Russian Federation - Division 2 - South - 2022/2023
-
3
-
Date Time Team Result Team 7 Aug 15:00 Legion Dynamo LEGD 0 - 1 SKA Rostov ROSD 7 Aug 16:00 Biolog-Novokubansk BINO 3 - 2 Spartak Nalchik SPAN 7 Aug 16:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 2 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 7 Aug 17:00 Druzhba Maykop DRUZ 0 - 1 FK Chayka CHAY 7 Aug 17:30 Chernomorets Novorossijsk CHERN 1 - 0 Dynamo Stavropol DINST 7 Aug 18:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 2 - 1 Mashuk-KMV MASH 8 Aug 16:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 0 - 1 FC Yessentuki FC Yessentuki -
19
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Mar 11:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 1 - 2 Chernomorets Novorossijsk CHERN 10 Mar 11:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 4 Dynamo Stavropol DINST 11 Mar 11:00 Biolog-Novokubansk BINO 1 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 11 Mar 12:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 0 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 11 Mar 12:00 Spartak Nalchik SPAN 0 - 0 Legion Dynamo LEGD 11 Mar 13:00 FK Chayka CHAY 0 - 0 SKA Rostov ROSD 11 Mar 13:00 Mashuk-KMV MASH 1 - 1 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar -
11
Back To Top -
Date Time Team Result Team 30 Sep 12:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 1 Oct 14:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 1 Oct 14:00 Legion Dynamo LEGD 1 - 1 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 Oct 14:00 SKA Rostov ROSD 1 - 0 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 1 Oct 15:00 Druzhba Maykop DRUZ 0 - 1 Mashuk-KMV MASH 1 Oct 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 3 - 0 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 2 Oct 16:00 FK Chayka CHAY 3 - 1 Spartak Nalchik SPAN -
18
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Nov 11:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 - 3 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 13 Nov 12:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 1 FC Yessentuki FC Yessentuki 13 Nov 12:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 0 FK Chayka CHAY 13 Nov 12:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 2 Biolog-Novokubansk BINO 13 Nov 12:00 Legion Dynamo LEGD 0 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 13 Nov 12:00 SKA Rostov ROSD 2 - 0 Mashuk-KMV MASH 13 Nov 13:00 Druzhba Maykop DRUZ 1 - 0 Spartak Nalchik SPAN -
10
Back To Top -
Date Time Team Result Team 25 Sep 12:00 Biolog-Novokubansk BINO 1 - 2 Chernomorets Novorossijsk CHERN 25 Sep 14:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 - 3 Druzhba Maykop DRUZ 25 Sep 14:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 0 Legion Dynamo LEGD 25 Sep 14:00 Spartak Nalchik SPAN 1 - 1 SKA Rostov ROSD 25 Sep 15:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 0 - 0 FK Chayka CHAY 25 Sep 15:00 Mashuk-KMV MASH 2 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 25 Sep 16:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 3 - 1 Dynamo Stavropol DINST -
2
Back To Top -
Date Time Team Result Team 29 Jul 16:30 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 1 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 30 Jul 16:00 Mashuk-KMV MASH 0 - 0 Chernomorets Novorossijsk CHERN 30 Jul 16:00 SKA Rostov ROSD 2 - 0 Druzhba Maykop DRUZ 30 Jul 16:00 Spartak Nalchik SPAN 0 - 2 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 30 Jul 17:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 0 Legion Dynamo LEGD 30 Jul 17:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 0 - 0 Biolog-Novokubansk BINO 30 Jul 18:30 FK Chayka CHAY 1 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz -
26
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Apr 15:00 Mashuk-KMV MASH 1 - 2 Spartak Nalchik SPAN 29 Apr 13:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 2 Druzhba Maykop DRUZ 29 Apr 15:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 0 - 0 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 29 Apr 15:00 SKA Rostov ROSD 1 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 29 Apr 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 0 Legion Dynamo LEGD 29 Apr 17:00 FK Chayka CHAY 0 - 0 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar -
1
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Jul 16:00 Biolog-Novokubansk BINO 2 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 24 Jul 16:00 Spartak Nalchik SPAN 2 - 2 Mashuk-KMV MASH 24 Jul 16:30 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 0 FK Chayka CHAY 24 Jul 17:00 Druzhba Maykop DRUZ 0 - 0 Dynamo Stavropol DINST 24 Jul 18:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 2 - 0 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 11 Oct 13:30 Legion Dynamo LEGD 0 - 4 Chernomorets Novorossijsk CHERN -
17
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Nov 11:00 Biolog-Novokubansk BINO 3 - 0 Mashuk-KMV MASH 9 Nov 11:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 7 Legion Dynamo LEGD 9 Nov 12:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 2 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 9 Nov 12:00 SKA Rostov ROSD 1 - 1 Dynamo Stavropol DINST 9 Nov 12:00 Spartak Nalchik SPAN 0 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 9 Nov 15:00 FK Chayka CHAY 1 - 2 Chernomorets Novorossijsk CHERN 9 Nov 17:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 1 - 0 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar -
9
Back To Top -
Date Time Team Result Team 18 Sep 14:30 Legion Dynamo LEGD 1 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 18 Sep 15:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 2 - 4 Mashuk-KMV MASH 18 Sep 15:00 SKA Rostov ROSD 3 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 18 Sep 16:30 FK Chayka CHAY 2 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 18 Sep 17:00 Druzhba Maykop DRUZ 2 - 3 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 18 Sep 18:30 Chernomorets Novorossijsk CHERN 0 - 0 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 19 Sep 17:00 Dynamo Stavropol DINST 3 - 4 Spartak Nalchik SPAN -
25
Back To Top -
Date Time Team Result Team 22 Apr 12:00 Biolog-Novokubansk BINO 0 - 2 FK Chayka CHAY 22 Apr 14:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 0 - 2 Dynamo Stavropol DINST 22 Apr 14:00 Spartak Nalchik SPAN 1 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 22 Apr 14:30 Legion Dynamo LEGD 5 - 1 Mashuk-KMV MASH 22 Apr 15:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 2 - 0 SKA Rostov ROSD 22 Apr 15:00 Druzhba Maykop DRUZ 0 - 3 Chernomorets Novorossijsk CHERN -
24
Back To Top -
Date Time Team Result Team 15 Apr 13:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 8 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 15 Apr 14:00 SKA Rostov ROSD 3 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 15 Apr 15:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 2 - 0 Mashuk-KMV MASH 15 Apr 15:00 Legion Dynamo LEGD 1 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 15 Apr 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 1 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 15 Apr 17:00 FK Chayka CHAY 0 - 0 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 -
16
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 Nov 15:00 Legion Dynamo LEGD 0 - 2 FK Chayka CHAY 4 Nov 11:00 Biolog-Novokubansk BINO 2 - 2 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 4 Nov 12:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 - 6 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 4 Nov 12:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 0 - 2 Spartak Nalchik SPAN 4 Nov 13:00 Dynamo Stavropol DINST 1 - 0 Mashuk-KMV MASH 4 Nov 13:00 Druzhba Maykop DRUZ 4 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 4 Nov 15:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 4 - 0 SKA Rostov ROSD -
8
Back To Top -
Date Time Team Result Team 9 Sep 15:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 2 - 2 SKA Rostov ROSD 10 Sep 15:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 2 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 10 Sep 15:30 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 2 - 2 Dynamo Stavropol DINST 10 Sep 16:00 Mashuk-KMV MASH 0 - 0 FK Chayka CHAY 10 Sep 16:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 5 - 1 Legion Dynamo LEGD 10 Sep 16:00 Spartak Nalchik SPAN 2 - 3 Chernomorets Novorossijsk CHERN 18 Mar 11:00 Biolog-Novokubansk BINO 0 - 1 Druzhba Maykop DRUZ -
7
Back To Top -
Date Time Team Result Team 3 Sep 15:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 3 Sep 15:00 Legion Dynamo LEGD 0 - 2 Spartak Nalchik SPAN 3 Sep 15:30 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 5 - 2 Mashuk-KMV MASH 3 Sep 17:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 3 Sep 17:30 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 2 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 3 Sep 17:30 Druzhba Maykop DRUZ 3 - 3 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 4 Sep 15:00 SKA Rostov ROSD 0 - 1 FK Chayka CHAY -
15
Back To Top -
Date Time Team Result Team 28 Oct 14:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 3 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 29 Oct 13:00 Spartak Nalchik SPAN 0 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 29 Oct 14:00 Dynamo Stavropol DINST 1 - 5 Chernomorets Novorossijsk CHERN 29 Oct 14:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 0 - 0 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 29 Oct 14:00 SKA Rostov ROSD 1 - 0 Legion Dynamo LEGD 29 Oct 15:00 Mashuk-KMV MASH 0 - 1 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 29 Oct 15:30 FK Chayka CHAY 1 - 0 Druzhba Maykop DRUZ -
23
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Apr 12:00 Biolog-Novokubansk BINO 0 - 0 Dynamo Stavropol DINST 8 Apr 14:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 0 - 2 Legion Dynamo LEGD 8 Apr 14:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 15 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 8 Apr 14:00 Mashuk-KMV MASH 3 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 8 Apr 14:00 Spartak Nalchik SPAN 1 - 2 FK Chayka CHAY 8 Apr 15:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 1 Chernomorets Novorossijsk CHERN 8 Apr 16:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 4 - 0 SKA Rostov ROSD -
14
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Oct 14:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 5 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 22 Oct 12:00 Biolog-Novokubansk BINO 1 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 22 Oct 13:30 Legion Dynamo LEGD 2 - 2 Dynamo Stavropol DINST 22 Oct 14:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 0 - 3 FK Chayka CHAY 22 Oct 14:00 Druzhba Maykop DRUZ 1 - 0 SKA Rostov ROSD 22 Oct 15:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 1 - 4 Spartak Nalchik SPAN 22 Oct 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 3 - 1 Mashuk-KMV MASH -
22
Back To Top -
Date Time Team Result Team 31 Mar 12:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 3 Mashuk-KMV MASH 31 Mar 14:00 SKA Rostov ROSD 0 - 2 Spartak Nalchik SPAN 1 Apr 13:00 Dynamo Stavropol DINST 1 - 3 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 1 Apr 14:30 Legion Dynamo LEGD 0 - 3 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 Apr 15:00 Druzhba Maykop DRUZ 1 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 1 Apr 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 2 Biolog-Novokubansk BINO 1 Apr 16:00 FK Chayka CHAY 1 - 3 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog -
6
Back To Top -
Date Time Team Result Team 26 Aug 16:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 1 - 2 Chernomorets Novorossijsk CHERN 27 Aug 15:30 Biolog-Novokubansk BINO 2 - 1 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 27 Aug 16:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 1 - 0 Legion Dynamo LEGD 27 Aug 16:00 Mashuk-KMV MASH 0 - 0 SKA Rostov ROSD 27 Aug 16:00 Spartak Nalchik SPAN 1 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 27 Aug 18:00 FK Chayka CHAY 2 - 0 Dynamo Stavropol DINST 27 Aug 18:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 0 - 1 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz -
21
Back To Top -
Date Time Team Result Team 24 Mar 11:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 1 - 7 FK Chayka CHAY 25 Mar 11:00 Biolog-Novokubansk BINO 3 - 0 Legion Dynamo LEGD 25 Mar 11:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 2 - 0 SKA Rostov ROSD 25 Mar 12:30 Spartak Nalchik SPAN 0 - 1 Dynamo Stavropol DINST 25 Mar 13:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 0 - 0 Druzhba Maykop DRUZ 25 Mar 13:00 Mashuk-KMV MASH 2 - 2 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 25 Mar 15:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 0 - 0 Chernomorets Novorossijsk CHERN -
13
Back To Top -
Date Time Team Result Team 14 Oct 12:00 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 6 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 15 Oct 14:00 Dynamo Stavropol DINST 2 - 2 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 15 Oct 14:00 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 2 - 2 Spartak Nalchik SPAN 15 Oct 14:00 SKA Rostov ROSD 0 - 1 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 15 Oct 15:00 Mashuk-KMV MASH 1 - 5 Legion Dynamo LEGD 15 Oct 16:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 6 - 1 Druzhba Maykop DRUZ 15 Oct 16:00 FK Chayka CHAY 1 - 0 Biolog-Novokubansk BINO -
5
Back To Top -
Date Time Team Result Team 21 Aug 15:30 Legion Dynamo LEGD 3 - 1 FC Yessentuki FC Yessentuki 21 Aug 16:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 5 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 21 Aug 16:00 Mashuk-KMV MASH 1 - 2 Biolog-Novokubansk BINO 21 Aug 16:00 Druzhba Maykop DRUZ 1 - 2 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 21 Aug 17:00 Dynamo Stavropol DINST 0 - 0 SKA Rostov ROSD 21 Aug 17:30 Chernomorets Novorossijsk CHERN 0 - 2 FK Chayka CHAY -
4
Back To Top -
Date Time Team Result Team 13 Aug 16:30 FC Yessentuki FC Yessentuki 0 - 2 Druzhba Maykop DRUZ 14 Aug 16:00 Spartak Nalchik SPAN 2 - 0 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 14 Aug 16:30 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 5 - 0 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 14 Aug 16:30 Mashuk-KMV MASH 1 - 3 Dynamo Stavropol DINST 14 Aug 17:00 SKA Rostov ROSD 0 - 2 Chernomorets Novorossijsk CHERN 14 Aug 18:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 2 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 14 Aug 18:30 FK Chayka CHAY 6 - 1 Legion Dynamo LEGD -
12
Back To Top -
Date Time Team Result Team 8 Oct 12:00 Biolog-Novokubansk BINO 4 - 1 SKA Rostov ROSD 8 Oct 14:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 0 - 1 Chernomorets Novorossijsk CHERN 8 Oct 14:00 Spartak Nalchik SPAN 1 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 8 Oct 15:00 Mashuk-KMV MASH 0 - 1 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 8 Oct 15:00 Druzhba Maykop DRUZ 1 - 0 Legion Dynamo LEGD 9 Oct 14:00 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1 - 2 Dynamo Stavropol DINST 9 Oct 15:00 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 0 - 0 FK Chayka CHAY -
20
Back To Top -
Date Time Team Result Team 10 Sep 17:00 Druzhba Maykop DRUZ 0 - 1 Biolog-Novokubansk BINO 17 Mar 13:00 SKA Rostov ROSD 5 - 0 FC Yessentuki FC Yessentuki 18 Mar 12:00 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 3 - 3 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 18 Mar 12:00 Dynamo Stavropol DINST 1 - 0 FC Forte Taganrog FC Forte Taganrog 18 Mar 12:00 Legion Dynamo LEGD 0 - 2 R. Volgograd 2 R. Volgograd 2 18 Mar 13:00 FK Chayka CHAY 2 - 0 Mashuk-KMV MASH 18 Mar 15:00 Chernomorets Novorossijsk CHERN 2 - 0 Spartak Nalchik SPAN