Romania - Liga II - Seria 2 - 2015/2016
-
12
-
Date Time Team Result Team 5 Nov 17:00 FC Brasov BRA 3 - 2 Râmnicu Vâlcea RAM 7 Nov 10:00 FCM Baia Mare BAI 1 - 1 Olimpia Satu Mare OSM 7 Nov 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 3 CS Mioveni MIO 7 Nov 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 1 Universitatea Cluj UCL 7 Nov 10:00 Chindia Târgoviste CHT 1 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 7 Nov 10:00 UTA Arad UTA 2 - 0 Soimii Pâncota SOI 8 Nov 10:30 1910 Oradea BIH 0 - 1 Gaz Metan Medias GMM -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Mar 10:00 CS Mioveni MIO 1 - 1 Soimii Pâncota SOI 5 Mar 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 2 - 3 Universitatea Cluj UCL 5 Mar 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 0 - 1 Gaz Metan Medias GMM 5 Mar 10:00 FC Brasov BRA 2 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 5 Mar 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 3 Chindia Târgoviste CHT 5 Mar 10:00 Sportul Snagov SNA 3 - 0 1910 Oradea BIH 6 Mar 10:00 FCM Baia Mare BAI 2 - 0 UTA Arad UTA -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Sep 10:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 1 Gaz Metan Medias GMM 19 Sep 10:00 CS Mioveni MIO 3 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 19 Sep 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 2 - 3 UTA Arad UTA 19 Sep 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 1 - 1 Chindia Târgoviste CHT 19 Sep 10:00 FC Brasov BRA 1 - 1 1910 Oradea BIH 19 Sep 10:00 FCM Baia Mare BAI 3 - 0 Sportul Snagov SNA 19 Sep 10:00 Soimii Pâncota SOI 2 - 1 FC Caransebes CAR -
3
Back To Top -
Date Time Team Result Team 11 Sep 17:00 Gaz Metan Medias GMM 1 - 1 Soimii Pâncota SOI 12 Sep 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 1 - 0 Universitatea Cluj UCL 12 Sep 10:00 UTA Arad UTA 2 - 2 CS Mioveni MIO 12 Sep 10:00 Chindia Târgoviste CHT 2 - 0 Olimpia Satu Mare OSM 12 Sep 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 12 Sep 10:00 Sportul Snagov SNA 2 - 3 FC Brasov BRA 12 Sep 10:00 FC Caransebes CAR 1 - 2 FCM Baia Mare BAI -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Feb 17:00 Gaz Metan Medias GMM 1 - 0 Olimpia Satu Mare OSM 27 Feb 10:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 0 CS Mioveni MIO 27 Feb 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 1 - 3 Râmnicu Vâlcea RAM 27 Feb 10:00 Chindia Târgoviste CHT 1 - 0 FCM Baia Mare BAI 27 Feb 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 4 Soimii Pâncota SOI 27 Feb 10:30 UTA Arad UTA 3 - 2 FC Brasov BRA -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 Oct 10:00 Soimii Pâncota SOI 1 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 31 Oct 10:00 Universitatea Cluj UCL 4 - 0 FC Caransebes CAR 31 Oct 10:00 Gaz Metan Medias GMM 3 - 0 Sportul Snagov SNA 31 Oct 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 1 - 2 1910 Oradea BIH 31 Oct 10:00 UTA Arad UTA 2 - 1 Chindia Târgoviste CHT 1 Nov 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 1 - 1 FC Brasov BRA 1 Nov 10:00 CS Mioveni MIO 1 - 0 FCM Baia Mare BAI -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Apr 00:00 FC Caransebes CAR 0 - 3 Olimpia Satu Mare OSM 2 Apr 00:00 1910 Oradea BIH 0 - 3 Universitatea Cluj UCL 2 Apr 10:00 FC Brasov BRA 3 - 0 Soimii Pâncota SOI 2 Apr 10:00 FCM Baia Mare BAI 0 - 0 Râmnicu Vâlcea RAM 2 Apr 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 3 CS Mioveni MIO 2 Apr 10:00 UTA Arad UTA 2 - 1 Unirea Tarlungeni UNI 2 Apr 12:00 Chindia Târgoviste CHT 0 - 0 Gaz Metan Medias GMM -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 23 Oct 12:00 Sportul Snagov SNA 3 - 1 Unirea Tarlungeni UNI 24 Oct 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 2 - 0 Olimpia Satu Mare OSM 24 Oct 10:00 FC Brasov BRA 0 - 0 CS Mioveni MIO 24 Oct 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 5 Gaz Metan Medias GMM 24 Oct 10:00 Chindia Târgoviste CHT 2 - 0 Soimii Pâncota SOI 24 Oct 15:00 FCM Baia Mare BAI 0 - 1 Universitatea Cluj UCL 25 Oct 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 4 UTA Arad UTA -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 4 Sep 18:00 CS Mioveni MIO 2 - 3 Chindia Târgoviste CHT 5 Sep 10:00 Gaz Metan Medias GMM 2 - 1 Unirea Tarlungeni UNI 5 Sep 10:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 1 UTA Arad UTA 5 Sep 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 2 - 1 1910 Oradea BIH 5 Sep 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 3 - 2 Sportul Snagov SNA 5 Sep 10:00 FC Brasov BRA 0 - 1 FC Caransebes CAR 5 Sep 10:00 Soimii Pâncota SOI 1 - 4 FCM Baia Mare BAI -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 5 Dec 10:00 Soimii Pâncota SOI 1 - 3 Universitatea Cluj UCL 5 Dec 10:00 CS Mioveni MIO 2 - 0 Gaz Metan Medias GMM 5 Dec 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 1 - 1 Unirea Tarlungeni UNI 5 Dec 10:00 FCM Baia Mare BAI 6 - 0 1910 Oradea BIH 5 Dec 10:00 FC Caransebes CAR 4 - 2 Sportul Snagov SNA 5 Dec 12:30 FC Brasov BRA 0 - 1 Chindia Târgoviste CHT 6 Dec 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 0 - 0 UTA Arad UTA -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Nov 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 0 - 0 CS Mioveni MIO 28 Nov 10:00 1910 Oradea BIH 2 - 7 FC Brasov BRA 28 Nov 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 2 FCM Baia Mare BAI 28 Nov 10:00 FC Caransebes CAR 1 - 2 Soimii Pâncota SOI 28 Nov 11:30 Chindia Târgoviste CHT 0 - 2 Râmnicu Vâlcea RAM 28 Nov 13:00 UTA Arad UTA 4 - 1 Olimpia Satu Mare OSM 28 Nov 14:00 Gaz Metan Medias GMM 1 - 0 Universitatea Cluj UCL -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 17 Oct 10:00 Soimii Pâncota SOI 0 - 1 Olimpia Satu Mare OSM 17 Oct 10:00 CS Mioveni MIO 0 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 17 Oct 10:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 0 FC Brasov BRA 17 Oct 10:00 Gaz Metan Medias GMM 0 - 1 FCM Baia Mare BAI 17 Oct 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 1 - 1 FC Caransebes CAR 17 Oct 10:00 UTA Arad UTA 5 - 1 Sportul Snagov SNA 17 Oct 10:00 Chindia Târgoviste CHT 3 - 0 1910 Oradea BIH -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Aug 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 2 - 3 Soimii Pâncota SOI 29 Aug 10:00 UTA Arad UTA 1 - 2 Gaz Metan Medias GMM 29 Aug 10:00 Chindia Târgoviste CHT 0 - 1 Universitatea Cluj UCL 29 Aug 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 2 CS Mioveni MIO 29 Aug 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 5 Olimpia Satu Mare OSM 29 Aug 10:00 FC Caransebes CAR 3 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 29 Aug 10:00 FCM Baia Mare BAI 1 - 1 FC Brasov BRA -
25
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Mar 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 0 - 2 FCM Baia Mare BAI 26 Mar 10:00 CS Mioveni MIO 3 - 0 FC Caransebes CAR 26 Mar 10:00 Universitatea Cluj UCL 2 - 0 Sportul Snagov SNA 26 Mar 10:00 Gaz Metan Medias GMM 3 - 0 1910 Oradea BIH 26 Mar 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 0 - 1 Chindia Târgoviste CHT 26 Mar 10:00 Soimii Pâncota SOI 0 - 2 UTA Arad UTA 26 Mar 12:00 Râmnicu Vâlcea RAM 0 - 0 FC Brasov BRA -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 Nov 13:00 Soimii Pâncota SOI 2 - 1 Gaz Metan Medias GMM 25 Nov 13:00 Olimpia Satu Mare OSM 1 - 4 Chindia Târgoviste CHT 25 Nov 13:00 Râmnicu Vâlcea RAM 2 - 0 1910 Oradea BIH 25 Nov 13:00 FC Brasov BRA 11 - 2 Sportul Snagov SNA 25 Nov 13:00 FCM Baia Mare BAI 4 - 0 FC Caransebes CAR 25 Nov 16:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 25 Nov 16:00 CS Mioveni MIO 2 - 0 UTA Arad UTA -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Mar 18:00 FC Brasov BRA 3 - 0 Olimpia Satu Mare OSM 23 Mar 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 3 Universitatea Cluj UCL 23 Mar 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 3 Unirea Tarlungeni UNI 23 Mar 14:00 Râmnicu Vâlcea RAM 2 - 1 Soimii Pâncota SOI 23 Mar 14:00 FCM Baia Mare BAI 1 - 0 CS Mioveni MIO 23 Mar 14:00 Sportul Snagov SNA 0 - 1 Gaz Metan Medias GMM 23 Mar 14:30 Chindia Târgoviste CHT 3 - 0 UTA Arad UTA -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Oct 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 0 - 1 CS Mioveni MIO 10 Oct 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 2 - 1 Universitatea Cluj UCL 10 Oct 10:00 FC Brasov BRA 2 - 0 Gaz Metan Medias GMM 10 Oct 10:00 FCM Baia Mare BAI 1 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 10 Oct 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 2 UTA Arad UTA 10 Oct 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 1 Chindia Târgoviste CHT 10 Oct 10:00 1910 Oradea BIH 1 - 0 Soimii Pâncota SOI -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 19 Mar 00:00 Gaz Metan Medias GMM 3 - 0 FC Caransebes CAR 19 Mar 00:00 UTA Arad UTA 3 - 0 1910 Oradea BIH 19 Mar 10:00 CS Mioveni MIO 0 - 1 FC Brasov BRA 19 Mar 10:00 Universitatea Cluj UCL 1 - 0 FCM Baia Mare BAI 19 Mar 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 1 - 0 Sportul Snagov SNA 19 Mar 10:00 Soimii Pâncota SOI 0 - 0 Chindia Târgoviste CHT 19 Mar 12:00 Olimpia Satu Mare OSM 2 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 6 Oct 18:00 Universitatea Cluj UCL 1 - 2 Olimpia Satu Mare OSM 7 Oct 14:00 Soimii Pâncota SOI 1 - 0 CS Mioveni MIO 7 Oct 14:00 Gaz Metan Medias GMM 0 - 0 Râmnicu Vâlcea RAM 7 Oct 14:00 Unirea Tarlungeni UNI 2 - 2 FC Brasov BRA 7 Oct 14:00 UTA Arad UTA 1 - 1 FCM Baia Mare BAI 7 Oct 14:00 Chindia Târgoviste CHT 3 - 0 FC Caransebes CAR 7 Oct 14:00 1910 Oradea BIH 2 - 1 Sportul Snagov SNA -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Nov 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 2 - 0 Gaz Metan Medias GMM 21 Nov 10:00 Chindia Târgoviste CHT 3 - 1 CS Mioveni MIO 21 Nov 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 5 Olimpia Satu Mare OSM 21 Nov 10:00 Sportul Snagov SNA 1 - 6 Râmnicu Vâlcea RAM 21 Nov 10:00 FC Caransebes CAR 1 - 4 FC Brasov BRA 21 Nov 10:00 FCM Baia Mare BAI 0 - 0 Soimii Pâncota SOI 22 Nov 10:00 UTA Arad UTA 1 - 0 Universitatea Cluj UCL -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 12 Mar 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 0 - 2 CS Mioveni MIO 12 Mar 10:00 FCM Baia Mare BAI 0 - 1 Gaz Metan Medias GMM 12 Mar 10:00 FC Caransebes CAR 0 - 3 Unirea Tarlungeni UNI 12 Mar 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 1 UTA Arad UTA 12 Mar 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 3 Chindia Târgoviste CHT 12 Mar 14:00 Olimpia Satu Mare OSM 1 - 1 Soimii Pâncota SOI 13 Mar 10:00 FC Brasov BRA 0 - 0 Universitatea Cluj UCL -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 2 Oct 15:00 Olimpia Satu Mare OSM 0 - 0 Gaz Metan Medias GMM 3 Oct 10:00 CS Mioveni MIO 0 - 1 Universitatea Cluj UCL 3 Oct 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 2 - 0 Unirea Tarlungeni UNI 3 Oct 10:00 FC Brasov BRA 2 - 2 UTA Arad UTA 3 Oct 10:00 FCM Baia Mare BAI 2 - 2 Chindia Târgoviste CHT 3 Oct 10:00 FC Caransebes CAR 2 - 3 1910 Oradea BIH 3 Oct 10:00 Soimii Pâncota SOI 0 - 0 Sportul Snagov SNA -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Nov 10:00 Soimii Pâncota SOI 1 - 1 Unirea Tarlungeni UNI 14 Nov 10:00 Universitatea Cluj UCL 2 - 1 Chindia Târgoviste CHT 14 Nov 10:00 CS Mioveni MIO 4 - 0 1910 Oradea BIH 14 Nov 10:00 Olimpia Satu Mare OSM 3 - 0 Sportul Snagov SNA 14 Nov 10:00 Râmnicu Vâlcea RAM 3 - 0 FC Caransebes CAR 15 Nov 12:30 Gaz Metan Medias GMM 3 - 1 UTA Arad UTA 15 Nov 17:30 FC Brasov BRA 2 - 0 FCM Baia Mare BAI -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Mar 18:00 Gaz Metan Medias GMM 2 - 1 FC Brasov BRA 9 Mar 00:00 UTA Arad UTA 3 - 0 FC Caransebes CAR 9 Mar 00:00 Soimii Pâncota SOI 3 - 0 1910 Oradea BIH 9 Mar 14:00 Universitatea Cluj UCL 1 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 9 Mar 14:00 Unirea Tarlungeni UNI 0 - 0 FCM Baia Mare BAI 9 Mar 14:00 Chindia Târgoviste CHT 7 - 0 Sportul Snagov SNA 9 Mar 20:00 CS Mioveni MIO 2 - 1 Olimpia Satu Mare OSM -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 11 Nov 13:00 Soimii Pâncota SOI 3 - 0 FC Brasov BRA 11 Nov 13:00 Râmnicu Vâlcea RAM 1 - 2 FCM Baia Mare BAI 11 Nov 13:00 Olimpia Satu Mare OSM 1 - 0 FC Caransebes CAR 11 Nov 13:00 CS Mioveni MIO 4 - 0 Sportul Snagov SNA 11 Nov 13:00 Universitatea Cluj UCL 2 - 0 1910 Oradea BIH 11 Nov 13:00 Unirea Tarlungeni UNI 2 - 2 UTA Arad UTA 11 Nov 17:00 Gaz Metan Medias GMM 2 - 1 Chindia Târgoviste CHT -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Sep 10:00 Gaz Metan Medias GMM 3 - 3 CS Mioveni MIO 26 Sep 10:00 Unirea Tarlungeni UNI 2 - 2 Olimpia Satu Mare OSM 26 Sep 10:00 UTA Arad UTA 1 - 1 Râmnicu Vâlcea RAM 26 Sep 10:00 Chindia Târgoviste CHT 1 - 2 FC Brasov BRA 26 Sep 10:00 1910 Oradea BIH 0 - 2 FCM Baia Mare BAI 26 Sep 10:00 Sportul Snagov SNA 0 - 2 FC Caransebes CAR 27 Sep 10:00 Universitatea Cluj UCL 0 - 1 Soimii Pâncota SOI