macedonia Stirling Macedonia -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Jun 09:00 Armadale ARM 3 - 1 Fremantle City Fremantle City 22 Jun 09:00 Balcatta BAL 1 - 3 Perth RedStar Perth RedStar 22 Jun 09:00 Floreat Athena FloA 0 - 1 Perth Glory U23 Perth Glory U23 22 Jun 09:00 Olympic Kingsway OK 3 - 1 Bayswater BayC 22 Jun 09:00 Western Knights WeKni 1 - 1 Inglewood Utd IngUni 22 Jun 11:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 3 - 1 Perth SC PERTH -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Jun 09:00 Bayswater BayC 3 - 3 Armadale ARM 15 Jun 09:00 Floreat Athena FloA 3 - 4 Perth RedStar Perth RedStar 15 Jun 09:00 Fremantle City Fremantle City 0 - 1 Balcatta BAL 15 Jun 09:00 Olympic Kingsway OK 3 - 0 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 15 Jun 09:00 Perth Glory U23 Perth Glory U23 1 - 6 Inglewood Utd IngUni 15 Jun 09:00 Perth SC PERTH 2 - 1 Western Knights WeKni -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Mar 12:00 Perth SC PERTH 6 - 0 Inglewood Utd IngUni 30 Mar 08:00 Armadale ARM 1 - 1 Perth RedStar Perth RedStar 30 Mar 08:00 Balcatta BAL 2 - 2 Perth Glory U21 PeGloY 30 Mar 08:00 Olympic Kingsway OK 2 - 0 Fremantle City Fremantle City 30 Mar 08:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 0 - 2 Bayswater BayC 30 Mar 08:00 Western Knights WeKni 4 - 2 Floreat Athena FloA -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 20 Jul 09:00 Fremantle City Fremantle City 1 - 1 Perth RedStar Perth RedStar 20 Jul 09:00 Inglewood Utd IngUni 2 - 2 Balcatta BAL 20 Jul 09:00 Olympic Kingsway OK 2 - 1 Western Knights WeKni 20 Jul 09:00 Perth Glory U21 PeGloY 1 - 6 Bayswater BayC 20 Jul 09:00 Perth SC PERTH 4 - 4 Armadale ARM 20 Jul 09:00 Stirling Macedonia Stirling Macedonia 2 - 1 Floreat Athena FloA