Norway - 3. Division - 2 - 2023
-
3
-
Date Time Team Result Team 22 Apr 14:00 Florø FLR 0 - 1 Spjelkavik SPJ 22 Apr 15:00 Elverum ELV 4 - 1 Førde FRD 22 Apr 16:00 Sogndal 2 SOG2 0 - 1 Hønefoss BK HØN 23 Apr 13:00 Hødd 2 HOD2 1 - 0 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 23 Apr 13:00 Volda VOL 0 - 5 Eidsvold TF EDSD 24 Apr 12:00 Molde 2 MOL2 4 - 0 Raufoss 2 RAU2 12 Jul 20:00 Brumunddal BRUMD 2 - 0 HamKam 2 HAMK2 -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Sep 18:30 Hødd 2 HOD2 4 - 5 Førde FRD 9 Sep 13:00 Hønefoss BK HØN 5 - 1 Spjelkavik SPJ 9 Sep 13:00 Molde 2 MOL2 1 - 1 Florø FLR 9 Sep 13:00 Volda VOL 3 - 4 HamKam 2 HAMK2 9 Sep 14:00 Eidsvold TF EDSD 4 - 3 Elverum ELV 9 Sep 15:00 Brumunddal BRUMD 1 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 12 Sep 18:00 Sogndal 2 SOG2 5 - 0 Raufoss 2 RAU2 -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Jun 13:00 Volda VOL 2 - 2 Elverum ELV 24 Jun 15:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 0 - 0 Brumunddal BRUMD 25 Jun 13:00 Førde FRD 3 - 1 HamKam 2 HAMK2 25 Jun 17:00 Spjelkavik SPJ 1 - 2 Hønefoss BK HØN 25 Jun 18:00 Sogndal 2 SOG2 6 - 2 Florø FLR 26 Jun 18:00 Hødd 2 HOD2 3 - 1 Raufoss 2 RAU2 26 Jun 18:30 Eidsvold TF EDSD 2 - 0 Molde 2 MOL2 -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Sep 17:30 Spjelkavik SPJ 1 - 0 Volda VOL 16 Sep 13:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 2 - 1 Hødd 2 HOD2 16 Sep 15:00 Førde FRD 3 - 7 Eidsvold TF EDSD 17 Sep 19:00 Elverum ELV 3 - 2 Molde 2 MOL2 18 Sep 17:00 Florø FLR 2 - 4 Sogndal 2 SOG2 18 Sep 19:00 HamKam 2 HAMK2 2 - 2 Hønefoss BK HØN 18 Sep 19:30 Raufoss 2 RAU2 2 - 4 Brumunddal BRUMD -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Apr 19:00 Raufoss 2 RAU2 1 - 5 Elverum ELV 29 Apr 15:00 Førde FRD 3 - 0 Hødd 2 HOD2 30 Apr 13:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 4 - 0 Florø FLR 30 Apr 13:00 HamKam 2 HAMK2 1 - 0 Volda VOL 30 Apr 15:00 Eidsvold TF EDSD 3 - 0 Sogndal 2 SOG2 30 Apr 16:00 Spjelkavik SPJ 1 - 1 Brumunddal BRUMD 1 May 14:30 Hønefoss BK HØN 6 - 2 Molde 2 MOL2 -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 1 Jul 13:00 Hønefoss BK HØN 4 - 0 Førde FRD 1 Jul 13:00 HamKam 2 HAMK2 4 - 2 Spjelkavik SPJ 1 Jul 16:00 Florø FLR 1 - 2 Volda VOL 2 Jul 12:00 Molde 2 MOL2 2 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 2 Jul 13:00 Brumunddal BRUMD 3 - 3 Hødd 2 HOD2 2 Jul 16:00 Elverum ELV 2 - 1 Sogndal 2 SOG2 3 Jul 19:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 3 Eidsvold TF EDSD -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Sep 13:00 Brumunddal BRUMD 3 - 2 Spjelkavik SPJ 23 Sep 13:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 2 Florø FLR 23 Sep 15:00 Eidsvold TF EDSD 8 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 23 Sep 15:00 Volda VOL 1 - 0 Førde FRD 24 Sep 13:00 Hønefoss BK HØN 4 - 1 Hødd 2 HOD2 24 Sep 13:00 Sogndal 2 SOG2 0 - 3 Elverum ELV 25 Sep 13:30 Molde 2 MOL2 4 - 1 HamKam 2 HAMK2 -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Jul 18:00 Spjelkavik SPJ 1 - 1 Raufoss 2 RAU2 8 Jul 15:00 Hønefoss BK HØN 2 - 0 HamKam 2 HAMK2 8 Jul 15:00 Eidsvold TF EDSD 8 - 0 Brumunddal BRUMD 8 Jul 15:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 2 - 4 Elverum ELV 9 Jul 15:00 Hødd 2 HOD2 2 - 3 Florø FLR 9 Jul 15:00 Volda VOL 3 - 1 Sogndal 2 SOG2 10 Jul 19:00 Førde FRD 0 - 0 Molde 2 MOL2 -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 6 May 13:00 Volda VOL 0 - 2 Hønefoss BK HØN 6 May 16:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 0 - 1 Eidsvold TF EDSD 7 May 14:00 Sogndal 2 SOG2 3 - 2 Førde FRD 7 May 15:00 Brumunddal BRUMD 2 - 0 Raufoss 2 RAU2 8 May 18:00 Florø FLR 2 - 0 Molde 2 MOL2 8 May 18:30 Hødd 2 HOD2 2 - 1 Spjelkavik SPJ 8 May 19:00 Elverum ELV 1 - 1 HamKam 2 HAMK2 -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 Sep 13:00 Førde FRD 2 - 3 Hønefoss BK HØN 30 Sep 15:00 Spjelkavik SPJ 5 - 1 Molde 2 MOL2 30 Sep 16:30 Hødd 2 HOD2 1 - 6 Eidsvold TF EDSD 1 Oct 13:00 Florø FLR 3 - 2 Brumunddal BRUMD 1 Oct 14:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 3 - 0 Volda VOL 2 Oct 16:00 HamKam 2 HAMK2 3 - 3 Sogndal 2 SOG2 2 Oct 19:00 Elverum ELV 3 - 0 Raufoss 2 RAU2 -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Jul 18:00 Elverum ELV 2 - 1 Spjelkavik SPJ 15 Jul 13:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 6 Førde FRD 15 Jul 13:00 Florø FLR 0 - 3 Hønefoss BK HØN 15 Jul 13:00 Sogndal 2 SOG2 0 - 3 Eidsvold TF EDSD 15 Jul 15:00 Brumunddal BRUMD 2 - 0 Volda VOL 17 Jul 19:30 HamKam 2 HAMK2 2 - 2 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 7 Aug 18:00 Molde 2 MOL2 1 - 0 Hødd 2 HOD2 -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 May 15:00 Hønefoss BK HØN 2 - 1 Elverum ELV 13 May 16:00 Førde FRD 0 - 0 Volda VOL 13 May 16:00 Spjelkavik SPJ 0 - 4 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 14 May 14:00 Molde 2 MOL2 7 - 1 Brumunddal BRUMD 14 May 15:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 0 Sogndal 2 SOG2 14 May 15:00 Eidsvold TF EDSD 4 - 1 Hødd 2 HOD2 21 May 13:00 HamKam 2 HAMK2 5 - 1 Florø FLR -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 7 Oct 15:00 Brumunddal BRUMD 0 - 3 Eidsvold TF EDSD 7 Oct 19:00 Sogndal 2 SOG2 2 - 2 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 8 Oct 13:00 Molde 2 MOL2 2 - 1 Førde FRD 8 Oct 13:00 Hønefoss BK HØN 1 - 0 Volda VOL 8 Oct 14:00 Raufoss 2 RAU2 2 - 1 Spjelkavik SPJ 8 Oct 14:00 Florø FLR 2 - 3 Hødd 2 HOD2 9 Oct 19:00 HamKam 2 HAMK2 1 - 1 Elverum ELV -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 16 May 18:00 Førde FRD 1 - 2 Florø FLR 12 Aug 13:00 Hødd 2 HOD2 4 - 3 Elverum ELV 13 Aug 14:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 2 - 2 Spjelkavik SPJ 14 Aug 18:00 Brumunddal BRUMD 3 - 3 Molde 2 MOL2 14 Aug 18:00 Hønefoss BK HØN 5 - 2 Sogndal 2 SOG2 14 Aug 18:00 Volda VOL 0 - 6 Raufoss 2 RAU2 14 Aug 19:00 Eidsvold TF EDSD 4 - 2 HamKam 2 HAMK2 -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 27 May 13:00 Florø FLR 2 - 0 Raufoss 2 RAU2 27 May 15:30 Hødd 2 HOD2 1 - 4 Molde 2 MOL2 27 May 16:00 Volda VOL 3 - 4 Spjelkavik SPJ 28 May 14:00 Sogndal 2 SOG2 1 - 1 HamKam 2 HAMK2 28 May 16:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 0 - 2 Hønefoss BK HØN 29 May 14:00 Eidsvold TF EDSD 6 - 1 Førde FRD 29 May 16:00 Elverum ELV 3 - 1 Brumunddal BRUMD -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Aug 13:00 HamKam 2 HAMK2 3 - 1 Førde FRD 19 Aug 17:00 Florø FLR 2 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 20 Aug 13:00 Elverum ELV 4 - 1 Volda VOL 20 Aug 13:00 Molde 2 MOL2 0 - 4 Hønefoss BK HØN 20 Aug 15:00 Sogndal 2 SOG2 2 - 2 Brumunddal BRUMD 20 Aug 16:00 Spjelkavik SPJ 3 - 4 Eidsvold TF EDSD 21 Aug 13:00 Raufoss 2 RAU2 3 - 3 Hødd 2 HOD2 -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Oct 13:00 Elverum ELV 3 - 2 Florø FLR 14 Oct 13:00 Volda VOL 3 - 2 Molde 2 MOL2 14 Oct 13:00 Spjelkavik SPJ 4 - 0 HamKam 2 HAMK2 14 Oct 14:00 Førde FRD 6 - 0 Sogndal 2 SOG2 14 Oct 14:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 6 - 0 Raufoss 2 RAU2 14 Oct 15:00 Eidsvold TF EDSD 4 - 1 Hønefoss BK HØN 15 Oct 13:00 Hødd 2 HOD2 1 - 1 Brumunddal BRUMD -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 Jun 13:00 Førde FRD 1 - 5 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 3 Jun 13:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 3 Volda VOL 3 Jun 15:00 Hønefoss BK HØN 2 - 0 Eidsvold TF EDSD 4 Jun 13:00 Brumunddal BRUMD 5 - 1 Florø FLR 4 Jun 13:00 Molde 2 MOL2 3 - 4 Elverum ELV 4 Jun 13:00 HamKam 2 HAMK2 3 - 4 Hødd 2 HOD2 5 Jun 18:00 Spjelkavik SPJ 1 - 2 Sogndal 2 SOG2 -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Aug 13:00 Volda VOL 2 - 2 Florø FLR 26 Aug 14:00 Førde FRD 1 - 1 Spjelkavik SPJ 26 Aug 15:00 Hønefoss BK HØN 5 - 0 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 26 Aug 16:00 Brumunddal BRUMD 1 - 4 Elverum ELV 28 Aug 14:00 Molde 2 MOL2 6 - 3 Sogndal 2 SOG2 28 Aug 14:00 Hødd 2 HOD2 0 - 4 HamKam 2 HAMK2 28 Aug 19:00 Eidsvold TF EDSD 2 - 1 Raufoss 2 RAU2 -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Apr 13:00 Volda VOL 6 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 10 Apr 15:00 Brumunddal BRUMD 0 - 2 Hønefoss BK HØN 10 Apr 15:00 Florø FLR 2 - 1 Førde FRD 10 Apr 16:00 Elverum ELV 1 - 4 Eidsvold TF EDSD 11 Apr 15:00 Sogndal 2 SOG2 3 - 3 Hødd 2 HOD2 11 Apr 19:00 Molde 2 MOL2 2 - 2 Spjelkavik SPJ 11 Apr 19:30 Raufoss 2 RAU2 3 - 3 HamKam 2 HAMK2 -
25
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Oct 13:00 Brumunddal BRUMD 2 - 1 Førde FRD 22 Oct 13:00 Elverum ELV 5 - 1 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 22 Oct 13:00 Sogndal 2 SOG2 2 - 2 Spjelkavik SPJ 22 Oct 13:00 Florø FLR 6 - 1 HamKam 2 HAMK2 22 Oct 13:00 Molde 2 MOL2 0 - 5 Eidsvold TF EDSD 22 Oct 13:00 Volda VOL 1 - 2 Hødd 2 HOD2 22 Oct 13:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 7 Hønefoss BK HØN -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Jun 13:00 Volda VOL 1 - 3 Brumunddal BRUMD 10 Jun 14:00 Florø FLR 1 - 1 Elverum ELV 11 Jun 13:00 Førde FRD 10 - 0 Raufoss 2 RAU2 11 Jun 13:00 Hødd 2 HOD2 0 - 4 Hønefoss BK HØN 11 Jun 15:00 Eidsvold TF EDSD 3 - 1 Spjelkavik SPJ 12 Jun 19:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 0 - 3 HamKam 2 HAMK2 5 Jul 14:00 Sogndal 2 SOG2 4 - 0 Molde 2 MOL2 -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Sep 13:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 3 - 1 Førde FRD 2 Sep 16:00 Elverum ELV 1 - 3 Hønefoss BK HØN 2 Sep 17:00 Florø FLR 2 - 6 Eidsvold TF EDSD 3 Sep 14:00 Spjelkavik SPJ 2 - 0 Hødd 2 HOD2 3 Sep 16:00 Sogndal 2 SOG2 1 - 4 Volda VOL 4 Sep 15:00 Raufoss 2 RAU2 0 - 2 Molde 2 MOL2 4 Sep 20:00 HamKam 2 HAMK2 6 - 0 Brumunddal BRUMD -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Oct 12:00 Hødd 2 HOD2 6 - 1 Sogndal 2 SOG2 29 Oct 12:00 HamKam 2 HAMK2 8 - 0 Raufoss 2 RAU2 29 Oct 12:00 Hønefoss BK HØN 4 - 1 Brumunddal BRUMD 29 Oct 12:00 Eidsvold TF EDSD 6 - 1 Volda VOL 29 Oct 12:00 Førde FRD 1 - 0 Elverum ELV 29 Oct 12:00 Spjelkavik SPJ 4 - 0 Florø FLR 29 Oct 12:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 1 - 0 Molde 2 MOL2 -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Apr 13:00 Eidsvold TF EDSD 5 - 0 Florø FLR 15 Apr 13:00 Spjelkavik SPJ 0 - 1 Elverum ELV 16 Apr 15:00 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 3 - 2 Sogndal 2 SOG2 16 Apr 16:00 Førde FRD 1 - 1 Brumunddal BRUMD 17 Apr 15:00 HamKam 2 HAMK2 5 - 5 Molde 2 MOL2 17 Apr 18:30 Hødd 2 HOD2 5 - 5 Volda VOL 17 Apr 19:00 Hønefoss BK HØN 2 - 1 Raufoss 2 RAU2 -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 Jun 13:00 Elverum ELV 3 - 1 Hødd 2 HOD2 17 Jun 13:00 Hønefoss BK HØN 2 - 0 Florø FLR 17 Jun 14:00 Spjelkavik SPJ 1 - 4 Førde FRD 17 Jun 14:00 HamKam 2 HAMK2 2 - 3 Eidsvold TF EDSD 17 Jun 15:00 Molde 2 MOL2 2 - 1 Volda VOL 17 Jun 15:00 Raufoss 2 RAU2 3 - 5 Funnefoss/Vormsund Funnefoss/Vormsund 17 Jun 16:00 Brumunddal BRUMD 3 - 0 Sogndal 2 SOG2